Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł, propozycja - imprezy indywidualne
Autor Wiadomość
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-12-08, 22:04   Pomysł, propozycja - imprezy indywidualne

Siema, wychodzę z pewną propozycją i pomysłem, aby od nowego sezonu dodać do kalendarza dodatkową imprezę indywidualną, coś w stylu IME - czyli tak jakby druga liga Grand Prix. Cykl odbywałby się w tym samym terminie gdzie jest odgrywane GP. W imprezie mógłby wziąć udział właściwie każdy, myślę że jest wielu zawodników chętnych do jazdy którzy nie są jeszcze na poziomie GP - pokazuje to choćby zainteresowanie Grand Prix Challenge - ludzie chcą w nim jeździć, ale nie zawsze poziom "sportowy" na to im pozwala. Ponadto jest kilku nowych graczy którzy jak zaobserwowałem szukają jazdy i możliwości rywalizacji gdzie się da (ciubaruba, Pawel51 itp.).

Ligę Juniorów też można przekształcić w turniej oficjalny. Tutaj akurat ciężko o zebranie 16 graczy do ind., ale można by było podzielić juniorów np. na dwie drużyny, które by co tydzień ze sobą rywalizowały. W zależności od zawodników którzy się pojawią, można dobierać program 4vs4 lub 6vs6. Może macie jakieś inne sugestię? Wydaje mi się że Ci nowi zawodnicy byliby bardziej zmotywowani do gry, jeśli powstałby jakiś fajny pomysł na Ligę Juniorów.
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-10, 15:09   

IME już było i po 2 sezonach się skończyło. Już teraz zdarza się, że w GP jadą ludzie spoza obsady (spoza rezerwy). Zainteresowanie GP Challenge? Ledwie 2 półfinały się odbyły (kiedyś od 1/4 się zaczynało).

W Lidze Juniorów jest spora rotacja zawodników, więc siłą rzeczy nie da się przypisać kogoś konkretnie do danej drużyny.
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-12-10, 20:56   

Domin napisał/a
IME już było i po 2 sezonach się skończyło. Już teraz zdarza się, że w GP jadą ludzie spoza obsady (spoza rezerwy). Zainteresowanie GP Challenge? Ledwie 2 półfinały się odbyły (kiedyś od 1/4 się zaczynało).

W Lidze Juniorów jest spora rotacja zawodników, więc siłą rzeczy nie da się przypisać kogoś konkretnie do danej drużyny.


Ale w GP jeździ sama stara mieszanka, więc nie można porównywać ich frekwencji z frekwencją zawodników z poza GP.
W GP Challenge wzięło udział 32 graczy i chyba nie było nikogo z obecnej obsady GP, a więc wg. mnie sporo.
Można by było spróbować z tym IME wg. mnie, z luźniejszymi zasadami - np. byłaby stała obsada, ale każdy mógłby wskoczyć jakby brakowało. Może jakieś dodatkowe miejsca dla juniorów - np. TOP4 z IMPJ by miało miejsce zapewnione w cyklu? Na pewno zainteresowanie będzie spore, są gracze którzy stale szukają jazdy ale po prostu nie dostają się do GP bo brakuje im umiejętności.

To prawda że w LJ jest duża rotacja, tutaj akurat ciężej coś stworzyć. Może ten format co jest teraz jest spoko, ale dodatkowym smaczkiem wg. mnie byłoby liczenie klasyfikacji generalnej i sumowanie punktów ze wszystkich turniejów.
 
 
Hector69 


Debiut w lidze: 24
Wiek: 19
Dołączył: 10 Kwi 2019
Posty: 15
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2019-12-11, 13:38   

dobry pomysł basco, jestem za :D
_________________
Indywidualny Mistrz Polski Juniorów'25
Drużynowy Mistrz Polski Ligi Miast'25
 
 
Makala 

Wiek: 19
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 54
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-12-11, 15:02   

Panowie albo byśmy zrobili IMŚJ albo wasze inne pomysły
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-11, 15:31   

Ty człowieku jesteś oderwany od rzeczywistości. Jakie TOP4 z IMPJ jak zaledwie 12 zgłoszeń do IMPJ jest.
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-12-11, 18:52   

Dobra nie bede z idiotą konwersował :D Ja jakos potrafie turniej zorganizować z dupy i mam 25 chętnych do gry. róbta co chceta, zabijajcie stsa dalej. PS. możesz mi wjebać warninga/bana za darmo znowu bo już nie zamierzam wchodzić na to forum.
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2019-12-11, 22:24   

Nie wiem, co szkodzi spróbować, jeśli ktoś ma zapał i chęć to poprowadzić? Bo jest nieodpowiednią osobą? To jedyny argument, który mógłby przyjść mi do głowy, a są przywoływane inne i takie trochę na siłę. Dałbym szansę sprawdzić, co wyjdzie. Moim zdaniem nic do stracenia nie mamy.
 
 
Skulek 


Wychowanek klubu: Speedway Racing <3
Debiut w lidze: 04
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1373
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-12-12, 09:16   

Jestem tego samego zdania co Cece.
Nic nie mamy do stracenia i myślę że duża ilość zawodów indywidualnych czy jakichkolwiek innych jest potrzebna. Jeśli nie wyjdzie to trudno wrócimy do punktu wyjścia.

Liga juniorów też była sceptycznie odbierana a stała się stałym punktem stsa.
_________________
04-09 SR
10-12 FFT
13-15 SR
16-27 WFT
28-??? FZG https://www.facebook.com/groups/1173832229302750/
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-12-14, 16:08   

Brawo dla przedmówców.

Ja powiem jak to wygląda z mojej perspektywy. W STS-a gra pewna grupa ludzi, która gra od zawsze. Oni zawsze mają rację, nie może być innej opcji. Ja ich nazywam "towarzystwem wzajemnej adoracji" - większość z nich nie ma nic w głowie, nie mają kolegów, partnerek w życiu (i muszą jeździć na jakieś spotkania STS aby się dowartościować). Dlatego właśnie lubię sobie z nich pokręcić bekę :D . Najlepsze jest, jak sprowokuję jednego - i za chwilę kilku jego ziomków zaczyna go bronić i wyzywa mnie, często nawet nie znając tematu. :D

Ta inteligentniejsza, druga połowa społeczeństwa STS, jak widać prawie zawsze zgadza się z moimi pomysłami. Liga juniorów powstała z mojej inicjatywy i cieszy się dużą popularnością do dzisiaj - okazję do jazdy mają nowi zawodnicy, ponadto nawet ja czasem wpadnę jeśli mam z tydzień przerwy od gry, aby sprawdzić formę. Moim zdaniem formę rozgrywek można jeszcze ulepszyć, w celu nadania jej prestiżu.

To jest tylko jeden przykład, że miałem rację.

Z każdym moim dobrym pomysłem nigdy nie zgodzi się Domin + wyżej wspomniane towarzystwo, cokolwiek bym nie zaoferował.

Dlatego też wnioskuję o zmiany w zarządzie. Dlaczego Domin jest szefem? Aby gra nie upadała, musi nią zarządzać ktoś z poza towarzystwa wzajemnej adoracji. Z tego co kojarzę kiedyś były wybory. Zgłaszały się zainteresowane osoby i społeczeństwo STS wybrało.

Chcecie rozwijać grę - potrzebna jest świeża krew.

Co do IME - dla mnie konieczność wprowadzenia.
Do IMP zgłaszani są najlepsi. W GP jeżdżą najlepsi.
Kto jest najlepszy? Ten, który w to najdłużej gra (w 90% przypadkach).
Tacy zawodnicy mają pewne 5 startów w LO, LM, MPPLM, MPPK, do tego ind. GP, IMP. itp. itd.

Co zostaje innym zawodnikom?
Walka o skład w lidzę, może pare biegów na tydzień. Co jeszcze? NIC!

Dlaczego jak organizuje turniej na szybko "z dupy", przychodzi 20 graczy (żaden z towarzystwa wzajemnej adoracji).
- Dlatego, że mają chęci do gry, ale nie mają gdzie jeździć.

Tylko głupi się ze mną nie zgodzi.
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-12-16, 20:15   

@Domin


Skoro jestem "oderwany od rzeczywistości", to jak wytłumaczysz mi fakt, że dzisiaj na LJ przyszło 25 osób, z czego 90% to nowi gracze?
 
 
santi 


Wychowanek klubu: SMT
Debiut w lidze: 06
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 1800
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-12-16, 21:16   

juz nie przesadzaj z tymi 90%

Basco, bo Cie Winiu zgasi za gadanie takich głupot, od teraz to sie lepiej pilnuj :lol:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna