Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Reforma reformy poprzedniej reformy Ligi Miast - mój pomysł
Autor Wiadomość
ppysio 


Wychowanek klubu: Hungry Hippos
Debiut w lidze: 05
Wiek: 27
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 450
Skąd: Opole
  Wysłany: 2019-11-13, 12:27   Reforma reformy poprzedniej reformy Ligi Miast - mój pomysł

Witam graczy. Z racji że pomału zbliżamy się do końca sezonu Ligi Miast, posiadając doświadczenia z jazdy w tej lidze od dość długiego czasu, w różnych zespołach, poznając problemy z jakimi boryka się Liga Miast od niedawnego czasu, wykorzystuje czas który zostaje nam przed następnym sezonem żeby zaproponować moje pomysły mające na celu usprawnić rozgrywki w następnych sezonach, krótko je omawiając.

Głównym celem jest zwiększenie atrakcyjności rozgrywek, możliwość oraz jak najlepsze wyeliminowanie meczów rozgrywanych w niepełnych składach(np. 5 zawodników bez z/z czy też 4+z/z i podobne).

Możliwość startu dwóch stranieri w meczu - jest to pomysł za którym optuje już od dłuższego czasu, który nawet w obecnym sezonie mógłby dużo pomóc niektórym klubom. Obecna forma stranieri czyli zmiany stranieri za stranieri nie jest najlepsza ponieważ marnujemy potencjał obu zawodników, a mogliby oni bez problemu razem startować w podstawowym składzie.

Zastępstwo zawodnika za dwóch/trzech najlepszych wychowanków – wychodzę z założenia że łatwiej o absencję zawodnika wychowanka niż zawodnika stranieri, wielokrotnie spotykałem się z sytuacją kiedy brakowało możliwości zastępstwa miejscowego zawodnika i zespoły jechały mecz w niepełnym składzie.

Wymóg posiadania w składzie meczowym minimum trzech wychowanków – zabezpieczenie balansu wychowankowanie – stranieri. Oczywiście tacy zawodnicy muszą być aktywni (podpisany formularz, odjechane biegi – to jest jeszcze do doprecyzowania), wychowanek zastępowany nie byłby liczony do tego limitu, na przykładzie składu wyglądałoby to tak:

1.wychowanek
2.wychowanek
3.wychowanek
4.wychowanek / wychowanek z/z
5.stranieri
6.stranieri

I na koniec ten przepis:
Minimum 6 wychowanków (macierzystych i ze statusem wychowanka) sklasyfikowanych w LO = brak możliwości jazdy jako stranieri przez wychowanków macierzystych

Moja propozycja zmiany:
Minimum 6 wychowanków macierzystych sklasyfikowanych w LO = brak możliwości jazdy jako stranieri przez wychowanków macierzystych

Wychodzę z założenia że wliczanie zawodnika niebędącego z danego miasta jest krzywdzące dla pozostałych zawodników i mogą z tego powodu powstawać małe nieporozumienia :)

Zachęcam do oceny, dyskusji i propozycji waszych pomysłów póki mamy na to czas.
_________________
3 miejsce w IMP 30
4 miejsce w GP 19
DMP z TSCR w sezonie 18
Srebro MPPK w sezonie 20
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-11-13, 14:59   

To nie jest żadna reforma, a propozycja zaledwie 2 zmian.

Co do zwiększenia ilości stranieri do 2 w podstawowym składzie - zgoda, ale tylko jeżeli zniesiona zostanie instytucja "statusu wychowanka" i będą oni traktowani jako stranieri. Jeżeli nie byłaby zniesiona, to... mecz można by było odjechać bez żadnego wychowanka macierzystego, a mianowicie:

1. stranieri
2. stranieri
3. status wychowanka
4. status wychowanka
5. wychowanek macierzysty Z/Z
6. brak zawodnika

Na to na pewno nie będzie naszej zgody.

Wszystkim tym, którzy podnosili larum o powrót programu z LO, ciężko teraz przyznać, że po prostu coraz mniej drużyn daje na nim radę jechać, czego mamy przykłady w ostatnich meczach, gdzie np. Falubaz, który nie powinien mieć kompletnie żadnych problemów kadrowych, jechał w 5.
Gdyby nie dobra wola Rady STS (a w zasadzie moja, bo jeden z radnych pokazał już, że ma to w dupie) walkowerów w Lidze Miast byłoby już 5. W 2 meczach nieco przymknąłem oko na Regulamin, a w 1 wykorzystałem Regulamin, trochę podstępem, aby tego walkowera uniknąć. 2 walkowery oddała Stal Gorzów, która wycofała się z rozgrywek, a przecież miała dać radę pojechać na każdym programie.

W poprzednim sezonie walkowery były tylko 2 i zostały one oddane w ostatnich kolejkach sezonu przez wycofującą się Polonię Piła (2 walkowery w 2 meczach ustalonych na ten sam dzień).


ppysio napisał/a
I na koniec ten przepis:
Minimum 6 wychowanków (macierzystych i ze statusem wychowanka) sklasyfikowanych w LO = brak możliwości jazdy jako stranieri przez wychowanków macierzystych

Moja propozycja zmiany:
Minimum 6 wychowanków macierzystych sklasyfikowanych w LO = brak możliwości jazdy jako stranieri przez wychowanków macierzystych



Tu jestem w stanie jak najbardziej pochylić się nad tą kosmetyczną zmianą.
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2984
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-11-13, 17:40   

Ile było minimum zawodników potrzebnych do objechania meczu na Twoim programie? 4+ z/z
Ile teraz potrzeba zawodników potrzebnych do objechania meczu? 4+1

Jakim więc sposobem wg Ciebie problemem ekip jest program? 🤔🤔🤔
_________________

 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-11-13, 20:38   

Vodecka napisał/a
Ile było minimum zawodników potrzebnych do objechania meczu na Twoim programie? 4+ z/z


Od obecnego sezonu miało być 4 po ograniczeniu Z/Z
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna