Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ipaq
2019-03-27, 12:25
Kształt rozgrywek Ligi Oficjalnej i Ligi Miast w sezonie 22
Autor Wiadomość
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2017-11-20, 19:05   

Wydaje mi się, że kreują się 2 wiodące pomysły:

Liga oficjalna: 8 drużyn, 1-2 miejsce po zasadniczej pewny udział w PO, 3-6 baraż o play-off, natomiast 7-8 dwumecz o baraż o utrzymanie. Zwycięzca jedzie baraż, przegrany spada z ligi.
Żeby to jednak miało szansę wdrożenia musimy odpowiednio wcześniej wystartować ze zgłoszeniami na poprzedni sezon. Nikt nie miałby nic przeciwko jakbyśmy w pierwszej połowie grudnia już je przeprowadzili?

Liga miast: Jak widać po wpisach Micha i Domina, przy możliwości jazdy w jednym meczu 3 zawodników typu stanieri, jest możliwy powrót ekip Stali Gorzów i Sparty Wrocław na STSową mapę. Tak jak wspomniałem - dla reaktywowanych/nowych drużyn. Zgodnie z tym, co pisał Pietrek, można to wydłużyć nawet do dwóch sezonów po reaktywacji. Oczywiście możliwe byłoby mieć w składzie więcej owych stanierich. Byliby Ci zawodnicy wówczas jak obcokrajowcy w żużlu. Możesz mieć 5, ale w lidze jedzie maksymalnie 3. Chciałbym ponadto zauważyć w kontekście Wrocławia, że na liście transferowej w tym sezonie posty wrzucało dwóch chłopaków z tego miasta (Mryniu i Skejciu). Może jakby dostali ofertę jazdy w Sparcie Wrocław, to byliby chętni spróbować swoich sił w lidze naszej gierki. Jeden młodzieniec z Gorzowa też bodajże pisał posta w tym dziale.
 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2017-11-20, 19:12   

Mryniu dzielnie walczy z torami i nie poddaje sie :D
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Tazor 

Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 37
Skąd: Kostrzyn nad Odra
Wysłany: 2017-11-20, 20:37   

Cece napisał/a
Wydaje mi się, że kreują się 2 wiodące pomysły:

Żeby to jednak miało szansę wdrożenia musimy odpowiednio wcześniej wystartować ze zgłoszeniami na poprzedni sezon. Nikt nie miałby nic przeciwko jakbyśmy w pierwszej połowie grudnia już je przeprowadzili?


Ja nie mam nic przeciwko zgłoszeniom w grudniu. Ale pod warunkiem, że będą to zgłoszenia na przyszły sezon, a nie poprzedni :rotfl:
Z przymrużeniem oka Cece oczywiscie :D

Zanosiłem się z pomysłem, żeby zgłosić Gorzów do LM przed tym sezonem. Jednak uznałem, że nie bede miał zbytnio nerwów na to, żeby kołować cały dzień 2/3 zawodników aby mieć pełny skład. Jak Michu pisał- On, ja i Piotras to jedyne trzy osoby dość regularnie grywające w tym jak i poprzednim sezonie i ze składem niestety byłoby krucho.
 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-11-20, 21:43   

Co do ofi to myślę, że warto by się zastanowić dlaczego niewiele drużyn z niższych lig nie chce startować w elicie. Oczywiście również jestem wrogiem KSMu i sztucznego wyrównywania poziomów, ale może warto by zrobić jakiś sondaż, wśród drużyn, które rezygnowały ze startów w elidze, bądź też nie chciały do niej awansować, dlaczego tak się stało ? To też może pomóc rozwiązać problem w ilości drużyn w ekstralidze.

Jeśli zaś chodzi o LM to ja odnoszę wrażenie, że jest ona zbyt przewidywalna, stąd coraz mniejsze zainteresowanie startami w niej. Dlaczego ? Przede wszystkim rywal zna tor i może się do tego przygotować. Nie można zastosować żadnego elementu zaskoczenia, co powoduje, że kiedy drużyna z lepszym składem, jedzie wyjazd u słabszego rywala to ten z góry jest skazany na porażkę. To powoduje,że poza kilkoma zaciętymi rywalizacjami, wyniki wielu meczów można obstawiać w ciemno. Rozwiązanie tej sytuacji upatruję w tym, żeby dać każdemu miastu do zgłoszenia 3 tory przed sezonem i na mecz po prostu wybierają 1 z nich. Nie jest to może nic wielkiego, rewolucja, ale znacznie zwiększa szansę wygranej słabszych zespołów u siebie, daje jakiś tam atut własnego toru.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Matthew 


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 130
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-11-20, 22:27   

Cece napisał/a
Liga oficjalna: 8 drużyn, 1-2 miejsce po zasadniczej pewny udział w PO, 3-6 baraż o play-off, natomiast 7-8 dwumecz o baraż o utrzymanie. Zwycięzca jedzie baraż, przegrany spada z ligi.
Żeby to jednak miało szansę wdrożenia musimy odpowiednio wcześniej wystartować ze zgłoszeniami na poprzedni sezon. Nikt nie miałby nic przeciwko jakbyśmy w pierwszej połowie grudnia już je przeprowadzili?

Według mnie to jest bez sensu, mogę się założyć że nie znajdzie się 8 chętnych drużyn na eligę - no ale możecie spróbować, może się mylę. Można ustalać, ale jak przyjdzie co do czego to się okaże że jakaś drużyna zrezygnuje z eligi, a kolejna z 1 ligi nie będzie chciała tam jechać i problem znów powstanie. Dlaczego tak się dzieje? Wątek ten był obgadany do maksimum przed sezonem 21. Dlatego IMHO najlepszym rozwiązaniem jest wyeliminowanie takiego "widzimisie" trenerów i zrobienie tak jak jest w Lidze Miast - wszystkie drużyny dzielimy na 2 grupy i jakieś PO (liczę że się zgłosi ok. 16 drużyn, więc 2 grupy po 8 zespołów).

KSM to idiotyczny pomysł, już bardziej sensowne wydaje się kombinacja przy tabeli biegowej i jazda np. składami 5cio osobowymi. Nie jest to idealny pomysł, ale nie jest też tak sztuczny jak KSM.
_________________
'10: Black Panthers Squad (III liga)
'11: Black Panthers Squad (II liga)
'12: Black Panthers Squad (I liga)
'13: Black Panthers Squad (I liga)
'14: Polska Husaria (I liga)
'15: Black Panthers Squad (II liga)
'16: Black Panthers Squad (I liga)
'17: Young Lions (I liga)
'18: Young Lions (eliga)
'19: Young Lions (eliga)
'20: Young Lions (eliga)
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2017-11-20, 22:53   

Właśnie Matthew po to jest propozycja zgłaszania drużyn z dużym wyprzedzeniem, aby mieć rozeznanie kto jedzie i kto nie ma problemu z tym, żeby w Ekstralidze startować. :)
 
 
Pikey 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 27
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2974
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-11-21, 02:39   

Radi napisał/a
Mnie osobiscie coraz bardziej gra zniecheca, zreszta co widac po odjechanych meczach w tym sezonie.. fakt sporo w Moim przypadku robia lagi z ktorymi walcze drugi sezon z rzedu ale i tez duzo innych rzeczy.


Jakby ktoś tutaj jeszcze liczył się z Twoim zdaniem i kogoś to obchodziło :D .
_________________
★TOP SMOKERS CLUB REPREZENTANT - 7x DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI★
 
 
Radi 


Wiek: 38
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-11-21, 05:21   

Pikey napisał/a
Radi napisał/a
Mnie osobiscie coraz bardziej gra zniecheca, zreszta co widac po odjechanych meczach w tym sezonie.. fakt sporo w Moim przypadku robia lagi z ktorymi walcze drugi sezon z rzedu ale i tez duzo innych rzeczy.


Jakby ktoś tutaj jeszcze liczył się z Twoim zdaniem i kogoś to obchodziło :D .


I vice versa
_________________
Indywidualny Mistrz Polski '18
Jedyna Królowa Speedway'a Unia Leszno nasz KS!
 
 
Widewolf 


Wychowanek klubu: Falubaz Zielona Góra
Debiut w lidze: 04
Wiek: 32
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 999
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-11-21, 12:49   

W LO system jak w Szwecji, 1 i 2 drużyna zapewniony półfinał. miejsca 3-6 baraże o wejście do półfinału. 7-8 baraż o utrzymanie. 7 baraż z drużyną z 1 ligi. Po rozegraniu meczy 3-6, 1 drużyna ligi wybiera sobie z kim chcę jechać, dla drugiej zostaje ten co nie wybrali i jadą o finał. Sezon mógłby zaczynać się w połowie stycznia z racji zbliżających się MŚ. Więcej meczy, jest o co jechać bo 1 i 2 premiuje od razu do półfinału, a jeśli zajmiesz 6 to i tak masz szanse jeszcze coś ugrać. I to tyle.
_________________

 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2017-11-21, 14:35   

Widewolf napisał/a
W LO system jak w Szwecji, 1 i 2 drużyna zapewniony półfinał. miejsca 3-6 baraże o wejście do półfinału. 7-8 baraż o utrzymanie. 7 baraż z drużyną z 1 ligi. Po rozegraniu meczy 3-6, 1 drużyna ligi wybiera sobie z kim chcę jechać, dla drugiej zostaje ten co nie wybrali i jadą o finał. Sezon mógłby zaczynać się w połowie stycznia z racji zbliżających się MŚ. Więcej meczy, jest o co jechać bo 1 i 2 premiuje od razu do półfinału, a jeśli zajmiesz 6 to i tak masz szanse jeszcze coś ugrać. I to tyle.




_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Rojo 


Wychowanek klubu: Biting Lizards
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 193
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-11-21, 17:58   

Taaaak nas z Rybnika jest tyle, że powinniśmy jeździć w LM bez problemów. Było nas tyle samo sezon temu i wyglądało to tak, że co tydzień musiałem prosić się każdego z osobna żeby postarał się wbić chociaż na sam mecz. Raz nie mogłem być to WO wpadło na koniec sezonu to jak mam zgłosić drużynę, która raz bez trenera jechać nie może. Druga sprawa, że nie ma za bardzo kto tego teraz już u nas prowadzić. Ja skończyłem edukacje i teraz przez pracę nie mam czasu na prowadzenie BL gdzie kiedyś byłem na każdym meczu a teraz tylko raz, a co dopiero na proszenie się każdego o wbicie na mecz w LM. Trzy to u nas grajków z Rybnika chęć na LM się wypaliła. Teksty typu "pier... te LM po sezonie, szkoda na to czasu" były co mecz czy to wygrany czy przegrany.
Jeśli nie znajdzie się ktoś z Rybnika chętny na trenera to na pewno nie zgłoszę drużyny do sezonu 22 w LM ;)

PS:Z zawodników z zeszłego sezonu to tylko bartos na tą chwilę jest dostępny praktycznie codziennie. Z pozostałych uleciały chęci na LM. Nie wiem jak chłopaki z drugiej ligi. Może im będzie się chciało ;)
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2017-11-22, 10:23   

Tak patrząc obiektywnie, to chyba też mocnym problemem dla Ligi Miast jest rozgrywana we wtorki piłkarska Liga Mistrzów.
 
 
Tazor 

Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 37
Skąd: Kostrzyn nad Odra
Wysłany: 2017-11-22, 11:52   

Lub sztywno narzucony wtorkowy termin. Owszem zawsze to działało ale jeżeli przestało może tu leży jakiś problem i trzeba to zmienić. Dać trenerom jakiś okres jak w LO na kiedy umówić mecz i po sprawie. Trener konsultuje termin z resztą ekipy i wszystko gra.
 
 
AdamusKST 


Wychowanek klubu: Yankees Team
Debiut w lidze: 08
Wiek: 27
Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 132
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-11-22, 13:51   

Oczywiście, że problemem Ligi Miast jest termin jej rozgrywania czyli wtorek. Osobiście, wczoraj odpuściłem mecz Apatora, bo grała w tym czasie w Lidze Mistrzów drużyna, której kibicuję.
 
 
Jonasz 

Wiek: 35
Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 36
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2017-11-22, 14:25   

Zgadza się Liga Mistrzów to rozgrywki, które bardzo dużo osób interesują. Sam oglądałem wczoraj tylko pierwszą połowę bo jechaliśmy mecz.
 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2017-11-22, 16:31   

Nikt nikomu nie broni jechac LM w inny dzien niz wtorek :crazy: .
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
MatK 

Wiek: 34
Dołączył: 07 Paź 2017
Posty: 33
Skąd: JDW
Wysłany: 2017-11-22, 20:11   

Witam,

po obszernej lekturze sądzę że w LO Eliga powinna się składać z 8 drużyn a lekarstwem na trochę wyrównanie potencjału drużyn upatruję zmianę tabeli biegowej na taką jaka była w sezonie 2017 na prawdziwym żużlu, z zapisem że na meczu musi być co najmiej 5 zawodników. Z takim programem mają większe szanse "nowi" gracze pojechać 3 biegi w meczu (ponieważ grajek z topu będzie chciał jeździć 5 biegów), w 1 lidze poszedłbym o krok dalej, jeżeli zgłosi się powyżej 12 drużyn to startuje także 2 liga jeżeli nie to w 1 lidze stawiamy na 10 drużyn z tabelą biegową z prawdziwego speedwaya a tu w regulaminie jeszcze jeden zapis że pod numerami 6 i 7 oraz 14 i 15 mogą jechać gracze niesklasyfikowani z poprzedniego sezonu jak i oczywiście nowi. Tu może trenerzy będą rozglądać za "perełkami" bez klubu i nowi gracze zaczną dostawać szansę regularnej jazdy która mobilizuje do dalszej gry. Może jest warto się pochylić nad taki pomysłem?

Pozdrawiam
 
 
WrobelKSUL 

Wychowanek klubu: Polska Husaria
Debiut w lidze: 13
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 893
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-11-22, 23:25   

Czy kiedykolwiek znaczna część społeczeństwa STSa zrozumie, że pomysł z juniorami, niesklasyfikowanymi czy innymi wynalazkami na pozycjach 6-7 nie przejdzie?
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-23, 09:49   

Rozwinę myśl Wróbla zanim ktoś będzie się burzył, że trzeba coś zmienić.

Juniorzy nie mogą (w obecnej sytuacji zwłaszcza) być "trzonem" drużyny (częścią obowiązkową), ponieważ w STSie nie ma "szkolenia" młodzieży i niestety co roku (a właściwie co sezon) nie pojawiają się nowi gracze w ilości dajmy na to choćby 15 (a w Twoim pomyśle eMKa ekip jest minimum 18 x 2 juniorów = 36 w sezonie, nie licząc jakiś rezerw). Kiedyś w jakimś wątku dokładną liczbą "nowych" wyliczył Barnej i jasno wychodziło, że nie ma na to szans.

Chyba, że Twój pomysł (wspomnianych minimum 5 zawodników na kanale) sprowadza się do tego, że 5 "starych" i dwóch juniorów. Ekipa nie mająca juniorów po prostu ma 5 starych i jest "w plecy"...niby brzmi to bezmyślnie, ale z drugiej strony... :D Oczywiście wtedy to nie jest zmiana a gigantyczna rewolucja :P No i trzeba pamiętać, że znika wtedy opcja rezerwy jaka jest obecnie (zmiana programu powoduje, że rezerwowymi sa juniorzy, których mogłoby w ogóle nie być, a to z kolei oznacza, że na meczu nie ma miejsca na 6 + 2, a jedynie 5 (starych), bo pozostałe 2 to obowiązkowo "nowi", a więc w kadrze meczowej są 3 miejsca mniej).

Szczerze mówiąc, myślę, że taka zmiana mogłaby mieć sens, ale chyba bardziej, gdy ja zaczynałem, a więc te 5 czy 6 sezonów temu - teraz nowych graczy jest naprawdę mało, a i "starzy" coraz częściej odpuszczają (stąd taka, a nie inna ilość drużyn w rozgrywkach), co oznacza, że tego typu rewolucja mogłaby odepchnąć jeszcze większą liczbę ludzi, a w meczach co druga drużyna pod juniorami miałaby albo fake'i albo pustostan...także chyba jednak zły pomysł :devil:
 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2017-11-23, 12:29   

Ja na wstępie zacznę od tradycyjnego kamyczka do ogródka i wyrażenia dużego zdziwienia względem aktywności jaka pojawiła się w tym wątku. Szkoda, że równie podobnie nie było gdy można było zrobić coś znacznie pożyteczniejszego, a mianowicie wypromować i rozpropagować grę tak by znaleźć nowych graczy którzy tworzą tą ligę. W tej sytuacji to jest tak naprawdę działanie od dupy strony, ale na tym forum tak naprawdę zawsze tak było.

Jeżeli już jednak podejmujemy kwestię kształtu rozgrywek na następny sezon, to przede wszystkim zacząłbym od jednej prostej rzeczy: zrobienia rekonesansu pośród drużyn (oprócz 5 pierwszych drużyn Ekstraligi, bo wnioskuje, że będą chcieli nadal jeździć w Ekstralidze) w jakiej lidze chcieliby uczestniczyć w sezonie 22. Czy wiadomo coś o TX i tym czy zamierzają podjąć się rywalizacji w Ekstralidze? Warto też się dowiedzieć czy może jakaś drużyna się wycofa albo też zostanie założony jakiś nowy twór. Bo teraz to tak naprawdę możemy sobie wróżyć z fusów. Możemy sobie gadać 10 zespołów w tej lidze, w tamtej 4, tylko przypomnijmy sobie co było chociażby przed tym sezonem i jaki był cyrk związany z tym żeby jakaś drużyna pojechała w Ekstralidze. Dlatego na początek sugerowałbym włodarzom ligi zrobienie sondy na tematy które poruszyłem wyżej, a potem możemy debatować kto, gdzie, co i jak :)
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2017-11-23, 12:46   

Barnej dobrze prawi. Sama sonda nie jest zobowiązująca, więc niektórzy mogą ją potraktować wiadomo jak. W związku z tym proponuję stworzyć od 1 grudnia dział zgłaszania drużyn do przyszłorocznych rozgrywek i we wzorze zgłoszeń dołączyć wymóg podania informacji, czy dana drużyna jest zainteresowana jazdą w wyższej lidze, czy też nie. Wówczas w połowie grudnia wiemy ile drużyn przystąpi do rozgrywek, a także które drużyny chcą się bić w Ekstralidze.
 
 
Szmitek 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 02
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1317
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-11-23, 16:56   

m4te0 napisał/a


Jeśli zaś chodzi o LM to ja odnoszę wrażenie, że jest ona zbyt przewidywalna, stąd coraz mniejsze zainteresowanie startami w niej. Dlaczego ? Przede wszystkim rywal zna tor i może się do tego przygotować. Nie można zastosować żadnego elementu zaskoczenia, co powoduje, że kiedy drużyna z lepszym składem, jedzie wyjazd u słabszego rywala to ten z góry jest skazany na porażkę. To powoduje,że poza kilkoma zaciętymi rywalizacjami, wyniki wielu meczów można obstawiać w ciemno. Rozwiązanie tej sytuacji upatruję w tym, żeby dać każdemu miastu do zgłoszenia 3 tory przed sezonem i na mecz po prostu wybierają 1 z nich. Nie jest to może nic wielkiego, rewolucja, ale znacznie zwiększa szansę wygranej słabszych zespołów u siebie, daje jakiś tam atut własnego toru.


m4te0 wszystko ok. Słabszy zespół nie ma atutu własnego toru. Ale jak to się ma do tego gdy ten słabszy zespół ma jechać wyjazd i zgarnąć do 30?

Nadal Panowie nie rozumiecie 1 rzeczy. Ja wiem, że z sezonów 03-11 gdzie liga była stosunkowo najmocniejsza przetrwała nas garstka.
Nie pamięta większość z was takich rozgrywek jak Liga wakacyjne, liga rosyjska, liga na torach angielskich, zawodów o indywidualne mistrzostwo danych Państw. Zapytajcie swoich starszych kolegów, ile torów kiedyś liczył mod sts'a wyłączając ligę Polską. Do dziś pamiętam tor w sidney, gdzie ktoś zrobił babola i bieg trwał 3 okrążenia.

Główny problem ligi to zachęcenie nowych do gry. Sam mam w swoim zespole 2. Obu przez cały sezon wdziałem może z 2 razy. Ile kiedyś latało serwerów, ile było sparingów? Było hasło "sparing" i od ręki mieliście 12 chętnych i to nie zależnie czy była godzina 12, 16, czy 21. Ile było IP na boxie? Teraz mamy listę serwerów i na nich pustki... Gdzie te wszystkie turnieje dla nowych które kiedyś były? Bo ja ich nie widzę...

Niegdyś jak budowałem skład na 2 ligę. Odpalałem serwa dawałem ip i w przeciągu dnia, może 2 byłem w stanie zmontować kadrę. Tak było w 04 z YL. Kadra w dwa dni złożona przez kogoś kto wchodził w środowisko i z marszu objawienie rozgrywek. Teraz tego nie ma.

Jest wielu zawodników, którzy odpuszczają bo mają coraz to mniej czasu na grę, są coraz to starsi, albo po prostu już im się ta gra znudziła. Jeżeli nie pójdzie się na jakieś ustępstwa to będzie problem. Instytucja z juniorem w tym momencie nie ma sensu bo nie znajdziecie tylu młodych graczy. Ale wprowadzenie limitu KSM dla zawodników z numerami 6-7 miałoby szanse przejść i dać jakąś perspektywę.

Jakbyście zrobili ankietę to podejrzewam że ponad połowa zawodników nie zna wszystkich polskich torów w grze, bo po prostu na nich nie gra, co powoduje że gospodarz po przez dobry wybór toru jest w stanie zupełnie zdominować mecz i zniechęcić rywala. Kiedyś wygrać 20 pkt to było coś, naprawdę coś, bo większość meczy była na styku nawet z teoretycznie lepszymi zespołami bo nie było aż tak dużego elementu zaskoczenia.

Ja osobiście do dzisiaj nie umiem Leszna, które przez masę graczy jest uważane za jedne z lepszych torów, czy Rzeszowa. Ale dajce mi Rzeszów z 02, Toruń z 03, ZG z 03, Gdańsk z 02, Gorzów z 02. Zanim młody się połapie co się święci to będzie po zabawia. Dlatego że ja do dzisiaj pamiętam te tory i na nich ścieżki. Skąd pamiętam tory z przed 10 lat? Bo tyle się grało.

Mówi się w LO o atutach o elemencie zaskoczenia. No tak jest... Jak goście podchodzą do meczu z marszu. Teraz jak przygotowujemy się z chłopakami z MP do meczu to mamy trening przed meczem i mecz. To samo gdy jest wyjazd. Gdy zaczynałem było to 4-5 dni w tygodniu. Tory znało się na pamięć. Starszy zawodnik miał skill doświadczenie i cwaniactwo, młody znał tor na pamięć przez co tak nie odstawał, tylko gdzie ten młody ma się teraz tych torów uczyć i z kim?
Sam pamiętam jedna z eliminacji IMP w 04, tor Opole.
Ja i Richardson (nie wiem czy dobrze pamiętam nick). Dla porównania tacy zawodnicy jak Richardson, Osiak, M.Rempała w tamtych czasach to tacy Adam, Żaba, Machu obecnych, jednym słowem elita. Pamiętam jak ja, młody przeciętny 2-ligowiec wiozłem czołowego e-ligowca przez 3 okrążenia na plecach na torze który obaj znaliśmy wcześniej.

W sumie może to też jest jakiś pomysł, by np gospodarz podał tor na minimum 30 minut przed meczem. Może to by zaostrzyło rywalizację? Może wtedy pojawiliby się chętni na e-ligę?
_________________

 
 
Rojo 


Wychowanek klubu: Biting Lizards
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 193
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-11-23, 21:46   

No tak wtorek nie bo gra Real w LM
Środa też nie bo gra Barca
Czwartek też nie bo w LE gra Vitoria Guimaraes... :jupi:
A i nie zapominajmy o Ekstraklasie w poniedziałek :lol: :lol:

Kto wam każe jechać mecze we wtorki? :roll: :crazy: Są przecież piątki, soboty i niedziele przecież niektórzy tutaj żyją tylko stsem wiec co za problem jechać w sobotę z rana :mrgreen: :devil:
 
 
MatK 

Wiek: 34
Dołączył: 07 Paź 2017
Posty: 33
Skąd: JDW
Wysłany: 2017-11-26, 15:45   

jak będą 3 ligi to może można coś pomyśleć aby w 2 lidze mógł jeździć tak zwany "gość" nie wiem jak wybrać w regulaminie aby było jak najlepiej ale np każda drużyna musi podpisać "gościa" na początku sezonu i może mieć ich maks 2 a jeden może jechać w meczu? Na moim przykładzie to byłbym zachwycony takim rozwiązaniem ponieważ mój zespół TXT ma dużą szansę na awans do Eligi a ja dopiero gram 2 miesiące i mogę się nie łapać do składu a chętnie bym został z tą drużyną, jak miałbym szanse na jazdę w paru meczach 2 ligi to na pewno udałoby mi się lepiej rozwinąć i co za tym idzie większą frajdę z gry.
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-02-24, 15:07   

Jak waszym zdaniem wygląda z ligą miast na chwilę obecną, gdzie mamy 10 drużyn, 1 ligę, a DMP zostaje zwycięzca rundy zasadniczej?

Są jakieś propozycje na sezon 23 dot. ligi miast?
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna