Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ipaq
2019-03-27, 12:25
Kształt rozgrywek Ligi Oficjalnej i Ligi Miast w sezonie 22
Autor Wiadomość
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2017-11-18, 12:57   Kształt rozgrywek Ligi Oficjalnej i Ligi Miast w sezonie 22

Jest powiedzenie, które nakazuje nie popełniać dwa razy tego samego błędu. Trzymanie się tego hasła bardzo często poprawia funkcjonowanie rozgrywek sportowych. Proponuję pójść tym tropem i zaszczepić takową konsekwencję w poczynaniach organizacji rozgrywek STS. Jak obecny sezon pokazał, nie każdy ma ochotę piąć się ze swoją drużyną do góry i woli wzorem Lokomotivu Daugavpils całe życie jeździć na zapleczu Ekstraligowej Elity. Różne osoby podawały różne argumenty, aczkolwiek tym kluczowym był fakt niechęci otrzymywania bęcków co mecz. Rozumiem takie stanowisko, więc proponuję jemu zapobiec.

Moja propozycja jest taka, abyśmy omówili kształt rozgrywek ligi w ciągu najbliższych 2 tygodni. Jasna jest sprawa, że nie możemy tego konkretnie określić, jeśli nie będziemy znali liczby zespołów zgłoszonych do kolejnego sezonu. Na co zatem czekać? Wydaje mi się, że zwyczajnie trzeba będzie uruchomić zgłoszenia na kolejny sezon w trakcie trwania obecnego. Moja sugestia jest taka, aby podyskutować na ten temat do końca listopada i stworzyć temat zgłoszeń na S22 (Liga Oficjalna) w pierwszych dwóch tygodniach grudnia. W takich okolicznościach w trakcie trwania kluczowych pojedynków tegorocznych rozgrywek, każdy będzie wiedział co czeka go przy konkretnie osiągniętym wyniku. Nie będzie wówczas wymówek, że ktoś nie wiedział o tym, że przyjdzie mu jechać w Ekstralidze. Wiem też, że atmosfera panująca na kanałach ekstraligowych nie wszystkim przypasowuje. O ile mi tam ona nie przeszkadza, o tyle są osoby, które mi mówią, że woleliby jednak jechać w niższej lidze, bo nie chce im się denerwować i kłócić. Sędziować też w E-lidze chce coraz mniej osób. Niemal każda kontrowersja nie kończy się na schemacie: niezgoda z decyzją sędziego - protest - werdykt. Zdecydowana większość sytuacji ozdabia ten prosty łańcuch w kłótnię i wzajemne pociski. Ja sam mam dystans do siebie i sam z siebie nieraz cisnę bekę, ale nie każdy go w sobie ma. Zwyczajnie ogarnijmy się wszyscy z tymi pociskami, bo to niczemu dobremu nie służy. To tylko tak nawiasem było, bo nie jest to meritum tematu.

W mojej ocenie priorytetem jest powrót do 8-zespołowej Ekstraligi. Nie ukrywam, że w tym sezonie ta liga jest dość mocna, bo nie ma takich wyraźnych "outsiderów". Może BL troszkę odstaje, ale nie w takim stopniu jak to było w s20 w przypadku MP i ND. Tutaj ktoś może powiedzieć, że sam sobie zaprzeczam, bo po co 8 drużyn skoro przy 6 jest wyższy poziom? Zwyczajnie trochę kulawo wygląda taka okrojona najwyższa klasa rozgrywkowa. Zresztą to ogranicza margines błędu do minimum i tak naprawdę jak się przegra jeden mecz u siebie, to już sprawa może być pozamiatana (jeśli chodzi o play-off).

Naszym kłopotem w ostatnich sezonach jest malejąca liczba drużyn w lidze. Wielu zawodników nie jest wstanie znaleźć klubu, co nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. Każdy ma już pełno grajków, więc ciężko kontraktować kolejnych, by Ci co byli wcześniej wylecieli ze składu. Szansa na angaż, to tak naprawdę głównie sytuacja, że klub X nie zebrał się na mecz i ratuje się przed WO. Apeluję, więc chłopaki do was. Nie macie klubu? Zgłoście swój na kolejny sezon! I wy na tym zyskacie, bo będziecie mieli gdzie śmigać, a także liga, która wzbogaci się o kolejny zespół i nie straci potencjalnych "perełek".

Przejdźmy teraz do Ligi Miast. LM powinna być wizytówką naszej gry! Konfrontacja zwolenników poszczególnych klubów! No idealnie. Wydaje mi się, że dobrze byłoby, gdyby co niektórzy podjęli pewne ryzyko i spróbowało reaktywować swoje ekipy. Przede wszystkim mam tu na myśli Rybnik, Rzeszów i Gorzów. Wiem, że nie ma was nie wiadomo jak dużo z waszych miast, ale przykład 2-ligowego Drunken Sharks pokazuje, że można! Mają 6 osób w kadrze i wszystkie mecze jadą w pełnym zestawieniu. Moja propozycja jest taka, żeby w przypadku LM dać nieco więcej czasu na zgłoszenia. Każdemu trzeba dać czas na stworzenie swoich ekip. Liczę, że podejmiecie rękawice. Brakuje szlagierów Stal G. - Falubaz czy Stal R. - Unia Tarnów. Sugerowałbym wprowadzenie możliwości korzystania z 3 stanierich w jednym meczu nowo powstałym klubom (nie 2). To zwiększy szansę na przejechanie przez nich pierwszego sezonu po powrocie bez walkowerów, a wiadomo, że ten pierwszy zawsze jest najtrudniejszy.

Poza samym kształtem rozgrywek chciałbym, abyśmy powołali grupę osób, które do następnego sezonu pochylą się nad regulaminem. Widzimy jaki jest w obecnym sezonie burdel przez brak pewnych zapisów. Wiemy, że trzeba mieć luźne majty i nie spinać się kurczowo o regulamin. No, ale skoro nie potrafimy się dogadać, to zwyczajnie ten regulamin musi być lepiej dopracowany. Właśnie w sytuacjach, kiedy brakuje porozumienia, lub zdarzają się niecodzienne sytuacje, dochodzi do największych sporów. Ze swojej strony mogę pomóc w opracowywaniu nowego regulaminu.

Jak widzicie jest wiele kwestii, które trzeba omówić. Czas płynie nieubłaganie, więc wydaje mi się, że nadszedł moment, kiedy trzeba ten temat poruszyć. Zapraszam serdecznie wszystkich do dyskusji. Trenerów, starych wyjadaczy, a także nawet tych co stawiają dopiero pierwsze kroki w STS. Pozdrówki.
 
 
Widewolf 


Wychowanek klubu: Falubaz Zielona Góra
Debiut w lidze: 04
Wiek: 32
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 999
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-11-18, 13:39   

Cece napisał/a
i woli wzorem Lokomotivu Daugavpils całe życie jeździć na zapleczu Ekstraligowej Elity.


Akurat oni chcieli do Eligi tylko im władze nie pozwoliły ;d
_________________

 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 700
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-11-18, 14:56   

Propsuję inicjatywę. Wypowiem się tylko w kwestii Ligi Oficjalnej pod kątem kolejnego, 22 sezonu.

Przyjmując, że utrzymamy 18 drużyn w LO (6-6-6), żadna się nie rozpadnie i żadna nie dołączy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dodać 2 zespoły do Ekstraligi, żeby było 8, a I ligę połączyć z II ligą i wtedy byłoby 10 ekip w I lidze i rezygnujemy z II ligi.

Uważam, że taki system najlepiej mógłby rozwinąć wszystkich zawodników z zaplecza Ekstraligi i II ligi i w końcu (być może) wzrosłyby aspiracje ekstraligowe co niektórych. Mam tutaj na myśli tych zawodników, którzy jeżdżą teraz w II lidze i dopiero wchodzą na wyższy poziom. Niech spróbują swoich sił z lepszymi (wiecznymi I-ligowcami), bo to z pewnością przyspieszyłoby ich rozwój (trudniejsze zdobywanie punktów w lidze). Im więcej bęcków dostaną słabsze drużyny, tym większa nauczka dla nich i chęć bycia lepszym. Chociaż to też ostatnio przeczy temu co było sezon temu w Ekstralidze. Stety niektórych dotkliwe porażki mobilizują, a niestety innych zniechęcają.

Moim zdaniem system 3 lig w tym sezonie się nie sprawdził. Śmiało mówię to już teraz, a przecież przed nami jeszcze najważniejsza część sezonu. Jest to takie pchanie na siłę STSa, żeby były te 3 ligi. Prawda jest jednak taka, że jak nie ma kim jechać, bo jest za mało drużyn, to nie ma co robić 3 lig i trzeba poczekać na jakiś rozwój sytuacji i uatrakcyjnić ligę pomniejszając do dwóch.
_________________
KAMOON !
 
 
Wyborowy30 


Wiek: 25
Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 147
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-11-18, 15:33   

Może warto by pomyśleć nad przywróceniem jakiegoś KSM, aby wyrównać poziom ligi. :?: :idea:
W tym sezonie jak drużyna słyszała, że ma jechać z MatiMowymi Myszami to nawet ludziom nie chciało się trenować, ani zebrać na mecz :crazy:
_________________
14' - Schemat Ideowy Gwoździa - 0,000 ŚR/B (nkl)
15' - Wicked Brothers - 0,895 ŚR/B (nkl)
16' - Crazy Motors - 1,167 ŚR/B
17' - Stalowe Lwy (C) - 1,636 ŚR/B
18' - Stalowe Lwy (C) - 1,630 ŚR/B
19' - Stalowy Lwy (C) - 1,389 ŚR/B
20' - Stalowe Lwy (C) / Żużlowe Pyrty (C) - 1,700 ŚR/B
21' - Stalowe Lwy (C) / Fast Clutches (C)
22’ - Stalowe Lwy (C) / Fast Clutches (C)
 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2017-11-18, 16:08   

Cece napisał/a
każdy będzie wiedział co czeka go przy konkretnie osiągniętym wyniku. Nie będzie wówczas wymówek, że ktoś nie wiedział o tym, że przyjdzie mu jechać w Ekstralidze.


- A teraz nie wie ?. Na logikę chyba jest że jadąc w I lidze i ją wygrywając następuje awans. Zgłaszając drużynę do rozgrywek akceptujemy zasady rozgrywek.

Cece napisał/a
Jak obecny sezon pokazał, nie każdy ma ochotę piąć się ze swoją drużyną do góry


- Brak ambicji oraz jakby nie patrzeć przyzwolenie zarządców na "nie chcesz nie musisz"

Cece napisał/a
Wiem też, że atmosfera panująca na kanałach ekstraligowych nie wszystkim
przypasowuje.


- Zawsze były spinki i będą , element tej gry . Nawet bym powiedział że jakoś grzecznie się zrobiło. Sezony 11,12,13,14 co chwile coś się działo i na dobrą sprawę napędzało zainteresowanie, a i drużyny miały motywacje żeby udowodnić która lepsza.

Cece napisał/a
Sędziować też w E-lidze chce coraz mniej osób. Niemal każda kontrowersja nie kończy się na schemacie: niezgoda z decyzją sędziego - protest - werdykt.


- Właśnie po to są protesty aby kontrowersje wyjaśniać .

Cece napisał/a
Różne osoby podawały różne argumenty, aczkolwiek tym kluczowym był fakt niechęci otrzymywania bęcków co mecz


Tutaj się troszkę rozwinę. Od dłuższego czasu co sezon jest topowa czwórka drużyn które praktycznie z "urzędu" zawijają PO a dla pozostałych drużyn zostaje dolna część tabeli. Ale do czego zmierzam . Ano do zwiększenia zabawy "słabszym" drużynom. Jak to widzę ? 10(dziesięć) drużyn w elipie. Z prostym systemem : 2 najlepsze dużyny mają PO z urzedu , a druzyny z miejsc 3-6 jadą dwumecz o 2 pozostałe miejsca ( żeby czasowo nie ciągnąć, mecze rozegrane w jednym tygodniu ). Druzyna 9-10 spadek. Co otrzymujemy ? 2 dodatkowe miejsca dla "słabszych" drużyn do włączenia się o playoffy, więcej spotkań bardziej wyrównanych , większe obycie dla graczy z elipą i poziomem "mocniejszych grajków"

Regulamin:

-Jasne określenie czasu maksymalnego spóźnienia do 5 min od godz rozpoczęcia zawodów.
-minimalna ilość zawodników na meczu 5 bez z/z ( a nie jak obecnie 4+z/z)
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Jonasz 

Wiek: 35
Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 36
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2017-11-18, 19:35   

Ja ze swej strony jako nowy gracz uważam Ligę Miast za atrakcyjniejszą formę rozgrywek. Tym samym zupełnie nie rozumiem podejścia panującego tutaj, że to rozgrywki drugiej kategorii. Identyfikowanie się ze swoją drużyną i rywalizacja z faktycznie istniejącymi zespołami w większości składającymi się z wychowanków to smaczek, którego w prawdziwym żużlu już praktycznie nie ma. W STSie nie musi tak być. Liga oficjalna to trudniejsze do ogarnięcia rozgrywki ze względu na konieczność znajomości ścieżki na praktycznie każdym torze. Wiadomo jak się kończy jazda z dobrymi zawodnikami na nie "wyboconym" torze. Są gracze mocno zaangażowani czasowo w STSa i dla nich faktycznie liga oficjalna jest atrakcyjniejsza. Każdy ma swoje preferencje. Zachęcam by Ligi Miast nie lekceważyć i tworzyć brakujące zespoły.
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-11-18, 19:41   

10 drużyn w Ekstralidze + 6 zespołów w PO daje razem... 24 kolejki (18 zasadniczej + 6 PO). Kiedy to chcesz rozegrać? Szczególnie, że dobrze by było skończyć sezon do 14. czerwca (rozpoczęcie mundialu w Rosji).

System 6-6-6 został wprowadzony dla rozluźnienia kalendarza i w tym przypadku się sprawdził. To już nie te czasy, że drużyny miały po 12 zawodników i dodatkowo było sporo ludzi, którzy nie łapali się do żadnego klubu. Już nie czasy, że jak wypadły 3 osoby, to i tak się miało skład do odjechania meczu. Jeżeli ma być 10 drużyn w danej lidze to bez PO.
 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2017-11-18, 20:44   

A tam sie sprawdzil. Wieje nuda nic sie nie dzieje. Co do 24 kolejek , dwu mecz o 2 miejsca w po w jednym tygodniu. 4 extra do przejechania w przeciagu 4 miesiecy bez problemu da sie upchnac. Jadac 8 druzynami i 6 bawi sie w po daje nam 20 kolejek , nie tracimy czasu zbytnio a uatrakcyjniamy zabawe . Obecny system 6-6-6 to czysta porazka, a argument ze zostal rozluznony kalendarz to zaden argument.
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2017-11-18, 21:11   

W mojej ocenie 10 drużyn w Ekstralidze bez play-offów, to mogłoby być całkiem fajne urozmaicenie. Tyle, że wiele meczy kończyłoby się wynikami w stylu 65-25. To byłby minus tego wszystkiego. Tak jak już było to wcześniej wspomniane. Jedni się tym zmotywują, inni zniechęcą. Liczę na kolejne pomysły, aż znajdziemy złoty środek :)

Wrzucam ważne kontrakty zawodników brakujących drużyn w LM (Zdaje sobie sprawę, że podpisanie kontraktu nie jest jednoznaczne z byciem aktywnym):

ROW Rybnik
1. kolosz
2. bartos
3. Rybniczanin
4. Atlus
5. Jarekzu
6. Andrzej
7. Rojo
8. Baxiu
9. Lejwa
10. Tamisek1932
11. sporcio
12. Dudzik
13. Ronalb
14. Maxadi69
15. domello93
16. Padre
17. ArekS02

Stal Gorzów
1. Michu
2. Tazor
3. TonyTucker
4. DamianGW
5. Piotraseczek
6. witalis99

Wybrzeże Gdańsk
1. Barnej
2. Szogun
3. Fred
4. FilipS
5. sielaq
6. Timion
7. kramp1990
8. Celier

Sparta Wrocław
1. Domin
2. wtsfan
3. Kadisow

Orzeł Łódź
1. cyki27
2. Pietrek97
3. visto
4. MatiM

Kolajarz Rawicz
1. Jampa
2. jacob46
3. JUSKA

Stal Rzeszów
1. Papa
2. EmSa
3. Rico
4. kryniek24
5. dziadekbandzol
6. KMazur18
7. Szczepi


Ostrovia Ostrów Wielkopolski
1. Uciecha
2. Beza
3. Eric
4. SzczureKK

Zdaje sobie sprawę, że mogłem kogoś pominąć. Jak widzimy, to aż prosi się, żeby Rybnik jechał w LM, bo zwyczajnie mają więcej zawodników niż większość jeżdżących w obecnym sezonie drużyn. Wydaje mi się, że Rzeszowianie i Gorzowianie wsparci 3 zawodnikami typu stanieri, też byliby wstanie pojechać. W Gdańsku niby 8 zawodników, ale poza Barnejem i Szogunem nie widzę za bardzo aktywności, więc tutaj to marne szanse.

Jak tak sobie przypomnę moment, gdy podpisałem swój pierwszy kontrakt, to zawsze chciałem jeździć w swoim ulubionym klubie. To właśnie potwierdza słowa Jonasza. Nowy gracz bardziej chciałby jeździć w ROWie, Apatorze czy Falubazie niż Rycerzach, Pomarańczach czy Pyrtach. Pytanie tylko czy we wspomnianych ośrodkach znajdą się chętni, żeby te kluby reaktywować?
 
 
Kozi 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 4156
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-11-19, 04:31   

No to nieźle !

Czekamy jeszcze na jakieś głosy z waszej strony odnoście kształtu rozgrywek ! Informacja oczywiście dotyczy zarówno starych ale i również nowych zawodników STS'a !

Myślę, że wspólnie coś wykombinujemy i kształt rozgrywek na sezon 22 będzie inny niż teraz :)

Oczywiście Cece szacuneczek za poruszenie tego tematu w tak słusznym czasie, przed kolejnym sezonem ;)
_________________
15 TYSIĄCY GARDEŁ - JEDEN CEL, FALUBAZ MA PANOWAĆ OD TATR PO HEL !
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-11-19, 12:15   

Nie zagłębiałem się jeszcze w ten post więc jedyne co napiszę to to, żebyście mocno wzieli pod uwagę to co Domin napisał
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Matju 

Wychowanek klubu: FC Albatros
Debiut w lidze: 20
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lut 2017
Posty: 110
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-19, 18:36   

10 drużyn w ekstra to już przesada, 8 w tym 1,2 w półfinale 3-6 ćwierćfinały i 7,8 mecz o baraż, reszta w 1 lidze gdzie 4 ma po, tak będzie chyba najlepiej i najpłynniej. Co do ligi miast, nie oszukujmy się, kluby z Rybnika, Gdańska miałyby skład na lm bez problemów, zwłaszcza Rybnik. Co do Rzeszowa, Gorzowa, byłoby ciężej, dlatego jestem za aby przez ten pierwszy sezon nowa drużyna w lm mogła korzystać z 3 osób spoza miasta, np połączenie Gorzowa z Rawiczem, i jest drużyna. Jeszcze sprawa regulaminu, szkoda strzępić ryja bo trzeba napisać cały regulamin od nowa, przynajmniej moim zdaniem. Piszę to jako bardzo mało doświadczony zawodnik na stsowych torach :D .
_________________
Liga Oficjalna:
20'-21'-FC Albatros
22'-Top Smokers Club Reprezentant
23`-Kaskaderzy Apokalipsy
Liga Miast:
20'-23'-Motor Lublin

Oferty GG 31404741/slack/forum
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2017-11-19, 19:18   

Matju napisał/a
10 drużyn w ekstra to już przesada, 8 w tym 1,2 w półfinale 3-6 ćwierćfinały i 7,8 mecz o baraż, reszta w 1 lidze gdzie 4 ma po, tak będzie chyba najlepiej i najpłynniej. Co do ligi miast, nie oszukujmy się, kluby z Rybnika, Gdańska miałyby skład na lm bez problemów, zwłaszcza Rybnik. Co do Rzeszowa, Gorzowa, byłoby ciężej, dlatego jestem za aby przez ten pierwszy sezon nowa drużyna w lm mogła korzystać z 3 osób spoza miasta, np połączenie Gorzowa z Rawiczem, i jest drużyna. Jeszcze sprawa regulaminu, szkoda strzępić ryja bo trzeba napisać cały regulamin od nowa, przynajmniej moim zdaniem. Piszę to jako bardzo mało doświadczony zawodnik na stsowych torach :D .


Jak pisałem już w poprzednim swoim wywodzie, w Gdańsku zorganizowanie drużyny byłoby szalenie trudne, bo z tych 8 graczy systematycznie grają tylko Barnej i Szogun. W Gorzowie natomiast jest niby tylko 6 zawodników, ale 5 jeździ systematycznie.

Proszę napisz dlaczego 10 drużyn w Ekstralidze to jest przesada. Merytoryczna dyskusja polega na podpieraniu swoich poglądów jakimiś argumentami, a w tym przypadku widzę pusty frazes.

Pisanie regulaminu od nowa nie ma sensu, gdyż zdecydowana większość zapisów dobrze się sprawdza. Jest kilka niuansów, które są do poprawy/dołożenia. Proszę pisz o konkretach, co Twoim zdaniem miałoby się znaleźć w regulaminie, lub czego miałoby nie być. Komentarz o tworzeniu go od nowa niestety w niczym nie pomaga.
Z mojej strony na start:
- szczegółowy opis regulacji zawodników typu "stanieri" w LM
- opis, że 5 minut po planowanym rozpoczęciu rozgrywek indywidualnych (Liga Oficjalna i GP), w miejsce nieobecnych zawodników wpisywani są kolejni rezerwowi. W momencie pojawienia się gracza będącego na liście, ale zastąpionego przez rezerwowych, może on zostać wpisany do programu jedynie w wolne miejsce
- uaktualnienie obecnych punktów, które nie do końca odzwierciedlają dzisiejszy kształt ligi
- zmiana Art.10, a konkretnie podpunktu:
"do czasu zakończenia 7 kolejki rozgrywek, jeśli jest w statystykach wśród
zawodników nieklasyfikowanych
" na "do czasu zakończenia pierwszej serii spotkań, jeśli jest w statystykach wśród zawodników nieklasyfikowanych"
 
 
Pietrek97 


Wychowanek klubu: Nie Bo W Gębę
Debiut w lidze: 17
Wiek: 27
Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 65
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-19, 20:04   

Moim zdaniem Cece dobrze gada, bo zaczął się już robić ostry syf przez ten regulamin. W niektórych sytuacjach nie wiadomo co zrobić bądź niektórzy mają po prostu w dupie ten regulamin całkowicie :D Co do LM też jestem za tym co Cece mówi, tylko może nie na 1 sezon a na 2 sezony żeby taka drużyna miała 3 "obco" w składzie meczowym, wtedy tak jak Matju mówi można połączyć Gorzów z Rawiczem (zwykły pomysł) albo po prostu dobrali sobie takich ludzi którzy nie mają klubu w LM. Rybnik moim zdaniem powinien być normalnie w LM albo zabronić każdemu zawodnikowi jechać w LM, bo mają dużą ilość zawodników i jeśli się nie zgłoszą to będzie śmiech na sali. Gdańsk hmm to jest ciężki orzech do zgryzienia. FilipS teraz wrócił do gry, kramp co nie co też gra Timion i Celier (chyba z nim) również na upartego mogliby też stworzyć zespół i może dzięki LM będą bardziej chętni do jazdy. Również jestem tego samego zdania co Wyborowy w sprawie LO - wprowadzić KSM. Wtedy nie dominowały by tylko 3-4 drużyny w elicie a o mistrzostwie bardzie by decydowały się już 5-6 ekip i wtedy eliga będzie o wiele ciekawsza. Jednym słowem jestem na TAK za pomysłem Cece (tylko że na 2 sezony żeby było 3 "obco"), do tego zmiana tega regulaminu i również jestem za tym co Wyborowy napisał żeby wprowadzić KSM.
_________________

 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2017-11-19, 20:59   

Ksm=porazka. Wiekszosc druzyn ma sklady oparte na "swoich " ziomkach. Nikt nikomu nie broni grac i podnosic swoich umiejetnosci aby dorownac najlepszym. Z SZS potrafilismy wejsc z 2 ligi do top4 eligi to czemu inni maja tego nie zrobic. Wystarczy miec troche checi i ambicji
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2017-11-19, 21:07   

KSM w tej grze w tym momencie to jest jakieś -40% graczy mniej ( z tych "TOP4 Drużyn") :devil: To byłoby dobre może z 4 lata temu gdzie było multum drużyn a nie teraz. Dam dla przykładu siebie. Powiedzmy że ktoś wprowadzi sobie te KSM i wtedy ja kończę w to grać. Dlaczego ? Otóż spieszę z pomocą. Ja osobiście nie mam już chęci do tej gry, mam czas to gram nie mam to nie gram. I teraz w założeniu że jest KSM na następny sezon, ja kończę grę, ponieważ w FZG lepiej jak zostaną ci którym jeszcze chce się grać, a ja za automatu tracę tam miejsce a jechać w innej drużynie nie będzie mi się chciało. W tej grze nie trzeba żadnych KSM-ów czy innych pierdół, wystarczy sama chęć nauczenia się tych torów i trenowanie. Ja może oprócz czasów w SZS, nigdy nie jeździłem z "topką" parek czy innych pierdół, i wszystkiego nauczyłem się na "lokalu" bo chciałem i jak widać kręcę się w okolicach top10 w e lidze(oczywiście chodzi mi o statystki :D ) . Więc jeżeli nie masz chęci do tej gry aby się w nią nauczyć grać na poziomie gwarantujących skuteczną jazdę z najlepszymi, nie oczekuj że ktoś da ci to za darmo, w postaci KSM-u. Co do systemu w LO w sumie to co michu napisał, nie jest głupie tylko kwestia wyrobienia się z czasem. A co do LM. Robienie na siłę drużyn jest bezsensu. Jak ktoś chce to ją zgłosi, jak ktoś nie chce to tego nie zrobi. A ten przepis że jak dana drużyna ma 5 czy tam 6 sklasyfikowanych w LO, albo wystawi drużynę albo nie mogą jechać w LM jako stranieri jest bezsensu.
_________________

 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2017-11-19, 23:03   

Ager jasne, że nie można nikogo zmuszać do tworzenia teamów w LM. Ja tylko zwróciłem się z apelem do tych graczy, bo zwyczajnie LM powinna być główną wizytówką naszej gry. Jazda w swoim ulubionym klubie nakręca nowicjuszy najbardziej. Szczególnie tych młodszych. Co do KSM, to jest fatalny pomysł. Nie można wyrównywać ligi osłabiając najlepszych. To Ci słabsi muszą się wzmocnić. Nikt nie powie, że się nie da. Wystarczy spojrzeć na Petiego. Jeździ drugi sezon w lidze, a już jest jednym z liderów ekstraligowej drużyny. Wystarczy chęci zawodników jak i trenerów do odpowiedniego dobierania składu. I druga sprawa to jest to co wspomniał Michu. W BW przecież połowa kadry jeździ tam od wielu, wielu sezonów i są zwyczajnie zgraną paczką kolegów. W RS podobnie dobieramy zawodników. Strategia transferowa jest oparta na tym, aby w zespole mieć grajków, z którymi jest "chemia". Zresztą Pietrek chyba sam na sobie odczułeś w tym sezonie jak się kończy montowanie składu na bazie samych liczb w statystykach.
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-20, 13:23   

Mam wrażenie, że Cece trochę sobie przeczysz. Jesteś przeciwny KSM (kiedyś sądziłem, że to dobry pomysł, dziś zgadzam się z Tobą), ale jednocześnie chcesz "sztucznie" podnieść rywalizację w elidze przez dodanie "słabszych" ekip. To w końcu trzeba podnosić skill czy poszerzyć eligę, żeby zrobić "dwie grupy"?

Moim zdaniem robienie eligi na 10 drużyn (na tę chwilę) jest absolutnie bez sensu. Biorąc pod uwagę brak chętnych w poprzednich sezonach na "awanse". Skończy się to albo wynikami do 20 albo walkowerami i w konsekwencji eliminacji kolejnych ekip. Bądźmy szczerzy...poszerzanie najwyższej klasy ma na celu (nawet z Waszych postów to wynika) właściwie tylko i wyłącznie urozmaicenie walki o utrzymanie - czytaj danie większej szansy takim ekipom jak nasza w ostatnich sezonach na pewniejszy byt niż "walkę do ostatniej kolejki" - niestety, to nie ma urozmaicić ligi a tylko jej dolną strefę.

Pomysł Micha byłby ok (urozmaica górę tabeli, chociaż gorzej z dołem), ale w moim przekonaniu 4 mecze więcej to dużo - zwłaszcza, że już w poprzednich sezonach zdarzały się "stykowe" mecze pod względem składu (czyli ocieranie się o walkowery). Można oczywiście spróbować takiego rozwiązania na jeden sezon (choćby zbliżający się), ale wtedy zdecydowanie w liczbie 8 ekip (1-2 PO, 3-6 jadą o te dwa wolne, a 7 i 8 albo dwumecz - zwycięzca baraż, przegrany spada - albo zgodnie z tabelą po sezonie). Dlaczego 8? Choćby wspomniany przez Domina mundial - lepiej mieć zapas w sezonie niż upchnąć na styk i później męczyć. Można byłoby zobaczyć jak to będzie z tym "urozmaiceniem", czyli czy realnie ekipy 5-6 coś wniosą w walce o PO, bo jeśli nie to znów wracamy do opcji gdzie urozmaicamy tylko dół tabeli, a więc po prostu dajemy "słabszym" pojeździć w lepszej lidze.

LM według mnie wizytówką absolutnie nie jest. W mojej ocenie nią nie będzie, choćby z uwagi na to, że jednak widać jak te rozgrywki są traktowane - zwłaszcza na tym niższym poziomie. To po prostu dodatek. Dlaczego? Nie wiem, może to, że zawodnicy są "narzuceni" więc wspominana "chemia" jest jednak trudniejsza do wytworzenia :devil: Nie mam pojęcia, nie robiłbym jednak z niej na siłę "wizytówki", bo tą wizytówką powinny być właśnie rozgrywki LO - tak sądzę. Dając porównanie z "reala" - LO u nas to Polska Liga, a LM to DPŚ - każdy o nim wie, wielu ogląda, chętnie się startuje, ale nie o to jedzie się przez cały sezon :) Nawet zawodnicy są "narzuceni pochodzeniem" :devil:
 
 
WrobelKSUL 

Wychowanek klubu: Polska Husaria
Debiut w lidze: 13
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 893
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-11-20, 14:17   

Niektóre propozycje są anormalne, inne całkiem ciekawe, ale najciekawszej nikt nie złożył, więc zrobię to ja.
Tak jak Domin powiedział, Kozi wyznacza nam terminy spotkań zaległych już teraz, przy 6 drużynach, bo trenerzy nie chcą/ nie potrafią się dogadać czy cokolwiek. Dlatego też 10 odpada przy stykowym kalendarzu.
Każdy kto grał w menedżera braci mańskich na pewno system rozgrywek zna... Jedziemy 8 drużynową eligę. Po rundzie zasadniczej 2 pierwsze drużyny mają awans do półfinałów. Drużyny 3-6 jadą dwumecz o półfinał, 7-8 baraż o utrzymanie. 8 drużyna spada, 7 drużyna jedzie baraż o utrzymanie. Drużyny 5-6 będę miały najmniej spotkań, ale zawsze kończące sezon będą spotkaniami wysokiej rangi, o coś, a nie jak teraz o pietruszkę.

Co do ligi miast- tam mam jedną propozycję. Oczywiście start ROWu to nie propozycja, to czysta oczywistość przy tej liczbie graczy.
Jednakże po co kombinować z jakimiś stranieri i później problemy, bo ten startował tu, a powinien tam, ten startował tu, a zaraz nei chce u siebie, a drużyna ruszyła i robią się niejasności. Tutaj zastosowałbym instytucję "gościa", na jasno określonych zasadach, tj. (przy podziale na 2 ligi- ekstra i I ligę):
- dla eligi gość może być z 1 ligi lub z E ligi. Eligowiec z średnią nie wyższą niż 1,5 pkt/ bieg, 1 ligowiec średnia nie wyższa niż 1.7 pkt/bieg.
- nie ma ograniczeń co do gracza, może jechać jednego dnia jako gość w Unii Leszno, Unii Tarnów i u siebie jako GKM Grudziądz.
- Dla 1 ligi to samo, z tym, że eligowiec średnia nie wyższa niż 1.3 pkt/bieg, 1 ligowiec średnia nie wyższa niż 1.5pkt/ bieg. Maksymalnie 2 gości w drużynie, dopuszczonych do startu tylko jeśli dana drużyna nie ma pełnego składu, tj. nie mogą mieć nikogo na pozycji 7-8.
 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2017-11-20, 14:21   

Może z 10 ekipami przesadziłem , ale 8 drużyn i system 6 druzyn walczący o PO byłby idealny oraz spokojnie byśmy wyrobili w czasie . Jedynie co 8 druzyna spadek , bo wątpię aby 2 drużyny z 1 ligi chciały awansować.

Co do LM , u nas w Stali na tą chwilę mogę liczyć na Tazora i Grubego( obecnie chudy :D ) , a reszta chłopaków to raz przyjda raz nie , i jakbym miał możliwosć wystawienia 3 stranieri to byśmy Stalą w LM pojechali.
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Szmitek 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 02
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1317
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-11-20, 14:25   

Panowie.
Siedzę już w tym całą masę czasu i muszę się zgodzić z bardziej utytułowanymi kolegami, że wprowadzenie KSM narobi tylko zamętu. Zespoły, które dominują ligę bardzo często tworzone są w oparciu o kolegów i rozbijanie ich tylko jeszcze bardziej zniechęci starszych graczy do gry lub pojawi się cała masa "nowych" użytkowników. Jedyne co mógłbym w LO zaproponować to przymus awansu, bo zaczynają nam się robić "zamknięte ligi" pod pretekstem degradacji do najniższej klasy rozgrywkowej, chociaż osobiście i tak to nie jest dobre wyjście gdyż jazda w elicie nie sprawia wcale, aż takiej przyjemności.

Co zaś się tyczy LM. Pragnę zauważyć, że o ile liga OFI jeszcze jakoś funkcjonuje to o tyle LM umiera. Mamy 11 zespołów. Jeden z nich już powinien oddać 3 walkowery bo 3-krotnie nie stawił się na mecze, inny rywalizuje bardzo często w 4 graczy.

Liga istnieje od wielu sezonów, gracze się wykruszają. Sami przyznajcie jak często gracie po za meczami i trenami przed meczami. Według mnie trzeba pójść z duchem czasu i zrobić totalna zmianę mniej rentowej ligi, która chociaż na chwilę rozpali zapał graczy.
W LM jest taka sytuacja, że wielu zawodników, którzy są z miast startujących w LM są skonfliktowani z trenerami i mogliby zasilić szeregi innych zespołów.

Moja propozycja na LM to pójście z duchem czasu i zezwolenie na transfery zawodników.
Proponowałbym następujące zasady na LM:
- zmiana programu i tabeli ligowej na obowiązujący w realnym żużlu: 5+2(juniorów),
- wprowadzenie instytucji juniora pod numery 6-7,
- juniorem może być zawodnik, którego KSM w poprzednim sezonie nie przekroczył 3.5,
- trenerem zespołu musi być reprezentant danego miasta.
- w meczu musi wystartować minimum 2 przedstawicieli danego miasta,
- aby uniknąć dream teamów i nadmiernych transferów to wprowadzić KSM dla startujących w meczu zawodników poza miastowych, który nie może przekroczyć:
w przypadku
5 zawodników ---> 30
4 zawodników ---> 28
3 zawodników ---> 24
2 zawodników ---> bez ograniczeń
1 zawodnik ---> bez ograniczeń
Taki tok rozumowania nagrodzi kluby stawiające na miejscowych graczy.

Liga stanie się wtedy bardziej atrakcyjna z kilku powodów.
- nie każdy już ma chęci i czas by wybocić dwadzieścia parę torów, a tak decydujący będzie skill,
- wprowadzi to spore urozmaicenie w kalendarzu rozgrywek,
- da szanse na rozwój młodych graczy co powinno odbić się w przeciągu 2-3 sezonów na ofi,
- pozwoli na start znacznie większej liczby zespołów.

Tak wiem, że to zaprzeczenie całej ideologii LM, ale jeśli czegoś gwałtownie się nie zmieni to ile jeszcze pociągniemy? 2-3 sezony? Prawdopodobnie na obecnych zasadach wystartuje 1 liga LM (zgłosi się 8-9 zespołów), w ofi może zostanie 16 zespołów, bo nowych puki co nie widać. Liga angielska z tego co widziałem to pada.

resztę zostawiam wam.
_________________

 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-11-20, 14:55   

Cece napisał/a
Sparta Wrocław
1. Domin
2. wtsfan
3. Kadisow


4. Bullet
5. Jampa, który miał u nas chyba status wychowanka

Jeżeli cała piątka regularnie by przychodziła wraz z 2 stranieri to byłby temat do zastanowienia. Dobrze by było jakby ktoś jeszcze z Dolnego Śląska się znalazł, aby przy czyimś braku zapełnić lukę.
 
 
Widewolf 


Wychowanek klubu: Falubaz Zielona Góra
Debiut w lidze: 04
Wiek: 32
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 999
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-11-20, 16:30   

Rozwiązałbym LM fpizdu i we wtorki wsadził jakieś turnieje oficjalne gdy nie gra Liga Mistrzów. Skoro tendencja jest spadkowa to bezsensu trzymać trupa na respiratorze. A i dojdzie kolejny termin dla LO. Wtedy by można było zwiększyć też liczbę meczy.
_________________

 
 
Radi 


Wiek: 38
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-11-20, 18:18   

Szmitek troche przesadziles... Ja sobie nie wyobrazam jezdzic w Unii z kims np z Bydgoszczy, Torunia czy ZG... miasta podano przypadkowo..! Rozumiem druzyny gdzie nie maja skladow to tak, mozna wprowadzic status stranieri ( 2-3 osoby gdzie nie ma druzyny zgloszonej ). Ale jak by doszlo do czegos takiego ze mialbym jezdzic nie ze swoimi ziomkami w LM to nazwa LM by juz nie byla LM. Nonsens! Mnie osobiscie coraz bardziej gra zniecheca, zreszta co widac po odjechanych meczach w tym sezonie.. fakt sporo w Moim przypadku robia lagi z ktorymi walcze drugi sezon z rzedu ale i tez duzo innych rzeczy.
_________________
Indywidualny Mistrz Polski '18
Jedyna Królowa Speedway'a Unia Leszno nasz KS!
 
 
Radi 


Wiek: 38
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-11-20, 18:20   

Widewolf przesadzasz... LM wyje**c? Wolalbym juz jezdzic chociaz w 6 miast czy nawet mniej ale LM musi byc bo to jest to co przyciaga ludzi. Ja dolaczajac do tej gry to glownie przez mozliwosc grania w barwach Jedynej zaczalem grac.
_________________
Indywidualny Mistrz Polski '18
Jedyna Królowa Speedway'a Unia Leszno nasz KS!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna