Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ipaq
2019-03-27, 12:36
Ogólne informacje dotyczące sezonu '20 - pomoc przy grze
Autor Wiadomość
Amber Mouse 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 05
Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1252
Skąd: Hull
Wysłany: 2017-01-15, 22:38   Ogólne informacje dotyczące sezonu '20 - pomoc przy grze

Z góry uprzedzam, że trochę czytania będzie, ale wolałem to wszystko podzielić jedynie na dwie kategorie i mam nadzieję, że wszyscy zainteresowani poświęcą te 10 minut na ogarnięcie.

Jak pewnie zauważyliście z grup forumowych zniknęły ostatnio osoby do nich należące, jak na przykład moderatorzy. Nie jest jednak tak, że wszyscy zostali wywaleni z powodu naszego kaprysu. Postanowiliśmy po prostu zrobić mały porządek na forum. Druga sprawa, że wyżej wymieniona grupa moderatorów zdecydowanie potrzebuje odświeżenia, jednak to wszystko opiszę poniżej, bo ogólnych ról pomagających jest do obsadzenia znacznie więcej. Dla tych użytkowników, którzy pomóc nam zechcą przewidujemy nową grupę - Koordynatorzy. Jeszcze do końca nie jesteśmy zdecydowani jak to będzie wyglądać, ale myślę, że gracze z tej grupy mogą zostać nagradzani np. bezpośrednią eliminacją do Indywidualnych Mistrzostw Polski, czy też Grand Prix Challenge (lub do dalszych rund tych zawodów) albo po prostu jak to było kiedyś do turniejów typu Kryterium Asów czy też Złoty Kask. Jak macie inne pomysły to oczywiście zachęcam do podzielenia się nimi. Poniżej wypiszę z czym najbardziej potrzebujemy pomocy i do czego ludzi będziemy szukać:

Koordynator Ligi Miast - tutaj zrobiło się ostatnio małe zamieszanie, dlatego przyda się osoba, która będzie miała czas, chęci i pomysły, aby to ładnie ogarnąć i w końcu ujednolicić na dłuższy czas. Przy tym pierwszym 'stanowisku' od razu zaznaczę, że chociaż tak naprawdę nie jesteśmy na miejscu, które może przedstawiać jakiekolwiek żądania to potrzebujemy jedynie takich osób, którym wykonywana praca nie znudzi się po kilku tygodniach/miesiącach. Jak najbardziej rozumiemy i szanujemy, że nie każdy ma tyle czasu, aby poświęcać go na korzyść gry jednak do takich ról przewidujemy osoby, które zagoszczą w nich na nieco dłuższy okres czasu albo chociaż na jeden pełny sezon. Druga sprawa jest taka, że akurat Koordynator Ligi Miast zdecydowanie najwięcej pracy będzie miał na samym początku, a potem będzie to już kwestia nadzorowania rozgrywek czy też pomocy graczom, którzy mają problemy z niektórymi ich aspektami. Oczywiście na tyle ile będzięmy mogli to wspomożemy każdą osobę na nowym 'stanowisku'.

Koordynator terminów i ustalania zaległych meczów - obecnie pomaga nam z tym Kozi, za co oczywiście bardzo dziękujemy. Przed jego pomocą było jednak kilka problemów i ostatecznie liga się wydłużyła. W przyszłych sezonach chcemy tego oczywiście uniknąć. Jako przykład lubię wymieniać jak zarządzał tym jeszcze niedawno Speedwayfan, który przed początkiem sezonu ustalił terminy rezerwowe, a w czasie rozgrywek się ich trzymał, co skutkowało w braku praktycznie jakichkolwiek zaległości. Zakres obowiązków Koordynatora teminów i ustalania zaległych meczów ograniczałby się tak naprawdę do czegoś takiego, jednak wymaga to poświęcenia trochę czasu praktycznie co tydzień i oczywiście ustalenia wszelkich zasad przed startem lub też na początku przyszłego sezonu.

Koordynator nowych graczy - głównie rozchodzi się o tutaj o juniorów, graczy, którzy nie mogą załapać się do składu swojej drużyny lub po prostu graczy bez klubów. W przeszłości fajnie funkcjonowały 'Juniorskie Poniedziałki', czy też 'Turnieje Szkoleniowe' i chciałbym, aby to powróciło. Dla tych, którym brakuje gry byłaby to świetna okazja na zabawę, a także przede wszystkim szansa na podwyższanie swoich umiejętności. Zastanawiamy się nawet nad zwiększeniem statusu juniora do pięciu sezonów, aby nieco ożywić rozgrywki juniorskie z nadzieją, że pomoże to przyciągnąć nowych graczy. Wiadomo, że nikt nie lubi jak w finale IMPJ jedzie połowa stawki, jednak uważam, że takie zawody powinny się odbywać, gdyż też ma to swój udział w promocji gry, szczególnie jeżeli chodzi o nowe twarze. Turnieje, którymi zajmować będzie się Koordynator nowych graczy możemy wynieść nawet do rangi Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, a wszystko to po to, aby zwiększyć nieco ich rangę i prestiż. Pierwszeństwo do ustalenia zasad będzie miał jednak oczywiście Koordynator.

Koordynator moderatorów/Szef moderatorów oraz moderatorzy - aktywność moderatorów była na naszym forum w ostatnim czasie raczej mała. Moderator powinien regularnie sprawdzać forum, a zwłaszcza nowe tematy, czy posty i takich właśnie osób poszukujemy. Zamykanie tematów gdzie rodzą się niepotrzebne oraz nie prowadzące do niczego dyskusje, przyznawanie warn'ów, a także edytowanie postów obrażających innych graczy, czy też przenoszenie postów, które znajdują się w złym miejscu na odpowiednie miejsce - to kilka przykładów obowiązków jakie wypełniać będzie musiał moderator. Liczba moderatorów zależeć będzie w głównej mierze od liczby zgłoszeń. Do tego potrzebujemy oczywiście kogoś kto byłby w stanie to solidnie nadzorować. Do zakresu zadań Koordynatora, czy też Szefa Moderatorów wliczałoby się także zarządzanie obecnym składem moderatorów, czy też ewentualna ich rekrutacja oraz oczywiście pomaganie mniej doświadczonym kolegom.

Koordynator MOD-a STSPL i grupa 'testerów' - torki to kwestia gustu i tak naprawdę jakie by one nie były, zawsze będą ci, którzy będą je lubić oraz ci, którzy będą je nienawidzić. Nie ulega jednak wątpliwości, że nowe torki zachęcają, czy też wręcz 'zmuszają' do większego zaangażowania się w grę i 'bocenia'. Obecnie nowe torki tworzy Sartalas, który jak wiadomo jest w tym dopiero początkującym. Naturalnie przydałyby się osoby, które mają w tym jakieś doświadczenie, jednak nie jest to jedyne wyjście z danej sytuacji. Baza wszystkich STS-owych torków jest ogromna i nie mówię tutaj tylko o polskich 'track'ach'. Najlepsze jest to, że mamy z czego wybierać, bo nawet jeżeli powtórzy się jakiś torek z dawniejszych sezonów, to niektórzy i tak nie będą go znać, a ci co wtedy grali nie od samego początku muszą go dokładnie pamiętać. Pozostaje więc kwestia selekcji torków na dane sezony. Rozmawiałem już o tym ze Spikerem i bardzo chciałbym, aby powstała grupa graczy dobrze czujących STS-owe motorki i tory, która co jakiś czas testowałaby nowe zagraniczne lub też starsze polskie 'obiekty'. Mam tutaj na myśli takich graczy jak: Spiker, Zaba, MaciasBDG, Piotraseczek, Pikey, Puszek, LUqq, Barnej, Adam, czy też Bobek i pewnie jeszcze kilku, o których zapomniałem. Jak widać grupa jest dość spora i można to wszystko podzielić nawet na pary - tak aby każda para testowała w ciągu tygodnia, dwóch tygodni, czy też miesiąca (w zależności od wolnego czasu) kilka takich torków i naturalnie niektóre z nich rekomendowała. Nie musimy przecież od razu zmieniać całego MOD-a. Liczę na to, że wyżej wymienieni gracze wypowiedzą się tutaj w tej kwestii.

Koordynator multikont - w tej roli widzę obecnie jedną osobę, która z powodzeniem wykonywała już te obowiązki wcześniej. Wiem jednak, że Pikey'a ograniczyć mogą kwestie czasowe. Dlatego jeżeli jest ktoś, kto chociaż średnio ogarnia jak to powinno wyglądać i ma chęci się tym zająć to proszę o zgłoszenie się. Teoretycznie i oficjalnie nie ma obecnie żadnego multikonta w lidze, jednak aby redukować takie domniemania do minimum przydałby się ktoś, kto trzymałby rękę na pulsie.

Chyba o niczym nie zapomnieliśmy, a jeżeli tak to dodamy to później. Wszelka dyskusja i zgłoszenia mogą się odbywać w tym temacie, a także w prywatnych rozmowach ze mną czy z Bullet'em. Mam nadzieję, że nie przejdziecie obok tego obojętnie.
_________________

 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2017-01-15, 23:11   

Ja i Eric ogarniemy mecze zaległe :devil:
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-01-16, 14:13   

Jeżeli zgłoszenia mogą odbywać się tutaj to oczywiście dalej jestem chętny być moderatorem, bo na forum wchodzę w sumie raczej codziennie i je przeglądam, także polecam się na przyszłość :) .
Co do reszty, to jak znajdzie się 'koordynator' do ligi miast czy nowych graczy to chętnie pomogę przy działaniach związanych z tymi tematami :) .
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Kozi 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 4156
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-01-17, 17:26   

ja równeiż mogę być wciąż moderatorem !
_________________
15 TYSIĄCY GARDEŁ - JEDEN CEL, FALUBAZ MA PANOWAĆ OD TATR PO HEL !
 
 
Jampa 


Debiut w lidze: 12
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 546
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-01-17, 22:12   

Również mogę czuwać jako moderator, bo o komisji protestów nic nie wspomniano 8)
_________________
12' 13'-RH
14'-SLT
15'-GR
16' 17' 18'-DFB
19'-FZG
20'-SR
21' 22'-KA
23'-TXT
24' 25' 26'-KA
27' 28' 29' 30'-SLT
31' 32'-WFT
 
 
WrobelKSUL 

Wychowanek klubu: Polska Husaria
Debiut w lidze: 13
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 893
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-01-20, 00:16   

Ja nadal podtrzymuję stanowisko, że w komisji ds. protestów powinni być tylko i wyłącznie sędziowie, co więcej zgłaszam chęci do członkostwa w takowej.
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-20, 11:57   

Jako, że często udzielam się w sprawie protestów, mam doświadczenie i mam regulamin "w małym paluszku", to również mógłbym zasiadać w komisji ds. protestów :)
 
 
HeGe 


Wychowanek klubu: Straw Hats II
Debiut w lidze: 12
Wiek: 28
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 108
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-01-20, 21:41   

Ja przy lekkim przyuczeniu robienia torko mogę zasiąść z ekipą od tworzenia modów :)
_________________

 
 
Pikey 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 27
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2974
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-01-21, 02:05   

Na początek dzięki Amber za docenienie mojej osoby w kwestii multikont ;) . Coś tam się kiedyś działało i widzę, że rola kundla nie poszła na marne :D . Ktoś jednak cały czas o tym pamięta. Oczywiście wyrażam chęć uczestniczenia w grupie testerów jak i zarówno do pomocy przy multikontach, tylko musisz pamiętać o jednym, bo tak jak wspomniałeś obecnie gra trochę podupadła, mogę to porównać do starej zakurzonej skrzynki na strychu, do której mogło naleźć pająków i szczurów, o których nawet nie masz pojęcia, co nie jest powiedziane, że tak się właśnie stało :D . Trzeba by oczyścić maszynę z kurzu i zobaczyć co w trawie piszczy, tylko tu jest kolejne 'ale', do tego potrzebne są narzędzia, ale myślę, że co i jak to się dogadamy na fejsbuniu jak to wszystko wystartuje ;) .
_________________
★TOP SMOKERS CLUB REPREZENTANT - 7x DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI★
 
 
Amber Mouse 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 05
Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1252
Skąd: Hull
Wysłany: 2017-01-23, 14:15   

Dzięki wielkie tym, którzy zaoferowali pomoc :) Niedługo się odezwę na priv, tak jak wspomniał Pikey najlepiej będzie można się dogadać. Dodatkowo chciałbym przedstawić jak w Lidze Polskiej wygląda sytuacja ze sklasyfikowanymi graczami z poszczególnych miast. Niestety z Ligą Miast zrobił się mały bałagan, ale mam nadzieję, że uda się to jakoś fajnie ogarnąć.

A więc obecnie sytuacja wygląda następująco:

Zielona Góra 16 sklasyfikowanych graczy w Lidze Polskiej - zespół zgłoszony do LM (Z)
Leszno 12 - (Z)
Częstochowa 10 - (Z)
Gniezno 8 - (Z)
Toruń 7 - (Z)
Grudziądz 6 - (Z)
Tarnów 6
Ostrów 5
Rybnik 5 - (Z)

Bydgoszcz 4 - (Z)
Gdańsk 4
Lublin 4
Łódź 4
Rzeszów 4 - (Z)
Gorzów 3 - (Z)
Wrocław 3
Opole 2
Piła 2 - (Z)

Jeżeli zostajemy przy starych zasadach, które myślę są bardzo korzystne, prawo statusu stranieriego w Lidze Miast utraciliby gracze z Tarnowa oraz Ostrowa. Chociaż ja dalej zachęcałbym ich do zgłoszenia swojej ekipy, bo skoro chłopaki z Piły, Gorzowa, Rzeszowa, Bydgoszczy czy Rybnika dają radę to oni też mogliby spróbować. Z tego sezonu na pewno nie zgłosi się Kolejarz Opole, więc stamtąd też będzie kolejne źródło stranierich. Do tego dojdą gracze z Gdańska, Lublina, Łodzi oraz Wrocławia.

Co do samych stranieri to myślę, że niech oni sami decydują w jakich drużynach chcą startować, nawet jeśli co sezon byłyby to inne ekipy. Nałożyłbym jedynie limit taki sam jaki obowiązuje w meczu (maksymalnie dwóch stranieri na drużynę).

Przy obecnych zgłoszeniach brakuje dosłownie trzech drużyn i można byłoby wrócić do ekstraligi i I ligi, nieco okrojonych, ale jednak. Dlatego jeżeli ktokolwiek (zwłaszcza ekipy z Tarnowa i Ostrowa) wyraża chęć ratowania tych drużyn to dajcie znać, będziemy kombinować. Dodatkowo myślałem nad rezerwową ekipą Falubazu Zielona Góra, więc jeżeli jest conajmniej 5-6 chłopaków z ZG, którzy nie łapią się do podstawowego składu, a mają chęci na rywalizację w LM to uważam, że takie rozwiąanie jest jak najbardziej możliwe.

Jak macie jakieś pomysły/sugestie to dajcie znać, może uda się ogarnąć coś fajnego.
_________________

 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2984
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-01-23, 19:45   

Możemy Wypuścić FALUBAZ LESZNO albo UNIA ZIELONA GÓRA i stworzyć jedną drużynę z naszych rezerwowych xD :devil:
_________________

 
 
Amber Mouse 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 05
Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1252
Skąd: Hull
Wysłany: 2017-01-23, 20:48   

Nad tym też myślałem :D I to poważnie. Jak znajdą się ludzie i nie macie nic przeciwko to mogliby się zgłosić ci, co nie mieszczą się do składu meczowego w Falubazie i Unii Leszno.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Amber Mouse 2017-01-23, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
HeGe 


Wychowanek klubu: Straw Hats II
Debiut w lidze: 12
Wiek: 28
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 108
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-01-23, 20:52   

To ja bardzo chętnie odrazu do rezerw UL ide :) W UL napewno by się ludzie znaleźli :)
_________________

 
 
WrobelKSUL 

Wychowanek klubu: Polska Husaria
Debiut w lidze: 13
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 893
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-01-25, 11:44   

ekantor.pl Fogo Zielona Leszno. Nazwa oficjalnie zatwierdzona przez oficjeli w postaci Koziołka i Vodzi
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2984
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-01-25, 19:40   

ALe z tym to trzeba ostrożnie. Czasami na meczu sam mam 6 graczy, a nawet 5. Kiedyś Częstochowa wypuściła rezerwy, a w 1 drużynie ledwo od walkowerów się bronili ;p
_________________

 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2017-01-25, 20:35   

Zrobić furtkę dla 2 słabszych graczy aby w razie braków kadrowych 1 zespołu mogli wspomagać.
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Kozi 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 4156
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-01-25, 23:59   

Vodecka napisał/a
ALe z tym to trzeba ostrożnie. Czasami na meczu sam mam 6 graczy, a nawet 5. Kiedyś Częstochowa wypuściła rezerwy, a w 1 drużynie ledwo od walkowerów się bronili ;p


Otóż to :) Nawet jak w skąłdzie Falubazu w lidze miast mam 1298347293478213 graczy to na mecz przychodzi 7-8 więc raczej średnio z drugą ekipą Falubazu.

Moje zdanie jest takie co by nie popełniać tego błędu, który jest w tym seoznie (podział na dwie grupy itd) bo to jest całkowicie bez sensu. W jednej grupie Leszno i Bydgoszcz napierdalają wszystkich do 30 a my w drugiej poweidzmy mamy wrównane boje.

Wpierdolić wszystkich do jednego wora, zrobić mecz każdy z każdym bez żadnych PO i już, przynajmniej bedzie ciekawie. Oczywiście w przypadku niewystarczającej ilości drużyn :)
_________________
15 TYSIĄCY GARDEŁ - JEDEN CEL, FALUBAZ MA PANOWAĆ OD TATR PO HEL !
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2984
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-01-26, 00:20   

Też miałem postulować o wyjebanie PO żeby się liczył cały sezon ale się obawiałem zlinczowania.
_________________

 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2017-01-26, 00:50   

Jeśli będzie 11 drużyn to daje 20 meczów w sezonie. Wyrobimy się? :D Jeśli tak to ja jestem za jedną grupą!
 
 
Kozi 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 4156
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-01-26, 17:51   

no oczywiście że się wyrobimy ! najwyżej przyśpieszymy trochę i w tygodniu 2 mecze raz czy dwa i elegancko !
_________________
15 TYSIĄCY GARDEŁ - JEDEN CEL, FALUBAZ MA PANOWAĆ OD TATR PO HEL !
 
 
Matthew 


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 130
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-01-26, 23:49   

Vodecka napisał/a
Kiedyś Częstochowa wypuściła rezerwy, a w 1 drużynie ledwo od walkowerów się bronili ;p

Bo to trzeba z głową zrobić. Jak brakuje drużyn to zrobić drużynę uchodźców, ale nie na zasadzie samowolki bo z tego więcej problemów wyjdzie niż pożytku ale wprowadzić np. przepis że z danego miasta mogą dołączyć max 2 osoby, wcześniej zgłoszone przez trenera rodzimego klubu i zaakceptowane przez kierownictwo. Dodatkowo są jeszcze osoby z miast które nie zgłosiły klubów do rozgrywek. Nazwać tą drużynę "zuzelend.com Team" - będziecie mogli się przypodobać nowemu sponsorowi ; D Tylko ktoś ogarnięty to musi poprowadzić, najlepiej jakiś trener który ma chęci ale np. nie zgłosił drużyny ze swojego miasta bo nie ma ludzi.
_________________
'10: Black Panthers Squad (III liga)
'11: Black Panthers Squad (II liga)
'12: Black Panthers Squad (I liga)
'13: Black Panthers Squad (I liga)
'14: Polska Husaria (I liga)
'15: Black Panthers Squad (II liga)
'16: Black Panthers Squad (I liga)
'17: Young Lions (I liga)
'18: Young Lions (eliga)
'19: Young Lions (eliga)
'20: Young Lions (eliga)
 
 
Davis 


Wychowanek klubu: Black Widow
Debiut w lidze: 03
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 719
Skąd: Ostrów
Wysłany: 2017-01-27, 11:37   

Matthew napisał/a
Vodecka napisał/a
Kiedyś Częstochowa wypuściła rezerwy, a w 1 drużynie ledwo od walkowerów się bronili ;p

Bo to trzeba z głową zrobić. Jak brakuje drużyn to zrobić drużynę uchodźców, ale nie na zasadzie samowolki bo z tego więcej problemów wyjdzie niż pożytku ale wprowadzić np. przepis że z danego miasta mogą dołączyć max 2 osoby, wcześniej zgłoszone przez trenera rodzimego klubu i zaakceptowane przez kierownictwo. Dodatkowo są jeszcze osoby z miast które nie zgłosiły klubów do rozgrywek. Nazwać tą drużynę zuzelend.com Team - będziecie mogli się przypodobać nowemu sponsorowi ; D Tylko ktoś ogarnięty to musi poprowadzić, najlepiej jakiś trener który ma chęci ale np. nie zgłosił drużyny ze swojego miasta bo nie ma ludzi.



Takim czymś to mógł bym się zająć bo z Ostrowa składu nie uzbieramy bo było już to wałkowane tylko oczywiście kwestia ilu by chciało w czymś takim brać udział
_________________

 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-01-27, 21:40   

Jak już brniemy w kierunku tworzenia czegoś takiego, to może warto scalać ekipy poszczególnych miast. Dajmy na to Ostrów ma 4 graczy, Opole ma 6, to połączyć te 2 ekipy, niech wybiorą swój tor i jadą. Bo jak zrobimy ekipy "zbierane" to się zrobi bałagan, a tak jeśli w jednej ekipie będą startowali gracze z 2 miast to jakoś to jeszcze będzie.

Ewentualnie drugie rozwiązanie, które proponuję to zwiększenie liczby stranieri. Ale to też by należało zrobić z głową. Na przykład:
Leszno w ubiegłym sezonie miało 10 klasyfikowanych graczy, nie przysługuje im żaden stranieri.
Ktoś tam miał 8, to ma prawo do 1 stranieri.
Ktoś tam miał 6, ma prawo do 3 stranieri.
Jakaś ekipa ma 5 graczy, ale chcą śmigać w LM, mają prawo do 4 stranieri.

Wówczas uważam, że więcej ekip przystąpi do rozgrywek i będzie to miało ręce i nogi.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Skulek 


Wychowanek klubu: Speedway Racing <3
Debiut w lidze: 04
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1373
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-01-28, 11:42   

Co do ligi miast to dla mnie nieporozumieniem jest pomysł "stranieri", dobra rozumiem jak ktoś jest z jakiegoś wypizdowa, albo z miasta gdzie żużla nie ma (w sensie nigdy nie było i szanse na to są nikłe ze sie pojawi), ale to wtedy takiego gościa przypisać do drużyny, do której ma najbliżej, albo z nią sympatyzuje i tyle, a nie później rotacja klubów jeździ tam gdzie mu sie podoba.
Kolejnym patologicznym pomysłem jest dla mnie to, że ludzie z miast gdzie żużel jest jeżdzą w innych klubach.
Szogun w Toruniu, Barnej w Bydgoszczy.. no przecież to jest przeciw całej ideii Ligi Miast.

Twoje miasto nie jedzie w lidze miast = nie jeździsz.
To jak jakby Szwecja nie zakwalifikowała sie na turniej to Zlatan zmieni obywatelstwo na inne :D
_________________
04-09 SR
10-12 FFT
13-15 SR
16-27 WFT
28-??? FZG https://www.facebook.com/groups/1173832229302750/
 
 
Jampa 


Debiut w lidze: 12
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 546
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-01-28, 13:02   

Skulek napisał/a
Twoje miasto nie jedzie w lidze miast = nie jeździsz.
Już nie przesadzaj :ble: , zgodzę się z Tobą co do tego że tam gdzie najbliżej ma tam powinien startować. Sam jeździłem po rozpadzie Kolejarza we Wrocku.. oni się rozpadli zacząłem startować w Tarnowie z którymi bardzo sympatyzuje tak jak zaznaczyłeś. Ten pomysł akurat jest bardzo dobry!
_________________
12' 13'-RH
14'-SLT
15'-GR
16' 17' 18'-DFB
19'-FZG
20'-SR
21' 22'-KA
23'-TXT
24' 25' 26'-KA
27' 28' 29' 30'-SLT
31' 32'-WFT
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna