Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Brak podświetlania ekranu
Autor Wiadomość
Speed 


Wychowanek klubu: Młode Pszczoły
Debiut w lidze: 04
Wiek: 29
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 1100
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: 2015-05-30, 22:36   Brak podświetlania ekranu

Dzień Dobry :lol:
Odkopałem ostatnio laptopa, zainstalowałem na nim Windows 7, zacząłem instalować wszystkie sterowniki aż przyszedł czas na sterownik od karty graficznej. Według tego co mówi laptop i różne programy do wykrywania sprzętu posiadam kartę Radeon HD 7470M. No i problem pojawia się przy instalacji nowszych sterników od ATI. Dopóki korzystałem z laptopa instalowałem wersję 12.8, która działała i nie sprawiała żadnych problemów ale była dość wiekowa. Dzisiaj z ciekawości zainstalowałem 14.12 oraz 15 beta. Wszystko ładnie się zainstalowało, nakazało restart systemu co uczyniłem. Laptop się zrestartował, niby wszystko w porządku lecz gdy doszło do ekranu "Zapraszam" ekran zrobił się czarny. Poszperałem trochę w internetach, na różnych forach i ludzie różne rzeczy pisali, że może sterownik nie pasuje do wersji systemu operacyjnego, a że to zły, sterownik, złe źródło itp itd. W końcu natknąłem się na "częściowe" rozwiązanie problemu. Polega na dodaniu w odpowiednim folderze, odpowiedniego wpisu, który brzmi: KMD_EnableBrightnessInterface2 i ustawienia jego wartości na 1. Po restarcie systemu już podświetlenie ekranu działa, lecz przy zmniejszeniu jasności ekranu do odpowiedniego poziomu problem ponownie występuję. Czy ktokolwiek z Was natknął się podobny problem? Czy może ma ktoś pomysł jak ten problem można wyeliminować? :D
_________________
SEZON 15 - SPEEDWAY RACING - 1,957
SEZON 16 - OSZUKANI RENCIŚCI - 1,860
 
 
Spiker 


Wychowanek klubu: Broncos Squad
Debiut w lidze: 02
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-05-31, 11:47   

Upewnij się, że to jakiś defekt systemowo-sterownikowy, a nie sprzętowy. Uruchom system w trybie awaryjnym i odinstaluj dokładnie wszystkie sterowniki jakie zainstalowałeś. Pozwól systemowi podziałać na integrze, ewentualnie Windows może sam rozpoznać jaką masz grafike i coś sobie dociągnie z sieci. Obczaj czy dalej będzie występował problem.
_________________

 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2015-05-31, 13:36   

Zamiast odinstalowywać wystarczy przywrócić system do momentu, kiedy nie miałeś zainstalowanych tych sterowników. I to jest chyba najlepsze rozwiązanie na to, by wyeliminować defekt sprzętu.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna