Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana internetu
Autor Wiadomość
Skrzypek 

Wychowanek klubu: WTS Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 00
Wiek: 42
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 3800
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-14, 14:25   Zmiana internetu

Dobra panowie mam problem. Niedługo skończą mi się czasy dobrego internetu ponieważ w wakacje się przeprowadzam. Z racji tego, że będę musiał zmienić dostawcę, a w miejscu gdzie będę mieszkał mam mniejsze możliwości to prosiłbym znawców tematu o podpowiedź.
Mam możliwość założenia radiówki z RDI www.rdi.pl do 16 mb, ale obawiam się o pingi. Niestety firma ta jak i upc nie ma światłowodu do mojego małego bloczku, tak więc jest jeszcze możliwość założenia neta w dialogu, aczkolwiek nie mam pojęcia jaki to byłby internet. Tak więc mam pytanko, o co pytać przy rozmowie z osobą przy słuchawce? Wątpię, że w miejscu zamieszkania jest światłowód, bo dialog ma usługę jedynie telefonu, komórki i netu.

Jeszcze mogę dzwonić do orange i pytać o neostradę, ale tu też kwestie techniczne się kłaniają.
 
 
Skrzypek 

Wychowanek klubu: WTS Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 00
Wiek: 42
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 3800
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-15, 08:07   

Ale żydy w neostradzie - do internetu doliczają koszt obsługi łącza czyli plus 25 zł :/
 
 
Celier 


Wychowanek klubu: Speedway Wedzidełko
Debiut w lidze: 10
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 895
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-05-15, 10:45   

Zastanów się nad NTL lub jak kto woli 4G
Ostatnio(tzn wczoraj :D ) zakupiłem takowy do roboty(fakt, że nadajnik jest na dachu budynku w którym pracuję) ale śmiga jak domowy.
Popytaj się w plusach czy tam orange czy jakie tam są sieci komórkowe gdzie jest najbliższy nadajnik i czy odbiera NTL/4G

Tu mały test który wykonałem wczoraj ok godz 19:30 więc w dosyć mocno obleganym czasie

http://www.speedtest.net/my-result/3500823197

Jak widać hula jak na internet mobilny.

Aha dodam, że internet z sieci METEOR który jest własnością EIRCOM tak jak w Polsce
ORANGE do TP
_________________

 
 
Skrzypek 

Wychowanek klubu: WTS Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 00
Wiek: 42
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 3800
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-15, 11:33   

W Polsce są inne realia z netem szczególnie z orange.
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 700
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2014-10-17, 16:27   

Witaaaaaaaam! :D
Orientuje się ktoś może jak wygląda jazda w kreski na mobilnym internecie? Mam tutaj na myśli czy będą lagi itd... Czy jest w ogóle sens próbować tak jeździć? Jeśli ktoś doświadczył czegoś podobnego, testował to i ma pogląd na takową sytuacje to prosiłbym o pomoc i wypowiedzenie się w tej kwestii.
Dzięki, pozdro, pjona! ;)
_________________
KAMOON !
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-10-17, 19:01   

Daj sobie spokój z takim netem. Miałem na pierwszym roku taki, między 19-21 pochodzić po stronach był dramat. W kreski za dnia jeszcze spoko, czasami rzucało. W meczach ligowych nie jechałem, a jak jechałem to lipa była, także ze swojej strony nie polecam.
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Celier 


Wychowanek klubu: Speedway Wedzidełko
Debiut w lidze: 10
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 895
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-10-17, 19:22   

Ja się z tym nie zgodzę, ale właśnie jest to ale.
Mam internet mobilny WAŻNE! 4G!, i nie mam żadnych problemów czy z powolnym łączem czy z w stsie z lagami. I tu jest to ale. Net jest w Irlandii. Lecz z tego co wiem polskie sieci też już mają 4G. Tylko trzeba się upewnić, że modem usb jest pod 4G a nie 3G.

Później podeślę wynik ze speedtestu ale wacha sie w granicach:
Ping: 20ms
Download: 30/40Mbps
Upload: ok 10Mbps

Dodam, że mam internet z UPC na starym łaczu jeszcze 30Mb/s i jest tragiczny własnie w godzinach po południowych i wieczornych, a ten mobilny smiga bez najmniejszych problemów.
_________________

 
 
Rudolf 


Wychowanek klubu: Atomic Team
Debiut w lidze: 00
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 2576
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-10-17, 19:27   

Ja ci pisałem na fejsie gamoniu. Ogólnie jak na moje jest ok - korzystam z dwóch plus i play - oba dają radę.
_________________
PRT
DRUŻYNOWY V-ce MISTRZ POLSKI STS 04
FZG
DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI STS 09 , DRUŻYNOWY V-ce MISTRZ POLSKI STS 10
DRUŻYNOWY V-ce MISTRZ POLSKI STS 14
DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI STS 30
DRUŻYNOWY V-ce MISTRZ POLSKI STS 31

 
 
Peterovsky 


Wychowanek klubu: SMT
Debiut w lidze: 09
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 533
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-10-17, 19:54   

Ja grałem w STS, LoL, FIFA, CS:GO itd na internecie z telefonu z Plusa i T-Mobile. W Plusie praktycznie nigdy nie miałem lagów, w T-Mobile raz w tygodniu zdarzy się, że rozłączy, ale od czasu jak kupiłem nowy telefon jest lepiej. Jedyną wadą są limity, ale lepsze to, niż jakby miało być zlagowane bez limitu.
 
 
Celier 


Wychowanek klubu: Speedway Wedzidełko
Debiut w lidze: 10
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 895
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-10-17, 21:07   

Tak jak pisałem wyżej tak jest i teścik. Jak na modem usb z kartą sim myślę, że nie jest najgorzej.

_________________

 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 700
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2014-10-19, 15:53   

Dzięki wielkie Pany za wypowiedź i pomoc! Dzięki Boom :* dzięki Celier :* dzięki Peter :* i Wojtek :*

Podzwonię, popytam. Najpierw wypytam o opcję Celiera, zorientuję się co do tego internetu 4G, natomiast później pójdę raczej w stronę neta z Plusa, bo jakby słuchać wypowiedzi osób to w większości polecają Plusa niż innego dostawcę z mobilnym. Zobaczymy jak to wygląda, wezmę na test na jakiś czas i może to mi podpowie czy warto.

Jeszcze raz dzięki za miłe chęci pomocy. Jeśli ktoś będzie miał info, które może mi coś bardziej rozjaśnić to byłbym wdzięczny, pjona! :)
_________________
KAMOON !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna