Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DuDz1oK
2011-02-22, 16:26
Odblokowywanie portów na routerze (instrukcja)
Autor Wiadomość
Ghostface 

Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 05
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-10-21, 19:44   Odblokowywanie portów na routerze (instrukcja)

Postanowiłem to napisać dla wszystkich tych, którzy mają jeszcze problem z odblokowaniem portów w swoim routerze, a chcą w przyszłości stawiać własne serwery. Miałem ten sam problem, jednak natknąłem się na program: Simple Port Forwarding. W prosty sposób można odblokować porty, wybierając z bardzo obszernej listy routerów - ten, który aktualnie posiadamy. Program można ściągnąć stąd: http://www.programosy.pl/...orwarding.html.

Po ściągnięciu, ukazuje Nam się okno programu:

1. Tutaj pojawia się Wasze IP. Przeważnie zaraz po odpaleniu programu powinniście mieć je w tym okienku. W skrajnych przypadkach, należy je odświeżyć za pomocą przycisku obok.

2., 3. W pierwszym okienku wpisujecie nazwę użytkownika, a w drugim hasło dostępu do swojego routera. Przeważnie hasło oraz nick jest ten sam: admin. Tutaj raczej obędzie się bez kłopotów.

4. To chyba najważniejsze. Rozwijana lista routerów, które znajdują się w programie. Jest ich naprawdę ogromna ilość. Na pewno znajdziecie swój. Przynajmniej z tego, co widziałem w wątku o stawianiu serwerów - większość wymienionych tam routerów, znajdowała się na liście.

5. Zmiana języka - to wiadomo.

Teraz przejdźmy do tego, jak przekierować porty poprzez program SPF. Na początku wybieramy router ze wcześniej wspomnianej rozwijanej listy. Gdy już to zrobimy - w dolnym, prawym rogu - znajduje się znaczek "+", który musimy nacisnąć. Wyskakuje Wam takie oto okienko:


Tutaj raczej nic nie powinno Nas interesować - przechodzimy do drugiej zakładki "Dodaj niestandardowe". Wyświetla Nam się kolejne okienko, gdzie dokonujemy przekierowania portów - w zasadzie robi to za Nas program.


1. Tutaj podajecie nazwę przekierowanych portów. Ja roboczo nazwałem to STS.

2. To okienko zostawiacie w spokoju. Ustawienia TCP/UDP zostają bez zmian.

3., 4. Teraz przechodzimy do samego przekierowania portów. W Start Port, wpisujemy: 6654, natomiast w drugim okienku (End Port) 6656.

5. Piąte okienko powinno zawierać Wasz adres IP - ten sam, który widzieliście przy uruchomieniu programu.

Po zakończeniu tych czynności - po prawej stronie wciskamy przycisk "Dodaj" i zamykamy Nasze okienko - powracając tym samym do okienka głównego. Teraz - w prawym, dolnym rogu - musimy dokończyć sprawę, dając "Aktualizuj Router". Automatycznie wyskoczy Wam takie okienko:


Będziecie tam informowani o wszystkich czynnościach, jakie wykonuje za Was program.
Jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem. Właśnie odblokowaliście porty na swoim routerze i nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć swój własny serwer STS.

Sam miałem problemy z odblokowaniem portów - przypadkowo napotykając ten program. Pomógł mi - bez problemu teraz mogę stawiać serwery. Może też stać się tak, że na liście nie będzie Waszego routera, ale ten z obrazka obok - będzie łudząco przypominał Wasz- wtedy bez wahania możecie go konfigurować, tak, jak napisałem to wyżej. Mam nadzieje, że w jakiś sposób Wam pomogłem.
 
 
Komar


Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 215
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-10-24, 15:28   

Dobra to może ja napiszę też poradnik dla użytkowników routera D-Link DI-624

1. Wchodzimy na http://192.168.0.1/ i się logujemy.
Login: admin (i naciskamy enter bez hasła). Jak ktoś zmienił to na swoje się loguje.

2. Jak się zalogowaliśmy otwiera nam się takie okno:

I klikamy jak na screen Advanced

3. Następnie otwiera nam się okno. Mamy do wyboru dużo opcji i klikamy na Firewall jak na zdjęciu.


4. Następnie przechodzimy do tych naszych "kochanych" portów :)
Ustawiamy tak jak jest na screen. :)


Pamiętajcie tylko żeby porty się zgadzały:
6655 TCP
6655 UDP
6654 TCP
6654 UDP

W razie pytań pisać na gg :)
_________________
tylkoWłókniarz!
 
 
przemito 

Wiek: 37
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 7
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2011-03-03, 18:08   

Mam router Scientific Atlanta EPC 2434 i nie mogę odblokować portów. Potrzebuje pomocy. Wszystko robię wg instrukcji podanej wyżej, ale podczas kliknięcia na aktualizacja router wyskakuje błąd. Nie wiem co źle robie stąd pytania, skąd mam wziąć "nazwe użytkownika" i "hasło routera"
 
 
Rooky

Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: Leszno
Wysłany: 2011-03-19, 20:45   

Witam,

niestety powyższe informacje nie pomagają. Mam router D-Link DSL-2640B. Internet Neo.

Jeśli wie ktoś jak skonfigurować ten typ routera to będę wdzięczny za pomoc.

Paweł
 
 
Ignaś_Racing 


Wiek: 29
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 12
Skąd: Toru?
Wysłany: 2011-03-20, 17:22   

Odblokował ktoś router Netii ASMAX AR 901 na Windows 7?
_________________

 
 
Bucol 

Wychowanek klubu: FZG
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 2452
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-03-20, 22:47   

Wy mi lepiej napiszcie co zrobić z liveboxem :D :oops:
_________________
nie.
 
 
Ficek 


Wychowanek klubu: Fast Wolves
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 716
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-04-16, 23:20   

Robię zgodnie z poleceniami Ghostface, ale w okienku głównym pokazuje mi się inne IP, niż w okienku - niestandardowe
 
 
santi 


Wychowanek klubu: SMT
Debiut w lidze: 06
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 1800
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-04-17, 09:34   

FZGBucol napisał/a
Wy mi lepiej napiszcie co zrobić z liveboxem :D :oops:


chyba najprościej odblokować ..
_________________

 
 
PiKoLo 

Wiek: 31
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 174
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-04-17, 12:41   

Mi po kliknięciu na Aktualizuj Router resetuje kompa;/ Dostawca neta mi blokuje?
 
 
Ficek 


Wychowanek klubu: Fast Wolves
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 716
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-04-17, 12:50   

PiKoLo też to mam :(
 
 
PiKoLo 

Wiek: 31
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 174
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-04-17, 13:19   

A Jaki masz Router ;> Ja TP -LINK :oops:
 
 
Ficek 


Wychowanek klubu: Fast Wolves
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 716
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-04-17, 13:36   

Linksys WRT54GL :|
Ktoś mi kiedyś mówił, że skoro mogłem zakładać server w Tibii, to w STS'ie też będę mógł ;/
 
 
PiKoLo 

Wiek: 31
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 174
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-05-06, 15:22   

Ficwis ale moge przez hamachi haha xD
 
 
Maras

Wychowanek klubu: PRT
Debiut w lidze: 01
Wiek: 33
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 273
Skąd: Leszno
Wysłany: 2011-06-10, 23:12   Re: Odblokowywanie portów na routerze (instrukcja)

Ghostface napisał/a
Postanowiłem to napisać dla wszystkich tych, którzy mają jeszcze problem z odblokowaniem portów w swoim routerze, a chcą w przyszłości stawiać własne serwery. Miałem ten sam problem, jednak natknąłem się na program: Simple Port Forwarding. W prosty sposób można odblokować porty, wybierając z bardzo obszernej listy routerów - ten, który aktualnie posiadamy. Program można ściągnąć stąd: http://www.programosy.pl/...orwarding.html.

Po ściągnięciu, ukazuje Nam się okno programu:
Obrazek
1. Tutaj pojawia się Wasze IP. Przeważnie zaraz po odpaleniu programu powinniście mieć je w tym okienku. W skrajnych przypadkach, należy je odświeżyć za pomocą przycisku obok.

2., 3. W pierwszym okienku wpisujecie nazwę użytkownika, a w drugim hasło dostępu do swojego routera. Przeważnie hasło oraz nick jest ten sam: admin. Tutaj raczej obędzie się bez kłopotów.

4. To chyba najważniejsze. Rozwijana lista routerów, które znajdują się w programie. Jest ich naprawdę ogromna ilość. Na pewno znajdziecie swój. Przynajmniej z tego, co widziałem w wątku o stawianiu serwerów - większość wymienionych tam routerów, znajdowała się na liście.

5. Zmiana języka - to wiadomo.

Teraz przejdźmy do tego, jak przekierować porty poprzez program SPF. Na początku wybieramy router ze wcześniej wspomnianej rozwijanej listy. Gdy już to zrobimy - w dolnym, prawym rogu - znajduje się znaczek +, który musimy nacisnąć. Wyskakuje Wam takie oto okienko:

Obrazek
Tutaj raczej nic nie powinno Nas interesować - przechodzimy do drugiej zakładki Dodaj niestandardowe. Wyświetla Nam się kolejne okienko, gdzie dokonujemy przekierowania portów - w zasadzie robi to za Nas program.

Obrazek
1. Tutaj podajecie nazwę przekierowanych portów. Ja roboczo nazwałem to STS.

2. To okienko zostawiacie w spokoju. Ustawienia TCP/UDP zostają bez zmian.

3., 4. Teraz przechodzimy do samego przekierowania portów. W Start Port, wpisujemy: 6654, natomiast w drugim okienku (End Port) 6656.

5. Piąte okienko powinno zawierać Wasz adres IP - ten sam, który widzieliście przy uruchomieniu programu.

Po zakończeniu tych czynności - po prawej stronie wciskamy przycisk Dodaj i zamykamy Nasze okienko - powracając tym samym do okienka głównego. Teraz - w prawym, dolnym rogu - musimy dokończyć sprawę, dając Aktualizuj Router. Automatycznie wyskoczy Wam takie okienko:

Obrazek
Będziecie tam informowani o wszystkich czynnościach, jakie wykonuje za Was program.
Jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem. Właśnie odblokowaliście porty na swoim routerze i nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć swój własny serwer STS.

Sam miałem problemy z odblokowaniem portów - przypadkowo napotykając ten program. Pomógł mi - bez problemu teraz mogę stawiać serwery. Może też stać się tak, że na liście nie będzie Waszego routera, ale ten z obrazka obok - będzie łudząco przypominał Wasz- wtedy bez wahania możecie go konfigurować, tak, jak napisałem to wyżej. Mam nadzieje, że w jakiś sposób Wam pomogłem.









jak biore auktualizacje lub uruchamiam program to komputer sie sam resetuje dlaczego?
_________________
http://www.sts-pl.eu/profil-gracza/Maras/
 
 
Ficek 


Wychowanek klubu: Fast Wolves
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 716
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-06-11, 21:09   

Też to mam.. ;/
 
 
PiKoLo 

Wiek: 31
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 174
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-06-12, 20:06   

me too. :roll:
 
 
Joe 

Wiek: 32
Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 26
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-06-16, 16:09   

Witam!

Panowie mam taki problem, otóż ja nie potrzebuje żadnego programu aby przekierowywać porty, po prostu wchodzę na stronkę mojego routera "192.168...." i tam w ustawieniach "port forwarding" wszystko ustawiam i działa! Jednak mój problem polega na tym, iż po paru dniach nikt nie może wejść na mój serwer. Wchodzę zatem na stronkę routera aby sprawdzić o co chodzi a tam koło portów sts'a status nazywa się "komputer jest offline". Okazuje się, że komputer co parę dni zmienia prywatne ip z np. 192.168.2.101 na 192.168.2.102. Wiecie jak sobie z tym poradzić? Nie chcę tak co 4 dni ustawiać na nowo portów
 
 
DaDi 

Wychowanek klubu: Dangerously Fast Bees
Debiut w lidze: 08
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 1263
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-06-17, 18:10   

nie wiem ;D
 
 
Adryss 


Wychowanek klubu: Racing Dream Team
Debiut w lidze: 06
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 2177
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-10-25, 19:25   

Proszę o dokładną i skuteczną instrukcję odblokowania portów w routerze LINKSYS WRT54GH
odblokowalem porty programem podanym przez GhostFace'a i wszystko poszło sprawnie, lecz dalej nie mogę stawiać serwerów. Proszę o pomoc
_________________
'06: Racing Dream Team (I liga)
'07: For Fun Team (II liga)
'08: Szpryca Złotych Szyszek (II liga)
'09: Szpryca Złotych Szyszek (I liga)
'10: Yellow Star (I liga)
'12: Crazy Devils (E-liga)
'14: Speedway Liga Team (II liga)
'15: Speedway Liga Team (I liga)
'16: Falubaz Zielona Góra (E-liga)
 
 
santi 


Wychowanek klubu: SMT
Debiut w lidze: 06
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 1800
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-10-25, 22:18   

jak poszło sprawnie to może blokuje ci zapora windows lub antywirus :F
_________________

 
 
Adryss 


Wychowanek klubu: Racing Dream Team
Debiut w lidze: 06
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 2177
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-10-26, 19:26   

To również wyłączone
_________________
'06: Racing Dream Team (I liga)
'07: For Fun Team (II liga)
'08: Szpryca Złotych Szyszek (II liga)
'09: Szpryca Złotych Szyszek (I liga)
'10: Yellow Star (I liga)
'12: Crazy Devils (E-liga)
'14: Speedway Liga Team (II liga)
'15: Speedway Liga Team (I liga)
'16: Falubaz Zielona Góra (E-liga)
 
 
surrOund 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-10-28, 11:37   

Adryss

http://forum.dobreprogram...oc-t370473.html

Tutaj masz link jak to powinno mniej więcej wyglądać. Przypomnę tylko, żeby odblokować porty musisz znać wewnętrzny adres IP z którego korzysta Twoja karta sieciowa. Podpowiem tylko, że musisz dodać 2 wpisy:

STS Server na porcie 6655 z ustawieniem TCP (Jeśli nie zadziała, zmień na UDP)
STS Client na porcie 6654 również z ustawieniem UDP (Ponieważ ktoś się łączy z klientem twoim)


A tak btw. to najlepiej ustaw i TCP i UDP do każdego wpisu, żeby się nie pierdolić z tematem. Wyłącz firewalla w routerze i zaporę systemową. Wyłącz jeszcze na wszelki wypadek antywira (Być może to on Ci wszystko blokuje) Pamiętaj że nie wszystkie antywirusy stają się całkiem nieaktywne po ich wyłączeniu (kilka procesów może dalej działać) Nic więcej Ci nie pomogę bo nic więcej się nie da zrobić[/b]
_________________

 
 
Adryss 


Wychowanek klubu: Racing Dream Team
Debiut w lidze: 06
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 2177
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-10-28, 11:42   

Wielkie dzięki. Jak tylko wrócę do Gdańska w next tygodniu to spróbuje według Twojej instrukcji.
_________________
'06: Racing Dream Team (I liga)
'07: For Fun Team (II liga)
'08: Szpryca Złotych Szyszek (II liga)
'09: Szpryca Złotych Szyszek (I liga)
'10: Yellow Star (I liga)
'12: Crazy Devils (E-liga)
'14: Speedway Liga Team (II liga)
'15: Speedway Liga Team (I liga)
'16: Falubaz Zielona Góra (E-liga)
 
 
surrOund 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-10-28, 13:27   

Do Joe

Jeśli nie chcesz co 4 dni zmieniać ustawień routera przypisz dla każdej karty sieciowej wewnętrzny stały adres IP. Wtedy router nie będzie nadawał nowego przez DHCP tylko będzie karta funkcjonować na stałym adresie. I jak już to zrobisz pamiętaj żeby w konfiguracji routera ustawić aby automatyczne przypisywanie wewnętrznego adresu IP zaczynało się od adresu, który nie jest zarezerwowany dla którychkolwiek kart sieciowych, z których korzystasz. W przeciwnym wypadku wystąpi konflikt routera z ustawieniami karty sieciowej i nawet nie będziesz miał neta tylko siec między komputerami . Dodam tylko, że żeby to zrobić, musisz znać adresy DNS Twojego internetu, bo będziesz wszystko musiał wpisać ręcznie w kartę sieciową. Może też zdarzyć się tak, że nie będziesz musiał w karte sieciową nic wpisywać, bo pozwolą ci na to same ustawienia routera.
_________________

 
 
Lewi 


Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 73
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-12-04, 11:18   

pomoze ktos na routerze linksys WRT549 v2.2 prosze!
_________________
Liga Oficjalna:
09' - Racing Dream Team (1 liga)
10' - Szpryca Złotych Szyszek (1 liga)

Liga Miast:
09' - Falubaz Zielona Góra (Ekstraliga)

MR.WORDWILDE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna