Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
STS TO MY
Autor Wiadomość
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2023-02-22, 07:52   

Mały mam wrażenie, że nie za bardzo rozumiesz, o czym piszą poprzednicy. :(

Co do wykładania kasy. Nie pisałem nic, że chcę wyłożyć. xd

Spytałem tylko o jakich kwotach mowa. Mogę się zrzucić. Dajmy na to jednorazowo 200-300 zł (nie mówię o późniejszych zrzutkach na domenę i serwer - tam mogę pomagać cyklicznie). Tylko to musiałoby się do mnie przyłączyć kilkadziesiąt osób. Tylko też byłaby potrzebna osoba, która by to poprowadziła. Ja w tej kwestii na pewno nie podołam.

Skulek, Vodecka, Kajbel? Jesteście w stanie się tym zająć? Może warto temat takiej zrzutki puścić na grupie na fb. Tylko przydałaby się jakaś wycena, trochę skonkretyzowanie kwoty do jakiej dążymy. Tutaj ktoś z Rady (lub wymienionych osób, jeśli się zgodzą) musiałby zebrać oferty na realizację takiego zadania. Podejrzewam, że Bullet / Skulek będą w tym musieli wziąć udział, bo przy wycenie na pewno będzie trzeba wiele elementów branżowych przedstawić, a w tym osobiście jestem zielony.

I nie podchodźmy sceptycznie do tych zrzutek. Wiem, że nieduże kwoty są wrzucane do puli w kontekście domeny i serwera, ale wydaje mi się, że jeśli będzie konkretny plan zmian na stronie, konkretna kwota do jakiej dążymy, to uda się nakręcić więcej osób na jakieś nieco wyższe kwoty do zrzutki. Nawet widząc wypowiedzi Małego, można stwierdzić, że wielu graczy nie do końca ma wyobrażenie z jakimi problemami się zmagamy. Być może trywialne hasło "ZRZUTKA NA DOBRZE FUNKCJONUJĄCĄ NOWĄ STRONĘ" zachęci też właśnie tych nie do końca kumających.

Osobiście ogarnę, żeby nakręcić na dorzucenie się przez część moich kolegów, którzy ze mną w sts grali, a od jakiegoś czasu są nieaktywni. Kto wie, może taki bodziec też podziała, że ktoś do gierki powróci? ;)
 
 
WrobelKSUL 

Wychowanek klubu: Polska Husaria
Debiut w lidze: 13
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 893
Skąd: Leszno
Wysłany: 2023-02-22, 08:35   

Pełna zgoda z Cece. Gdyby ktoś kumaty się mógł zaangażować w proces ofertowania to byłoby spoko.

Jak Cece wrzuca 300, to dorzucam 300 do puli i mamy już 600.
 
 
WrobelKSUL 

Wychowanek klubu: Polska Husaria
Debiut w lidze: 13
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 893
Skąd: Leszno
Wysłany: 2023-02-22, 08:36   

A z drugiej strony... skoro wszystko co zrobił Bullet działa dobrze i wystarczy ogarnąć tylko stronę, ewentualnie coś ulepszyć, to może warto odkupić od Bulleta to, co zrobił skoro nie chce tego za darmo przekazać. Może wówczas wyjdzie taniej?

EDIT: kolejna sprawa - widzę na głównej stronie partnerów. Speedway info, zuzelendy i inne pierdoły. Oni nas w ogóle nie promuję. Jedynym medium, który cokolwiek o STSie napisał był Przegląd Sportowy Onet ostatnio. I tyle. Też do usunięcia.
 
 
MalyGKM 


Wychowanek klubu: GKM Grudziądz
Debiut w lidze: 28
Wiek: 17
Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 33
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2023-02-22, 20:42   

Cece napisał/a
Mały mam wrażenie, że nie za bardzo rozumiesz, o czym piszą poprzednicy. :(

Co do wykładania kasy. Nie pisałem nic, że chcę wyłożyć. xd

Spytałem tylko o jakich kwotach mowa. Mogę się zrzucić. Dajmy na to jednorazowo 200-300 zł (nie mówię o późniejszych zrzutkach na domenę i serwer - tam mogę pomagać cyklicznie). Tylko to musiałoby się do mnie przyłączyć kilkadziesiąt osób. Tylko też byłaby potrzebna osoba, która by to poprowadziła. Ja w tej kwestii na pewno nie podołam.

Skulek, Vodecka, Kajbel? Jesteście w stanie się tym zająć? Może warto temat takiej zrzutki puścić na grupie na fb. Tylko przydałaby się jakaś wycena, trochę skonkretyzowanie kwoty do jakiej dążymy. Tutaj ktoś z Rady (lub wymienionych osób, jeśli się zgodzą) musiałby zebrać oferty na realizację takiego zadania. Podejrzewam, że Bullet / Skulek będą w tym musieli wziąć udział, bo przy wycenie na pewno będzie trzeba wiele elementów branżowych przedstawić, a w tym osobiście jestem zielony.

I nie podchodźmy sceptycznie do tych zrzutek. Wiem, że nieduże kwoty są wrzucane do puli w kontekście domeny i serwera, ale wydaje mi się, że jeśli będzie konkretny plan zmian na stronie, konkretna kwota do jakiej dążymy, to uda się nakręcić więcej osób na jakieś nieco wyższe kwoty do zrzutki. Nawet widząc wypowiedzi Małego, można stwierdzić, że wielu graczy nie do końca ma wyobrażenie z jakimi problemami się zmagamy. Być może trywialne hasło ZRZUTKA NA DOBRZE FUNKCJONUJĄCĄ NOWĄ STRONĘ zachęci też właśnie tych nie do końca kumających.

Osobiście ogarnę, żeby nakręcić na dorzucenie się przez część moich kolegów, którzy ze mną w sts grali, a od jakiegoś czasu są nieaktywni. Kto wie, może taki bodziec też podziała, że ktoś do gierki powróci? ;)


Moim zdaniem temat zrzutki jest bez sensu dopóki nawet nie ma osób do pracy. Najpierw znajdźmy osoby, dowiedzmy się jaka kwota jest potrzebna i wtedy przemyślmy czy damy radę zoorganizować taki budżet. Ale zanim to, mile widziane byłoby stanowisko aktualnej Rady, do tej pory Vodzia, Siopek, Sensi ani Amber nie wypowiedzieli się w tej sprawie a przypomnę że to oni aktualnie podejmują wszelkie decyzje odnośnie STSa. Skoro widzisz jak wielkie są problemy to zacznijcie działać ale uprzedzam że tekścik "Zrzutka na dobrze funkcjonującą nową stronę" jakoś nie zachęca. Zrzutek jest pełno, a nawet gdyby taka zrzutka powstała to trzeba byłoby ją odpowiednio wypromować. Poza tym skoro twierdzicie że potrzebne są tysiące, to wątpię że taka zbióreczka ma sens, nawet gdybyśmy potrzebowali 5 tys. to jest to raczej kwota nie do uzyskania w najbliższym czasie. A takie 5 tys. to pewnie co jedynie starczy na jednego informatyka, który postawiłby stronę, nie wspominając o przenoszeniu archiwum, synchronizacji i wielu innych pierdołach. Cieszę się CeCe, że tak wspierasz STSa ale pieniądze to nie wszystko, tutaj potrzebne są ręcę do roboty i na nich najpierw trzeba się skupić. Co nam daje 5 tys. jak wtedy zaczniemy szukać pracownika, który zawoła 7 tys.... Takie moje zdanie, najpierw chciałbym zobaczyć post od kogokolwiek z aktualnej Rady.
_________________
Liga Oficjalna
28' The Bandits Raiders
30' Janusze Speedwaya
31' Ognista Szpryca
32' Falubaz Zielona Góra
33' Kaskaderzy Apokalipsy

Liga Miast
28' GKM Grudziądz
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2023-08-17, 23:08   

Ruszło coś w temacie?
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Pityk


Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 53
Skąd: ZG
Wysłany: 2024-01-09, 16:50   

Podbijam temat. Czy cokolwiek w temacie było ruszone ?
Jeżeli chodzi o moją opinię, to strona nie jest największym problemem w pozyskaniu nowych graczy. Dla mnie osobiście nie ma ona praktycznie żadnego znaczenia, chyba że ktoś zaproponuje z nową stroną jakąś ciekawą funkcjonalność.
Zgadzam się z którymś z przedmówców, który wskazuje na słabe pozycjonowanie strony. Myślę, że to mogłoby skutecznie przyciągnąć nowych graczy. Dodatkowo za wszelką cenę powinniśmy utworzyć niższą ligę. Pierwsze kroki w grze są bardzo trudne a gra z najlepszymi może szybko zniechęcić. Zróżnicowanie ilości torów ofi dla obu lig. Osobiście bym zmniejszył ilość w ogóle, ale z tego co mi wiadomo, większość graczy jest innego zdania. Przyszłościowo można by pomyśleć o wpisowym dla drużyn. Myślę, że 40 zł/drużyna nie powinno być problemem, a mogłoby pokryć część najbardziej podstawowych kosztów (zawsze to coś). Może warto zrobić anonimową ankietę, próbując sprofilować gracza sts, aby w ten sposób ustalić grupę docelową, ustalić jak do takiej grupy dotrzeć, a potem skupić się na promocji.
Jakby ktoś zrobił sensowny projekt, opisał go i przedstawił reszcie graczy, jestem przekonany, że chętnych do dołożenia się na taką akcję znalazłoby się całkiem sporo
 
 
MalyGKM 


Wychowanek klubu: GKM Grudziądz
Debiut w lidze: 28
Wiek: 17
Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 33
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2024-01-09, 21:24   

W mojej perspektywie sprawa wygląda tak, że strona i social media są kluczową sprawą do pozyskania i zatrzymania nowych graczy. Dlatego byłoby dobrze skupić się na promocji gry. Moim zdaniem najlepszą grupą docelową dla STSa są mimo wszystko młodzi ludzie, w wieku około 15+ lat, więc według mnie głównym mediem społecznościowym powinien być TikTok, Instagram... a nie chociażby Facebook, z którego młodzi mało co korzystają... W dodatku na Tiktoku najłatwiej przebić się do szerszej publiki, co można było zauważyć przy publikowaniu pierwszych tiktoków tam - było spore zainteresowanie. Współpraca z SM myślę że na plus, ale nie wiem czy pojawiły się nowe twarze w związku z tą współpracą.

Pozycjonowanie strony oczywiście jest bardzo ważną kwestią, stąd śmiem twierdzić że nowy design strony/forum zachęciłby początkujących. Jednak z tego co mi wiadome nie jest to możliwe, aby jakkolwiek mocniej ingerować w losy domeny. Więc nim z tym nie da się zrobić.

Powinniśmy utworzyć niższą ligę, tylko pytanie z czego jak zamykamy się w jednej lidze a kluby i tak się sypią. Aby tego dokonać potrzebna jest promocja gry, pozyskanie nowych twarz, dawanie im dużo jazdy np w takich turniejach jak Adept Cup, ale też kontraktowanie zawodników gdy pojawią się na liście i pomóc im nawet gdy nie potrafią utrzymać się na torze. Tory dla obu lig, jak dla mnie aktualnie temat zamknięty, dopóki nie pojawi się chociaż 10 drużyn w obecnej lidze. A wpisowe za drużynę myślę że nawet dobry pomysł, wychodziłoby mniej więcej 4 zł za gracza, więc nikomu nie powinno zaszkodzić.

Aczkolwiek to tylko mały skrawek mojej perspektywy, teraz się nie zajmuję żadną pomocą przy STSie, więc myślę że pytanie do aktualnych redaktorów :) Niech wypowiedzą się jaki mają plan... ;)
_________________
Liga Oficjalna
28' The Bandits Raiders
30' Janusze Speedwaya
31' Ognista Szpryca
32' Falubaz Zielona Góra
33' Kaskaderzy Apokalipsy

Liga Miast
28' GKM Grudziądz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna