Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Tory z modów od 03 do 10
Autor Wiadomość
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-06-23, 14:59   Tory z modów od 03 do 10

Cześć.
Wrzucam wam paczkę torów, łącznie 85 różnych ścieżkowo, z sezonów od 03 do 10 (bez 4 i 6 bo tych modów nie mam). Tory są różne, różnie się na nich zachowują nasze motorki, więc pora na wielkie testy. Najlepsze tory, głosowanie będzie wkrótce, wstawimy do moda. Załóżmy, że jak mamy Rzeszów, to jeszcze max 2 Rzeszowy dodamy, o ile oczywiście będą takie, które się nadają.

Chciałbym, abyśmy w te wakacje, do końca lipca, potestowali wszystkie z tych torków, żeby odświeżyć moda - taki jest cel.

Paczka dostępna na moim dropie:
https://www.dropbox.com/s...UftkIfMhFa?dl=0
Plik 'Stare' należy pobrać, wypakować i wrzucić do folderu z grą, dokładniej do folderu 'Tracks'. Ten filmik ma na celu pomoc -> https://www.facebook.com/...21907837820841/

Dodałem też paczkę z plikami src, które ułatwiają dodanie wszystkich torów z danego sezonu. Pliki .src należy wrzucić wrzucić do folderu z grą, dokładniej do 'Sources', który znajduje się w tym samym folderze do mod. I tak np. '/source sezon07' dodaje wszystkie tory z 07, zaś '/source sezonall' dodaje wszystkie od 03 do 10.

Lista dodanych torów i tych nie dodanych z opisem dlaczego ich nie ma:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IaRYnmjt5oi63Q4WwxyNvj0sr39VbqU_lU_iN08r6nM/edit?usp=sharing

Od siebie dodam, że Rawicz07 i Wroclaw07 kocury :P
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-07-09, 18:25   

Przypominam o wyrażaniu opinii o torkach. Które z obecnego moda wyrzucić na pewno, które z tych starych torków dodać, ale bez wyrzucania obecnego, czyli np. zostawić Zieloną Górę ale dodać tą z 08 jako, np. Falubaz itd. Czas do końca lipca!
Śmiało! :)
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2018-07-11, 19:30   

To może ja zacznę :oops: . Przede wszystkim nie rozumiem czemu tak mało ludzi (by nie powiedzieć wcale) wypowiada się w tym wątku. Okres wakacyjny jest najlepszym okresem ku temu by odświeżyć moda i jest to pole do popisu dla wszystkich, którym na sercu leży dobro tej gierki. Mówię tutaj zarówno o graczach, jak i ludziach mających umiejętności ku temu by tego moda w odpowiedni sposób złożyć, żebyśmy od września mogli przysiąść i fajnie spędzić czas. Tymczasem w wątku panuje totalna cisza i nie wierzę w to, że nawet zważając na okres wakacyjny nie jesteście w stanie wejść na forum i sklecić kilka zdań z telefonu, lapka czy innego urządzenia mobilnego. To prawda, że wielokrotnie było tak, że moda kleciły dwie-trzy, w porywach cztery osoby, które nie zważały zupełnie na zdanie innych graczy, dlatego w jakiś sposób rozumiem grono osób, które nie chcą się wypowiadać właśnie przez pryzmat tego co było w przeszłości. Na tyle ile jednak znam Booma, to myślę, że można mu zaufać i sądzę, że chce zrobić tego moda za porozumieniem graczy, a nie na podstawie swoich widzimisię. Dlatego apeluje o aktywność w tym wątku i jak największą aktywność wszystkich graczy, bez względu na staż czy umiejętności.

Odnosząc się jednak już bezpośrednio do tematu, to na pewno w modzie przyda się powiew świeżości, myślę, że to nie podlega nawet większej dyskusji. Już podczas końca sezonu dało się usłyszeć pośród graczy którzy chociażby kiedyś jeździli, że chętnie by wrócili, ale wobec tego, że mod od wielu sezonów wygląda praktycznie tak samo, nie są do końca przekonani co do swojego powrotu. Ile torów usunąć, a ile dodać? Nie wiem. Ja ze swojej strony mogę na pewno powiedzieć, że chciałbym by ten mod był nabity w jak największą ilość torków, tak by była jak największa różnorodność i by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Czy powinien zostać Kraków? Nie wiem. Chciałbym jednak przypomnieć, że jest to tylko gra, zabawa, a za co kochamy żużel najbardziej? Za emocje na torze i mijanki. Dlatego w mojej ocenie w modzie zdecydowanie powinny górować tory na których jest więcej niż jedna korzystna ścieżka, tak by możliwość tasowania się podczas biegu była jak największa. Dlaczego w Częstochowie jest najwyższa frekwencja w Polsce? Bo dobrze idzie Włókniarzowi? Pewnie też, ale myślę, że w dużej mierze też dlatego, że tam gdy przychodzisz na mecz, to jesteś praktycznie pewien, że zobaczysz żużel, jakiego w żadnym innym ligowym ośrodku w Polsce nie uświadczysz. Tam zawodnicy często wyprzedzają się już w pierwszym biegu. Dlatego niech mi powiedzą tacy ludzie np jak Wesoł jaka jest przyjemność z jazdy na Krakowie? Bo co, bo możesz wygrać bieg z czołówką, bo jesteś na tyle widomy, że jesteś w stanie wygrać start i utrzymać jedną ścieżkę przez cztery okrążenia? Tylko o to chodzi? O wygrywanie? Jeżeli tak i jeżeli to ma poprawić Twoje samopoczucie, Twoją aurę, to ja jestem "za" żeby ten Kraków został. Chociaż jak czytam Twoje wypowiedzi typu "jeżeli przegram 4-5 meczy z rzędu, to kończę z STS'em" to zastanawiam się czy tacy ludzie są w ogóle potrzebni w społeczności tej gry. Tacy ludzie jednak jak Ty czy Peti7 zawsze byli obecni w tej grze, tzw malkontenci i zrzędy, dlatego nie jest to nic nowego na tym forum. Nie wiem jednak czy Ci najwięksi konserwatyści, Ci którzy nie chcą zmian w modzie, zdają sobie sprawę z tego, że kiedyś, gdy zaczynałem, a było to już dawno temu, co sezon wymieniało się praktycznie pół moda? Że był sezon torów klubowych, gdy nagle trzeba było się przestawić na tory których nigdy nie widziałeś na oczy i żeby być równorzędnym rywalem dla gospodarza, trzeba było włożyć sporo pracy i energii żeby się do np meczu z OR przygotować. Dzisiaj chcecie mieć wszystko na tacy. Peti pojeździł dwa sezony, pokonał kilka razy czołówkę ligi w różnorakich zawodach i jest wielce oburzony, że mogą zajść jakieś zmiany w modzie, bo on skatował tory z obecnego i na starych torach z sezonów np 07 czy 08 nie istnieje będąc objeżdżanym przez dużo słabszych graczy. Reasumując, to chciałbym by pod uwagę w kontekście nowego moda wziąć takie tory jak:

- Dua (w nawiasie sezon w jakich były owe tory - 03)
- Ea (03)
- Lublin (03)
- Piła (03)
- Częstochowa (05)
- Gdańsk (*) (05)
- Leszno (*) (05)
- Opole (05)
- Rzeszów (05)
- Gorzów (07)
- Krosno (07)
- Lublin (*) (07)
- Motoarena (*) (07)
- Ostrów (07) (*)
- Rawicz (07) (*)
- Tarnów (07) (*)
- Wrocław (07)
- Zielona Góra (*) (07)
- Gorzów (08)
- Rybnik (08)
- Tarnów (08)
- Opole (09)
- Pawłowice (09)
- Witnica (09)
- Rybnik z ligi miast z ostatniego sezonu

Z gwiazdką zaznaczyłem te tory, które w mojej ocenie są godne największej uwagi. Sami
widzicie, że jest w czym wybierać, co podmieniać i dodawać. Oczywiście jest to tylko moja subiektywna ocena i nie każdemu akurat muszą się podobać wyżej wymienione tory.

Natomiast jeżeli chodzi o ten program 7 vs 7, to jeżeli uda nam się wypracować odpowiedni model jego wprowadzenia, mam tutaj głównie na myśli numery 6,7 i 14,15, to jestem jak najbardziej "za". Trzeba jednak się poważnie zastanowić jakby to miało wyglądać, bo myślę, że w ogóle nie ma co np podchodzić do tego tematu w stylu "pod 6,7,14 i 15 mogą jechać gracze mający przejechane np 2 czy 3 sezony, bo po prostu nie mamy takiego przypływu nowych graczy by dwie czy trzy ligi obdarować w tzw. świeżą krew. Bardziej poszedłbym w średnie biegowe albo jakiś KSM + instytucja gościa żeby nawet w razie niedyspozycji tego np najsłabszego zawodnika w kadrze, który musi jechać, mógł go ewentualnie zastąpić inny z jakiejś innej ligi. Wszystko jest do przedyskutowania i wierzę, że tak właśnie będzie :)

Zapraszam do dyskusji :)
 
 
Peti7 

Dołączył: 13 Lut 2017
Posty: 213
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2018-07-11, 23:54   

Jako, że zostałem wywołany do tablicy zdam swoje spostrzeżenia. Nie przeszkadzają mi zmiany torów, ale jeśli mają być wprowadzone jednościeżkowce to nie chce oponować za wprowadzeniem takich torów. Nie znam tej gry tyle co piszą wyżej, a ćwiczenie i szukanie ścieżek do torów które mogły by być wprowadzone to jakoś nie mam ochoty szukać.

Słaba frekwencja i mała ilość graczy jest zależna od regulaminu. Nowi gracze gdzie przychodzą i chcą pośmigać w lidze muszę wybocić dużo torów aby jeździć na dobrym poziomie, a nie każdy ma czas i chęć spędzać dziesiątki godzin nad katowaniem jednego toru do ligi, a jak przychodzi mu wyjazd to ma problem zmieścić się w torze bo dowie się 5 min przed zawodami. I namawiam do zmiany regulaminu, żeby amatorzy co grają od święta mogli mieć czas przygotować się do toru gdzie mają jechać.

Trzeba ułatwić grę nowym graczom, bo jeśli tego nie zrobicie to niestety nie ma co oczekiwać, że pojawią się nowe wyzwania "dla was". I nowe tory tu nie pomogą,
 
 
Zaba 

Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 615
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-07-12, 17:20   

Okres jest taki, że nie sprzyja częstemu graniu jednak udało się wygospodarować trochę czasu na kilka resów. I szału nie ma, delikatnie rzecz ujmując. Jeśli miałbym dokonywać rozróżnienia spośród tego na czym miałem okazję jeździć to:

1.Tory, które coś tam sobą reprezentują - Toruń03 (gdyby lekko przyspieszyć kredę na pierwszym łuku to może być całkiem niegłupi tor mimo jego śmiesznej grafiki), Świętochłowice08, Ostrów07

2.Tory przeciętne - Motoarena07, ZielonaGóra05, Leszno05, Łódź05, Wrocław05, Gorzów08, Świętochłowice05

3.Tory, które nie reprezentują sobą niczego (żeby nie napisać dosadniej) - Rawicz07, Wrocław07, Witnica09, ZielonaGóra08, Wrocław08, Rzeszów08, Rybnik03, Bydgoszcz08, Częstochowa05, Krosno05

Jak widać najliczniej reprezentowana jest grupa numer trzy, dodatkowo torów z drugiej grupy też specjalnie nie widzę w modzie. Obecna Motoarena jest o niebo lepsza od jej starszego odpowiednika, podobnie rzecz ma się w przypadku ZG, Leszna, Wrocławia czy Gorzowa, a raczej żaden z nich nie jest sam z siebie na tyle dobry aby kombinować z jakimiś nowymi nazwami typu Sparta, Stal itp. Może od biedy Moto07 i ZG05, ale to naprawdę OD BIEDY.
 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-07-12, 22:19   

Peti7 - podawanie toru 5 minut przed meczem działa w dwie strony. "Amator" owszem na wyjeździe jest poszkodowany, bo jeśli mało gra to potrzebuje więcej czasu na ogarnięcie toru. Ale z kolei będąc gospodarzem, w takiej samej sytuacji stawia gości. W tej kwestii regulamin jest równy, a jadąc przeciwko mniej więcej równym sobie, posiada tzw. atut własnego toru ;)

Jeśli zaś chodzi o nowe tory, to niestety niewiele mogę się wypowiedzieć, bo bodajże 2 razy jechałem na modzie do testowania. Niemniej zgodzę się tutaj z Barnejem w kwestii doboru torów. Od lat powtarzam, że powinno być jak najwięcej torów do walki, gdzie w kilku miejscach można się napędzić.

Z torów, które pamiętam i chętnie bym widział w nowym modzie to(niestety nie pamiętam sezonów, w których był te tory):
- Tarnów (kiedyś był taki wąski, gdzie banda na wyjściach z łuków chodziła, okolice 10 sezonu)
- Rzeszów (2 łuk stosunkowo wąsko się jechało albo był chyba kiedyś taki co banda chodziła na 2 łuku)
- Gorzów (2 łuk kredą, bodajże 07)
- Ostrów (pomimo że obecny jest nie najgorszy, można by wymienić na ten sprzed lat)
- Krosno (kiedyś w LW śmigałem i prawie każde Krosno było spoko. Można by je dać w miejsce jakiegoś słabego toru)
- Kraków (powrót sprzed sezonu, czy dwóch)

Być może niewiele pomogłem, a może na coś moja wypowiedź się przyda. W każdym bądź razie ode mnie tyle.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Wesol 

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 515
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2018-07-14, 12:31   

Barnej,
Czytanie ze zrozumieniem... nigdzie nie napisałem, że zamierzam zrezygnować po 4, 5 czy 10 porażkach z rzędu, zauważyłem jedynie że dochodzi do takich sytuacji, przez co w połowie sezonu widzimy wycofanie się drużyn i walkowery. W stsie jestem od tego samego czasu co Ty, pamiętam torki klubowe, pamiętam wymiany połowy torów z modą. Piszesz o malkonentach, tylko ciężko mi to zrozumieć w przypadku mojej osoby, nigdzie nie napisałem że nie chce nowych torów, nie trąbie też na wszelkie możliwe sposoby że jakiś tor mi nie pasuje i chce jego wymiany tak jak robią co niektórzy z was na temat Krakowa, jestem za opcja zwiększonych możliwości wybierania torów, ich różnorodności. Także Google, definicje i trochę więcej obiektywizmu.

Co do wygrywania startów i gnania do mety, to już poleciales na maksa. Wychodzę ze startu pół motorka za reszta, raczej skazany na walkę, mimo to ogarniam jazde na Krakowie.  

Ale skoro przywolujesz moja osobę, to widzę musi boleć przegrana z takim bezskillowcem jak ja :)

Co do moda, to tak jak napisałem wyżej, im różnorodniej tym lepiej, przydadzą sie nowe-stare tory. Ufam że wybierzecie te najlepsze;)

Więcej radości z gry i do zobaczenia na Servie czy meczu :)
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2984
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-07-18, 22:01   

Powiem od siebie, że nawet pofatygowałem się pojeździć na tych torkach, przypomnieć sobie troszkę oldschool ale trochę miałem dylemat żeby cokolwiek tutaj napisać ponieważ nie zgadzam się zupełnie z propozycjami rzuconymi przez Barneja. Praktycznie żaden z wymienionych torów moim zdaniem nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle tych, które mamy obecnie ale wiem, że mając inne zdanie na ten temat spotkam się zaraz z morzem wyszukanych epitetów w swoją stronę więc nie będę się więcej rozpisywał.

Dodam tylko, że jestem praktycznie w 100% tego zdania co Żaba. Do torów, "które nie reprezentują sobą nic" dodałbym jeszcze Rawicz10, a do torów, które mają jakiś tam potencjał ten ULM gdzie na środku pisze stsgp.

Te tory z dawnych modów były robione zupełnie na inny styl i nie dają nawet w połowie szansy na taką jazdę jak te tory od rewolucji i dalej.
Dla przykładu odpaliłem Gorzów07, który kiedyś był zajebistym torkiem, wybieranym zresztą nawet na finał IMP i po przejechaniu 30 biegów stwierdziłem, że teraz to jest jazda gęsiego i nic się nie dzieje, zero możliwości poza optymalną ściechą. Jak dla mnie ciężko będzie wyszukać tory, które coś dobrego wniosą.

Pozdro
_________________

 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-07-22, 18:27   

Czyli rozumiem, że nie trudzić sobie głowy, jedziemy kolejny sezon na tym samym?
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2018-07-23, 09:42   

Przestań Boom, chyba nie masz zamiaru ograniczać się do zdania dwóch jednostek, zwłaszcza jednej, która maczała już palce w kilku modach i torach, a potem jeździliśmy na Poznaniach09, którego jegomość był autorem. Widzę, że idzie to jak krew z nosa, więc proponuje Patryk byś zrobił rekonesans i wybrał grupkę kilku osób, które wspólnie zadecyduja które tory ze starszych sezonów w tego nowego moda wkomponować. Dobrze by było żeby były to osoby, które mają do zaoferowania coś więcej aniżeli tylko biadolenie z serii "ten zły, a tamten jeszcze gorszy". Jeździłem z kilkoma osobami na tych starszych torkach i wiele osób wyrazalo pozytywne opinie, zwłaszcza Ci którzy nie mieli wcześniej okazji na nich jeździć, dlatego naprawdę byłbym wstrzemiezliwy i zachował spokój. W razie co możesz na mnie liczyć :) Pozdro :)
 
 
Tazor 

Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 37
Skąd: Kostrzyn nad Odra
Wysłany: 2018-07-23, 23:24   

Po tym jak pograłem trochę na torkach z folderu retro i wyrobiłem sobie ogólną opinię to muszę powiedzieć, że miałem podobny dylemat co Vodecka. Wiedząc, że moja ocena odbiega od jedynej słusznej linii, zastanawiałem się czy jest sens, aby w ogóle dzielić się swoimi przemyśleniami, bo pewnie zostanę zjechany od stóp do głów tylko za to, że mam własne zdanie :D Nie zdziwiłbym się gdyby osób myślących podobnie było więcej, bo na serwerach raczej dominowały opinie negatywne. Nie chcę tworzyć rozprawek i oceniać każdego toru z osobna, bo pewnie nikt by takiego wpisu nie doczytał do końca, dlatego posłużę się schematem, którego użył Zaba i podzielę tory na trzy grupy.

Grupa 1 czyli tory najprzyjemniejsze: Toruń 03, Ostrów 07, Motoarena 07, Grudziądz 08

Grupa 2 czyli tory przeciętne choć ujdą w tłumie :D : Gdańsk 05, Kraków 05, Opole 05, Zielona Góra 05, Leszno 05, Kraków 08

Grupa 3 czyli tory słabe: Rybnik 03, Częstochowa 05, Toruń 05, Rawicz 07, Wrocław 07, Gorzów 08, Rzeszów 08, Zielona Góra 08, Witnica 09, Opole 09, Rawicz 10

I to by chyba było na tyle. Pragnę jeszcze nadmienić, że najsłabsze moim zdaniem są torki o nazwie Rybnik 03, Rawicz 07, Zielona Góra 08 oraz Witnica 09.

Poza tym, chociaż uważam taki Kraków z sezonu 05 za tor przeciętny, nie obraziłbym się gdyby zastąpił on obecny Kraków, mimo ogromnego sentymentu do tego owalu, wszak jego byłym rekordzistą jest nasz dobry kolega Damian :D Tak Ten dosyć lubiany znany zawodnik.

Od moich ziomków z zespołu słyszałem , że Świętochłowice 08 są nawet przyjemnym torkiem, ale nie wpisalem go na moją listę gdyż nie miałem okazji na nim jeździć.

Generalnie nie mam nic do tego aby wrzucić kilka tych starych torków jeśli uważacie że to wpłynie pozytywnie na grę. Te tory trzeba jednak wybrać z głową, a nie na zasadzie "ja wiem najlepiej a każdy kto się ze mną nie zgadza to biadoli i niech siedzi cicho". Jestem za różnorodnością tylko musi to być przemyślany wybór i wzięta powinna być pod uwagę opinia wszystkich graczy. Nawet tych mniej doświadczonych.
Pozdro. Oooo Damian, dżast bikerful Damian.

:twisted:
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-24, 04:21   

Cześć,

Osobiście przejechałem na kilkunastu torach, i niestety dupy nie urywają. Praktycznie w każdym przypadku jedna ściecha (głównie kreda), być może trafiłem akurat na te słabsze tory, ale taka jest moja ogólna opinia.
Szkoda że nie posiadasz torów z sezonu 02, tam było na prawdę kilka fajnych. Brakuje mi tego Gdańska co niedawno udostępniłeś na FP... to był mega tor. Do tego Machowa... teraz to jakiś mini-tor, kiedyś coś pięknego do walki. Skałka też była o wiele lepsza.

Podsumowując, moim zdaniem nie dobrym pomysłem jest dodawanie starych torów do moda. Nie ma co upośledzać gry i się cofać wstecz. To tak jakby FIFA się cofnęła i wydała teraz grę FIFA10. Co było, to było.

Za to jak najbardziej jestem za tym, żeby pomyśleć w niedalekiej przyszłości o stworzeniu nowych torów, albo przynajmniej nowych ścieżek do kilku z obecnych - w celu oczywiście ich uatrakcyjnienia, dodać kilka ścieżek.
Fajną też opcją jest zmiana warunków torowych, wówczas do każdego toru trzeba by było zrobić inne ścieżki, np. Gniezno1, Gniezno2 itd., z każdym kolejnym biegiem ściezka przy kredzie wolniejsza, pod bandą szybsza.

Mam pytanko jeszcze, czy ktoś posiada może moje rosyjskie tory, które robiłem w sezonie bodajże 01/02? Dodatkowo fajnie, jakby ktoś podrzucił instrukcję do robienia torów.

Pozdr!
 
 
Pikey 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 27
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2974
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2018-07-24, 14:26   

Witam, od razu uprzedzam, że obecnie jestem na krótkim "urlopie" od kresek i podczas tych wakacji robię sobie przerwę od gry, aby nabrać świeżości, ale chcę tylko dodać: Nie gadajcie, że większość tych torów jest useless w obecnym modzie na obecnych motorkach, bo na samo dzień dobry mogę przytoczyć przykład dawnego Rzeszowa, tego gdzie ścigało się po ciemku przy włączonym świetle na którym chodziła i kreda i orbita i to był zajebisty Rzeszów do walki, w przeciwieństwie do tego chłamu, który jest obecnie. Wierzę, że jeszcze kilka torków z dawnych sezonów godnych uwagi by się znalazło i z tego miejsca wyrazy szacunku dla ludzi, którzy jeżdżą i szukają. Ja prawdopodobnie zacznę grać dopiero pod koniec sierpnia, więc niestety będzie już trochę za późno na pomoc, ale myślami jestem z wami i wiem, że Boom da sobie rade to poukładać najlepiej jak potrafi :) .
_________________
★TOP SMOKERS CLUB REPREZENTANT - 7x DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI★
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2018-07-24, 15:12   

>Tor który coś ze sobą reprezentuje
>Świętochłowice08
>Wybierz jedno
Tak jak was czytam i widziałem swego czasu pierdolenie podczas gry jakie te stare tory są chujowe, tylko mnie utwierdza że niektórzy to powinni sobie odpocząć od wybierania torów do moda. Od 3 jebanych lat w kółko jest grane to samo. Ile można ?

A i tak się odniosę do wpisywania tutaj przez kolegów wyżej Ostrowa07. No bądźmy kurwa poważni. Skoro swego czasu na serwerze Booma tak niektórzy płakali na Rawicz07, to jeżeli uważacie Ostrów07 za lepszy tor, to jesteście hipokrytami.
_________________

 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2018-07-25, 12:03   

Ageroth napisał/a
Tak jak was czytam i widziałem swego czasu pierdolenie podczas gry jakie te stare tory są chujowe, tylko mnie utwierdza że niektórzy to powinni sobie odpocząć od wybierania torów do moda. Od 3 jebanych lat w kółko jest grane to samo. Ile można ?


W sedno Nikopolidis :) Ale nie martw się i tak będziesz jeździł na Toruniu z potencjałem, żadnych starych torków nie będzie, bo są chujowe, a obecne są tak zajebiste, że po prostu doszliśmy do ściany i nikt już lepszych nie zrobi :devil:
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2018-07-25, 19:05   

Ja proponuję dodać kilka torów, na sposób Polonii i Bydgoszczy/ Motoareny i Torunia. Jeśli nie dodać, to wymienić. Aby dogonić chociaż tym co się udzielają, np. na temat Krakowa, zostawmy ten 'handicapowy' z tego sezonu i dodajmy jako Wanda, ten lepszy do ścigania.

Osobiście zamieniłbym Tarnów, Gorzów, Rzeszów, Rawicz - tylko z tego względu, że uważam, że w przeszłości były lepsze niż teraz i dałoby to świeżości. Z kolei pod inną nazwą dołączyłbym np. stary Ostrów, stary Grudziądz czy jakieś fajne Leszno/ ZG czy coś innego co ludziom się podoba do walki.

W każdym razie, mega nakłaniam do odświeżenia moda, dodawajmy lub wymieniajmy torki (a zawsze można wrócić do tych wersji, które były ostatnio)
_________________
KAMOON !
 
 
Speed 


Wychowanek klubu: Młode Pszczoły
Debiut w lidze: 04
Wiek: 29
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 1100
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: 2018-07-25, 20:15   

Jeśli mogę się wypowiedzieć w tej kwestii. Osobiście mi się podobały tory, na których grałem mimo, że nie było ich dużo. Jak już się nauczyłem dobrze wejść w łuk to przyjemność z jazdy była. Mi bardziej odpowiada Częstochową z sezonu 05 niż ta co jest obecnie, pewnie dlatego, że na tej Czewie z 05 czuję się pewniej niż na tej z moda. Nie wiem jak patrzą inni gracze na tory, czy faktycznie z perspektywy możliwości walki czy z tego, że np na Ostrów07 jestem chujowy to dla mnie tor do dupy, ja tak na Czewę spojrzałem. Teraz minusem mi się wydaję, że te torki są na jedno kopyto. Trzymasz ściechę i nie dajesz sobie nikomu wejść pod łokieć to masz bieg wygrany. Osobiście nie pamiętam na jakich torkach grałem. W pamięci mam Częstochowa05 i Skałka05. Grałem też Grudziądz ale z jakiego sezonu nie pamiętam.

Teraz do tego co napisał Ipaq. Czy dodanie kolejnych torków do moda pod inną nazwą naprawdę ma sens? Torów jest dużo już teraz. Do tego nie wszystkie są grane. Dodanie kolejnych no nie wiem czy uatrakcyjni grę. Ktoś Ci rzuci na mecz np Ostrów07, na którym większość biegu nie przejedzie i się męcz na wyjeździe.

Na temat większej ilości torów się wypowiem bo nie grałem wszystkich. Wiadomo każdemu nie dogodzi z torami, choćby nie wiadomo co próbował robić.
_________________
SEZON 15 - SPEEDWAY RACING - 1,957
SEZON 16 - OSZUKANI RENCIŚCI - 1,860
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2018-07-25, 21:48   

Zapomniałem dodać, że nie miałem okazji testować tych starszych torków co Boom zapodał.

A propo, żeby trochę się naprostować Spidziu - to nie miałem na myśli, żeby dodawać nie wiadomo jak dużo nowych torów, tylko bardziej skłonić się do wymiany, co by nieco odświeżyło moda. Przykład, tak jak Pikey pisał, że np. Rzeszów, który jest do bani, kilka sezonów temu był dużo, dużo lepszy i warto byłoby go przywrócić. Podobnie w mojej opinii Gorzów czy Rawicz i kilka innych by się znalazło. Przy dodawaniu tych nowych typu Wanda/ Orzeł itd. to jednak bym nie przesadzał z ilością, bo faktycznie mamy sporo torków. :D
_________________
KAMOON !
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2984
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-07-27, 09:00   

Barnej napisał/a
żadnych starych torków nie będzie, bo są chujowe, a obecne są tak zajebiste, że po prostu doszliśmy do ściany i nikt już lepszych nie zrobi :devil:


Pewnie można zrobić lepsze tylko od paru sezonów nikt nie stworzył nawet jednego. W tym problem, że ludzie, którzy to potrafili się już wycofali, a nikt nie podejmuje prób tworzenia nowych. A społeczeństwo STS'a wychodzi z założenia, że zamiast iść do przodu lub chociaż zostać w miejscu to lepiej się uwsteczniać.

Speed napisał/a
Teraz minusem mi się wydaję, że te torki są na jedno kopyto. Trzymasz ściechę i nie dajesz sobie nikomu wejść pod łokieć to masz bieg wygrany. Osobiście nie .


Teraz tak jest?? Teraz pomyśl jak było pare sezonów wcześniej, zanim weszły tory z rewolucji. Wtedy mało społeczeństwa STS'a znało pojęcie i znaczenie łokci dlatego te tory wydawały się bardziej grywalne i tu jest cały szkopuł. Teraz nawet nowy ogórek ma wpajane odrazu o łokciach i o co z nimi chodzi. Każdy gospodarz sobie siedzi na TS'ie, mówi kiedy wbijać i powiem szczerze, że w tym przypadku na 90% starych torów jest się odrazu w dupie.

Ale róbcie jak uważacie.

Tylko czystą hipokryzją jest narzekanie na obecny Kraków i wracanie do torów o takim samym profilu jak Wrocław07 itp. gdzie też jak masz łokcie to jedziesz ścieżką i mogą Cię cmoknąć.
_________________

 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-07-28, 15:01   

Przede wszystkim nie obrzucajmy się gównem :)
Cieszy mnie, że zaczęła się jakaś dyskusja, ale niech ona będzie normalna :)
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Eric 


Wychowanek klubu: Oszukani Renciści
Debiut w lidze: 00
Wiek: 37
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 986
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2018-07-29, 23:08   

Jest koncowka lipca, wiec chcialem jeszcze napisac swoja opinie. Troche pojezdzilem, pamietam te torki dobrze, wiec napisze, ktore wg mnie moglyby sie najbardziej przydac. A wiec po kolei sezonami i alfabetycznie:

1) Chorzow03 - mozna pomyslec o podmianie, tor jest techniczny, ale dynamiczny, da sie na nim powalczyc, a zarazem jest inny niz obecne tory w grze.

2) Gdansk05 - zapamietalem go jako jeden z najlepszych torow w historii, kiedy jeszcze sporo gralem to byl to tor jeden z najczesciej wybieranych w naszym gronie (z obecnie grajacych przede wszystkim z Ronim, Szogim czy Zaba) i zawsze duzo sie dzialo, mysle, ze sie ze mna zgodza, a tor powinien wg mnie wrocic - albo za obecny Gdansk albo dodatkowo.

3) Machowa05 - fajna mala Machowa, bardzo dobrze wspominam ja. Obecna mala Machowa tez jest ok, wiec tutaj ciezko zdecydowac, bo tory mocno sie roznia, wiec moznaby ewentualnie ja dac jako dodatkowy tor.

4) Rzeszow05 - bardzo dobry do walki, dwie dobrze rozlozone sciezki, jak dla mnie zdecydowanie do zastapienia obecnego Rzeszowa.

5) Ostrow07 - to jest tor, z ktorego stworzenia bardzo sie cieszylem, bo przypadl on mocno do gustu naszej druzynie w LM i uzywalismy go jeszcze podczas naszego ostatniego sezonu startow. Wg mnie nadaje sie jak najbardziej do walki, mozna fajnie lapac predkosc i z tego co pamietam to zawsze spotykal sie z pozytywnymi opiniami. Mozna go dodac pod inna nazwa.

6) Polan07 - kiedys byla na nim walka, wiec mozna go rozwazyc jako dodatkowy tor.

7) Rawicz07 - fajna geometria toru do atakowania, mozna fajnie kreda minac, moim zdaniem lepszy niz obecny Rawicz, wiec bym optowal za zastapieniem, ale to rzecz gustu, bo widzialem wyzej, ze nie wszystkim on pasuje. Mi osobiscie sie na nim zawsze fajnie jezdzilo, a z kolei obecny Rawicz uwazam za kiepski i toporny.

8 ) Zielonagora08 - widzialem kilka negatywnych opinii, ale jak siegne pamiecia do sezonu 08 to sporo na nim przejezdzilismy i fajnie chodzily 3 sciezki - kreda, srodek i duza, mozna bylo trzymac krede albo napedzac sie takze jesli ktos ma czas to poprobujcie jeszcze moze, bo tor byl wg mnie przyjemny i moglby byc jako dodatkowy.

Wg mnie jest jeszcze kilka dobrych torow, ktore mozna wziac pod uwage, ale to juz rzecz gustu - jest ogolnie w czym wybierac, takze ja jestem za zmianami/dodawaniem niektorych torow.
_________________
OR (00-20; 30-...): 6-4-6
DMP: 1msc (03), 2msc (05), 2msc (07), 1msc (08), 3msc (09), 3msc (11)
MPPK: 1msc (03), 2msc (05), 1msc (07), 3 msc (10), 1 msc (11), 3 msc (33)
DPL: 3msc (07)
IMP: 3msc - Adam (08), 2 msc - Zaba (11), 1msc - Speed (19)
ekstraliga 03-20, 31-...
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2018-07-30, 17:20   

Dalej mało mam czasu, a już kończy się szansa na wypowiedzenie w tym temacie.

Jestem absolutnym przeciwnikiem wprowadzania większej ilości torów do moda. Jest ich wystarczająco dużo. Wiadomym jest, że nie możemy grać na tych samych, bo to jest bezsensem. Tego nie będę nawet argumentował, bo czyniłem to ja, jak i inni wielokrotnie. W mojej ocenie możemy wypuścić moda, w którym znajdą się tory: oficjalne do moda, stare oraz zagraniczne. Każdy znajdzie coś dla siebie do pojeżdżenia. Od czasu do czasu z nudów człowiek pojeździłby na zagranicznych. Wiadomo, że jest paczka, ale tam przecież nie ma ich wszystkich, tak jak było to kiedyś. Jeśli już mamy takie tory jak np. Śrem czy Polonia, to niech już zostaną, ale nie dodawajmy kolejnych.

Wracając do meritum, to w mojej ocenie przyjemniejsze od swoich obecnych odpowiedników są: gorzow07, kraków08, rzeszow05, torun19 (to nie jest chyba ta sama ścieżka co toruń05?), Rawicz07, Gdańsk05. To z tych, które przejeździłem. Szczególnie ciepło wspominam gorzów (ścieżka i geometria mocno odwzorowuje to jak się jeździ na tym owalu) oraz gdańsk05 dzięki dwóm alternatywnym ścieżkom. :)
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2018-07-30, 18:37   

Gorzów mi się pomylił. Miałem na myśli Gorzów08, aczkolwiek 07 też jest spoko :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna