Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ipaq
2019-03-27, 12:35
Ogólne informacje dotyczące sezonu '20 - promocja gry
Autor Wiadomość
Amber Mouse 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 05
Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1252
Skąd: Hull
Wysłany: 2017-01-15, 22:30   Ogólne informacje dotyczące sezonu '20 - promocja gry

Z góry uprzedzam, że trochę czytania będzie, ale wolałem to wszystko podzielić jedynie na dwie kategorie i mam nadzieję, że wszyscy zainteresowani poświęcą te 10 minut na ogarnięcie.

Zaczynamy od promocji. Z kilkoma osobami rozmawiałem już o tym prywatnie i dziękuję im za sumienne wykonywanie tego o co prosiłem. A mianowicie rozchodzi się o 'lajkowanie', czy też komentowanie lub udostępnianie postów fan page'a stspl.eu. W tym sezonie dość fajnie to funkcjonuje i udaje się trafiać do sporej grupy odbiorców. Prosty przykład - rekordowy post z meme'm Cece (pierwszy, który był wrzucony) dotarł aż do 2055 użytkowników 'fejsa'. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę zwłaszcza to, że sam fan page ma nieco ponad 1200 polubień. Ale jak spojrzymy co się do tego przyczyniło to właśnie aktywność pod tym obrazkiem, wszelkie łapki w górę, czy też komentarze. Zwłaszcza po tym zauważyłem (i tutaj wielkie podziękowania dla Cece, a także jeszcze jednej osoby, która o tych meme'ach mu przypomniała, a której niestety imienia czy nick'u nie pamiętam), że taki 'fejs' może być bardzo dobrym źródłem promocji gry. Może, ale nie musi, bo do tego potrzebna jest Wasza pomoc. Dlatego apeluję: 'Lajkujcie', komentujcie i udostępniajcie wszystko co tylko jesteście w stanie z fan page'a stspl.eu. Ja rozumiem, że czasami może się nie spodobać, że czasami może nie odpowiadać, ale pamiętajcie, że z tego nie korzysta nikt inny jak tylko sama gra. Choć miałyby to być jakieś bzdury (w granicach przyzwoitości oczywiście!) to i tak komentujcie, bo to wszystko pomaga dotrzeć naszym postom do większej grupy ludzi. Ponadto, jeżeli jest ktoś kto ma czas i chęci, aby pomóc w prowadzeniu naszego fan page'a to też prosiłbym o zgłaszanie się.

Dodatkowo z darowizn, które założył Bullet uzbierała się mała sumka, którą myślę również można na promocję przeznaczyć. Jeżeli mnie pamięć nie myli to Domin kiedyś pisał, że mógłby się tym zająć, dlatego napiszę do niego i zobaczymy jak to wyjdzie. Jeżeli ktoś chce i przede wszystkim ma jak pomóc to jak najbardziej dawajcie znać, czy to tutaj czy do mnie lub do Bullet'a na 'priv'.
_________________

 
 
Skulek 


Wychowanek klubu: Speedway Racing <3
Debiut w lidze: 04
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1373
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-01-18, 23:14   

Tak ostatnio sobie myślałem, że teraz bardzo dużą promocją każdej gry jest obecność jej na YouTubie. Siedzi tam masa dzieciaków które oglądają "zagrajmerów" i często na podstawie czy w daną grę zagrać decyduje właśnie wrzucony gameplay z danej gry.
Myślę jakby ktoś ogarnął właśnie YT to mógłby być dość duży zastrzyk jeśli chodzi o promocje gry.
Ogarnąć wspólnie kontent i albo coś zrobić grupowo albo jak ktoś się czuje na siłach to indywidualnie zrobić jakiś Gameplay z meczu sts'owego, oczywiście pociętego aby cały materiał był dynamiczny, czy też relacje co tydzien z rozegranych meczów.

Dzieciaki teraz siedzą na YT, a powiedzmy sobie szczerze, to ta grupa nas najbardziej interesuje, wiekszosc z nas jak zaczynała to była wlasnie w wieku gimnazjalno-średnim, i właśnie stamtąd możemy wydobyć przyszłych graczy.
Duży napływ nowych graczy spowoduje to, że poziomem nowi gracze beda mieli z kim rywalizować, przez co beda grac bo bedzie rywalizacja, bo na ten moment nowy gracz ma cholernie trudno aby sie przedrzeć, bo po pierwsze, ciezko z kim zagrac, albo jak ktos sie juz trafi to najczesciej juz grac umie i jest lata świetlne przed nim.

Niestety STS w odróżnieniu od LOLi i CS-ów jest grą typu ciężko zacząć, a w tych dwóch co wymienilem to jest typ "easy to play, hard to master".
W STSie samo utrzymanie na torze troche zajmuje poswiecenia :D
_________________
04-09 SR
10-12 FFT
13-15 SR
16-27 WFT
28-??? FZG https://www.facebook.com/groups/1173832229302750/
 
 
WrobelKSUL 

Wychowanek klubu: Polska Husaria
Debiut w lidze: 13
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 893
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-01-20, 00:11   

Z tym youtube, to chętnie udzielę komentarza do kilku meczów i można wrzucać :D . Trzeba do streamów wrócić.
 
 
Kozi 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 4156
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-01-20, 09:15   

tylko trzeba kogoś znaleć, kto udźwignie stream'owanie a na razie takiej osoby na horyzoncie nie ma :P
_________________
15 TYSIĄCY GARDEŁ - JEDEN CEL, FALUBAZ MA PANOWAĆ OD TATR PO HEL !
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-01-20, 11:09   

To nie jest też tak że nie ma. Wczoraj z Maćkiem chcieliśmy postreamowac ten półfinałowy spektakl, ale Maćka ostatecznie nie było, a samemu czy z kimś kogo średnio znam to mi się nie chce :P
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
HeGe 


Wychowanek klubu: Straw Hats II
Debiut w lidze: 12
Wiek: 28
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 108
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-01-20, 21:46   

Bardzo chętnie mogę dołączyć jako komentator meczy ..Pracowałem w radiostacjach internetowych i mogę użyczyć głosu jeśli ktoś by chciał nawiązać współpracę :)
_________________

 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-01-20, 22:26   

[klik]

O coś w ten deseń chodzi ? Sądzę, że nawet komentarz nie jest potrzebny, tak jak tutaj. Andrzej wrzucił kilka meczów, ale najważniejsze jest to, aby to promować, promować i jeszcze raz promować.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Skulek 


Wychowanek klubu: Speedway Racing <3
Debiut w lidze: 04
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1373
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-01-21, 22:29   

Coś takiego, niekoniecznie cały mecz musi być wrzucony, może być to krótki tzw. "let's play", chodzi o to aby materiał był dynamiczny i aby wszystko było spójne i na jednym koncie youtubowym bez podziału na poszczególne drużyny bo nam sie wszystko rozjedzie.

Streamowanie meczów o czym Boom mówił, mega fajna sprawa, tylko po tym ja bym nie wrzucał takiego kolosa na YT bo to będzie po prostu nudne do oglądania dla kogoś kto nie zna gry.
Wtedy taki material pociąć, wrzucić najciekawsze momenty meczu, nawet z komentarzem osobnym niż na livie.
I tagami podpiąć sie pod gry, żużel.
Uważam że rozpopularyzowanie gry na YT w postaci samej gry (nie promo video) może wyjść na dobre.
_________________
04-09 SR
10-12 FFT
13-15 SR
16-27 WFT
28-??? FZG https://www.facebook.com/groups/1173832229302750/
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-23, 00:37   

Tu przykład skrótu z meczu: https://www.youtube.com/watch?v=XfpCfDQPTwc

Na dniach napiszę tu pewien pomysł, który już rzucałem w trakcie spotkania na Team Speaku.
 
 
WrobelKSUL 

Wychowanek klubu: Polska Husaria
Debiut w lidze: 13
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 893
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-01-25, 11:46   

Czy ja wiem. Zawsze chętnie stream dawałem jak tylko czas miałem. Nawet lud nie narzekał na komentarz ;d
 
 
CalusS 

Wiek: 31
Dołączył: 23 Gru 2011
Posty: 131
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-01-31, 23:55   

W ramach współpracy ze Speedwayhax.com powstał post.

Jako administrator Shax, polecam Wam go lajkować, bo dotyczy on STS i warto żebyście też go lajkowali, żeby zasięg był jak największy. Ode mnie już zalajkowało 27 osób, a spokojnie dobijemy do 45. Jeśli od Was doszłoby 15-20 lajków to zasięg mógłby spokojnie wynieść 3-4k osób, podaję link:

https://www.facebook.com/...485890594351239
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna