Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
STS ,Windows 8 (Nowy sprzęt) - Lagi
Autor Wiadomość
PatrasGld


Wychowanek klubu: Lunar Racing
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 28
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-05-12, 14:43   STS ,Windows 8 (Nowy sprzęt) - Lagi

Witajcie , mam pewien problem niedawno kupiłem nowego laptopa, wszystko wydawało się super bo kombajn jest konkret tylko problem jest z STS... Chodzi o to , że w biegach na serwerze na 3-4 okrążeniu łapią mnie lagi , utrata kontroli nad maszyną itd. nie wie ktoś z was może co może być przyczyną ?

Łącze 16mb także dość znośne nie było z nim problemu wcześniej.

Z góry dzięki za pomoc ;)
_________________
Evil Patryk Sezon 01 : ?r.1,510 LR / wyp. TBR (II Liga)
Sezon 02 : Karencja
Sezon 03 : Karencja
Sezon 04 : Karencja
PatrasGld Sezon 05 : Brave Deers (II Liga) sr.1,880
Sezon 06 : Speedway Racing
 
 
surrOund 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-05-12, 15:08   

http://www.stspl.eu/forum/viewtopic.php?t=4815 odsyłam do tego po raz milionowy już chyba.
_________________

 
 
PatrasGld


Wychowanek klubu: Lunar Racing
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 28
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-05-14, 21:19   

I tak prawdę mówiąc nic to nie dało... Nadal jest to samo niestety..
_________________
Evil Patryk Sezon 01 : ?r.1,510 LR / wyp. TBR (II Liga)
Sezon 02 : Karencja
Sezon 03 : Karencja
Sezon 04 : Karencja
PatrasGld Sezon 05 : Brave Deers (II Liga) sr.1,880
Sezon 06 : Speedway Racing
 
 
Skrzypek 

Wychowanek klubu: WTS Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 00
Wiek: 42
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 3800
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-15, 08:35   

Kod
2. SERWER

Najczęstszym problemem przy serwerze jest sytuacja, w której gracze podłączeni do serwera skarżą się na pojedynczego laga, kliklukrotnego lub ciągłego. Przyczyn takiej sytuacji może być kilka. Najczęstszą przyczyną tego może być zły sterownik do karty sieciowej lub sterownik microsoftu. W takim przypadku należy się zaopatrzyć w sterownik do karty sieciowej od jej producenta. Przy sterowniku microsoftu bardzo często zdarza się, że sygnał karty sieciowej jest przerywany na chwilę co od czasu do czasu może powodować lagi lub ich pojedyncze objawy. Tyczy się to osób, które nie tylko stawiają serwery ale też grają i mają takie same objawy.

Drugą przyczyną może być przeciążenie procesora komputera. Gdy gramy, a któryś proces systemowy lub aplikacji używa zbyt dużo procesora, nasz system mówiąc krótko się muli przez co Ty lub inni gracze mogą mieć lagi. W takim przypadku uruchom menadżer zadań, kliknij na zakładkę procesy i monitoruj użycie procesora dla danych plików. Będziesz wtedy miał pewność, że lagi zależą od zamulenia systemu lub od czegoś innego. Jeśli okaże się że muli Ci system na przykład GG, Antywirus lub inna aplikacja najlepiej będzie jeśli taki proces zakończysz. Natomiast jeśli w zbyt dużym użyciu procesora uczęszczają takie pliki jak lsass.exe svshost.exe run32.dll albo explorer.exe to na 99% masz zainfekowany komputer przez jakiegoś trojana lub robaka.

Trzecią, najczęściej spotykaną przyczyną lagów jest zwykłe zamulenie łącza internetowego. W takim przypadku trzeba zmniejszyć jego użycie. Na przykład wyłączyć torrenta, skype itp. Lepszego sposobu na to nie ma.


Na bank tu gdzieś leży problem i wydaje mi się bardziej w sterownikach do karty sieciowej, albo routera. Ja na windzie 8 śmigam i gra.
 
 
PatrasGld


Wychowanek klubu: Lunar Racing
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 28
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-05-15, 22:31   

Generalnie aktualizuję sterowniki dzięki aplikacji SW Update ( w laptopie Samsunga) jestem na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami, wisi mi tylko jeszcze nowsza wersja BIOS cała reszta jest najaktualniejsza.
_________________
Evil Patryk Sezon 01 : ?r.1,510 LR / wyp. TBR (II Liga)
Sezon 02 : Karencja
Sezon 03 : Karencja
Sezon 04 : Karencja
PatrasGld Sezon 05 : Brave Deers (II Liga) sr.1,880
Sezon 06 : Speedway Racing
 
 
Skrzypek 

Wychowanek klubu: WTS Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 00
Wiek: 42
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 3800
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-16, 12:26   

No i może tu jest przyczyna. Mi np po aktualizacji sterów karty graficznej, zaczął ciąć Driver San Francisco, a wcześniej na max w full hd hulał:D
 
 
surrOund 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-05-23, 08:11   

Sterowniki pobieramy nie za pomocą jakichś dziwnych programów tylko bezpośrednio ze strony producenta, w tym przypadku samsunga. Pamiętaj też, że win 8 to system 64 bitowy, a sts działa pod 32 bitami więc załadowany jest do pamięci dwukrotnie, ponieważ tworzy osobną architekturę 32 bitową.

http://www.samsung.com/pl...DownloadMain.do

Wybierz swój sprzęt, pobierz sterowniki do grafiki i sieci, stare odinstaluj, zrób restart i zainstaluj najpierw grafikę intela, potem do NVidii a na koniec sterownik do karty sieciowej (najleiej do obu, i wifi i LAN)

PS: Skrzypek

Do routera nie są potrzebne żadne sterowniki. Konfigurujesz router za pomocą przeglądarki.
_________________

 
 
Skrzypek 

Wychowanek klubu: WTS Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 00
Wiek: 42
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 3800
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-24, 11:54   

ale do płyty głównej aby widział kartę sięciową już są potrzebne

sam miałem kiedyś problem z płytą gigabyte i ze sterownikami do karty sieciowej
 
 
surrOund 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-05-27, 08:03   

Sterownik do karty sieciowej to już co innego. Musi być ster do płyty głownej obowiązkowo, żeby każdy sprzęt został wykryty prawidłowo. Bez tego ani rusz.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna