Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Nie można stworzyć serwera - D LINK - DIR 615
Autor Wiadomość
Kosmo 


Wychowanek klubu: Ognista Szpryca
Debiut w lidze: 8
Wiek: 26
Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Rybnik/Rzeszów
Wysłany: 2013-04-15, 17:56   Nie można stworzyć serwera - D LINK - DIR 615

Router: D-LINK model DIR-615
Proszę mi powiedzieć jak odblkować porty, jak tworzę serwer to są (???), z góry dziękuje
 
 
DaDi 

Wychowanek klubu: Dangerously Fast Bees
Debiut w lidze: 08
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 1263
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-04-15, 22:07   

Szukanie nie boli...

http://www.stspl.eu/forum/viewtopic.php?t=4815

Tak trudno przejrzeć tematy przed napisaniem?
 
 
Kosmo 


Wychowanek klubu: Ognista Szpryca
Debiut w lidze: 8
Wiek: 26
Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Rybnik/Rzeszów
Wysłany: 2013-04-16, 20:23   

Gdyż to robiłem i nie działa
 
 
Pirania 


Wiek: 37
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 332
Skąd: gniezno
Wysłany: 2013-04-17, 13:31   

DaDi napisał/a
Szukanie nie boli...

http://www.stspl.eu/forum/viewtopic.php?t=4815

Tak trudno przejrzeć tematy przed napisaniem?
_________________
Zwycięzca GP Challenge

FuKu
 
 
surrOund 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-04-18, 08:39   

Kosmo działa na pewno bo mam taki sam router i odblokowanie portów zajęło mi minutę. Przeczytaj DOKŁADNIE co tam jest napisane, a będzie działać. Masz router D-Linka, a więc jeden z najlepszych i najprostszych do obsługi i konfiguracji takich rzeczy.

Boom błagam daj mi moda na ten dział, bo krew zalewa człowieka jak się czyta coś takiego. Lenistwo nie zna granic...
_________________

 
 
Kosmo 


Wychowanek klubu: Ognista Szpryca
Debiut w lidze: 8
Wiek: 26
Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Rybnik/Rzeszów
Wysłany: 2013-04-18, 15:18   

Mhm, tylko że to dobrze zrobiłem wszystko po kroku i nie działa o to dowód:
http://iv.pl/images/98278638452644749444.png

I powiedz mi co zrobiłem żle.


Takie pytanko IP Address, to ma być taki sam co się zakłada serwer? (tzn. ip ma być takie samo?)
 
 
Kaka 


Wiek: 33
Dołączyła: 08 Lip 2008
Posty: 3119
Skąd: Wrocław/Częstochowa
Wysłany: 2013-04-18, 17:45   

W pole adresu wpisujesz IP (adres IPv4) ze swojej sieci lokalnej.


To IP możesz sprawdzić przy pomocy ipconfig z poziomu cmd Windowsa. Strzelam, że innego systemu poza tym na oczy nie widziałeś.


Jeśli nie wiesz co to cmd czy IP sieci lokalnej lepiej zostaw ten router w spokoju.



PS. Zawsze możesz wykupić serwer automatyczny, na którym będziesz miał prawa administratora, czyli będzie działał jak normalny serwer.
_________________

 
 
Kosmo 


Wychowanek klubu: Ognista Szpryca
Debiut w lidze: 8
Wiek: 26
Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Rybnik/Rzeszów
Wysłany: 2013-04-18, 18:09   

Wiem wiem co to jest, wszedłem do cmd i wpisałem ipconfig i wyskoczylo mi adres IP, 192.168.0.100, tak samo mam w routerze ustawione i nie działa. Dzwoniłem do dostawcy i powiedział że coś że ip jest publiczne i że nie nie blokuje portów, i powiedział że to może być wina konfiguracji lecz wszystko dobrze robiłem, gadałem z DaDi`im i dawałem mu SS`y i powiedział że wszystko dobrze i też nie wie co jest nie tak.
Jeżeli ktoś chce mi pomóc to zapraszam na gg: 46442454
 
 
surrOund 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-04-18, 18:28   

Tam gdzie masz opcje SHEDULE zmień z always na any, all lub both. Radze też ustawić stałe wewnętrzne IP dla Twojej karty sieciowej, bo jak sie pod router podepnie inny komputer jako pierwszy to wtedy on dostanie IP 192.168.0.100. Podpowiem tylko, że to ustawienie można znaleźć w filtrowaniu adresów MAC. Druga rzecz to wyłączyć zapore systemową i zaporę firewalla routera. Kolejna rzecz to antywirus, tam do wyjątków też dodaj aplikację turbosliders.exe jeśli antivir blokuje połączenia. Odblokuj aplikację w zaporze systemowej. Sprawdź czy faktycznie twój adres to 192.168.0.100. Kliknij na stan połączenia a następnie szczegóły, żeby sprawdzić adres IPv4. Masz w FAQ gdzie to się sprawdza. Jak dalej nie będzie chciało ruszyć to masz coś namieszane w systemie. Ja mam ten sam router i zajęła mi minuta na odblokowanie portów. Innym moje porady pomagają, a mają cięższy przekaz z routerami, bo nie mają d-linków. Masz o tyle banał, że to najprostszy router w obsłudze. Upewnij się też czy ten wewnętrzny adres sieciowy nie jest przypisany do 2 karty sieciowej... Możesz nawet nie wiedzieć, że masz 2 zainstalowane.
_________________

 
 
Kosmo 


Wychowanek klubu: Ognista Szpryca
Debiut w lidze: 8
Wiek: 26
Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Rybnik/Rzeszów
Wysłany: 2013-04-18, 19:19   

Nie mogę ustawić innej niż always, nie potrafię ustawić stałego wewnętrznego IP, wyłączyłem zaporę, ale firewalla routera nie bo nie umieiem, Mam 6 kart sieciowych i może to być to powodem, shine - napisałem do ciebie na gg odpisz
 
 
surrOund 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-04-19, 14:22   

No to jak masz 6 kart sieciowych to już masz odpowiedź. Normalnie przy pasku obok zegarka powinna Ci się wyświetlać ikona z aktualnym połączeniem z internetem. Tam sobie na nią klikasz prawym myszy, potem STAN, a następnie SZCZEGÓŁY. Tam będziesz miał adres IPv4, który jest jednocześnie właściwym wewnętrznym IP dla karty sieciowej, z której korzystasz aby mieć dostęp do internetu i to właśnie to IP powinieneś odblokować w routerze. Co do firewalla w routerze to wchodzisz sobie w ustawienia zaawansowane i po lewej stronie w menu powinienes mieć taką opcje jak firewall settings. Wchodzisz sobie w nią i odznaczasz wszystkie kwadraty, które są zaznaczone. W ten sposób wyłączysz firewall routerowy. Jak nie masz obok zegarka zaznaczonej ikony z połączeniem to musisz sobie wejść w sieć, potem powinno być coś takiego jak "zmień ustawienia kart sieciowych" albo "wyświetl dostępne połączenia" Tam powinienes zobaczyć karte sieciową, która jest połączona z netem. Klikasz sobie na jej właściwości i zaznaczasz kwadrat "pokaż stan połączenia w ikonie systemowej" (czy jakoś tak) i powinna ci sie wtedy pokazać obok zegarka. Na gadu nie bede rozmawiał bo nie bede nikogo za rączke prowadził. Google i to forum nie bije. 100 razy tłumaczyłęm to każdemu z osobna i nie po to te faq pisałem, żebyście mi napierdalali na gg albo spamowali na forum.
_________________

 
 
Kosmo 


Wychowanek klubu: Ognista Szpryca
Debiut w lidze: 8
Wiek: 26
Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Rybnik/Rzeszów
Wysłany: 2013-04-19, 17:50   

Gdy wszedłem do połączeń sieciowych i w ten aktualny sygnal internetu i potem Stan>Obsługa>Szczegóły
O to ss:

 
 
surrOund 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-04-22, 09:01   

Jak znajdę chwile to zrobimy coś na zasadzie "włamania do Twojego komputera" zainstalujesz sobie pewien programik dzięki któremu przejmę kontrole nad Twoim sprzętem. Wtedy jak się z Tobą połączę to nic nie grzeb i ja Ci wszystko ustawie bo musze mieć fizyczny dostęp do systemu, żeby sprawdzić co jest nie tak, a nie chce mi się robić włamu z poziomu linuksa, bo nie mam zainstalowanego póki co.
_________________

 
 
Kosmo 


Wychowanek klubu: Ognista Szpryca
Debiut w lidze: 8
Wiek: 26
Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Rybnik/Rzeszów
Wysłany: 2013-04-22, 15:53   

Przez taki program jak : TeamViewer ?
 
 
surrOund 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-04-22, 18:30   

Remote Administrator 2.1
_________________

 
 
Kosmo 


Wychowanek klubu: Ognista Szpryca
Debiut w lidze: 8
Wiek: 26
Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Rybnik/Rzeszów
Wysłany: 2013-04-22, 20:03   

Mam już ten program, jestem gotów. Raczej będziemy o tym rozmawiać na GG tak?
 
 
surrOund 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-04-25, 09:13   

Tak ale najpierw musze znalezc troche czasu, bo ostatnio w pracy mam zapierdziel i nic na to nie poradze.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna