To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum
Polskie forum żużlowej gry internetowej - Speedway Turbo Sliders.

MOD - Serwer a router?

Matju - 2017-02-11, 14:23
Temat postu: Serwer a router?
Mam router D-link dl-524 i odblokowałem porty jak gdzieś w necie znalazłem, dodałem komputer do wyjątku DMZ (firewalla chyba nie da się wyłączyć w tym modelu) a serwer jak nie działał tak nie działa. Ktoś miałby na to sposób?
Marko - 2017-02-11, 17:42

Wstawienie adresu IP do strefy DMZ to kiepski pomysł - rzadko kiedy to tak naprawdę działa. Zatem:
- zalecam ustawić stałe IP dla Twojego komputera (na komputerze dopisać ręcznie adresy w konfiguracji połączenia sieciowego ALBO na routerze zbindować adres MAC Twojego peceta z jakimś adresem IP),
- należy przekierować porty 6655 oraz 6654 na adres IP, który przypisałeś swojemu komputerowi (obojętnie jakim sposobem),
- zapory sieciowej nie musisz wyłączać na routerze, ani na pececie (w momencie uruchomienia serwera STSa wbudowana zapora w Windows powinna Cię zapytać, czy odblokować tą aplikację),
- radzę też się upewnić, czy Twój operator przypisał Ci zewnętrzny adres IP, czy może jesteś w jego wewnętrznej podsieci (na chwilę obecną to częste rozwiązanie ze względu na braki zewnętrznych IP),
- po tych operacjach wszystko powinno działać.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group