Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Serwer a router?
Autor Wiadomość
Matju 

Wychowanek klubu: FC Albatros
Debiut w lidze: 20
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lut 2017
Posty: 110
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-02-11, 14:23   Serwer a router?

Mam router D-link dl-524 i odblokowałem porty jak gdzieś w necie znalazłem, dodałem komputer do wyjątku DMZ (firewalla chyba nie da się wyłączyć w tym modelu) a serwer jak nie działał tak nie działa. Ktoś miałby na to sposób?
 
 
Marko 


Wychowanek klubu: Ghost Riders
Debiut w lidze: 10
Wiek: 32
Dołączył: 25 Lis 2011
Posty: 37
Skąd: Tarn. Góry
Wysłany: 2017-02-11, 17:42   

Wstawienie adresu IP do strefy DMZ to kiepski pomysł - rzadko kiedy to tak naprawdę działa. Zatem:
- zalecam ustawić stałe IP dla Twojego komputera (na komputerze dopisać ręcznie adresy w konfiguracji połączenia sieciowego ALBO na routerze zbindować adres MAC Twojego peceta z jakimś adresem IP),
- należy przekierować porty 6655 oraz 6654 na adres IP, który przypisałeś swojemu komputerowi (obojętnie jakim sposobem),
- zapory sieciowej nie musisz wyłączać na routerze, ani na pececie (w momencie uruchomienia serwera STSa wbudowana zapora w Windows powinna Cię zapytać, czy odblokować tą aplikację),
- radzę też się upewnić, czy Twój operator przypisał Ci zewnętrzny adres IP, czy może jesteś w jego wewnętrznej podsieci (na chwilę obecną to częste rozwiązanie ze względu na braki zewnętrznych IP),
- po tych operacjach wszystko powinno działać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna