Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Program LM 5 vs 5 / 6 vs 6
Autor Wiadomość
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-09-03, 19:29   Program LM 5 vs 5 / 6 vs 6

Cześć,

Piszę z zapytaniem/propozycją do zarządu, abyście ponownie zreflektowali się nad wprowadzeniem programu 5 vs 5 do LM.

Moja argumentacja przeciw:
- brak rezerwowego w programie 5 vs 5 to absurd (przykład: wyobraźmy sobie sytuację że komuś padnie net w trakcie zawodów i nie ma go kim zastąpić);
- w przypadku pojawienia się na meczu 6 lub więcej graczy, co będzie częstym zjawiskiem, musimy komuś podziękować, a przecież to ma być zabawa a nie denerwowanie ludzi przychodzących na mecz - w drugiej części sezonu będzie dochodzić do sytuacji, że Ci odstawieni przestaną przychodzić, ktoś z podstawowego składu się na meczu nie pojawi i będą braki;
- z/z w programie 5 vs 5 to również absurd, ludzie pojadą w 10 biegach w meczu?
- jeżeli ktoś nie ma wystarczającej ilości zawodników z danego miasta, niech się zaangażuje i znajdzie stranieri, to chyba nie problem (z tego co widzę tylko Bydgoszcz była za 5 vs 5), a jeśli jest to problem, to zrobić listę stranieri chętnych do LM;
- taką akcją cofacie grę, zamiast ją rozwijać. Nie widzę sensu odpychania teoretycznie słabszych graczy i zniechęcania ich.

Najuczciwsza będzie po prostu ankieta kapitanów drużyn, która chcę jeździć na 5 vs 5, a która na 6 vs 6 i większość wygrywa.

Pozdro
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-09-03, 21:48   

To może przejrzyj programy z poprzednich sezonów i zobacz jak było :)
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
ppysio 


Wychowanek klubu: Hungry Hippos
Debiut w lidze: 05
Wiek: 27
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 450
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-09-03, 22:40   

Jestem w stanie się zgodzić z argumentami kolegi przeciwko programowi 5vs5. Ta forma zawodów wprowadzi jeszcze większe problemy z ułożeniem składu, a brak rezerwowych w każdych zawodach drużynowych to kryminał.

Osobiście jestem zdania, że bardziej pomocny byłby przepis o możliwości startu TRZECH stranieri (swoją drogą tak jest w prawdziwych rozgrywkach w polskiej lidze), bo aktualny układ dwóch w meczu i trzech w kadrze też nie jest zbyt przyjazny drużynom. Mieliśmy w zeszłym sezonie w Polonii Piła trzech równorzędnych stranierich i zdarzyło nam się pojechać mecze w pięciu, mimo że cała trójka była gotowa do jazdy.

Podsumowując, postuluję pozostawienie 6vs6 i wprowadzenie trzech stranierich w meczu i ich nieograniczoną liczbę w kadrze (bo w przypadku stranierich też trzeba mieć opcję na wypadek czyjejś absencji).
_________________
3 miejsce w IMP 30
4 miejsce w GP 19
DMP z TSCR w sezonie 18
Srebro MPPK w sezonie 20
 
 
Szogun 


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1391
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2018-09-03, 23:55   

uważam że tylko trzeba dodać jednego rezerwowego, lub dwóch i będzie w porządku.
_________________

 
 
Jonasz 

Wiek: 35
Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 36
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2018-09-04, 14:53   

Zgadzam się z BascoGKS. Jeżeli są to zawody drużynowe to niech takie pozostaną.

Program 6 vs 6 jest sprawdzony i powszechnie akceptowany. Zawody 4 vs 4 oraz ZZki do tego eliminacja rezerwowych to trochę nie poważne. Tym bardziej posiadając 4 mocniejszych graczy i jednego słabszego. Pokusa wycofania piątego i użycia ZZki by mieć mocniej obsadzone biegi może prowadzić do większej ilości takich meczy. Będąc rezerwowym objeżdżając choćby dwa biegi (często dzieje się tak gdy wynik jest przesądzony) masz większą chęć by zjawić się na następnych zawodach.

Jestem za zwiększeniem limitów stranieri po to by utrzymać to co dobrze funkcjonuje. Zwłaszcza jeśli wprowadzona zmiana dzieje się tak naprawdę na wniosek jednej drużyny.
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2018-09-04, 16:55   

Popieram przedmówców. Jestem za wprowadzeniem trzech stanierich i pozostaniem przy dotychczasowych programach. Graczy jest stosunkowo dużo, biorąc pod uwagę liczbę klubów w LM. Każdy ze spokojem znajdzie takowych do jazdy.
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2980
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-09-05, 10:10   

Mnie w programach 5vs5 najbardziej razi, że podobno minimalna dopuszczalna liczba zawodników to 3+ z/z... przecież to jakaś kpina w 3 mecz jechać i po 9 biegów. To nie są Pary na serwerze tylko mecz ligowy. Jeśli ma być program 5vs5 to minimum 4+z/z + oczywiście 2 rezerwowych. Nie wiedziałem wcześniej, że ten program nie ma możliwości wystawiania kogoś na zmianę. W takim wypadku też jestem za pozostaniem przy 6vs6 mimo, że frekwencja ostatnio słaba i ciężko to ewentualna jazda 3vs3 to jakaś abstrakcja.
_________________

 
 
siopek123 


Wychowanek klubu: Polonia Piła
Debiut w lidze: 11
Wiek: 26
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 416
Skąd: Piła
Wysłany: 2018-09-05, 15:32   

Osobiście jestem za zachowaniem obecnego programu zawodów. Faktycznie patrząc na programy z minionych sezonów większość ekip miała problem z zebraniem pełnego składu. Jest dużo graczy, którzy mogliby załatać te dziury jako stranieri, jednakże blokuje ich przepis o dwóch stranieri w meczu. Tak już ppysio napisał, nie raz w Pile mieliśmy 6 zawodników do jazdy lecz trójka z nich byli stranieri. Dlatego również jestem za tym, aby zwiększyć liczbę stranieri w meczu do trzech.
Pozdro!
_________________
M@CI@$
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-09-07, 04:11   

Z tego co widzę, jedyna drużyna która chciała 5vs5 jednak nie wystartuje w LM? :|

Czy poczynicie jakieś kroki żeby ustalić ostateczny program na ligę bo niedługo ruszamy... najsprawiedliwiej zapytać kapitanów wszystkich drużyn i tyle. Jak widać nie tylko mi absolutnie nie pasuje program 5vs5 bez rezerwowych. Trzech stranieri to dobry pomysł, moja drużyna osobiście nie potrzebuje ale to dobra opcja, jest 9 ekip w LM a chętnych grajków dużo więcej.
 
 
Zaba 

Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 615
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-09-07, 15:12   

Skoro Bydgoszcz nie została zgłoszona to widać decyzja została już podjęta. Będzie 6v6 z trzema stranieri - rzeczywiście świetny pomysł. 1.Miastowy 2.Z/Z 3.Stranieri 4.Stranieri 5.Stranieri 6.brak zawodnika i można jechać mecz. Fajna perspektywa tylko zmieńmy nazwę rozgrywek, bo z ligą miast to nie będzie miało zbyt wiele wspólnego. Swoją drogą nie wiem skąd części z was się uroiło, że w programie 5v5 z z/z będzie się jechać po 10 biegów w meczu, ale niech to pozostanie tajemnicą. Jedyne czego temu programowi brakowało to brak rezerwowego/dwóch rezerwowych, ale wydaje mi się, że to się dało szybko zmodyfikować, a tak te już i tak kadłubowe rozgrywki tracą kolejną drużynę co będzie skutkowało między innymi niepełnymi kolejkami. No nic, co kto woli.
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-09-07, 18:51   

Ciężko nie zgodzić się z przedmówcą. Obecna formuła rozgrywek zbliża się do ściany.
Do wymiany albo formuła albo system rozgrywek. Liga Miast to od dawna pomieszanie z poplątaniem, ale rozumiem argument, że jest potrzebna jeśli chodzi o promocję STS-a.
Gdzieś pytanie zadawał Czaka czy przy jego statusie może szukać sobie klubu w LM. To dostał odpowiedź, że jest traktowany jako wychowanek Opola (w którym spędził jeden sezon!), a w Rawiczu, z którego pochodzi jechał jako stranieri :devil:
Zarządzający chyba sami już się w tym burdelu, zwanym Ligą Miast, pogubili.
Z tego co pamiętam to z takich głównych zasad:
- Status wychowanka można było mieć w dwóch klubach: swój lokalny oraz klub, w którym jeździło się dłużej niż 3 sezony (jeżeli takie kluby było dwa, to liczył się klub, w którym jako pierwszy spędziło się te wspomniane minimum 3 sezony)
- Klub lokalny jeżeli był zgłoszony do rozgrywek to tylko w nim mógł jechać (był ponad klub, w którym status wychowanka się nabyło)
- Jakaś tam przynależność kilometrowa była, ale tutaj to większa elastyczność raczej, bo przecież można było mieszkać bliżej Gorzowa niż Zielonej, ale być za Falubazem
- Była ustalona ilość wychowanków sklasyfikowanych w LO, po której przekroczeniu nie mogli oni jeździć jako stranieri w LM (bodajże to była liczba 5 zawodników), dlatego trochę ze zdziwieniem zaobserwowałem osoby z Rybnika czy Bydgoszczy w obecnych składach innych klubów LM

Zamiana 6 vs 6 na 5 vs 5 mało daje. Potrzebna jest zmiana formuły, która przywróci porządek i nada autentyczność nazwie Liga Miast (pomijając, że niektóre miejscowości żużlowe z miastem nie mają za dużo wspólnego).

1. Wariant:
- Programy 4 vs 4 + 2 rezerwowych
- Maksymalnie 1 stranieri w meczu
- minimum 8 wychowanków sklasyfikowanych w LO = brak możliwości skorzystania ze stranieri
- minimum 4 wychowanków sklasyfikowanych w LO = brak możliwości jazdy jako stranieri
Pozytywy:
- Powrót niektórych ośrodków do ligi
- Znacznie mniej kadłubowych meczów z brakami zawodników

2. Wariant:
- Rozgrywki w formie czwórmeczów (na zasadach z DPŚ) z 2 rezerwowymi
- Maksymalnie 1 stranieri w meczu
- minimum 8 wychowanków sklasyfikowanych w LO = brak możliwości skorzystania ze stranieri
- minimum 4 wychowanków sklasyfikowanych w LO = brak możliwości jazdy jako stranieri

Pozytywy:
- Urozmaicenie rozgrywek i ich odróżniający system od LO
- Powrót niektórych ośrodków do ligi


Drużyny, które zapewne powróciłyby do Ligi Miast po wprowadzeniu jednego z powyższych wariantów:
- Sparta Wrocław
- Polonia Bydgoszcz
- ROW Rybnik
- Stal Gorzów
- Stal Rzeszów
- Orzeł Łódź
- GKM Grudziądz

+ 9 zgłoszonych na obecny sezon to razem daje 16 ekip.
A jeszcze szanse na powstanie miałyby Ostrów, Opole, Rawicz.
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-09-07, 19:41   

Zaba napisał/a
Skoro Bydgoszcz nie została zgłoszona to widać decyzja została już podjęta. Będzie 6v6 z trzema stranieri - rzeczywiście świetny pomysł. 1.Miastowy 2.Z/Z 3.Stranieri 4.Stranieri 5.Stranieri 6.brak zawodnika i można jechać mecz. Fajna perspektywa tylko zmieńmy nazwę rozgrywek, bo z ligą miast to nie będzie miało zbyt wiele wspólnego. Swoją drogą nie wiem skąd części z was się uroiło, że w programie 5v5 z z/z będzie się jechać po 10 biegów w meczu, ale niech to pozostanie tajemnicą. Jedyne czego temu programowi brakowało to brak rezerwowego/dwóch rezerwowych, ale wydaje mi się, że to się dało szybko zmodyfikować, a tak te już i tak kadłubowe rozgrywki tracą kolejną drużynę co będzie skutkowało między innymi niepełnymi kolejkami. No nic, co kto woli.


Z drugiej strony można powiedzieć, że przy 5vs5 może być 1.Miastowy 2.Z/Z 3.Stranieri 4.Stranieri 5.brak zawodnika. Można sobie spekulować i wróżyć z fusów. Pozwoliłem sobie odpalić ten zacny program 5vs5, oczywiście brak rezerwowego w nim to podstawowy błąd. Do tego, każdy zawodnik może wystartować maksymalnie 7 biegów. Z urzędu każdy ma 6, czyli z/z również będzie musiało być zastosowane 6 razy, co oznacza, że 2 biegi z/z to brak zawodnika, bo nikt nie może pojechać 8 biegów, nie mówię już o braku manewrów taktycznych. Według mnie program jest niedopracowany.

Podkreślam, że każda ze zgłaszających się drużyn deklarowała chęć jazdy przy programie 6vs6 + 2 stranierich.
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-09-07, 23:05   

Mozna sobie spekulowac i wrozyc z fusów. Z toba szkoda gadać bo wracasz do gry i zaczynasz medrkowac a nawet nie spojrzales jak LM wygladala w poprzednich sezonach.
Tak zostawimy program 6 na 6 i zwiększymy stranieri bo taka wola trenerow ale jak sie zgadzam z Zaba. Te rozgrywki traca sens
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-09-07, 23:58   

Bez spiny, chciałem dobrze ;) .

Nie spojrzałem ale jeżeli ktoś zgłasza drużynę i się deklaruje to liczę się z tym, że dotrzymuje słowa i zorganizuje swoją drużynę żeby nie było problemów absencyjnych.

Ciesze się że zostaje 6 v 6, przede wszystkim dlatego, że chciałem uniknąć sytuacji, gdzie kilku chłopaków byłoby zawiedzionych że jednak w LM nie pojadą, bo jest tylko 5 miejsc na mecz. A chętnych dwa razy tyle.

Czy rozgrywki mają sens, jak dla mnie mają, 9 drużyn się zgłosiło, stranieri jeżdzą też i w lidze żużlowej. A kto nie chce brać w nich udziału, przecież nie musi.
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2980
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-09-10, 18:27   

Zaba napisał/a
Swoją drogą nie wiem skąd części z was się uroiło, że w programie 5v5 z z/z będzie się jechać po 10 biegów w meczu, ale niech to pozostanie tajemnicą.

Nie miałem styczności z tym programem osobiście ale pytałem specjalnie Booma jak to się odbywa. Podobno minimum miało być 3+ z/z co daje wtedy możliwość objechania 9 biegów z taktykiem. Myślę, że wiedział co mówi skoro się tym zajmuje? :P

Tak jak pisałem wcześniej program 5vs5 jest spoko pod warunkiem, że zakrywamy w nim wszystkie luki, a więc minimum zawodników na mecz pozostaje bez zmian.

Ponadto jeśli o mnie chodzi to akurat zwiększeniu liczby stranieri mówię stanowcze NIE.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna