Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Promocja gry

Czy byłbyś w stanie dać raz na miesiąc przez 3 miesiące 20 złotych?
Tak
77%
 77%  [ 21 ]
Nie
22%
 22%  [ 6 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-09-13, 19:52   Promocja gry

Drodzy koledzy.

Jak każdy wie, borykamy się z problemem odchodzących graczy. Cały poprzedni sezon Amber utrzymywał relacje z różnymi portalami o tematyce żużlowej. Miało to na celu ściągniecie młodej krwi. Dało to średni efekt, bardziej wrócili starzy gracze, stąd też wychodzimy z propozycją promocji gry na sezon 22. Piszę o tym już teraz, bo raz, że sezon dopiero rusza, a jak wiadomo na początku sezonu każdy ma największy zapał do gry, a dwa, że bez waszej pomocy nic się nie uda zrobić. Dlaczego? Już piszę.

Otóż promocja, o jakiej już kilku graczy wie, bo wspominałem o tym podczas luźnych rozmów na TSie, polegałaby na tym, że na 1 kolejce żużlowej o DMP sezonu 2018 w wybranych miastach (tutaj już wstępnie listę takich miast zrobiłem - Gdańsk, Grudziądz, Gorzów, Toruń, Tarnów, Zielona Góra, Leszno, Wrocław, Częstochowa, Rybnik) przed wejściem na dwie strefy pod stadionem, strefie rodzinnej i dajmy na to najzagorzalszych fanatyków, rozdawalibyśmy ulotki z wlepkami. Wiadomo, dla jednej osoby jedna wlepka i ulotka. Dlaczego akurat podczas 1 kolejki i na tych strefach? Podczas 1 kolejki, ponieważ po przerwie zimowej przyciąga ona największą rzesze kibiców, a strefy te, bo na strefę rodzinną przychodzą głównie ojcowie z dziećmi, a przecież to tych młodych chcemy przyciągnąć. STS liczył najwięcej graczy gdy właśnie to my byliśmy w takim wieku gimnazjalnym/licealnym, a czasami i nawet podstawowym. Taki dzieciak weźmie wtedy ulotkę i sobie zobaczy w necie o chodzi, a nawet jeżeli sam będzie na to za młody to może zainteresuje się tym jego ojciec, a później wkręci w to syna. Strefa najzagorzalszych fanatyków dlatego, że na ulotce myślę, żeby były coś o lidze miast, w stylu 'Reprezentuj swoje miasto w specjalnie do tego stworzonej lidze! Rywalizuj z rywalem zza miedzy!'. To może podziałać jak magnes.

Co by miało się znajdować na tej ulotce? Tak jak wcześniej napisałem - coś o lidze miast, coś o lidze oficjalnej, jakieś tory z gry w tle, linki do FP, strony, forum i YouTuba, na który myślę nagrać filmik instruktażowy z pierwszymi krokami, żeby ktoś jak wejdzie z ulotki na YouTuba od razu trafił na taki poradnik, czy jakieś hasła zachęcające i w końcu datę finału IMPJ, z dopiskiem, że mogą w nim startować nowi zawodnicy lub Ci, którzy nie odjechali 3 sezonów, a także, że dla najlepszych finalistów przewidziane są nagrody. Te nagrody to oczywiście puchary za 3 pierwsze miejsca i ewentualnie okolicznościowe medale za udział w finale, coś na podobę tych co robił Kapi na turniej w Poznaniu.

Wszystko ładnie, wszystko pięknie, tylko teraz się pewnie zastanawiacie skąd na to pieniądze. No i właśnie stąd też na początku napisałem o waszej pomocy. Koszty takiej promocji to mniej więcej 3 tysiące złotych. Druk ulotek na tej stornie - http://ulotki.pl/ulotki/zamawianie - przy nakładzie 20k sztuk, rozmiar A5, gramatura 250g kreda mat, jednostronna to koszt 1200, wlepki stąd - http://www.ultra-factory.pl/kwadratowe.php - przy tym samym nakładzie 7x7 to koło tysiąca. Taki nakład, ponieważ wypisałem 10 miast, więc na miasto byłoby po 2k fantów. Doliczyć trzeba puchary, medale, przesyłki do miast to wyszłoby około tej kwoty co napisałem. Jak coś zostanie opłaci się z tego serwer. Oczywiście liczę, że może ktoś z was ma jakieś znajomości w takich drukarniach, więc może udałoby się taniej.

Potrzebowalibyśmy oczywiście jakiegoś grafika, który zrobiłby projekt takiej ulotki i wlepki, ale tu myślę, że trzeba by się po prostu uśmiechnąć do HeGe :) . Do tego z każdego z tych dziesięciu miast musieliby zgłosić się po minimum dwóch 'wolontariuszy', którzy rozdawaliby przed stadionem te fanty.

Wracając jeszcze do kosztów, bo napisałem, że 3 tysiące, ale nie napisałem skąd je wziąć. Otóż na slacku z tego co widzę jest nas około 200 i myślę, że można to traktować jako 200 aktywnych graczy. Niech przez 3 miesiące - październik, listopad i grudzień - 50 z tych graczy wpłaca na jakieś konto, które damy po 20 złotych to uzbieramy właśnie te 3 tysiące. Wtedy na spokojnie możemy w przyszłym roku działać, by uderzyć na 1 kolejkę sezonu żużlowego!

Co myślicie :) ?

W skrócie dla leniwych:
Na sezon 22 robimy promocje gry, potrzeba 3k złotych, przez 3 miesiące od 50 graczy po 20 złotych, na uloki, wlepki, ktore bedziemy rozdawac przed 1 kolejka żużlową pod stadionami w 10 miastach. Na ulotce główna to finał IMPJ z nagrodami, które pokryje wyżej napisana kwota. Mało? Przeczytaj cały wpis :) .
Ostatnio zmieniony przez Boom 2018-01-08, 18:59, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Kaczy 


Wychowanek klubu: HO
Debiut w lidze: 01
Wiek: 28
Dołączyła: 14 Gru 2008
Posty: 1376
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-09-13, 20:14   

Ja tam się cieszę, że coś takiego powstaje i wydaje mi się, że jest to słuszna droga, którą należy poprzeć -
osobiście jestem w stanie dorzucić się do całości, tylko mam dwa pytania:
- nie lepiej byłoby zbierać od drużyn, aniżeli od poszczególnych graczy? myślę, że byłoby to trochę łatwiejsze, gdyby gracze we własnym-drużynowym gronie się zebrali i potem podesłać jakąś "większą" kwotę
- ulotki rozdawane NA stadionie czy PRZED stadionem? bo tutaj możemy obić się o jakieś kwestie prawne/sponsorskie, nie wiem, przynajmniej ja, jak to by wyglądało z promocją, o której nie wiedziałby prezes klubu

Pomijając moje dwa pytania, idea oczywiście dobra, tylko należy ją pociągnąć od początku do końca :wink:
 
 
Marko 


Wychowanek klubu: Ghost Riders
Debiut w lidze: 10
Wiek: 32
Dołączył: 25 Lis 2011
Posty: 37
Skąd: Tarn. Góry
Wysłany: 2017-09-13, 20:32   

Ja również popieram taki pomysł, na pewno się znajdą gracze/kibice z poszczególnych miast, którzy byliby w stanie rozdać takowe ulotki/wlepki przed meczami. Ja ze swojej strony mogę zaproponować projekt/pomoc przy projektowaniu ulotki razem z mth. Moja firma często drukuje ulotki, właśnie A5, w jednej z drukarni w moim mieście - koszt 10k ulotek A5, dwustronnych - to 460.00 zł netto, więc mniej więcej to samo, może da się z nimi ponegocjować. Jako, że mieszkam w mieście, które jest idealnie pośrodku pomiędzy Częstochową a Rybnikiem, to do tych dwóch ośrodków mógłbym takie ulotki/wlepki dostarczyć bez problemu, jednak trzeba kogoś poszukać, kto mieszka tam, i je rozniesie. Kwestia 20.00 zł od graczy myślę, że też jest do wykonania, "taki piniądz to nie piniądz" 8)
 
 
Lagutek 


Wychowanek klubu: Mechaniczna Pomarańcza
Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 27
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-09-13, 20:44   

Dobry pomysł :wink: Trzeba działać zdecydowanie.Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy.
_________________

 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-09-13, 21:36   

Tam w ankiecie jest oczywiście raz na miesiąc przez trzy miesiące :P mam nadzieję że zrozumiałe :)
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Puszek 


Wiek: 36
Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 424
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-09-13, 22:17   

Papa Design zrobi ulotki.
_________________

 
 
Matthew 


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 130
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-09-13, 22:44   

1) Pomysł dobry, ale 1 kolejka Ekstraligi to połowa kwietnia. Część klubów pierwszy mecz u siebie pojedzie w 2 kolejce. W STSie to już pomału sezon się będzie kończył. Czy to zostało wzięte pod uwagę? Czy to raczej celowy manewr pod kątem sezonu 23 który ruszy we wrześnu 2018? W takim też razie czy na okres wakacji zostanie zapewniony autoserw? Bo co z tego że zjawią się gracze skoro nie będą mieli gdzie grać?

2) W liście miast brakuje mi Łodzi. Jak inauguracja ruszy na nowym stadionie to może być to strzał w dychę ;)

3) Akcję można po części rozpocząć już w grudniu, przecież są różne eventy typu żulowe mikołajki, prezentacje drużyn etc. gdzie można się z łatwością wkręcić i być moze uda się już kogoś pozyskać na sezon 22 ;)

4) Z portalami żużlowymi to raczej z góry wiadomo że będzie kicha, o wiele bardziej skuteczna byłaby współpraca z fanpage'ami poszczególnych klubów (tam jest większa siła przebicia niż np. taki zuzelend).
_________________
'10: Black Panthers Squad (III liga)
'11: Black Panthers Squad (II liga)
'12: Black Panthers Squad (I liga)
'13: Black Panthers Squad (I liga)
'14: Polska Husaria (I liga)
'15: Black Panthers Squad (II liga)
'16: Black Panthers Squad (I liga)
'17: Young Lions (I liga)
'18: Young Lions (eliga)
'19: Young Lions (eliga)
'20: Young Lions (eliga)
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-09-13, 23:00   

Kaczemu odpisałem na fejsie, ale napiszę też tu że nie będziemy ściągać od drużyn żeby nie było płaczu, że gra darmowa a my od drużyn za start ściągamy. Ulotki oczywiście przed stadionem żeby nie było lipy.

Matthew z tego co wiem to nie ma jeszcze kalendarza na sezon 2018, a zazwyczaj zaczynały się na święta wielkanocne, które w przyszłym roku wypadają zaraz na początku kwietnia. Więc zostaje jeszcze cały kwiecień, maj w którym będzie finał impj i połowa czerwca więc to raczej dużo czasu. Celem głównym jest pierwsza kolejka ze względu na frekwencję na stadionach. Ta łódź to nie głupi pomysł.
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-14, 00:21   

Boom, takie kolorowe ulotki mogą dać gorszy efekt niż zwykłe czarno-białe.
Takich kolorowych ulotek ludzie naprzyjmują się mnóstwo w ciągu miesiąca. Najczęściej trafiają one do kosza, nawet nie patrząc co się na nich znajduje. Paradoksalnie, czarno-białe na zwykłym papierze wzbudzają większe zainteresowanie, bo po prostu są niestandardowe. Prędzej rzuci się na takie okiem, bo będzie się myślało, że to może jakaś akcja związana z klubem czy żużlem, a nie kolejna ulotka reklamowa (zależnie od miejscowości) taksówek, drukarni czy producenta pasz dla bydła ( :D )

Największym plusem jest koszt takiego przedsięwzięcia.
 
 
Matju 

Wychowanek klubu: FC Albatros
Debiut w lidze: 20
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lut 2017
Posty: 110
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-09-14, 11:09   

Pomysł dobry, jeśli można pomóc to postaram się coś dorzucić (bidny studynt więc nie dużo ale coś) i mogę rozdać takie ulotki w Lublinie @Pietrek może rozdać w Łodzi. POWODZENIA bo pomysł na takie 9/10 :)

ps. co wy jeszcze na darmową promocję, czyli wrzucanie postów na grupy kibiców na fejsbuku? Darmowe to można zaryzykować :) .
_________________
Liga Oficjalna:
20'-21'-FC Albatros
22'-Top Smokers Club Reprezentant
23`-Kaskaderzy Apokalipsy
Liga Miast:
20'-23'-Motor Lublin

Oferty GG 31404741/slack/forum
 
 
Pietrek97 


Wychowanek klubu: Nie Bo W Gębę
Debiut w lidze: 17
Wiek: 27
Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 65
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-09-14, 11:57   

Dodałbym do takiej ulotki jeszcze pewną informację, że w grę grają również żużlowcy i takich co grali w przeszłości ;) Wiecie taki młody człowiek inaczej na to patrzy "Kurde gra (np.) Norbert Krakowiak jeden z moich ulubionych juniorów ja też spróbuje i fajnie byłoby go poznać poprzez grę" To też może zachęcić przynajmniej młodych do tej gry, bo nie każdy dzieciak może mieć kontakt z żużlowcem na stadionie czy poza nim ;)
Co do rozdania w Łodzi jak nie ja to na pewno ktoś by się znalazł i wtedy bym pomógł z organizacją w Łodzi, bo ja sam nie wiem czy będę miał czas na rozdawania bo będę miał sporo spraw na głowie związane z nowym sezonem ;)
Pomysł ogólnie na duuuuży plus i jeśli wypali to będzie miodzio ;)
_________________

 
 
Pikey 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 27
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2974
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-09-14, 15:53   

A może jak dobrze pogadacie to Norbas udostępni swój wizerunek na takiej ulotce w kevlarze trzymając kask pod pachą, niczym za dawnych lat Iza Małysz w reklamie Valerinu Mite. "Polecam, Norbert Krakowiak!" :rotfl: .
_________________
★TOP SMOKERS CLUB REPREZENTANT - 7x DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI★
 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-09-14, 21:35   

Pomysł jak najbardziej udany, tylko ciekawe jak finansowo wypali. Poprzednia dobrowolna zbiórka raczej kiepsko wypadła. Niemniej dobrze, że coś się dzieje i duży plus za pomysł i zapał do pracy !

A co do darmowej promocji, to może warto wskrzesić ubiegłoroczny pomysł z promocją gry poprzez żużlowców. Norbas nagrał filmik polecający sts, wiem też, że był materiał od kilku innych żużlowców oraz powtórki z sts do montażu "promo" sts'a i temat ucichł. Myślę, że gdyby dzieciaki zobaczyły na fanpage żużlowca, że poleca daną gierkę i sam w nią gra to mogło by to podziałać. W zasadzie poza czasem kogoś, kto potrafi zmontować dobry filmik i pogadaniem z żużlowcami o nagrania (od Norbasa, Gały i kogoś tam jeszcze był materiał) nic nas to nie kosztuje.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Pikey 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 27
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2974
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-09-14, 22:05   

Dość potężny fanbase na facebooku ma Zengota, a do tego jest sympatycznym człowiekiem. Myślę, że do niego można by uderzyć.
_________________
★TOP SMOKERS CLUB REPREZENTANT - 7x DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI★
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-15, 01:29   

Kozioł (albo ktoś inny z ZG) pisał coś wtedy o Dudku.
 
 
Skulek 


Wychowanek klubu: Speedway Racing <3
Debiut w lidze: 04
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1373
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-09-15, 06:55   

Pomysł spoko, jak coś to na moje "dwajscia" złotych możecie liczyć.
Jednak tak jak ktoś dobrze napisał. Lepiej zacząć jak będę prezentacje drużyn, żużlowej Mikołajki niz czekać do pierwszej kolejki sezonu
_________________
04-09 SR
10-12 FFT
13-15 SR
16-27 WFT
28-??? FZG https://www.facebook.com/groups/1173832229302750/
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2017-09-15, 08:42   

Z mojej strony możecie liczyć na wsparcie w kwocie o jakiej mowa. O ile o Booma jestem spokojny widząc postępy w organizacji ligi, o tyle nie wiem czy uzbieramy taką kwotę. Powiedzmy sobie szczerze, że była chociażby dobrowolna wpłata, którą uruchomił kiedyś Bullet i wpłaciło może 8 osób na łączną zawrotną kwotę 70 zł. No, ale nic do stracenia nie mamy. Wierzę, że teraz nie skończy się na komentarzach i/lub głosach na "tak" w ankiecie. Choć muszę przyznać, że jak na istotę tego tematu, to tych głosów jest przeraźliwie mało.

Przechodząc do meritum i odnosząc się do wypowiedzi Domina, muszę nie zgodzić się z faktem, iż czarno-białe kartki byłyby lepsze. Już odpowiadam skąd taka moja opinia. Otóż zgadzam się z tym, że takie czarno-białe zwykłe kartki wzbudzą większą ciekawość. Jednak wydaje mi się, że jest to trochę tandeta. Zobaczysz coś takiego, to raczej za bardzo nie zachęci do sprawdzenia co to jest ten sts. Same ulotki kolorowe to jest jasne, że po chwili zostaną wyrzucone. W parze jednak z vlepką, może dać to jednak nieco inny efekt. Jest to podobnie (jak kartki) coś rzadziej spotykanego niż sama ulotka, a jednocześnie nie bije od tego prymitywizmem.

Wracając do pomysłu filmu promocyjnego. Miałem dużo wolnego czasu w zimowe miesiące i chciałem ulepić coś takiego mimo, iż nie mam do tego zdolności (chciałem o pomoc poprosić kolegę). Miałem wizję filmu, w którym rolę główną odgrywać mieli żużlowcy. Sporo osób zadeklarowało się, że w tej kwestii pomogą i podeślą stosowne materiały. Prawdę powiedziawszy otrzymałem jedynie filmy od m4te0, siopka i rojo. Wiadomo, że można było lepić coś z tego, co miałem, jednak zawodnicy Ci nie należeli do tych powszechnie znanych. Do wizji, którą miałem też dużo brakowało. Choć i tak przyznaje się, że zbyt łatwo ten temat odpuściłem. Teraz nie mam już tyle czasu, jednakże działając w zuzelend.com mam więcej styczności z zawodnikami (przy okazji zbierania materiału jeszcze mnie na tym portalu nie było). Sezon chyli się jednak ku końcowi, zatem zapewne jedyne co bym mógł w zimie ogarnąć, to zawodnicy ze środowiska poznańskiego. Z tymże jak wiecie, gwiazd tutaj nie ma. Kozi pisał mi też jeśli chodzi o Patryka Dudka, że zawodnik nie dał żadnej odpowiedzi (czytaj: nie interesuje go to). Pikey nie wiem jakie masz relacje z Grzesiem Zengotą, ale okładka jest sympatyczna, a czy takowe jest wnętrze? Nie jestem przekonany. Różne opinie krążą. Jeśli go znasz i zgodziłby się pomóc to byłoby super! :)

Jeszcze jedno. Fajnie jakby wróciły live'y. To też fajna promocja gry. Tu jednak nie pomogę, bo ani nie umiem tego obsługiwać (choć to pewnie jest do przyuczenia) ani nie za bardzo mam czas ani nie mam komputera :p
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-09-15, 11:14   

O to to. Mnie też martwi mało liczba głosów. Nie będę ukrywał, że jeszcze nie otrzymam tych 50 'tak' to raczej z tym nie ruszę, bo po prostu będzie to bez sensu w ciemno zakładać, a później zwracać kasę.

Co do relacji live to niestety ja od tego sezonu nie mogę tego robić, bo wróciłem na stałe do swojego miasta, a tu internet na takie rzeczy nie pozwala :) . Wstępnie pisał do mnie o tym HeGe, zobaczymy czy coś wyjdzie.
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-15, 11:30   

Jak pisał HeGe, to wiadomo, że nic z tego nie wyjdzie :devil:
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2017-09-15, 14:04   

Pisałem już Boomowi na pw, więc i tutaj wspomnę.

Po zakończeniu sezonu na portalu zuzelend.com (partner i patron ligi oficjalnej) będzie się co kilka tygodni pojawiał "Przegląd STSa", w którym będzie można poruszyć różnej maści wątki naszego stsowego świata.

Zwracam uwagę, że świetną promocją gry jest Liga Miast! Już tłumaczę dlaczego. Idą jesienno-zimowe wieczory. Nie ma żużla, a tu się trafia mecz transmitowany przez STS TV pomiędzy Apatorem Toruń, a Polonią Bydgoszcz (aż boli brak Stali Gorzów do derbów lubuskich). Pan X jest dajmy na to z Torunia, to jak wejdzie, to od razu się zainteresuje będąc co by nie było za swoim Apatorem! Kiedy włączy mecz, a tu mecz Biting Lizards vs Kaskaderzy Apokalipsy, to wiadomo, że nie będzie to aż tak przyciągało uwagi (z całym szacunkiem do tych drużyn). No bo komu miałby kibicować? Choć oczywiście i transmisja z LO jest jak najbardziej pożądana :D

Tak więc jak widzimy te transmisje mogą dać niezły efekt, ale... musi odpowiednio dużo ludzi wiedzieć, że taka transmisja jest prowadzona. Mogę wrzucić linka do transmisji na fanpage zuzelendu (niecałe 10 tysięcy polubień), to zawsze chociaż kilkanaście osób w to wejdzie. Tylko potrzebni są ludzie, którzy by te transmisje mogli poprowadzić. Domin mylisz się trochę co do HeGe. Prawdą jest że chłopak ma "podrywy" zapału, po czym po jakimś czasie kompletnie znika z STSowego świata. Z drugiej jednak strony nawet przez kilka tygodni tego "podrywu" może wnieść coś dobrego. Sam fakt, że nawet z 3-4 transmisje dobrze wypromowane byśmy zarzucili, to już jest coś. Jeśli byłby mecz Falubazu, to myślę, że byłaby szansa, aby wrzucili linka na oficjalny Fanpage (70k ludzi). Tam to już chyba Kozi miałby pole do popisu, żeby załatwić temat :) Ja póki co nie mam komputera. Z czasem też trochę krucho u mnie. Jednak jak uda mi się ogarnąć komputer, to jeden raz na dwa tygodnie pewnie bym ogarnął coś zorganizować.

Boom pisał, że niestety obecnie ma internet za słaby. Znalazłby się ktoś kto mógłby to zrobić? Przecież Boom czy HeGe z pewnością by wszystko wytłumaczyli.

Matthew piszesz, że portale takie jak zuzelend.com to kicha. Po czym to stwierdzasz? Do tej pory nie było praktycznie żadnej współpracy. Był jeden artykuł na stronie i raz chyba info o transmisji. Nic nas to nie kosztuje (jedynie czas na napisane posta), a nóż ktoś się trafi. O ile pamięć mnie nie zawodzi to np. Peti trafił do sts'a dzięki transmisji meczu :P Jedzie z nami już drugi sezon i chyba nikt tak często nie smaruje postów z ip na grupie jak on :D Może znajdzie się jeszcze kilku takich śmiałków. Oni z pewnością by tę grę trochę napędzili.
 
 
Pikey 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 27
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2974
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-09-15, 16:11   

Cece napisał/a
Pikey nie wiem jakie masz relacje z Grzesiem Zengotą, ale okładka jest sympatyczna, a czy takowe jest wnętrze? Nie jestem przekonany. Różne opinie krążą. Jeśli go znasz i zgodziłby się pomóc to byłoby super!


Ja osobiście go nie znam, ale mam w rodzinie kogoś starszego co jest jego przyjacielem, tylko sam nie wiem czy chciałbym mu głowę zawracać takimi sprawami. No to co mówisz to powiem tylko tyle, że napisałem wyżej to co słyszałem i widziałem, a skontaktować się z zawodnikami można jeszcze poprzez np. fanpage na facebooku, ale czy to da zamierzony efekt?
_________________
★TOP SMOKERS CLUB REPREZENTANT - 7x DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI★
 
 
Skulek 


Wychowanek klubu: Speedway Racing <3
Debiut w lidze: 04
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1373
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-09-15, 19:12   

Jeśli chcemy wyjść do ludzi aby reklamowali nas w postaci wrzucenia posta, to musimy mieć zrobione portfolio, kim jesteśmy, co robimy, po co robimy, i że jest to organizacja non profit, że nikt z nas nie ma z tego kasy.
Musi być stworzony jakiś pdf ładny graficznie gdzie w miarę wyczerpujaco a zarazem zwięźle będzie to wszystko wyjaśnione bo tacy zawodnicy nie będą tracić czasu na szukanie a kim oni są.

Trzeba nawiązać do popularnych "kresek" w które wiele osób maniaczylo, nawiązać do FIM speedway grand prix techlandu, I czemu akurat STS jest lepszy niż te wyżej wymienione gry.
_________________
04-09 SR
10-12 FFT
13-15 SR
16-27 WFT
28-??? FZG https://www.facebook.com/groups/1173832229302750/
 
 
Matizg 


Wychowanek klubu: Mister Speedway
Debiut w lidze: 00
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1023
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-09-16, 12:59   

Co do STS TV, to w ówczesnych czasach internetowych najlepiej pozyskać nowych graczy przez platformę twitch.tv, imo streamowanie na samym hitboxie jak to było w tym momencie mija się z celem. Hitbox ma zdecydowanie mniejszy zasięg niż twitch. Dodatkowo można się postarać o współpracę z portalem polskiestrumyki.pl itd. Jednak żeby to miało jakikolwiek sens dobrze by było znaleźć przynajmniej 5 streamerów, którzy mogliby regularnie streamować + magazyn w jakąś niedzielę lub inny konkretny dzień.

W tej materii służę pomocą i myślę, że na ten moment powinniśmy się skupić na tym i powoli realizować plan jaki nakreślił Boom.

I wysyłać miliony maili po każdej firmie a nóż jakieś 5-10 firm zechce wesprzeć jakimiś fantami, upominkami.
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-09-16, 13:07   

Na twitchu nie streamowalismy bo to było kompletnie bez sensu ze względu na opóźnienie które było. Nie wiem jak jest teraz. Był hitbox ale przecież cały poprzedni sezon to już YouTube który w mojej opinii na chwilę obecną jest najlepsza opcją
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Matizg 


Wychowanek klubu: Mister Speedway
Debiut w lidze: 00
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1023
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-09-16, 13:09   

Na ten moment tylko i wyłącznie twitch. YouTube się rozwija ale na ten moment nawet nie dorasta do pięt twitchowi. W tym momencie na twitch nie ma opóźnienia a samo partnerstwo jest bardzo łatwe do uzyskania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna