Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ipaq
2019-03-27, 12:33
Nowy zarząd ligi
Autor Wiadomość
Amber Mouse 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 05
Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1248
Skąd: Hull
  Wysłany: 2017-07-02, 13:59   Nowy zarząd ligi

Już za chwilę koniec sezonu '20, przed nami wakacje, no a potem kolejne rozgrywki. Myślę, że tradycyjnie ruszymy z nimi gdzieś na początku września, na dokładniejsze szczegóły trzeba będzie jeszcze poczekać.

Chciałem przede wszystkim zakomunikować, że niestety nie dam rady już ogarniać rozgrywek tak jak robiłem to do tej pory. Sam z resztą doskonale wiem, że zwłaszcza pod koniec sezonu niestety trochę to wszystko zaniedbałem, za co oczywiście przepraszam. Rozmawiałem z Bulletem i on jest w stanie dalej pomagać, ale jedynie (albo aż) na płaszczyźnie technicznej, czyli ogarnianie strony, bota, może moda do gry, itp., tak jak to było do tej pory.

Oznacza to, że przyszedł czas na zmiany. Nie wiem jak owe zmiany będą wyglądać, uważam, że ostatnie słowo w tej sprawie powinien mieć Bullet. Potrzebna jest na pewno świeża krew, gracze, którzy mają czas, chęci i chcieliby dać STS-owi coś od siebie. Myślę, że powrót do Rady STS nie jest złym pomysłem. Zarządzanie ligą jest naprawdę ciężkie dla jednej, dwóch, czy nawet trzech osób, dlatego uważam, że musi funkcjonować jakiś podział obowiązków. Najważniejszą sprawą jest ustalenie systemu meczów zaległych i regularne trzymanie się go. Wtedy tak naprawdę podczas sezonu nie ma aż tyle pracy, nieco gorzej sprawa wygląda z jego początkiem, kiedy to trzeba ustalić kalendarz, powpisywać wszystkie mecze, rozpisać IMP itd., itp.

Jeżeli chodzi o sezon '21 to oczywiście przygotuję do niego wszystko co będzie potrzebne, abyśmy mogli spokojnie wystartować. Nie chcę też odsuwać się od wszystkiego, z wielką chęcią dalej organizowałbym na przykład rozgrywki STS Grand Prix, ale decyzję w tej sprawie pozostawię oczywiście nowemu zarządowi. Jestem też chętny, aby poduczyć kogokolwiek będzie trzeba jeżeli chodzi o takie sprawy jak losowanie turniejów, tworzenie licytacji itp.

Piszę to już teraz, bo tylko teraz przerwa międzysezonowa jest na tyle długa, aby można było w miarę płynnie wprowadzić jakieś zmiany. Każdego chętnego do Nowego Zarządu Ligi STSPL proszę o zgłoszenie swoich chęci w tym temacie. Jak wspomniałem wcześniej ostateczne decyzje co do wyboru ludzi podejmie Bullet. Mam tylko nadzieję, że będzie miał z czego wybierać.

Ave STS!
_________________

 
 
Pietrek97 


Wychowanek klubu: Nie Bo W Gębę
Debiut w lidze: 17
Wiek: 27
Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 65
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-03, 07:50   

Chętnie mogę pomóc po wakacjach ;)
_________________

 
 
Matju 

Wychowanek klubu: FC Albatros
Debiut w lidze: 20
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lut 2017
Posty: 110
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-03, 21:05   

Także mógłbym coś pomóc po wakacjach :)
_________________
Liga Oficjalna:
20'-21'-FC Albatros
22'-Top Smokers Club Reprezentant
23`-Kaskaderzy Apokalipsy
Liga Miast:
20'-23'-Motor Lublin

Oferty GG 31404741/slack/forum
 
 
HeGe 


Wychowanek klubu: Straw Hats II
Debiut w lidze: 12
Wiek: 28
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 108
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-07-05, 13:40   

Również mogę pomóc jezeli będą zainteresowani :)
_________________

 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-07-05, 20:20   

Myślę, że z Kozim, Spikerem i Massa możemy to pociągnąć dalej, jeżeli nikt nie będzie miał nic przeciwko. Będziemy starali się to prowadzić tak jak jest, z stopniowymi małymi zmianami, żeby dalej próbować przyciągać nowych graczy. Postaramy się również wprowadzić na sezon 21 nowego moda.
Zakładamy również, że będziemy potrzebowali dodatkowej pomocy, stąd do Panów wyżej czy innych chętnych się odezwiemy w przypadku 'wygranej' :P
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Matju 

Wychowanek klubu: FC Albatros
Debiut w lidze: 20
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lut 2017
Posty: 110
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-05, 20:26   

Boom napisał/a
Myślę, że z Kozim, Spikerem i Massa możemy to pociągnąć dalej, jeżeli nikt nie będzie miał nic przeciwko. Będziemy starali się to prowadzić tak jak jest, z stopniowymi małymi zmianami, żeby dalej próbować przyciągać nowych graczy. Postaramy się również wprowadzić na sezon 21 nowego moda.
Zakładamy również, że będziemy potrzebowali dodatkowej pomocy, stąd do Panów wyżej czy innych chętnych się odezwiemy w przypadku 'wygranej' :P

może jakoś poprosić kibiców z różnych miast na aby udostępnili jakiś zgodny post na grupy kibiców z danego miasta? (To tylko propozycja promocji gry)
_________________
Liga Oficjalna:
20'-21'-FC Albatros
22'-Top Smokers Club Reprezentant
23`-Kaskaderzy Apokalipsy
Liga Miast:
20'-23'-Motor Lublin

Oferty GG 31404741/slack/forum
 
 
stanior 

Debiut w lidze: 15
Wiek: 29
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 183
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-07-05, 20:30   

Nowy mod to powinien być priorytet dla nowego zarządu. Zostawić 8-10 grywalnych torów gdzie można sie pościgać a nad resztą jednościeżkowców troche popracować bo ile można jeździć na jednym i tym samym. Troche to ożywi tą gre.
_________________
15 - 16 Kaskaderzy Apokalipsy II
17 - 27 Włókniarz Forum Team
28 - 29 Top Smokers Club Repezentant
30 - ? Włókniarz Forum Team
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2983
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-07-06, 23:40   

Na te chwilę podstawą jest jak najszybsze wybranie tych paru osób, które to pociągną żeby miały czas do działania. Moim zdaniem priorytetem nie są tory i tworzenie jakiś nowych ale szybkie ogarnięcie licencji, terminarza i systemu rozgrywek. Myślę, że warto rozważyć objechanie LM w 1 lidze bez podziału na grupy, a w przypadku większej ilości drużyn podziału na Ekstraligę i Pierwszą ligę. Ta jazda w grupach jest moim zdaniem kiepskim rozwiązaniem. Najlepiej walnąć jedną wielką ligę bez Play Offów i wtedy na końcówce sezonu nie będzie trzeba czekać po miesiąc aż któraś drużyna łaskawie dojedzie swoją grupę. 1 liga w tym sezonie jechała w 10 drużyn i dała radę z barażami. To LM w 12 drużyn bez PO też się da ojebać :P

Co do torów zamiast tworzyć nowe pozamieniałbym kilka dla "odświeżenia" i już by było ciekawiej. Przykładem są tory z GP na których miałem okazje się ścigać. Każdy z nich w tym sezonie był grywalny i jakby je powrzucać jako jakąś "Łódź" czy jakieś "Krosno" to mogłoby być spoko.

Co do kandydatur ekipa Booma ze Spikerem i Kozim wydaje się dla mnie dobrą opcją. Też sam mogę coś w wolnym czasie pomóc jak będzie trzeba. Generalnie chodzi o to żeby nie psuć jakieś tam płynności i ruszyć z sezonem, a reszta jakoś tam objedzie sama.

Odpowiednia osoba do ustalania meczów zaległych i pilnowania tego i będzie cacy.
_________________

 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-07-07, 12:26   

Nie ukrywamy, że liczymy na decyzję do końca lipca, żeby był czas na działanie i wdrożenie :)
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Amber Mouse 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 05
Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1248
Skąd: Hull
Wysłany: 2017-07-08, 12:27   

Na moje pomysł super, dobrze byłoby też jakbyście wzięli paru młodych graczy, którzy mogliby się przy Was czegoś fajnego nauczyć (jak to wszystko działa od kuchni) ale to tylko moja sugestia, nic na siłę, wiadomo :) Napiszę zaraz do Bulleta i myślę, że niedługo wszystko będzie jasne.
_________________

 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-07-10, 15:33   

Vodecka napisał/a
Myślę, że warto rozważyć objechanie LM w 1 lidze bez podziału na grupy, a w przypadku większej ilości drużyn podziału na Ekstraligę i Pierwszą ligę. Ta jazda w grupach jest moim zdaniem kiepskim rozwiązaniem. Najlepiej walnąć jedną wielką ligę bez Play Offów i wtedy na końcówce sezonu nie będzie trzeba czekać po miesiąc aż któraś drużyna łaskawie dojedzie swoją grupę. 1 liga w tym sezonie jechała w 10 drużyn i dała radę z barażami. To LM w 12 drużyn bez PO też się da ojebać :P


O o o! I to mi się podoba. Dokładnie o to samo miałem zahaczyć. Abstrahując od kandydatów do objęcia ligi, nie wiem też czy w dobrym wątku to piszę, ale tyczy się to najbliższego sezonu i renowacji rozgrywek Ligi Miast. Nieważne kto będzie pełnił władze ligi, będę ostro apelował o zmienienie pewnych zasad rozgrywek.

Do rzeczy... Stawiam się w imieniu trenerów 'słabszych' ekip LM. Dlaczego wcześniej nikt nie reagował w tym temacie? Nie wiem, być może musiało minąć kilka objechanych sezonów systemem z podziałami na dwie grupy? ... trenerów słabszych ekip? Tak, bo łatwo można zauważyć, że spośród wszystkich drużyn, które startują w LM moglibyśmy wyróżnić te najlepsze i najsłabsze zespoły. Jestem trenerem Startu Gniezno, dlatego przedstawiam wszystko w imieniu tej ekipy. Od czasu podziału lig na dwie grupy nie byliśmy nigdy w play-offach (przed podziałem również). Podejrzewam, że takich przypadków jak naszej drużyny - jest więcej (nie będę wymieniał ekip, ale kilka by się znalazło). Natomiast każdy obiektywny gracz/ kibic widzi i spokojnie może zaobserwować słabsze drużyny w LM. Do czego zmierzam..? Te najlepsze drużyny spośród dwóch grup powtarzalnie co sezon są w play-offach i średnio na jeden sezon rozgrywają o 6 (!) meczów więcej (w przypadku 100% frekwencji) aniżeli zawodnicy drużyn pozbawionych play-offów. Czyli o ponad połowę więcej niż trwa nasz sezon... Dodając do tego taką statystykę z poprzedniego sezonu i na przykład z jeszcze jednego wstecz, wówczas na przełomie trzech sezonów, różnica ilości meczów jest ogromna, bo może ona wynosić aż 18 meczów... W przeliczniku jednego sezonu, zawodnicy drużyn z play-offów mają o 30 biegów więcej w sezonie... Mało tego... Tak jak było w kończącym się sezonie, nie dość, że Start w kalendarzu miał do rozegrania tylko 10 meczów, to w jednym z nich dostaliśmy wygraną w postaci walkowera... W związku z tym, rozegraliśmy w całym sezonie LM raptem 9 meczów... Śmieszne, prawda? Tak, żalę się. Ale nie mówcie mi tutaj, że zrób sobie mocną ekipę, która zagwarantuje Ci awans do play-offów i nie narzekaj... Wiem, że Was to nie obchodzi, że ktoś nie jest w stanie stworzyć solidnej ekipy, jak na przykład Wasza. I tu nie chodzi o walkę o medale, bo nie mam zamiaru dążyć do wygrania LM, tylko żeby wszyscy rozgrywali podobną ilość meczów, a nie takie rozbieżności - dwa razy więcej lub mniej meczów... Takie różnice w liczbach nie sprzyjają niczemu dobremu, a na pewno nie przyciągnie to zainteresowania zawodników taką ligą, byle ją odjechać... Szczerze? Odpycha mnie takie coś i to bardzo. Taka obojętność chyba... Porównując LM do LO można zauważyć, że w LO drużyny z dołu tabeli rozgrywają dodatkowo mecze (barażowe). Pokrzywdzone są wtedy drużyny ze środka tabeli, które nie mają play-offów ani barażów. Dlaczego więc nie zrobić na przykład dwumeczu o 5 miejsce w lidze, podczas gdy byłyby dwie 'wolne i bezpieczne' drużyny od barażów i były by poza play-offami? Mecz o pietruszkę, ale niech jadą. Chętnie dokończą sezon, wraz z większością zespołów z ligi. Nikomu by to nie zaszkodziło, a przecież nikt nie chciałby kończyć sezon przedwcześnie...

Wracając do Ligi Miast apeluję o połączenie ligi i zrobienie jednej. Każdy zmierzy się z każdym dwa razy: raz u siebie i raz na wyjeździe. Każda drużyna rozegra tyle samo meczów. Ligę wygra najlepsza drużyna po pojedynkach każdy z każdym, proste i sprawiedliwe rozwiązanie, bez przedłużania sezonu i czekania na rozgrywanie play-offów LM. Bez śmiesznego podziału, bo kolejną zagadką dla mnie są totalnie nierówne podziały tych grup... Nie będę już na to narzekał i nie zagłębiał się kto za to odpowiada. Nie chcę nikogo urazić, ale gołym okiem widać niesprawiedliwy podział grup odpowiadający poziomem drużyn. Ale mniejsza z tym, jest to mało ważne.

Jeśli nie połączenie ligi i uparcie mielibyśmy dążyć do 'dwóch lig' i podziałów to dlaczego na dwie 'równe grupy'? Z których jak już mówiłem, notorycznie co sezon do PO awansują te same zespoły oraz te same odpadają po rundzie zasadniczej... Biorąc pod uwagę wyniki choćby z ubiegłego sezonu, śmiało można stworzyć dwie ligi, z podziałem na poziom drużyn - ekstraligę oraz pierwszą. Razem z awansem, spadkiem i barażami, tak jak wyglądało to nie tak dawno temu. Dlaczego tego nie mamy? Bo będzie za mało drużyn w jednej lidze? Podział grup to to samo co dwie ligi, tylko mniej sensowny.

Mam nadzieję, że rozumiecie moje zdanie i spojrzycie na to obiektywnie, a nie cwaniacko i bez wyrozumiałości. Bez urazy oczywiście, zgłaszam sprzeciw, aby uatrakcyjnić jakoś ligę, bo jeśli nie to niedługo znikną kolejne drużyny z Ligi Miast i wtedy siłą rzeczy powstanie jedna liga, z 6 drużynami. Pozdro! :)
_________________
KAMOON !
 
 
Amber Mouse 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 05
Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1248
Skąd: Hull
Wysłany: 2017-07-10, 16:13   

Bullet się ze mna zgadza, więc tak naprawdę wszystko już jasne. Nowy zarzad ligi lub też Radę STS stanowić będa:

Boom
Kozi
Massa
Spiker


Jeżeli kogoś pominałem to przepraszam, generalnie decyzje kadrowe pozostawiamy od tej pory nowemu zarzadowi. Bullet pozostanie oczywiście specjalista od spraw technicznych. Ja w przygotowaniu nowego sezonu oczywiście pomogę, w tej sprawie się jeszcze zgadamy.
_________________

 
 
Kozi 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 4156
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-07-10, 20:31   

Ty Kapi ślepy jesteś. Pisałem z Vodzią o tym już rok temu ;D
_________________
15 TYSIĄCY GARDEŁ - JEDEN CEL, FALUBAZ MA PANOWAĆ OD TATR PO HEL !
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-07-10, 21:35   

Niektórzy mają problem z terminami, aby nawet te 10 kolejek odjechać, a wy jeszcze chcecie powiększyć ich ilość? Połączenie dwóch grup w LM = więcej walkowerów lub zmniejszenie ilości drużyn (czyli przeciwieństwo tego do czego powinniśmy dążyć).

Ipaq napisał/a
Pokrzywdzone są wtedy drużyny ze środka tabeli, które nie mają play-offów ani barażów. Dlaczego więc nie zrobić na przykład dwumeczu o 5 miejsce w lidze, podczas gdy byłyby dwie 'wolne i bezpieczne' drużyny od barażów i były by poza play-offami? Mecz o pietruszkę, ale niech jadą. Chętnie dokończą sezon, wraz z większością zespołów z ligi. Nikomu by to nie zaszkodziło, a przecież nikt nie chciałby kończyć sezon przedwcześnie...


Tu ponownie się nie zgodzę. Są drużyny, które nawet walcząc o coś ciężko im zebrać skład, a co dopiero gdy jedzie się o pietruszkę. Poza tym nie wiem jak chciałbyś to przeprowadzić skoro 6 drużyna Ekstraligi jedzie w barażu, a 4 w Play-Offach. To z kim ma jechać 5 drużyna po rundzie zasadniczej w tym dwumeczu o 5 miejsce?

Osobiście jestem stanowczo przeciwny, aby jakakolwiek liga jechała więcej niż 14 kolejek rundy zasadniczej (czyli w lidze maksymalnie 8 zespołów). KA już dawno by było po sezonie (do czego chciałem dążyć, aby jak najszybciej skończyć), ale musieliśmy czekać na niektóre drużyny właśnie środka tabeli, które według ciebie są tak wielce pokrzywdzone, a w rzeczywistości jechali do końca już tylko, aby dojechać.
 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-07-10, 22:12   

Wszystko to co napisał Kapi ma sens, bo rzeczywiście gramy po to, by jeździć możliwie jak najwięcej (chodzi tu o drużyny). Po co kończyć sezon w połowie, kiedy wszyscy mogą jechać do końca.

Niemniej warunkiem tego jest skrupulatne trzymanie się terminarza. Wtedy trzeba ustalić osobę, która rygorystycznie będzie tego pilnować.

Nasuwa się jednak pytanie, czy przy dużej ilości kolejek i rygorystycznym trzymaniu się terminarza nie pojawią się walkowery ?

A efekt zaniedbań związanych z terminarzem widzimy w trwającym (?)/minionym sezonie.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2017-07-10, 22:52   

W kwestii tego co napisał Kapi, to ja skłaniałbym się zdecydowanie ku Dominowi. Trochę się dziwię, zwłaszcza, że Gniezno ledwo lepi skład na mecze, posiłkując się stranierimi, a Ty byś chciał jakieś mecze o pietruchę tylko po to żeby coś się działo. Normalną koleją rzeczy jest, że drużyny które zasłużyły i były lepsze jadą więcej, tak jest w różnych innych grach czy dyscyplinach sportowych. Po to usuwaliśmy z kalendarza takie imprezy jak jakieś DPL, DPLM czy Mistrzostwa Par Ligi Miast żeby teraz jeździć mecze o Intertoto? Bez sensu.

Do nowych władz apeluje o wyznaczenie odpowiedniej osoby, która w odpowiedni sposób przypilnuje terminów na rozegranie kolejki. Bo niestety takie rzeczy jakie się dzieją teraz z terminami, nie działy się przez 20 poprzednich sezonów.
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2017-07-11, 07:48   

Popieram to co napisał Domin. Jedynie zastanawiam się czy nie lepiej jednak zamiast grup nie jechać zwyczajnie 6 drużynowych Ekstraligi i 1 Ligi? Wówczas tylko zdecydowanie najsłabsze ekipy mogłyby być poszkodowane w kontekście ilości kolejek. W ekstralidze 1-4 jadą playoffy, a 5-6 o utrzymanie. Wówczas przegrany spada z ligi a wygrany jedzie baraż o utrzymanie. Załatwiłoby to problem braku gry drużyn, które nie weszły do playoffów. W 1 lidze natomiast playoff dla drużyn 1-4 i zwycięzca ma awans bezpośredni, a druga ekipa jedzie dwumecz barażowy. Pokrzywdzone byłyby dwie najsłabsze ekipy, lecz chyba same sobie na taki los zapracują słabą jazdą, prawda? Co do rundy playoff można ją zastąpić starym systemem każdy z każdym w pierwszej czwórce. Wówczas ligę wygrywa drużyna, która przez cały sezon na to zapracowała. Tutaj jednak dysproporcja meczowa okazałaby się jeszcze większa. Trzeba sobie jednak powiedzieć czy zależy nam na dużej ilości jazdy kosztem rozstrzygania wszystkiego na torze? Ja bym chętnie jechał właśnie systemem bez playoffow a podzialem ligi na grupe mistrzowska (4 ekipy) i walczaca o utrzymanie (2). To jest 10 kolejek w rundzie zasadniczej i 6 kolejek w finałowej, więc w mojej ocenie w sam raz.
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-07-11, 13:00   

Kozi napisał/a
Ty Kapi ślepy jesteś. Pisałem z Vodzią o tym już rok temu ;D


No możliwe, że przeoczyłem, nie wiedziałem, że są jakieś plany. :D

Domin - nie bądź nieelastyczny... Chodzi mi albo o połączenie ligi albo o podział na poziom stsowy - eligę i 1 ligę. Druga opcja jak najbardziej pasuje do Twojej teorii, nie będzie wtedy dużo meczów, a można rozgrywki zrobić tak żeby meczów było po równo.
Jeśli chodzi o to, z kim miała by się mierzyć 5 ekipa eligi... Mamy 8 zespołów, dlaczego nie zrobić, że ostatnia spada, przedostatnia ma baraż i wtedy 6 ekipa jedzie sobie dwumecz o 5 miejsce z 5 drużyną? Zawsze jest wyjście, jeśli się będzie chciało je znaleźć. ;) Dlaczego po dwie ekipy mają walczyć w barażu? To też jest nasz wymysł tylko i wyłącznie, niekoniecznie dobry. Także nie czepiałbym się tego, że nie ma kto jechać o tę pietruszkę.

Barni, Domin - już Wam mówię dlaczego tak jest, że problemem są ustalane i rozgrywane mecze o nic... Otóż dlatego, tak jak pisałem wcześniej, liga nie jest atrakcyjna i już po kilku meczach ustawiona jest kolejność grup LM i te ekipy nie mają o co jechać, bo już są ustawione w tabeli. Przegrywasz pierwsze mecze, powiedzmy do rewanżów i już nie masz o co jechać, bo najlepsze 3 ekipy z grupy już odjechały. Aż 3 ekipy z jednej grupy mają po sezonie. Dziwi Was to, że ludzie mają w dupie rozgrywanie tych pozostałych meczów? Bo mnie nie. Skoro takich meczów w LM to połowa w sezonie, a nie np. jak ja proponuję 1 dwumecz w LO w elidze o pietruchę? Nie mówcie, że nie widzicie tej różnicy.
Drugą, odmienną sprawą już jest, że ekipy kiedy jadą o coś ledwo montują skład... To niestety już pokazuje, że cała nasza gra spadła o dużo w dół, patrząc kilka sezonów wstecz. Przykre, ale prawdziwe.

Jestem jak najbardziej za podziałem na dwie ligi, a nie na dwie nierówne grupy, a żeby meczów w ligach było podobnie i tyle. Z tym, że niekoniecznie zgodzę się z tym, że nie służą ligi z np. 10 zespołami... 1 liga od dwóch albo trzech sezonów rozgrywa po 18 meczów w sezonie i co? I dają radę moim zdaniem. Ile było walkowerów? Jeden? No sorry. Jeżeli są ogarnięci trenerzy to nie ma z tym problemu. W tym całym ustalaniu meczów i powodowanie zaległych, dużym problem są niekumaci trenerzy i tyle w temacie. Każdy normalny dogada się w terminie, a nienormalny szuka wymówek, że nie mogą tu i tu i będą robić wszystko, żeby rywal pojechał w okrojonym składzie.
_________________
KAMOON !
 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2017-07-11, 13:51   

To, że liga ma tendencję spadkową wiadomo od dawna. Przedstawiałem niedawno jak to wygląda w liczbach i jak z sezonu na sezon uszczupla się personalnie nasza gra. Nie bardzo jednak rozumiem Twój pomysł odnośnie struktury ligi miast. Czy to jest wina struktury, że Gniezno na dziesięć meczów wygrało dwa, z tego jeden dzięki walkowerowi i przegrywa nawet ze słabym Lublinem (bez urazy Panowie :* ) ? Chyba nie. Dlatego nie rozumiem co miałyby wnieść mecze o 49 miejsce w lidze i w jaki sposób taka regulacja miałaby uatrakcyjnić ligę, skoro sam napisałeś, że będą to mecze o pietruszkę. Jak zatem chcesz zmobilizować ludzi na takie mecze, skoro nie jesteś w stanie tego zrobić w sezonie zasadniczym? Mecze o 5 miejsce wyzwalają aż takie emocje? :roll: Bądźmy poważni.

Moim zdaniem trzeba przede wszystkim zrobić rekonesans ile drużyn się zgłosi do następnego sezonu, a dopiero wtedy się zastanowić nad tym jakie te rozgrywki mają mieć kształt. Bo jeżeli się okaże, że zgłosi się z 10 drużyn (w tym sezonie było 12), to nie wiem czy jest sens by robić w ogóle jakieś grupy i dwie ligi. Przy 10 drużynach jest do objechania 18 meczów zasadniczej (w tym sezonie drużyny które jadą w finale mają 16 spotkań) + ewentualnie mecz i rewanż o konkretną pozycję, czyli 1 z 2 o złoto, 3 z 4 o brąz itd. Można też w ogóle jechać bez play offów, a wtedy runda zasadnicza zyska na atrakcyjności. Rozwiązań jest wiele. Jeżeli będzie odpowiednia organizacja, to nawet odjechanie tych 20 spotkań w sezonie jest spokojnie w zasięgu. Zwłaszcza w dobie dzisiejszych udogodnień jak chociażby bot od Bulleta, dzięki któremu można w szybki i sprawny sposób w godzinę odjechać dwa mecze.
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-07-11, 14:46   

Ja pierdole... :D Ja tu nie mówię, że mecz o 5 miejsce postawi na nogi całą ligę i będzie nie wiadomo czym... Nie mają wyzwalać żadnych emocji, tylko podczas gdy pierwsza czwórka rozgrywa dodatkowo 4 mecze (2 półfinały i 2 finały) to takie ekipy z miejsce 5 i 6 spokojnie rozegrają wtedy 2 mecze, dla urozmaicenia im sezonu. Może to pozytywnie wpłynąć na drużyny, które przedwcześnie kończą sezon, jak również może być totalną wtopą, że odjechanie tego dwumeczu będzie cyrkiem. Ale jeśli już takie coś będzie miało miejsce w naszej ekstralidze i będą to drużyny tuż za PO, no to sami możemy sobie wytłumaczyć do czego zmierzamy.

Co do tendencji spadkowej to wiadomo nie od dziś, tylko to zaznaczyłem, bo Domin już szukał dziury w całym, a przytaczanie argumentu, że ludzie nie mają składu nawet w meczach o coś nie ma sensu, bo o tym wszyscy wiemy i to jest osobny wątek.

Myślę, że Barni nie ma sensu tutaj rozkładać na czynniki pierwsze kto z kim wygrywa, na kim i w jaki sposób robi punkty w tabeli, jakie to ma znaczenie? Żadne, więc darujmy sobie takie staty. ;) Wedle mnie możemy mieć 0 pktów w tabeli i to jest jedna sprawa, indywidualna drużyny, a ilość rozegranych meczów to druga sprawa. To, że wygraliśmy dwa mecze, w tym jeden przez walkower, oznacza, że przez to nie zasługujemy na większą ilość meczów? No chyba nie. Dlatego nie musisz pokazywać po wynikach, że jesteśmy słabą ekipą, bo się z tym liczymy.

Jedna liga, każdy z każdym dwa mecze, bez play-offów, przy 10 czy 12 drużynach, rozegranie jest w naszym zasięgu. Po takiej rundzie, najlepsza ekipa wygrywa LM i wszystko w temacie. Jeśli problemem będzie ilość meczów, to podzielmy zespoły na ekstraligę i 1 ligę itd. Nie będę się już powtarzał bo wiadomo o co chodzi. :D
_________________
KAMOON !
 
 
Speed 


Wychowanek klubu: Młode Pszczoły
Debiut w lidze: 04
Wiek: 29
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 1100
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: 2017-07-11, 19:04   

Zrobić ligę 4vs4 Ci co chcą grać bedą odjadą po 8 biegów w meczu i będzie zajebioza :d bez pierdolenia się o skład :d
_________________
SEZON 15 - SPEEDWAY RACING - 1,957
SEZON 16 - OSZUKANI RENCIŚCI - 1,860
 
 
Kozi 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 4156
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-07-11, 21:10   

Ależ się rozpętała burza mózgów !

Co do kształtu rozgrywek Ligi Miast w przyszłym sezonie to oczywiście musimy się wstrzymać do czasu aż zakończą się zgłoszenia i wtedy będziemy mogli podjąć jakiekolwiek dalsze decyzje. Oczywiście do tego czasu postaramy się uszykować sobie dwa warianty w razie gdyby było mniej bądź więcej zgłoszonych zespołów. Do sezonu jeszcze trochę czasu i myślę, że wszystko będzie ogarnięte odpowiednio tak aby każdy nie narzekał na brak jazdy jeżeli chodzi o Ligę Miast :)
Osobiście bardzo mnie urzekł "pomysł" Cece. Przyznam, że zapomniałem o takim systemie w "plej ofach" gdzie każdy jedzie z każdym a o baraż i spadek również walczą dwie ostatnie drużyny. Oczywiście jest to temat do przedyskutowania i w ten czas będziemy się namyślać. Zaznaczam również, że postaramy się zaczerpnąć opinii "userów" tu na forum, żeby nie było, że wszystko robimy pod swoim nosem itd. itp.

Co do ustalania meczów zaległych to sami widzicie jak to jest. Sezon temu wielce wszechobecny w dziale pytań do rady i najlepszy użytkownik świata w jebaniu rady na każdym kroku - michucentrum, zarzekał się, że w kolejnym sezonie to on przypilnuje ustalania zaległych spotkań. Jak widać słowa tak dotrzymał, że jeszcze musimy się męczyć z jakimiś barażami w lipcu, a sam michu sobie leży na plaży na San Eskobar z cygarem w ryju popijając drineczki z palemką. W przyszłym sezonie za ustalanie meczów będę odpowiedzialny ja i mam nadzieję, że będzie to jakoś wyglądać i nie będzie zbyt dużo ociągania się z meczami. Jednak zaznaczam, że jakieś niedociągnięcia mogą się pojawić dlatego prosze o wyrozumiałość :D
_________________
15 TYSIĄCY GARDEŁ - JEDEN CEL, FALUBAZ MA PANOWAĆ OD TATR PO HEL !
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-07-12, 00:47   

Kozi napisał/a
Ależ się rozpętała burza mózgów !

Co do kształtu rozgrywek Ligi Miast w przyszłym sezonie to oczywiście musimy się wstrzymać do czasu aż zakończą się zgłoszenia i wtedy będziemy mogli podjąć jakiekolwiek dalsze decyzje. Oczywiście do tego czasu postaramy się uszykować sobie dwa warianty w razie gdyby było mniej bądź więcej zgłoszonych zespołów. Do sezonu jeszcze trochę czasu i myślę, że wszystko będzie ogarnięte odpowiednio tak aby każdy nie narzekał na brak jazdy jeżeli chodzi o Ligę Miast :)
Osobiście bardzo mnie urzekł pomysł Cece. Przyznam, że zapomniałem o takim systemie w plej ofach gdzie każdy jedzie z każdym a o baraż i spadek również walczą dwie ostatnie drużyny. Oczywiście jest to temat do przedyskutowania i w ten czas będziemy się namyślać. Zaznaczam również, że postaramy się zaczerpnąć opinii userów tu na forum, żeby nie było, że wszystko robimy pod swoim nosem itd. itp.

Co do ustalania meczów zaległych to sami widzicie jak to jest. Sezon temu wielce wszechobecny w dziale pytań do rady i najlepszy użytkownik świata w jebaniu rady na każdym kroku - michucentrum, zarzekał się, że w kolejnym sezonie to on przypilnuje ustalania zaległych spotkań. Jak widać słowa tak dotrzymał, że jeszcze musimy się męczyć z jakimiś barażami w lipcu, a sam michu sobie leży na plaży na San Eskobar z cygarem w ryju popijając drineczki z palemką. W przyszłym sezonie za ustalanie meczów będę odpowiedzialny ja i mam nadzieję, że będzie to jakoś wyglądać i nie będzie zbyt dużo ociągania się z meczami. Jednak zaznaczam, że jakieś niedociągnięcia mogą się pojawić dlatego prosze o wyrozumiałość :D


POLEWAM, PRZYJACIELU !
_________________
KAMOON !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna