Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ipaq
2019-03-27, 12:37
Medale, puchary na koniec sezonu - propozycja
Autor Wiadomość
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 700
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-02-16, 20:45   

Skulek napisał/a
Ipaq, spoko co do nagród, niech bedą, fajnie jak beda, tylko nie przeadzajmy że to jest must have, że składki obowiązkowe itp, że trenerom dać tą role aby wpłacali za druzyne albo zbierali od swoich, kurde jak trenerzy maja problem aby przyszlo 6 na mecz a co dopiero po piątaku wołać :D


No pewnie, że tak. Nie może być zasady, że musisz dać siano, bo to się nie przyjmie oczywiście. Cofam swoje zdanie, że trenerzy mają zbierać. Tzn. miałem na myśli żeby przeprowadzili tylko zbiórkę od tych chętnych, a nie żeby marać na siłę od każdego siano. :D Chętni dają, niechętni nie muszą i koniec. :D
_________________
KAMOON !
 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-02-17, 12:05   

Ja powtórzę raz jeszcze, że zbiórka hajsu powinna się odbywać tylko i wyłącznie w turniejach dla OCHOTNIKÓW typu SGP. A pierwsze zaoszczędzone pieniążki przeznaczone na nagrodę (finansową lub medalik) za tour dla typowych świeżaków (max 2 sezony).

Dlaczego tour ? Kilka torów sprawi, że nawet jeśli będzie kiepski to będzie musiał pojeździć (chcąc wygrać), a może wtedy złapie bakcyla.
Dlaczego hajs dla świeżaków ? Dla nas promocja, dla świeżaków motywacja. Na zwykły turniej by nie przyszli po niezbyt udanym początku. A motywacja finansowa/nagroda sprawi, że będzie chciał walczyć.

I wtedy jeśli kasa będzie legalna to w ramach promocji hasło "zarób swoje pierwsze pieniądze jako żużlowiec na torze!"

Na każdym etapie życia to starsi pracują na młodych, a silniejsi na słabych. A jak już sts wróci na właściwe tory to i młodzież odpłaci się weteranom i wtedy będziecie sobie złote laury kupować. A my jeśli chodzi o nagrody chcemy zacząć, za przeproszeniem od dupy strony.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2017-02-17, 15:11   

Panie Mczterytezero, to Pan zaczyna od dupy strony. Już Panu mówię dlaczego. Turniej dla świeżaków z nagrodami . Świetna inicjatywa, naprawdę jestem pod wrażeniem. Rozumiem, że chodzi o świeżaki z najbardziej powszechnego dyskontu w tym kraju zwanym Biedronka? Bo wybacz, ale dzisiaj dopływ "świeżaków" w tej grze praktycznie nie istnieje. Coś na wzór Yeti - wszyscy o nim słyszeli, ale nikt nie widział. Żeby nie było, że się przypierdalam na siłę, to przejdźmy do konkretów. 2016 rok. Od 01.01 do 31.12 na forum zarejestrowało się 65 nowych userów. Większość z nich to jednak ludzie duchy. Ilu spośród tych 65 tzw świeżaków (rok to w końcu dwa sezony, a taką filtrację zaproponowałeś) zadebiutowało w lidze oficjalnej czy miast? ? Sześciu. Są to:

wladekkamil 5 meczów, 17 biegów
spejson - 13 meczów, 33 biegi
Grinder - 5 meczów, 21 biegów
MrKuba - 12 meczów, 55 biegów
Berti - 1 mecz, 3 biegi
Qwerz - 1 mecz, 4 biegi

W sumie jak dołożysz 10 świeżaków np Pieczarkę Piotra albo Śliwkę Sabinę to mógłby wyjść naprawdę ciekawy, jak Ty to ładnie nazwałeś tour :)

Chciałbym się jeszcze odnieść do tezy jakoby nagrody miałyby zbawić wszelkie problemy z jakimi boryka się liga. Nic takiego nigdzie nie pisałem. Jestem jednak orędownikiem takiego pomysłu, bo nie uważam żeby to miało w czymś zaszkodzić. Nigdzie też nie pisałem i nie głosiłem, że nagrody miałyby być tylko dla ekstraligowców, bo to rzeczywiście mija się z celem jeśli chodzi o datki od tych słabszych. Uważam, że można spokojnie znaleźć jakieś odpowiednie rozwiązanie w tym temacie, tak by wszyscy byli zadowoleni. Osobiście jeśli chodzi o mnie to mogę dobrowolnie (bez żadnego żalu) się zrzec każdej zdobytej nagrody, medalu na rzecz kogoś innego, bo nie taka była idea forsowanego przeze mnie pomysłu, który zaproponował Kaczy.

Dobrym pomysłem o którym tutaj niektórzy wspominali jest zbiórka drobnej floty od trenerów drużyn. Jaka to miałaby być kwota jest kwestią do uzgodnienia, ale tak jak mówiłem, chodzi tutaj o symbolikę. Zebrane pieniądze miałyby pójść na nagrody i w dalszej perspektywie na reklamę. Nie twierdzę, że ta gra ma potencjał na miarę CS'a czy innego LOL'a, ale myślę, że jest duży margines poprawy jeśli chodzi o tę ligę i można zrobić naprawdę wiele by to nasze wspólne dziecko zrobiło skok jakościowy i stanowiło fajny produkt. Generalnie mam kilka pomysłów, wątpię jednak czy przy tej populacji jaka chociażby się tutaj wypowiada było to możliwe do realizacji. Jeżeli jednak myślicie, że reklama na portalach dziesiątej kategorii i "TOUR DLA ŚWIEŻAKÓW" mają wskrzesić tą grę to jesteście naprawdę naiwni. Pozdrawiam
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-17, 18:05   

Pewnie, że to, co opisywał m4te0 nie ma sensu. Wystarczy przeanalizować nawet nie liczbę rejestrujących, ale same finały IMPJ, zaczynałem bodajże w 16 sezonie i wtedy był turniej, w którym w finale jechał bodaj cały skład. Każdy późniejszy (a zwiększyli liczbę sezonów juniora nawet do 4) był niestety mniej lub bardziej okrojony.

Barnej napisał/a
Generalnie mam kilka pomysłów, wątpię jednak czy przy tej populacji jaka chociażby się tutaj wypowiada było to możliwe do realizacji.


Mógłbyś napisać konkret? To, że "nie pochwalasz" tego co chłopaki zrobili z "portalami dziesiątej" kategorii już pisałeś. Podasz nazwy tych z pozycji dziewiątej i wyżej, które chętnie za kilkaset złotych będą promowały stronę/grę? Bo ciężko dyskutować o czymś o czym nie mówisz. Przypuszczam, że mówisz o propagowaniu gry głównie za pomocą niskobudżetowych lub bezpłatnych kanałów (jak FB albo wspominany przez kogoś YT), ale gdybys napisał konkret byłoby łatwiej.

Przy całym szacunku Panowie, ale najbardziej problem "młodych" rozwinął Skulek. Napisał właściwie wszystko, bo i ja pamiętam, kiedy zaczynałem, jak część z wypowiadających się (również tu) wywalała z serwa, bo chcą "ogara". Jeżeli ta gra rzeczywiście się cofa i nie rozwija (wierzę Wam - doświadczonym) to przy całym szacunku dla Waszego stażu i zaangażowania, jak sami nie raz pisaliście był to efekt braku działań "góry", a co za tym idzie całego "środowiska". Może, więc naprawdę odpuśćmy wzajemne "wiem, co o mnie myślicie", "Wasze podejście jest..." i zacznijmy rozmawiać o konkretnych propozycjach czy mają większy czy mniejszy sens. Bez względu na nasze wzajemne relacje wszystkim chyba (uwaga będzie patos) zależy na tym, żeby było lepiej :)
 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-02-17, 18:20   

Barnej napisał/a
Już Panu mówię dlaczego. Turniej dla świeżaków z nagrodami . Świetna inicjatywa, naprawdę jestem pod wrażeniem. Rozumiem, że chodzi o świeżaki z najbardziej powszechnego dyskontu w tym kraju zwanym Biedronka? Bo wybacz, ale dzisiaj dopływ świeżaków w tej grze praktycznie nie istnieje. Coś na wzór Yeti - wszyscy o nim słyszeli, ale nikt nie widział. Żeby nie było, że się przypierdalam na siłę, to przejdźmy do konkretów. 2016 rok. Od 01.01 do 31.12 na forum zarejestrowało się 65 nowych userów. Większość z nich to jednak ludzie duchy. Ilu spośród tych 65 tzw świeżaków (rok to w końcu dwa sezony, a taką filtrację zaproponowałeś) zadebiutowało w lidze oficjalnej czy miast? ? Sześciu.


cyki27 napisał/a
Pewnie, że to, co opisywał m4te0 nie ma sensu. Wystarczy przeanalizować nawet nie liczbę rejestrujących, ale same finały IMPJ, zaczynałem bodajże w 16 sezonie i wtedy był turniej, w którym w finale jechał bodaj cały skład. Każdy późniejszy (a zwiększyli liczbę sezonów juniora nawet do 4) był niestety mniej lub bardziej okrojony.


[qoute="m4te0"]I wtedy jeśli kasa będzie legalna to w ramach promocji hasło "zarób swoje pierwsze pieniądze jako żużlowiec na torze!"[/qoute].


A co do tego Barnej, o czym piszesz, czyli zbiórki kasy od trenerów drużyn nawiązywałem już w swoim wcześniejszym poście. Głos mogli by zabrać inni trenerzy, ale ja na przestrzeni sezonów miałem co najmniej kilku graczy, którzy chodzili na mecz w kratkę, czy też wahali się nad startem w lidze. Po dziś dzień są tacy i jestem przekonany, że zbiórką kasy nie zachęcimy ich do gry.

Dlatego w każdej swojej wypowiedzi kładę nacisk, aby kasa na rzecz sts wpływała tylko od ochotników. A ilu ich było/jest(?) pokazał nam w dużej mierze dział "darowizny".

http://www.sts-pl.eu/foru...light=darowizny
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-17, 19:02   

Cytat
Dlatego w każdej swojej wypowiedzi kładę nacisk, aby kasa na rzecz sts wpływała tylko od ochotników. A ilu ich było/jest(?) pokazał nam w dużej mierze dział darowizny.


Obawiam się, że tutaj też niestety wina leży po stronie "góry", ale w tym aspekcie, że te pieniądze miały być zbierane, ale w gruncie rzeczy nawet nie wiadomo na co potrzeba i jaki jest plan :/ Dajmy na to "domena = x, hosting = y, plan reklamy na SF = z, itd. Nie wiem czy to spowodowałoby wylew gotówki, ale wiadomo byłoby na co jest zbierane, co chce się osiągnąć, ile brakuje i kto za to odpowiada, a dziś to ja np wiem, że za 71 zł chłopaki domeny raczej nie przedłużą :) ale konkretu (o tym pisałem też do Barneja, bo jeśli ktoś np. planuje reklame na SF - Barnej sam nic o tym nie pisał, ja odniosłem się do nich, znając ich ceny - to w moim odczuciu jest to abstrakcja) niestety nie ma. Jeżeli jednak ktoś chce, nie wiem, rozdawać ulotki na stadionach (nie oceniam pomysłu, mówię o "planie") to przynajmniej wiadomo, że kasę na ulotki faktycznie można zebrać.

Nie wiem też, o jakich pomysłach pisał np. Barnej, bo może faktycznie ma tam jakieś ogarnięte opcje i warto wtedy próbować.

Kasa obowiązkowa, nie tylko, że raczej zniechęci graczy, co przede wszystkim w przypadku błędu będzie bardzo ciężka do odkręcenia i to chyba większy problem niż same opłaty - ja osobiście wciąż nie wiem, jakie miałoby to nieść plusy. Dobrowolnie pewnie, że tak, ale to musi mieć jakiś cel, bo zbierać dla zbiórki i zobaczyć ile mamy wtedy wymyślimy...chyba się nie da.
 
 
Pikey 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 27
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2974
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-02-17, 19:09   

cyki27 napisał/a
Przy całym szacunku Panowie, ale najbardziej problem młodych rozwinął Skulek. Napisał właściwie wszystko, bo i ja pamiętam, kiedy zaczynałem, jak część z wypowiadających się (również tu) wywalała z serwa, bo chcą ogara.


No ale przecież nowym nikt nie broni postawić serwa i dopisać "amatorka +1". Nie wiem jak jest z listą serwerów, ale jeśli nie działa to trzeba też coś z tym zrobić. Jakaś mądra głowa może również napisać krótki, ale treściwy poradnik jak postawić serwa dla początkujących. Przecież nikt z nas jak zaczynał to nie napierdalał od razu np. w moim wypadku z Richardsonem, Maradoną czy Osiakiem na parkach. Ogarnięci chcą pograć wieczorem pary i czasami im brakuje jednego z ekipy do równych zawodów to wspomagają się wrzuceniem ip do ludzi i przebierają w nickach.
_________________
★TOP SMOKERS CLUB REPREZENTANT - 7x DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI★
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 700
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-02-17, 19:33   

Cyki bardzo dobrze gada!

Co do darowizn... I tego dlaczego był słaby odzew? Ja osobiście o tych darowiznach nie usłyszałem. Prawdą jest to, że może nie byłem zbyt aktywny na forum, ale gdyby to było odpowiednio nagłośnione to by trafiło do większego grona osób. Dlatego nie skreślałbym teraz 'nowo powstałego' pomysłu zbiórki kasy, kiedy jak widać spore grono osób już włączyło się do samej dyskusji, a pewnie czyta jeszcze więcej ludzi. Uważam, że jeśli ustalimy konkrety, ktoś to fajnie ogarnie to będzie ciekawy odzew i uda się coś skubnąć. ;)

A propo listy serwerów jak Pikey wspomniał - nie działa (u mnie też nie trybi). To może być kolejny wielki problem dla nowych graczy, jeśli też tak mają, że chcą z kimś pograć na masterze, a tu dupa... Koniecznie trzeba to naprawić. Bo nam w tym momencie jest łatwo o jakąś grę jeśli mamy ochotę. Wystarczą 'jakieś tam' znajomości czy FB i IP o odpowiedniej porze dnia idzie szybko znaleźć. Z kolei Ci, którzy zaczynają swoją przygodę tak nie mają jak my i w tym przypadku (ja) o nich zapomniałem... Musimy im umożliwić grę chociaż w taki sposób.
_________________
KAMOON !
 
 
Gabriell 


Wychowanek klubu: ŻKS Ostrovia Ostrów
Debiut w lidze: 12
Wiek: 30
Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 341
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: 2017-02-17, 19:42   

Pikey napisał/a


Faktycznie, niemożność osiągnięcia średniej 2.00 w 2 lidze w rezerwach Straw Hats i Vicemistrz Polski JUNIORÓW w obsadzie w której 3/4 zawodników to ludzie, którzy jeżdżą od miesiąca to osiągnięcia godne przyklaśnięcia. Nie mam zamiaru dalej dyskutować z człowiekiem, który przejechał 300 biegów w lidze oficjalnej, a uważa się za arcymistrza. Poza tym kolejni: enemy2k i Jackovvv, to też zawodnicy z solidną przeszłością zanim dołączyli do TSCR? Jak widać są zawodnicy tacy jak Tuan, którzy szanują to, że do czegoś można dojść treningami i ciężką pracą, a prywatnie są mega pozytywnymi ludźmi, ale zawsze znajdzie się taki ananasek, co wyżej sra niż dupę ma.


Nie osiągnąłem średniej 2,0 w swoim pierwszym sezonie w STSie w lidze oficjalnej, udało mi się tylko 1,8, faktycznie to swiadczy o tym że jestem ogórkiem. Ale tego że potem 3 sezony ze średnią solidnie powyżej 2,00 w tym dwa w 1 lidze to nie zauważyłeś, a Piotras odezwał się do mnie właśnie w tamtym czasie a nie wtedy kiedy zaczynałem w SH2, więc nie staraj się ośmieszyć kogoś na siłę tylko przedstawiaj fakty obiektywnie. Jedyną osobą w tym społeczeństwie która wyżej sra niż dupe ma jesteś Ty i uważasz się za Bóg wie kogo, właśnie dlatego nie chciało mi się jeździć w TSCR i trenować, bo o ile każdy bieg z Piotrasem, Puszkiem czy Loczkiem to była dla mnie faktycznie dobra szkoła kresek to z Tobą strata czasu i wysłuchiwanie płaczącego dziecka na TSie. Koniec prywaty, jak będziesz miał mi coś do powiedzenia to zapraszam na PW, dziękuję dobranoc :D
_________________
'13 - SH2 - 1,822 (II liga)
'14 - SLT - 2,165 (II liga)
'15 - SLT - 2,243 (I liga)
'16 - SLT - 2,109 (I liga)
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-17, 20:32   

Cytat
No ale przecież nowym nikt nie broni postawić serwa i dopisać amatorka +1. Nie wiem jak jest z listą serwerów, ale jeśli nie działa to trzeba też coś z tym zrobić. Jakaś mądra głowa może również napisać krótki, ale treściwy poradnik jak postawić serwa dla początkujących. Przecież nikt z nas jak zaczynał to nie napierdalał od razu np. w moim wypadku z Richardsonem, Maradoną czy Osiakiem na parkach. Ogarnięci chcą pograć wieczorem pary i czasami im brakuje jednego z ekipy do równych zawodów to wspomagają się wrzuceniem ip do ludzi i przebierają w nickach.


Pewnie, że nie broni i ja nie mówię, że dziwi mnie to :) Mówię tylko, jak wygląda to z perspektywy "leszcza", który chce na starcie "sprawdzić się". Ja np. głównie jeżdżę na serwach i tak, jak kiedyś jeździłem u Radiego, tak dzisiaj serw stawia Pityk czy Marko najczęściej (mówię o masterze) i pomimo, że prezentują dobry poziom to "dopuszczają" często nowych (oczywiście nie zawsze, ale jednak...).

Nie atakowałem Was, że "wywalacie". Chodziło mi o potwierdzenie słów Skulka. Ja nie miałem możliwości stawiania serwa (teraz robię to czasem na auto), więc jeździć mogłem tylko z zaproszenia lub mastera, a kto zaprosi gościa co "się uczy". Zobacz co napisał Barnej. 6 aktywnych typów przez rok...niech jeden może stawiać serwa - ma "aż" pięciu nowych do wyboru :) Wy jednym tchem wymieniacie 5 z którymi ryliście dzień w dzień po szkole :D a tu z tych pięciu chyba 3 po jednym meczu :P Po prostu potwierdzałem co Skulek pisał (a co Barnej poparł "danymi")...mała ilość "nowych" = mała możliwość jazdy = mała ilość nowych...błędne koło niestety w pewnym momencie.

Ipaq napisał/a
Ja osobiście o tych darowiznach nie usłyszałem. Prawdą jest to, że może nie byłem zbyt aktywny na forum, ale gdyby to było odpowiednio nagłośnione to by trafiło do większego grona osób.


I właśnie o tym mówiłem w ramach "obowiązku" Trenera. Nie byłeś aktywny na forum ale w lidze tak :) Gdyby Trener "obowiązkowo" klepnął info, że jest taka akcja już bys wiedział, a jak pisałem, myślę, że takich jest dużo więcej. Oczywiście nie "przymuszając" nikogo ani ilością info ani kwotami - prośba do Trenerów, żeby to propagowali, ale jednocześnie, żeby mieli co propagować najpierw muszą być konkret cele, żeby nie pisali "chłopaki zbierają na grę, ile się da i na co się da, więc co Pan da" :devil:
 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2017-02-18, 01:01   

cyki27 napisał/a
Mógłbyś napisać konkret? To, że nie pochwalasz tego co chłopaki zrobili z portalami dziesiątej kategorii już pisałeś.


Nie chodzi o to, że nie pochwalam, to ciekawa inicjatywa i na pewno nie zaszkodzi. Obawiam się jednak, że to może być zdecydowanie za mało na dłuższą metę.

m4te0 napisał/a
A co do tego Barnej, o czym piszesz, czyli zbiórki kasy od trenerów drużyn nawiązywałem już w swoim wcześniejszym poście. Głos mogli by zabrać inni trenerzy, ale ja na przestrzeni sezonów miałem co najmniej kilku graczy, którzy chodzili na mecz w kratkę, czy też wahali się nad startem w lidze. Po dziś dzień są tacy i jestem przekonany, że zbiórką kasy nie zachęcimy ich do gry.


Z całym szacunkiem, ale dlaczego myślisz tak destrukcyjnie? Celowo napisałem, że dobrze by było gdyby pieczę nad tym sprawowali trenerzy. Rzućmy na to, że kwotą jaka została uzgodniona jest 50 zł od drużyny. Czy 50 zł na nawet 6 osób (już nie mówię nawet o większej ilości czy to pieniędzy czy osób do podziału) to jest tak astronomiczna kwota? Bądźmy poważni. Ja rozumiem, że Ty jesteś takim trochę służbisto-szeryfem odkąd pojawiłeś się na tym forum, ale naprawdę jeżeli żałujesz 8 zeta na pół roku, to nie wiem czy jest głębszy sens żebyś brał udział w tej dyskusji, bo dysproporcje naszych poglądów na ten temat są dostrzegalne gołym okiem :)

m4te0 napisał/a
Dlatego w każdej swojej wypowiedzi kładę nacisk, aby kasa na rzecz sts wpływała tylko od ochotników. A ilu ich było/jest(?) pokazał nam w dużej mierze dział darowizny.


Tutaj dobrze odpowiedział Ci Cyki. Ciężko wpłacać darowizny na cel którego nie ma. Zwłaszcza na tym forum, na którym dopuszczono się tak zuchwałej kradzieży której inicjatorem byl pawelek. Jeżeli byłby określony cel zbiórki, jestem pewien, że osób, które by rzuciły jakimś groszem byłoby więcej. Wiele też na pewno do życzenia pozostawia forma w jakiej można te datki składać. Bo niestety nikt nie raczył nawet podać numeru konta, a wpłata przelewem na pewno byłaby łatwiejsza niż to co tam zostało zaproponowane.

cyki27 napisał/a
Nie wiem też, o jakich pomysłach pisał np. Barnej, bo może faktycznie ma tam jakieś ogarnięte opcje i warto wtedy próbować.


Tak naprawdę ciężko tutaj mówić o konkretach i pomysłach, jeżeli czytasz ten wątek na forum i widzisz co jest w nim zawarte. Sądząc po postach niektórych to ta liga ma się naprawdę dobrze i wcale im nic nie przeszkadza. A nawet jeśli im przeszkadza i ktoś próbuje wyjść z jakąś inicjatywą natychmiast jest krytykowany i grupa forumowych malkontentów z 5 sezonowym stażem odpala fajerwery. Szkoda, że Ci sami malkontenci i betony nie potrafią sami zainicjować jakiegoś pomysłu, bo już nawet o samym stricte działaniu to nie raczę wspomnieć. PRZYPOMNĘ TYLKO, ŻE TA LIGA Z KAŻDYM KOLEJNYM SEZONEM ZUBOŻEJE O LICZBĘ GRACZY :)
 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-02-18, 01:32   

Barnej napisał/a
Z całym szacunkiem, ale dlaczego myślisz tak destrukcyjnie? Celowo napisałem, że dobrze by było gdyby pieczę nad tym sprawowali trenerzy. Rzućmy na to, że kwotą jaka została uzgodniona jest 50 zł od drużyny. Czy 50 zł na nawet 6 osób (już nie mówię nawet o większej ilości czy to pieniędzy czy osób do podziału) to jest tak astronomiczna kwota? Bądźmy poważni. Ja rozumiem, że Ty jesteś takim trochę służbisto-szeryfem odkąd pojawiłeś się na tym forum, ale naprawdę jeżeli żałujesz 8 zeta na pół roku, to nie wiem czy jest głębszy sens żebyś brał udział w tej dyskusji, bo dysproporcje naszych poglądów na ten temat są dostrzegalne gołym okiem :)


Słuchaj, dla mnie osobiście dać 10 zł (co uczyniłem w darowiznach mimo przeszkód, które dla większości były nie do przejścia), czy też nawet 20-30 zł to nie problem, bo lubię tą grę, jak mam wolny czas to gram i będę grał. Podchodzę nie destrukcyjnie, a sceptycznie ze względu na to, iż znam wielu graczy, których już dziś (kiedy gra jest zupełnie darmowa) ciężko namówić na parki, mecz w lidze, a co dopiero kiedy zacznę od nich wołać po 10 zł.

Nie jestem trenerem drużyny z topu ligi, co za tym idzie posiadam nieco słabszych graczy i wiem jak to wygląda w praktyce. Jestem przekonany, że trenerowi TSCR, BW czy FZG będzie zdecydowanie łatwiej namówić ludzi do wpłaty niż pozostałych, bo widzieliście się w Poznaniu, macie stały kontakt i przyścieca Wam wspólny cel (walka o tron i o jak najdłuższy żywot sts). Niemniej każdy ma inne priorytety i możecie mi wierzyć lub nie, te (dla mnie śmieszne) 10 zł, może stać się przeszkodą w realizacji celu, który (mimo wszystko) nam przyświeca.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-18, 01:50   

Barnej napisał/a
Nie chodzi o to, że nie pochwalam, to ciekawa inicjatywa i na pewno nie zaszkodzi. Obawiam się jednak, że to może być zdecydowanie za mało na dłuższą metę.


No na dłuższą pewnie tak, ale na ten moment i tak sądzę, że ok. Te portale to nie są "liderzy", ale i gra (w skali rynku gier - nie samych żużlowych) liderem nie jest. Na pewno jeden artykuł na sezon i "logo" w nazwie ligi będzie mało - pełna zgoda.

Barnej napisał/a
PRZYPOMNĘ TYLKO, ŻE TA LIGA Z KAŻDYM KOLEJNYM SEZONEM ZUBOŻEJE O LICZBĘ GRACZY


Tego chyba nikt nie kwestionuję (mam nadzieję :P ).

Barnej napisał/a
Tak naprawdę ciężko tutaj mówić o konkretach i pomysłach, jeżeli czytasz ten wątek na forum i widzisz co jest w nim zawarte.


Słuchaj, ale na upartego moje stanowisko od Twojego też się różni w tej chwili cholernie :) Ty jesteś za "obowiązkowym" (czy indywidualnie czy drużynowo mniejsza sprawa) wprowadzeniem opłaty, ja twierdzę, że to tylko "dobije tego trupa" :D ale może jest coś czego ja nie dostrzegam. Poza tym powinieneś po przygodzie w Radzie wiedzieć, że nie dogodzi się wszystkim. Nie wiem czy należę do grona "5sezonowych malkontentów" :P ale zacząć trzeba od szanowania swoich opinii i pomysłów (nawet najgłupszych, bo może po obrobieniu okażą się zalążkiem czegoś zajebistego - wiem, że brzmi naiwnie :D )

Dla mnie np. kwestia tych portali to dużo plus. Po sezonach kiedy nigdzie nie było nic, to ciekawe urozmaicenie. Nie znam szczegółów, ale mam nadzieję, że w ramach tych patronatów pojawią się też artykuły w trakcie sezonu, co znów może dodać graczy. Konkretne pomysły, ja np. mam tylko jeden na tę chwilę. To temat, który jest tu od bardzo dawna, aby ktoś zrobił tutoriale (ale w formie filmów): pierwszy jak w ogóle zainstalować, odpalić i pojechać w grze (w tym między innymi jak na lokalu dodać boty itd - wiem może bzdura, ale jednak może ktoś nie ogarnia, a chociaż miałby kogoś na torze :D ), a drugi jak odblokować porty i stawiac serwa (razem z jego obsługą - lista komend pod filmikiem etc). Chłopaki od transmisji chyba mogliby ogarnąć. Oczywiście można zrobić jakiś filmik pokazowy z meczu/trena (nawet się ustawić, żeby pokazać jak parą można jechać czy coś - dla mnie np jak zaczynałem to robiło zajebiste wrażenie :P ), ale to już późniejsze - najważniejsze na start, żeby ludzie mogli próbować.

Inne zależą od tego jak ma funkcjonować liga i strona, bo jak michu wspominał na ten moment zbieranie hajsu tak naprawdę jest nielegalne (o wydawaniu już nie mówię :P ). Można działać jedynie w ramach promocji "gram sobie i pokazuje innym" albo na FB przez streamy czy polecenia itd. No i ten plan, czy jest pomysł innych reklam, a może jakiejś zmiany w grze itd. Tak, żeby było wiadomo czego i ile trzeba - tak sądzę przynajmniej.
 
 
CalusS 

Wiek: 31
Dołączył: 23 Gru 2011
Posty: 131
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-02-18, 13:44   

Siemka. Wiem, że może mam mniejsze prawo się wypowiadać, bo:

1. nie znam za bardzo realiów STS'a,
2. ostatniego sezonu z moim zespołem Team Speedwayhax.com nawet nie dokończyłem,
3. praktycznie nikt nie wie kim jestem,

ale ze swojego doświadczenia chciałbym napisać coś, co może rzuci jakiś nowy obraz albo pozwoli Wam wpaść na coś nowego, innego.

Część z Was może wie, część może nie, że jestem administratorem i organizatorem ligi Speedwayhax.com w Haxball Speedway. Dopiero raczkujemy biorąc pod uwagę staż sezonowy względem STS'a, bo będziemy zaczynać piąty sezon. W analogicznym momencie STS miał około 400% więcej graczy (na podstawie danych Barneja, które gdzieś mi tu przeleciały) niż my mamy obecnie. Nasza zbiórka po sezonie 04 wyniosła 1350 złotych. Bez moich 200 złotych było to ponad 1k od samych graczy, więc da się. Bez żadnych sztucznych odpowiedzialności dla trenerów, bez przymusu dla graczy. Z góry było napisane, że na domenę i serwer potrzeba 150 złotych, a reszta pójdzie na nagrody za turnieje indywidualne + wlepki i długopisy + wysyłka wszystkiego. Każdy gracz dostanie pakiet 40 wlepek i 1 długopis (fakt, że plastikowy i nic wielkiego, ale znak Speedwayhaxa będzie).

Jeśli miałbym się wypowiedzieć o błędach, które widzę to są one już od samej góry. Z tego co widzę za ligę odpowiadają teraz w całości dwie osoby: Amber i Bullet. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Wiem, że jest pewien podział obowiązków w kontekście spraw technicznych i organizacyjnych, ale dla mnie to nadal jest rozmywanie odpowiedzialności. Dobrze jeśli ścieżka, która została obrana jest w 100% akceptowana przez obu. Jeśli jest chociaż 1% braku zgody to nie ma podążania w jednym kierunku i jednej ze stron, która musi ustąpić zawsze będzie mniej zależeć. Dlatego odpowiedzialność, choć bardzo duża, powinna spoczywać na jednej osobie. Dalej ta osoba powinna podzielić się i rozliczać konkretne osoby za konkretne działania. Na przykładzie Speedwayhax powiem, że odpowiadam praktycznie za wszystko w kontekście organizacji, jednak do poprawek torowych mam kogoś, do aktualizowania statystyk również, do aktualizowania kalendarza również. Oczywiście u Was jest i więcej graczy i potencjalnych obowiązków, które trzeba podzielić, ale wszystko da się spokojnie tak zorganizować żeby i dało się to podzielić i jeszcze żeby był nad tym nadzór.

Obie gry mają swoje plusy i minusy, rozmawiałem o tym ostatnio z Kaczym, przybliżę trochę kilka wniosków:

Plusy STS:
- wyższy realizm sterowania motorem, aniżeli kuleczką
- większe zautomatyzowanie spraw technicznych (program, bot, powtórki, użyteczność forum)
- o wiele lepsza graficznie, możliwość rozwoju torów-ścieżek

Minusy STS:
- gra w oknie, bez otwartego dostępu do serwerów, czyt. utrudniony dopływ nowych graczy
- zdecydowanie większa trudność opanowania techniki jazdy
- dłuższa droga do osiągnięcia sukcesu

Plusy Haxball:
- łatwość w opanowaniu sterowania w sumie po 2-3 sumiennych treningach
- łatwiejsza komunikacja - wszyscy jesteśmy na FB, każdy każdego zna
- gra przeglądarkowa - każdy może zrobić serwer, który widać, odpowiednio go nazwać i zaprosić graczy, którzy grają np. w piłkę/hokeja/ręczną/skoki (ostatni nabór 2-dniowy zaowocował dziesięcioma nowymi graczami)

Minusy Haxball:
- niski realizm, bo kto gra w żużel kulką - to samo tyczy się momentu startowego, którego nie da się zrobić tak jak w STS, choć już jest najbardziej zbliżony do ewentualnych możliwości
- brak możliwości rozwoju - hax jest przeglądarkowy, a twórcy przestali go rozwijać, więc jesteśmy "zamknięci" w możliwościach, które pozostawili
- brak tworzenia konkretnych ścieżek, choć każdy tor jest całkowicie inny, poprzez większe/mniejsze odbicia na jednym torze opłaca się iść na zewnętrzną, na drugim nie

Póki co nie stworzono jeszcze gry idealnej, która pasowałaby i nam i Wam. Dlatego trzeba jak najbardziej wykorzystywać plusy i na nich bazować w kontekście rozwoju, werbowania nowych graczy.

Propsuję kontakt z redakcjami internetowymi w kontekście reklamy, to zawsze zostawia jakiś ślad - takie działania są potrzebne, lecz jeśli ktoś sądzi, że przyniesie to choćby 15 graczy to jest w zdecydowanym błędzie. W takich miejscach warto się pojawić, czy w kontekście artykułu sponsorowanego, czy po prostu wzmianki, bo ktoś może się zainteresować, ale nie będzie to źródłem dopływu graczy.

Nie wiem czy napisałem dla Was coś konkretnego, ale to tylko moje spojrzenie porównując obie ligi i gry zarazem. Wchodzę tutaj i odwiedzam, czasem czytam i może w czymś to pomoże. Zdrowa konkurencja to dobra konkurencja, pozdro z fartem ;)
 
 
grubyraven 

Wychowanek klubu: -
Debiut w lidze: -
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 226
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-02-18, 14:04   

Ipaq napisał/a
Cyki bardzo dobrze gada!

Co do darowizn... I tego dlaczego był słaby odzew? Ja osobiście o tych darowiznach nie usłyszałem. Prawdą jest to, że może nie byłem zbyt aktywny na forum, ale gdyby to było odpowiednio nagłośnione to by trafiło do większego grona osób. Dlatego nie skreślałbym teraz 'nowo powstałego' pomysłu zbiórki kasy, kiedy jak widać spore grono osób już włączyło się do samej dyskusji, a pewnie czyta jeszcze więcej ludzi. Uważam, że jeśli ustalimy konkrety, ktoś to fajnie ogarnie to będzie ciekawy odzew i uda się coś skubnąć. ;)

A propo listy serwerów jak Pikey wspomniał - nie działa (u mnie też nie trybi). To może być kolejny wielki problem dla nowych graczy, jeśli też tak mają, że chcą z kimś pograć na masterze, a tu dupa... Koniecznie trzeba to naprawić. Bo nam w tym momencie jest łatwo o jakąś grę jeśli mamy ochotę. Wystarczą 'jakieś tam' znajomości czy FB i IP o odpowiedniej porze dnia idzie szybko znaleźć. Z kolei Ci, którzy zaczynają swoją przygodę tak nie mają jak my i w tym przypadku (ja) o nich zapomniałem... Musimy im umożliwić grę chociaż w taki sposób.


Dlatego właśnie założyłem szkółkę do której zapisało się już 22 graczy. Już grają sobie na moim serwie a w niedzielę odbędzie się I Turniej szkoleniowy.
Problem w tym że przez zamianę IRCa na slacka nie wiem jak ogarnąć bota ( nie działa mi na slacku) a i nowi nie wiedzą jak tam wbić itp.
Zaczekajmy może ze zmianami w tym sezonie, ogarnijmy wszystkie problemy i moze od następnego sezonu je wprowadźmy.
A co do wpłat to myśle że obowiązkowe odstraszą niektórych obecnych i większość nowych graczy, którzy jeszcze nie wiedzą za co mają płacić bo nie mieli za dużo okazji żeby sobie pojezdzić.
_________________
tylkofalubaz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna