Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ipaq
2019-03-27, 12:37
Medale, puchary na koniec sezonu - propozycja
Autor Wiadomość
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-02-14, 20:07   

Obowiązek wpłaty od drużyny/zawodnika ? Sorry, ale moim zdaniem nie ma opcji. Niektóre ekipy mają problem, żeby zebrać 6 na mecz w momencie, kiedy gra jest zupełnie darmowa, a narzucenie opłat w mojej ocenie doprowadzi do tego, że Ci, którzy dziś wahają się czy przyjść na mecz, czy nie, po prostu odpuszczą. Nie mówiąc już o tym, że świeżaki widząc obowiązek wpłaty i poziom swojej jazdy będą zniechęceni.

Finanse w grze ? Jak najbardziej. Ale priorytetowym turniejem (darmowy start), w którym zostanie wręczona nagroda to powiedzmy 3-4 torowy tour dla graczy ze stażem poniżej 2 sezonów. Jak jeden, czy drugi świeżak (jakiś gimb) dostanie te 30 zł za wygraną takiego turnieju to nie dość, że będzie zadowolony, to powie kumplom: "Stary gram pół roku w gierkę i wygrałem 30 zł. Warto spróbować!"

Co za tym idzie sam chętniej wpłaci jakąś kwotę na następny turniej.

Ageroth rzucił fajny pomysł, skąd wziąć hajs na turnieje bez wpisowego, o którym wyżej wspomniałem.

A mianowicie, jeśli już koniecznie chcemy opłat za turnieje oficjalne to uważam, że pierwszym, w którym powinny być uiszczane opłaty to SGP. Jest to turniej TYLKO dla ochotników, każdy zgłasza się/kwalifikuje dobrowolnie, więc tam jak najbardziej pobierać opłaty.

Kolejną okazją, gdzie by można pobrać opłaty to IMP, ale tylko i wyłącznie od tych, którzy awansują do finału lub chociażby do 1/2.

Do tego jakieś płatne turnieje dla ochotników + dobrowolne wpłaty na rzecz nagród w sts i jakaś tam pula się uzbiera. Z każdego turnieju, w którym będzie zbierana opłata oszczędzać 30-50% puli i nawet na koniec sezonu dla medalistów eligi i lm znajdzie się hajs na jakiś upominek.

Reasumując.

Młodzi nie płacąc, są zachęcani do jazdy(motywacja), cieszą się z nagród i być może polecają grę dalej (promocja)

Starzy, którzy mają ambicje, ochotę płacą i jeżdżą o nagrody (jednocześnie zasilając pulę)

Średniacy, którym zależy tylko na pojeżdżeniu nie płacą i nic z tego nie mają.

Co za tym idzie wilk syty, a owca cała.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2017-02-14, 20:41   

Ogólnie, to aby na legalu pobierać opłaty , sts musiałby być zarejestrowaną działalnością. Tym bardziej jeśli to ma być oficjalnie na forum rozpisywane.
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Matju 

Wychowanek klubu: FC Albatros
Debiut w lidze: 20
Wiek: 26
Dołączył: 10 Lut 2017
Posty: 110
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-02-14, 21:22   

a może jednak reklamy na stronie, reklam nie ma. Myślę że jakieś małe nie narzucające się byłyby ok? Pieniądze z reklam przeznaczone na nagrody. Oczywiście to tylko propozycja amatora :) .
_________________
Liga Oficjalna:
20'-21'-FC Albatros
22'-Top Smokers Club Reprezentant
23`-Kaskaderzy Apokalipsy
Liga Miast:
20'-23'-Motor Lublin

Oferty GG 31404741/slack/forum
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-14, 22:47   

Barnej napisał/a
Ta liga potrzebuje w końcu radykalnych i zdecydowanych kroków, inaczej w dalszym ciągu graczy będzie ubywać, co w końcu doprowadzi do tego, że zamiast ligi, będziemy się ścigać tylko na serwerach z mastera.


Dobrze rozumiem, że chodzi Ci o to, aby została ta grupa "zapaleńców", którzy chcą płacić i z ich opłat gra miałaby być promowana za pośrednictwem bardziej mainstreamowych/trendy mediów i kanałów? To miałoby odwrócić tę tendencje spadkową liczby userów czynnie biorących udział w lidze? Bo jeżeli tak to wydaje mi się, że jest to bardzo utopijne myślenie. 500 zł zebrane co sezon (zakładając 100 userów po 5 zł, co chyba oczywiste, że przy obowiązku opłaty tym bardziej nie będzie miało miejsca) oznacza w najlepszym wypadku 1000 zł rocznie...przez 5 lat wpłat będzie kasa na jedną "kampanię"?

Bądźmy szczerzy jeżeli ktoś nie ma bezpośrednio dojścia do mediów typu SF i po znajomości załatwi tam reklamę to inaczej sfinansowanie tego typu działania będzie (według mnie) absolutnie poza zasięgiem samych userów (czysto finansowo). Nie krytykowałbym też chyba tak ostro portali w stylu zuzelend.com, wystarczy sprawdzić statystyki odwiedzin ich strony a wspomnianych SF biorąc pod uwagę zasięg i aktywność WP.

m4te0 napisał/a
A mianowicie, jeśli już koniecznie chcemy opłat za turnieje oficjalne to uważam, że pierwszym, w którym powinny być uiszczane opłaty to SGP. Jest to turniej TYLKO dla ochotników, każdy zgłasza się/kwalifikuje dobrowolnie, więc tam jak najbardziej pobierać opłaty.


I to jest bardzo dobry pomysł. Opłaty nie dotyczą ligi, a są dla chętnych i jakby nie patrzeć tych "ze skillem" a i w GP challenge zapewne luźniej z terminem się zrobi :D

Michu napisał/a
Ogólnie, to aby na legalu pobierać opłaty , sts musiałby być zarejestrowaną działalnością. Tym bardziej jeśli to ma być oficjalnie na forum rozpisywane.


I to jest największy problem, że nie ma chyba "właściciela" tego "bajzlu", który "dźwignąłby" to w jedną albo w drugą. Dodatkowo nawet we wspomnianej na początku promocji w "trendy" mediach nikt nie weźmie kasy od "strony" :) Tyle, że to jest zmartwienie jak wydać pieniądze, których na razie nie można zebrać :devil:

Płatna gra w lidze na pewno nie zachęci nowych ludzi do uczestnictwa w niej - z tym chyba nikt nie dyskutuje, a to czy lepszą drogą jest "budowa od zera" ze zgrają zapaleńców czy próba "reanimacji trupa" krok po kroku - to już ów Szef powinien decydować.
 
 
Kozi 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 4156
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-02-14, 23:29   

Tak sobie czytam i czytam i oczy mnie bolo ale suma sumarum bardzo fajna i ciekawa dyskusja, bez zbędnych uszczypliwości z jednej bądź drugiej strony :) Jednak nie o tym...

Tak sobie patrzę na te tabelki i myślę... Jednymi z najmłodszych w elipie są Jampa (98r.) i Norbas (99), nie wspominając już najstarszy np. zdzicholuda czy dzziadkabandzola, któzy urodzili się zaraz po wojnie ! Myślę, że wprowadzenie DOBROWOLNYCH opłat w najwyższej klasie rozgrywkowej (czyt. Zuzlend.com Esktraliga) było by dobrym rozwiązaniem. W naszej kaszance nie ma szczyli, którzy by nie mieli już powiedzmy tych 18 lat, a co za tym idzie mogli by wpłacić, nie wiem, strzelam, 5 zł. Proponuję aby każda z drużyn ekstraligowych, niekoniecznie nazwałbym to przymusową wpłatą, ale każda z drużyn ekstraligowych powinna wpłacić po te 5, 10 czy 20 zł. Uważam, że na początek po 10 zł minimum od każdej drużyny nie będzie problemem i każdy z trenerów będzie w stanie taki budżet od swojej ekipy uzbierać. Oczywiście w kwestii trenera leży czy on sam zapłaci całość, czy paru grajków wpłaci i takie tam różne pierdoły.

Myślę, że znajdzie się 2-3 drużyny (może więcej, nie wiem), które wpłacą na pewno więcej pieniążka i razem to stworzy jakiś fajny pokaźny budżet.

Co do nagród, tak jak Kapi wspominał wcześniej, żeby profity były dla każdego. Otóż zawodnicy, drużyny, które będą startować w pierwszej lidze nie muszę robić takich opat, ale mogą. Wolałbym, żeby 1 liga była darmowa i żeby była dla tych co się uczą grać w kreski. Oczywiście jestem pełny nadziei, że nawet na zapleczu elipy znajdą się osoby o wielkim sercu i wpłacą jakieś tam grosze na nagrody czy tam na rozwój tej gry, jednak jeżeli nie zbierze się odpowiednia ilość pieniędzy na medale dla 1 ligi to ich po prostu nie będzie w tych rozgrywkach. Biorąc jednak pod uwagę, w sumie nawet jestem tego pewny, że uda nam się zebrać odpowiednią ilość kapusty by starczyło na fajne upominki :)

Reasumując, proponuję, żeby...

- W ekstralidze każda z drużyn DOBROWOLNIE wpłaciła po te 10 ziko na początek (kto da więcej to niech daje) !

- w 1 lidze kto ma za dużo siana to niech wpłaca do bociana ! (Przy braku odpowiedniej ilości funduszy brak nagród dla 1 ligi a pieniądze wpłącone przez ludzi z tej klasy rozgrywkowej albo przechodzą na następny sezon albo na promocję gry, do obgadania temat)

NAGRODY !

Z pieniędzy jakie uda nam się zebrać proponuję aby w EKSTRALIDZE i jak starczy to 1 LIDZE też, nagrodą były medale. Za pierwsze miejsce złoty, za drugie srebrny i za trzecie brąz. Co do medali w niższych rozgrywkach to nei wiem czy upominkowy po prostu z jakimś napisem czy tak samo jak e elidze, również temat do przedyskutowania.
Uważam również, że z tych pieniędzy starczyło by na nagrody również w IMP. Mam tu na myśli pierwszą trójkę, któa stanie na podium tej imprezy. Za pierwsze miejsce duży puchar, za drugie średni, a za trzecie najmniejszy jak pindol Old Mayk'a !

Jeżeli chodzi o SGP jak pisał wyżej m4te0, to proponuję aby na te zawody była prowadzona osobna zbiórka, również DOBROWOLNA oczywiście :)
_________________
15 TYSIĄCY GARDEŁ - JEDEN CEL, FALUBAZ MA PANOWAĆ OD TATR PO HEL !
 
 
Spiker 


Wychowanek klubu: Broncos Squad
Debiut w lidze: 02
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-02-15, 00:18   

Ile kosztuje reklama w postaci posta/informacji na Sportowych Faktach?
_________________

 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-15, 00:35   

Spiker napisał/a
Ile kosztuje reklama w postaci posta/informacji na Sportowych Faktach?


Według mojej wiedzy jeden artykuł sponsorowany, emitowany około tygodnia (oczywiście z odpowiednimi odnośnikami, że jest sponsorowany) powinien kosztować co najmniej w granicach 5 - 7 tys. zł (mówię o stricte SF, bez innych źródeł i np. w tematyce żużla). Wszystko zależy oczywiście od formy i czasu (np. teraz każdy wie, że zawalają artykułami o czymkolwiek byle dział "żył", więc cena mogłaby być niższa). Cena jest też orientacyjna, ale na pewno będzie ciężko o rabat przy założeniu, że akcja jest jednorazowa (nie będzie to pewnie stała współpraca), normalnie można uzyskać jeszcze np. odnośnik na głównej WP, mailing czy info na fp w ramach FB. Warto też pamiętać, że taki artykuł powinien być odpowiednio zredagowany (słowa klucze, leady etc.), co też może być dodatkowym kosztem, aczkolwiek przy całości raczej mniej istotnym (kwoty około 150 -200 zł za 1500 znaków u dobrego writera)

Tyle, że moim zdaniem jest to absolutnie abstrakcyjne rozważanie, po pierwsze z uwagi na kwoty, a po drugie to co wspominał Michu - kto za to zapłaci? Chyba, że cały sajt jest np. zarejestrowany jako działalność albo chociaż Stowarzyszenie (w co wątpię, rzecz jasna).

P.S. Apropo obowiązkowych wpłat - forma stowarzyszenia byłaby wtedy najbardziej adekwatna, macie działalność i legal bez problemów ZUSów i właściciela, a członek stowarzyszenia (zawrzeć w Statucie) ma obowiązek corocznego wpłacania konkretnej kwoty - tak w ramach rewolucji. Oczywiście stowarzyszenie non profit (głównym kosztem powinna być księgowość, ale ogarnięty może ją prowadzić też elektronicznie obecnie).
 
 
Spiker 


Wychowanek klubu: Broncos Squad
Debiut w lidze: 02
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-02-15, 02:11   

cyki27 napisał/a
Spiker napisał/a
Ile kosztuje reklama w postaci posta/informacji na Sportowych Faktach?


Według mojej wiedzy jeden artykuł sponsorowany, emitowany około tygodnia (oczywiście z odpowiednimi odnośnikami, że jest sponsorowany) powinien kosztować co najmniej w granicach 5 - 7 tys. zł (mówię o stricte SF, bez innych źródeł i np. w tematyce żużla).


Rozumiem, że na espeedway cena będzie podobna?
_________________

 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-15, 08:36   

Spiker napisał/a
cyki27 napisał/a
Spiker napisał/a
Ile kosztuje reklama w postaci posta/informacji na Sportowych Faktach?


Według mojej wiedzy jeden artykuł sponsorowany, emitowany około tygodnia (oczywiście z odpowiednimi odnośnikami, że jest sponsorowany) powinien kosztować co najmniej w granicach 5 - 7 tys. zł (mówię o stricte SF, bez innych źródeł i np. w tematyce żużla).


Rozumiem, że na espeedway cena będzie podobna?


Tego nie wiem. Nie znam ich cennika.
 
 
WrobelKSUL 

Wychowanek klubu: Polska Husaria
Debiut w lidze: 13
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 893
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-02-15, 11:09   

Opłaty przymusowe od każdego z graczy są nie na miejscu, jak pisali poprzednicy to tylko uszczupli napływ graczy. Jestem za opłatami ale w innej formie- zacznijmy w pierwszym sezonie opłat, aby każda ekipa zapłaciła przymusowe wpisowe w wysokościach- ekstraliga 20 ziko od ekipy, 1 liga 15 ziko od ekipy, liga miast po 15 ziko. Pokryje to wydatki na medale, jednocześnie nikogo nie zniechęcając, bo taką sumę jedna osoba może wyłożyć. Oczywiście dla chętnych wpłaty byłyby większe.

Co do prawa... potrzebowalibyśmy działalności, jednakże na to hajsu nie ma... Można to robić nieoficjalnie i wpłacać na konto jednego grajka (chyba nikt nie jest taką szują żeby po wpłacie na konto wybranego osobnika, ten ukradł te marne grosze).
Jeśli chodzi o założenie stowarzyszenia, to byłaby to najtańsza opcja, ale problem w tym, że kosztuje to 650zł (wpis członków do KRS).

Medal da się kupić za 7 ziko jeden- już z wysyłką, a przy zakupie kilku płacisz tylko raz za wysyłkę, więc same wpłaty od drużyn powinny na luzie wystarczyć na pokrycie kosztów medali wszystkich turniejów.
 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2017-02-15, 14:59   

Ja osobiście uważam że jest tu paru grajków co prowadzą swoją działalność lub mają dobrze płatne stanowisko i mogliby coś wkleić, może 50 zeta może 100 zł . A inni co chcą i mogą niech wkleją po te 5 czy 10 zł i się uzbiera fajna sumka. Ale nic z przymusu , gra ma być darmowa.
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Lauger 


Wiek: 39
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 34
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-02-15, 17:55   

Kurcze, chciałem coś napisać ale widzę że już wszystko zostało powiedziane ;]
Trochę z kasą krucho, ale coś tam dorzuce od siebie jeśli będzie trzeba ;)
 
 
kryniek24 

Wiek: 44
Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 119
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-02-15, 22:37   

Siemka ja uważam że pomysł z płaceniem jest co najmniej głupi i już to udowodniam. A więc tak młodzi gracze na poziomie 13-17 lat muszą tą kasę wysępić od rodziców bądź od dziadków, po prostu dostać. Wiem jaki jest problem z team speak gdzie nie wejdą bo nie ma mikrofonu który kosztuje 15zł. Trenerów w tej grze jest coraz mniej bo proszenie niektórych o przyjście na mecz i trening jest uciążliwe a co dopiero powiedzieć że ktoś ma dać 3zł jak on nawet konta nie ma, wiem że to śmieszne ale takie są realia. Wiem także że ludzi którzy by coś dali jest też pewna nawet spora grupa. Zauważmy jeszcze jedną bardzo ważną kwestię iż panowie którzy się tu wypowiadają jest to ścisła czołówka STS i to oni będą walczyć o te medale a nie jacyś 1 ligowcy którzy ledwo się na 8 łapią a czasem do składu na mecz, takiemu mało to zależy.
Zaczęliście promocje ligi i współpracę ze stronami informacyjnymi i tam jest jasno napisane że jest to darmowe i nigdy nie będzie płatne, dlatego teraz nie można robić z mordy dupy :devil: .
Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to postarać się zrobić zbiórkę (darowiznę) osób chętnych i zobaczyć czy coś z tego wyjdzie, a osoby wpłacające można wpisać symbolicznie jako sponsorzy ligi :) . Jeśli uzbiera się 100zł można na początek zrobić nawet certyfikaty same, jeśli więcej to medale, liczy się gest i pamiątka na lata a nie jakieś tam krążki.
Pozdrawiam
 
 
kryniek24 

Wiek: 44
Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 119
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-02-15, 22:38   

Siemka ja uważam że pomysł z płaceniem jest co najmniej głupi i już to udowodniam. A więc tak młodzi gracze na poziomie 13-17 lat muszą tą kasę wysępić od rodziców bądź od dziadków, po prostu dostać. Wiem jaki jest problem z team speak gdzie nie wejdą bo nie ma mikrofonu który kosztuje 15zł. Trenerów w tej grze jest coraz mniej bo proszenie niektórych o przyjście na mecz i trening jest uciążliwe a co dopiero powiedzieć że ktoś ma dać 3zł jak on nawet konta nie ma, wiem że to śmieszne ale takie są realia. Wiem także że ludzi którzy by coś dali jest też pewna nawet spora grupa. Zauważmy jeszcze jedną bardzo ważną kwestię iż panowie którzy się tu wypowiadają jest to ścisła czołówka STS i to oni będą walczyć o te medale a nie jacyś 1 ligowcy którzy ledwo się na 8 łapią a czasem do składu na mecz, takiemu mało to zależy.
Zaczęliście promocje ligi i współpracę ze stronami informacyjnymi i tam jest jasno napisane że jest to darmowe i nigdy nie będzie płatne, dlatego teraz nie można robić z mordy dupy :devil: .
Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to postarać się zrobić zbiórkę (darowiznę) osób chętnych i zobaczyć czy coś z tego wyjdzie, a osoby wpłacające można wpisać symbolicznie jako sponsorzy ligi :) . Jeśli uzbiera się 100zł można na początek zrobić nawet certyfikaty same, jeśli więcej to medale, liczy się gest i pamiątka na lata a nie jakieś tam krążki.
Pozdrawiam
 
 
Matthew 


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 130
Skąd: Leszno
Wysłany: 2017-02-15, 22:55   

Dla mnie to jest pomysł bez przyszłości. Kasa na puchary? Bez przesady. Więcej zamieszania niż jest to warte. Obowiązkowa opłata w lidze długofalowo spowoduje że będzie mniej drużyn. Z drugiej strony X płatnych turniejów spowoduje że będzie lipa z terminami meczów, bo turnieje indywidualne staną wtedy przed ligą (przy założenieu że do turnieju wpłąca się kasę a liga jest za free).

Kiedyś były 4 ligi (ekstra, 1,2,3) graczy ubywa i obecnie mamy 2 kadłubowe ligi. Trenerom powinno się podziękować za to że poświęcają swój wolny czas by prowadzić kluby by jakoś to funkcjonowało (sam byłem kiedyś trenerem więc wiem co to znaczy) a nie nakładać na nich dodatkowy obowiązek wyżulenia od gracza 5 zł. Nie wspominam już nawet o kwestii prywatności, bo przelewając kasę odbiorca widzi wszystkie dane przelewającego a nie każdy sobie tego życzy.

Kolejna kwestia to kwestia prawna, zbierając kasę nie wiem czy nie powinna być zarejestrowana jakaś działalność czy stowarzyszenie. Przypominam że żyjemy w Polsce, tutaj polski rząd rękami Kapicy i Urzędu Celnego ścigał graczy co za 20 zł postawili kupon w bet-at-home więc w tym kraju wszystko jest możliwe. Kto weżmie obowiążek przyjmowania na swoje konto "korzyści majątkowych"? Dobrą opcją byłby skrill, tam macki polskiego państwa nie sięgają i nie ma potrzeby ujawniania poufnych danych osobowych.

Podsumowując to jeśli chodzi o zbieranie kasy na puchary to jestem na nie. Natomiast w kwestii zbierania kasy na rozwój ligii to pozostawić dobrowolne wpłaty + jeden płatny turniej na początek. Małymi kroczkami do przodu.
_________________
'10: Black Panthers Squad (III liga)
'11: Black Panthers Squad (II liga)
'12: Black Panthers Squad (I liga)
'13: Black Panthers Squad (I liga)
'14: Polska Husaria (I liga)
'15: Black Panthers Squad (II liga)
'16: Black Panthers Squad (I liga)
'17: Young Lions (I liga)
'18: Young Lions (eliga)
'19: Young Lions (eliga)
'20: Young Lions (eliga)
 
 
Skulek 


Wychowanek klubu: Speedway Racing <3
Debiut w lidze: 04
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1373
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-02-15, 23:49   

Niektórzy tutaj uczepili się zbiórki na medale puchary jakby to był lek na całe zło STS'a.

Choroba taka, ze graczy ubywa jest fakt, że pokolenie, które miało 13-17 lat z początkowych sezonów 00-04 w dużej liczbie przestało grać, a na ich miejsce nie ma nowych.
I to nie jest tak że nagle nowi gracze przestali napływać, może i próbują napływać w mniejszym stopniu, ale nawet jak chce taki gościu sobie pograć to jak ma to zrobić?

Jesteście nowi, wchodzicie na strone z newsa przeczytanego tam uj wie gdzie.
Pobieracie sts'a odpalacie, chcecie wejść na serwer i co?
Albo automat gdzie mozesz sobie samemu pośmigać (no super frajda), a jak już sie pojawi jakiś serwer to najcześciej jest to ogarniajacy gracz który chce sobie pograc z kim na poziomie a nie z nowym który lata po bandach.
To jest największy problem, nowi gracze nie mają gdzie grać i z kim.
Pamiętam jak ja zaczynałem to razem ze mną była grupa też nowych i zawsze dało sie wbić na serwer gdzie też byli nowi i szarpać w krechy do upadłego.
Teraz nie dość że tego całego "ruchu nowych graczy" nie ma to STS jest cholernie cieżką grą do opanowania w stopniu takim aby w miare płynnie jechać, a dopiero jak się ogarnie jazdę, ta gra daje frajde. W tym momencie dużo graczy odpadło.
Dodatkowo młodzi (bo w tą grupe trzeba celować) wolą polatać sobie w CS'a mimo że lata jak sierota po mapie, ale sobie gra, ma frajde, kij z tym że ma ma staty 1 na 20, ale gra, lata sobie zaciesz ma.
A w sts? Pusty serwer albo train i latanie po bandach trawach... nuda.
Gdyby to chociaż inni byli co też wpadają to by raźniej było.
Kolejna rzecz o której wspominałem to jest YT. Bardzo duzą reklama czegokolwiek to jest YT. Wystarczy spojrzeć ilu ogląda tych izaków, rezich czy innych virtus pro. Tam STS nie istnieje.
Ale ok, zorganizowanie zbiórki na puchary i medale, do tego obowiązkowej od każdej drużyny będzie uzdrowieniem :D
Chcecie sobie zrobić medale puchary? Róbcie spoko, niech da ten kto chce, najwyżej jak wygra ktoś kto nie dał nic to on nie ma i tyle.
Układ sprawiedliwy ;) ale Panowie, nie w medalach i pucharach problem ;p
_________________
04-09 SR
10-12 FFT
13-15 SR
16-27 WFT
28-??? FZG https://www.facebook.com/groups/1173832229302750/
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 700
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-02-16, 15:19   

Skulek napisał/a
Niektórzy tutaj uczepili się zbiórki na medale puchary jakby to był lek na całe zło STS'a.

Choroba taka, ze graczy ubywa jest fakt, że pokolenie, które miało 13-17 lat z początkowych sezonów 00-04 w dużej liczbie przestało grać, a na ich miejsce nie ma nowych.
I to nie jest tak że nagle nowi gracze przestali napływać, może i próbują napływać w mniejszym stopniu, ale nawet jak chce taki gościu sobie pograć to jak ma to zrobić?

Jesteście nowi, wchodzicie na strone z newsa przeczytanego tam uj wie gdzie.
Pobieracie sts'a odpalacie, chcecie wejść na serwer i co?
Albo automat gdzie mozesz sobie samemu pośmigać (no super frajda), a jak już sie pojawi jakiś serwer to najcześciej jest to ogarniajacy gracz który chce sobie pograc z kim na poziomie a nie z nowym który lata po bandach.
To jest największy problem, nowi gracze nie mają gdzie grać i z kim.
Pamiętam jak ja zaczynałem to razem ze mną była grupa też nowych i zawsze dało sie wbić na serwer gdzie też byli nowi i szarpać w krechy do upadłego.
Teraz nie dość że tego całego ruchu nowych graczy nie ma to STS jest cholernie cieżką grą do opanowania w stopniu takim aby w miare płynnie jechać, a dopiero jak się ogarnie jazdę, ta gra daje frajde. W tym momencie dużo graczy odpadło.
Dodatkowo młodzi (bo w tą grupe trzeba celować) wolą polatać sobie w CS'a mimo że lata jak sierota po mapie, ale sobie gra, ma frajde, kij z tym że ma ma staty 1 na 20, ale gra, lata sobie zaciesz ma.
A w sts? Pusty serwer albo train i latanie po bandach trawach... nuda.
Gdyby to chociaż inni byli co też wpadają to by raźniej było.
Kolejna rzecz o której wspominałem to jest YT. Bardzo duzą reklama czegokolwiek to jest YT. Wystarczy spojrzeć ilu ogląda tych izaków, rezich czy innych virtus pro. Tam STS nie istnieje.
Ale ok, zorganizowanie zbiórki na puchary i medale, do tego obowiązkowej od każdej drużyny będzie uzdrowieniem :D
Chcecie sobie zrobić medale puchary? Róbcie spoko, niech da ten kto chce, najwyżej jak wygra ktoś kto nie dał nic to on nie ma i tyle.
Układ sprawiedliwy ;) ale Panowie, nie w medalach i pucharach problem ;p


Dokładnie tak Sqlq! Szanuję i popieram! Idealnie to wszystko ująłeś - jeśli chodzi o nowych graczy, tak właśnie jest i to jest przykre. Summa summarum nowi gracze są bardzo, ale to bardzo zniechęcani do luźnej gry na serwerach już na jego starcie...
Ja pamiętam, kiedy uczyłem się grać to były nawet ligi nieoficjalne (amatorskie), pomykaliśmy tam konkretnie z dzisiejszymi 'tuzami' STSa - Bobkiem, Luq'iem czy Walendą - to była naprawdę super szkoła jazdy w kreski. Teraz tego nie ma, bo jest za mało nowych graczy, nie ma tego parcia jak kiedyś, a co za tym idzie - jak już są Ci nowi (niewielka grupa) to mają zdecydowanie trudniej wejść na ten wyższy poziom, bo jak wiemy, żeby takowy osiągnąć to trzeba grać, grać i jeszcze raz grać. Trzeba po prostu odjechać swoje 5454655745751755 okrążeń i 15454545454545 biegów.

Natomiast a propo idei, o której tutaj mowa w temacie myślimy trochę odmiennie. Tzn. moim zdaniem (i chyba też zdaniem proponującym ten pomysł) jest inny cel aniżeli typowa promocja gry. Bo tak jak mówisz nasz niż zdecydowanie nie zależy od braku nagród bądź czegokolwiek materialnego, nawet złotych gaci, bo to by było śmieszne tłumaczenie, że przez to tracimy ludzi. Nie, niż jest spowodowany tym o czym mówiłeś i trudno się z tym nie zgodzić, bo uważam, że trafiłeś w sedno. Wprowadzenie nagród nie będzie niczym nadzwyczajnym. To tylko uatrakcyjni ligę tym, którzy są w grze x sezonów. Te upominki w mojej opinii mają być motywacją do gry dla tych graczy których mamy, zarówno dla tych ze ścisłego topu STSa - aby zostali przy grze, bo ich niewątpliwie potrzebujemy, aby napędzali to wszystko. Sami możemy zauważyć, że sporo zawodników z tego topu skończyło grać, oczywiście z różnych przyczyn, ale po prostu gra może się znudzić, najzwyczajniej w świecie. Podam tutaj przykłady, które od razu same się nasuwają: Ricky, Irek, Nice, Rudolf i wielu innych. Oni skończyli (chyba) jeździć, wcale nie tak dawno temu, wszystkich doskonale pamiętamy... Jaki wniosek się nasuwa? Popatrzmy na to, gdyby oni nadal grali - jak ciekawiej by było w czołówce, chociażby w finałach DMP, IMP czy GP. Dlatego o tych najlepszych, których mamy też trzeba dbać. ;) Byłaby to też motywacja dla tych mniej doświadczonych, którzy pomału dobijąją się do STSowego topu - aby chcieli wejść do tego najwyższego poziomu gry. Ale i dla tych początkujących, żeby mieli gdzieś pokazane (na FP w neswach czy gdziekolwiek indziej), że faktycznie jest o co grać, że kiedyś jak będę lepszy i lepszy to mogę być tacy jak oni i zgarniać jakieś medale, trofea. Dlatego trochę bronię tego tematu dyskusji, żebyśmy nie tłumaczyli go sobie jako stricke zachęcenie nowych grajków do gry - pobierz STSa, bo są tam do wygrania medale itd. i jest o co grać. Nie o to chodzi. Aczkolwiek nie da się ukryć, że może to być mały element promocji gry jeżeli tak to nazywamy. Jak dla mnie to słaba promocja, ale znakomite uatrakcyjnienie dla aktywnych user'ów i tyle.
_________________
KAMOON !
 
 
Pikey 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 27
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2974
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-02-16, 15:40   

Ipaq napisał/a
Dokładnie tak Sqlq! Szanuję i popieram! Idealnie to wszystko ująłeś - jeśli chodzi o nowych graczy, tak właśnie jest i to jest przykre. Summa summarum nowi gracze są bardzo, ale to bardzo zniechęcani do luźnej gry na serwerach już na jego starcie...
Ja pamiętam, kiedy uczyłem się grać to były nawet ligi nieoficjalne (amatorskie), pomykaliśmy tam konkretnie z dzisiejszymi 'tuzami' STSa - Bobkiem, Luq'iem czy Walendą - to była naprawdę super szkoła jazdy w kreski. Teraz tego nie ma, bo jest za mało nowych graczy, nie ma tego parcia jak kiedyś, a co za tym idzie - jak już są Ci nowi (niewielka grupa) to mają zdecydowanie trudniej wejść na ten wyższy poziom, bo jak wiemy, żeby takowy osiągnąć to trzeba grać, grać i jeszcze raz grać. Trzeba po prostu odjechać swoje 5454655745751755 okrążeń i 15454545454545 biegów.


Teraz nowi gracze mają trudniej, ale nie znaczy, że nie mają wcale. My w TSCR od kilku lat sukcesywnie sezon w sezon "inwestujemy" w młodzież. Ja wyszedłem na zawodnika spod skrzydeł Puszka i Piotraseczka, później to samo zrobiliśmy z Loczkiem, który kiedy zaczął grać z nami sięgnął po tytuł IMP, tak samo mogę powiedzieć o Libanie. To takie nasze główne sukcesy, a po drodze przewinęło się sporo nicków chociażby pierwsze z brzegu: Grochu, Gabrielll, YAL, zdzicholud, Balonik, Papa. Każdemu z nich dawaliśmy szanse i graliśmy z nimi na treningach. Tuan jest z nami po dziś dzień i sam dobrze o tym wie, że pomimo jakiejś tam różnicy w umiejętnościach może zawsze na nas liczyć i na grę z nami. Ale co po tym wszystkim skoro zawodnik sam czasami rezygnuje? W przypadku zdzicholuda na drodze stanęła praca w trasie. Balonikowi zawiódł sprzęt, Papa też swoje od nas wyniósł i proszę jak teraz radzi sobie na kreskowych torach. Reszta zwyczajnie zrezygnowała mimo, że nigdy ich nie odrzucaliśmy. Dlaczego to mówię? Ano dlatego, że cały czas jest sporo teamów takich jak BW czy OR, które z powodzeniem ścigają się w Elicie i bez problemu nowy zawodnik może do nich podklepać i czerpać wzorce.
_________________
★TOP SMOKERS CLUB REPREZENTANT - 7x DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI★
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 700
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-02-16, 15:48   

Pikey napisał/a
Teraz nowi gracze mają trudniej, ale nie znaczy, że nie mają wcale. My w TSCR od kilku lat sukcesywnie sezon w sezon inwestujemy w młodzież. Ja wyszedłem na zawodnika spod skrzydeł Puszka i Piotraseczka, później to samo zrobiliśmy z Loczkiem, który kiedy zaczął grać z nami sięgnął po tytuł IMP, tak samo mogę powiedzieć o Libanie. To takie nasze główne sukcesy, a po drodze przewinęło się sporo nicków chociażby pierwsze z brzegu: Grochu, Gabrielll, YAL, zdzicholud, Balonik, Papa. Każdemu z nich dawaliśmy szanse i graliśmy z nimi na treningach. Tuan jest z nami po dziś dzień i sam dobrze o tym wie, że pomimo jakiejś tam różnicy w umiejętnościach może zawsze na nas liczyć i na grę z nami. Ale co po tym wszystkim skoro zawodnik sam czasami rezygnuje? W przypadku zdzicholuda na drodze stanęła praca w trasie. Balonikowi zawiódł sprzęt, Papa też swoje od nas wyniósł i proszę jak teraz radzi sobie na kreskowych torach. Reszta zwyczajnie zrezygnowała mimo, że nigdy ich nie odrzucaliśmy. Dlaczego to mówię? Ano dlatego, że cały czas jest sporo teamów takich jak BW czy OR, które z powodzeniem ścigają się w Elicie i bez problemu nowy zawodnik może do nich podklepać i czerpać wzorce.


Prawda, szacun. To dobre podejście i jak widać bardzo sprawdzona metoda (trenerska, bo tak to trzeba nazwać). Ale ja np. miałem tutaj na myśli totalnych amatorów STSa, którzy zaczynają grać, a nie takich, o których mówisz, że weszli na najwyższy poziom dzięki grze z lepszymi od siebie. Przyznaję rację, ale to nie do końca o to mi chodziło, bo to inny poziom gry. Na przykładzie Loczka jak już go przywołałeś. Luqq zawsze był dobry już od początków grania, wierzcie mi na słowo, ja to pamiętam (zaczynaliśmy +/- razem) tylko w TSCR eksplodował umiejętnościami i udowodnił to sukcesami, o to chodzi. Inwestowanie jak to nazwałeś ok, ale powiedzmy w średniaków, a nie w amatorów. Wiadomo, że wszystko stopniowo, nie można zaangażować początkującego do zespołu ekstraligowego.
_________________
KAMOON !
 
 
Gabriell 


Wychowanek klubu: ŻKS Ostrovia Ostrów
Debiut w lidze: 12
Wiek: 30
Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 341
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: 2017-02-16, 16:00   

Pikey napisał/a

Teraz nowi gracze mają trudniej, ale nie znaczy, że nie mają wcale. My w TSCR od kilku lat sukcesywnie sezon w sezon inwestujemy w młodzież. Ja wyszedłem na zawodnika spod skrzydeł Puszka i Piotraseczka, później to samo zrobiliśmy z Loczkiem, który kiedy zaczął grać z nami sięgnął po tytuł IMP, tak samo mogę powiedzieć o Libanie. To takie nasze główne sukcesy, a po drodze przewinęło się sporo nicków chociażby pierwsze z brzegu: Grochu, Gabrielll, YAL, zdzicholud, Balonik, Papa. Każdemu z nich dawaliśmy szanse i graliśmy z nimi na treningach. Tuan jest z nami po dziś dzień i sam dobrze o tym wie, że pomimo jakiejś tam różnicy w umiejętnościach może zawsze na nas liczyć i na grę z nami. Ale co po tym wszystkim skoro zawodnik sam czasami rezygnuje? W przypadku zdzicholuda na drodze stanęła praca w trasie. Balonikowi zawiódł sprzęt, Papa też swoje od nas wyniósł i proszę jak teraz radzi sobie na kreskowych torach. Reszta zwyczajnie zrezygnowała mimo, że nigdy ich nie odrzucaliśmy. Dlaczego to mówię? Ano dlatego, że cały czas jest sporo teamów takich jak BW czy OR, które z powodzeniem ścigają się w Elicie i bez problemu nowy zawodnik może do nich podklepać i czerpać wzorce.


Co Ty gadasz ziomuś ? xD Mowa jest o nowych graczach. Żaden z piątki podkreślonych przeze mnie zawodników nie zaczynał przygody z STS z Wami tylko gdzie indziej i miał już jakieś osiągnięcia wcześniej, a do TSCR nie przychodził jako świeżak więc nie porównuj nas do graczy którzy dopiero co wchodzą w świat STSa. Ale fakt, dla kogoś kto nie jeździ w TSCR to faktycznie szczególne wyróżnienie że mógł pojeździć z taką tuzą jak Pikey na treningach :rotfl:
_________________
'13 - SH2 - 1,822 (II liga)
'14 - SLT - 2,165 (II liga)
'15 - SLT - 2,243 (I liga)
'16 - SLT - 2,109 (I liga)
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 700
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-02-16, 16:05   

Gabriell napisał/a
Co Ty gadasz ziomuś ? xD Mowa jest o nowych graczach. Żaden z piątki podkreślonych przeze mnie zawodników nie zaczynał przygody z STS z Wami tylko gdzie indziej i miał już jakieś osiągnięcia wcześniej, a do TSCR nie przychodził jako świeżak więc nie porównuj nas do graczy którzy dopiero co wchodzą w świat STSa. Ale fakt, dla kogoś kto nie jeździ w TSCR to faktycznie szczególne wyróżnienie że mógł pojeździć z taką tuzą jak Pikey na treningach :rotfl:


O to mi chodziło. Nie chciałem tego tak ostro powiedzieć, ale dobrze powiedziane trzeba przyznać Gabrycha. :D
_________________
KAMOON !
 
 
Pikey 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 27
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2974
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-02-16, 16:49   

Gabriell napisał/a
Co Ty gadasz ziomuś ? Mowa jest o nowych graczach. Żaden z piątki podkreślonych przeze mnie zawodników nie zaczynał przygody z STS z Wami tylko gdzie indziej i miał już jakieś osiągnięcia wcześniej, a do TSCR nie przychodził jako świeżak więc nie porównuj nas do graczy którzy dopiero co wchodzą w świat STSa. Ale fakt, dla kogoś kto nie jeździ w TSCR to faktycznie szczególne wyróżnienie że mógł pojeździć z taką tuzą jak Pikey na treningach


Po pierwszych zdaniach miałem w sumie odpuścić, ale po tym ostatnim to chyba nie mogę. Patrzę na Twój profil gracza i widzę:

Kluby w LO:
Straw Hats 2
Red Hawks
Speedway Liga Team
Top Smokers Club Reprezentant
Stalowe Lwy


Cytat
Żaden z piątki podkreślonych przeze mnie zawodników nie zaczynał przygody z STS z Wami tylko gdzie indziej i miał już jakieś osiągnięcia wcześniej, a do TSCR nie przychodził jako świeżak


Faktycznie, niemożność osiągnięcia średniej 2.00 w 2 lidze w rezerwach Straw Hats i Vicemistrz Polski JUNIORÓW w obsadzie w której 3/4 zawodników to ludzie, którzy jeżdżą od miesiąca to osiągnięcia godne przyklaśnięcia. Nie mam zamiaru dalej dyskutować z człowiekiem, który przejechał 300 biegów w lidze oficjalnej, a uważa się za arcymistrza. Poza tym kolejni: enemy2k i Jackovvv, to też zawodnicy z solidną przeszłością zanim dołączyli do TSCR? Jak widać są zawodnicy tacy jak Tuan, którzy szanują to, że do czegoś można dojść treningami i ciężką pracą, a prywatnie są mega pozytywnymi ludźmi, ale zawsze znajdzie się taki ananasek, co wyżej sra niż dupę ma.
_________________
★TOP SMOKERS CLUB REPREZENTANT - 7x DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI★
 
 
stanior 

Debiut w lidze: 15
Wiek: 29
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 183
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-02-16, 17:12   

Tu chodzi o totalnego świeżaka. Weź takiego co ledwo jeździ do TSCR i daj mu szanse ;)
_________________
15 - 16 Kaskaderzy Apokalipsy II
17 - 27 Włókniarz Forum Team
28 - 29 Top Smokers Club Repezentant
30 - ? Włókniarz Forum Team
 
 
Skulek 


Wychowanek klubu: Speedway Racing <3
Debiut w lidze: 04
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1373
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-02-16, 19:09   

Ipaq, spoko co do nagród, niech bedą, fajnie jak beda, tylko nie przeadzajmy że to jest "must have", że składki obowiązkowe itp, że trenerom dać tą role aby wpłacali za druzyne albo zbierali od swoich, kurde jak trenerzy maja problem aby przyszlo 6 na mecz a co dopiero po piątaku wołać :D

Moim zdaniem można układ zrobić taki z nagrodami.
Kto chce ten daje zrzutke po ile tam chcecie. Wygra ktoś kto dał składke ma puchar. Wygra ktoś kto nie dał, nie ma pucharka, medalka czy dyplomu z gratulacjami :D
Uczciwe ;p

Nie no Pikey ale z zasługami TSCR to sobie pojechałeś, nie wiem jak reszta bo nie kojarze wszystkich ale taki Balonik czy Papa to juz przed przyjściem do wielkiego TSCR już ogarniali bardzo dobrze gre bo mieli juz kilka sezonów doświadczenia.
Tu chodzi o nowych graczy którzy dopiero co ściągneli sts i ciesza sie jak bieg bez bandy i trawy ogarną.
Tu nie chodzi o to aby produkować wymiataczy, tylko aby po prostu byli gracze, słabsi, lepsi to normalne, ale wazne aby byli, a teraz nowy gracz nawet nie ma jak zasmakować tego STS ze to może być fajne, a żeby się ligą ktoś zainteresował to najpierw musi sie zajarać gra, a jak ma sie zajarać jak ta gra prócz meczów ligowych i jakiś indy jest martwa.

Nowi gracze aby byli to musi być ich dużo naraz, nie pojedyńcze sztuki bo tacy nie maja jak załapać gry.
Spójrzmy na CS GO taki popularny chociaz ja nie jestem w tym swiecie ale kumam troche ideologie.
Zawodowcy graja sobie miedzy soba, ale zawsze mozna do nich dołączyc, jeśli ktoś sie wkreci, a pod nimi jest cała chmara amatorów ktorzy grają bo mają taka ochote, pasje, chca pograc dla relaksu, a tutaj nawet jak taki gościu co gra trzeci chce sobie zagrać dla relaksu to:
a) nie ma z kim bo nie ma nowych
b) znajdą sie jacys wymiatacze że go wywalą z serwera :D
To po tym idzie na CS'a ;p
_________________
04-09 SR
10-12 FFT
13-15 SR
16-27 WFT
28-??? FZG https://www.facebook.com/groups/1173832229302750/
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-16, 20:22   

Skulek napisał/a
że trenerom dać tą role aby wpłacali za druzyne albo zbierali od swoich, kurde jak trenerzy maja problem aby przyszlo 6 na mecz a co dopiero po piątaku wołać :D


Ja tylko jeszcze raz podkreślę, że mówiąc o Trenerach miałem na myśli, żeby "propagowali" te wpłaty, czyli przypominali o nich ze dwa razy w sezonie (wiadomo, że Trenerzy najwięcej ogarniają forum etc.). Obowiązkowe wpłaty (dotyczące samej ligi, a tym bardziej ciążące tylko na trenerach wyłącznie) uważam za zbędne na ten moment. Samo przeznaczenie pieniędzy raczej planowałbym na opłaty hostów, domen itd (ewentualnie może jakiś "rozwój" gry, żeby ją uatrakcyjnić, ale to pewnie Bullet musiałby sie odnieść), bo gra działa już chyba ładnych parę lat, a właścicielem jest Valus (wedle mojej wiedzy), więc to on chyba wykładał ten hajs. Puchary etc, fajnie, ale jak będzie z czego :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna