Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
STS TO MY
Autor Wiadomość
HeGe 


Wychowanek klubu: Straw Hats II
Debiut w lidze: 12
Wiek: 28
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 108
Skąd: Leszno
  Wysłany: 2023-02-15, 18:21   STS TO MY

Siemanko!

Piszę ten post w imieniu swoim i MałegoGKM. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nikogo nie chcemy obwiniać, nie stwierdzamy kto jest winny że gra upada, tylko działamy na korzyść gry.

Jak już wszyscy zauważyliśmy, niestety STS od kilku sezonów notuje na swoim koncie praktycznie tylko minusy. Nie wnikamy kogo to wina, ale musimy znaleźć problemy i je naprawić. Moim zdaniem największym z wad jest tracenie graczy i nie pozyskiwanie nowych oraz fakt że nie powstają nowe tory i jeździmy w kółko na tym samym. W nienajlepszej kondycji są też nasze social media... Na pewno nie ma jednego problemu, tylko jest ich wiele. Niestety aby je naprawić trzeba poświęcić odrobinę czasu ale aby cokolwiek zrobić są potrzebne ręce do pracy. Wielu z Was gra regularnie w różne menagery żużlowe, które też potrzebują czasu a więc czy dla STSa nie znajdziecie tej chwili? STS to nie tylko Rada, Trenerzy, Moderatorzy... STS TO MY. Gra toczy się od wielu lat, na grafikach STS widzimy pytanie ,,Podejmujesz wyzwanie?", teraz czas abyśmy to My podjęli się tego wyzwania i przynajmniej spróbowali odrodzić tą grę. Zakopać topory wojenne, zapomnieć o jakiś sprzeczkach, kłótni z poprzednich lat i w ten trudny czas działać razem na rzecz STSa. Gra ma serio potencjał aby powróciła do formy z poprzednich lat, ale musimy się temu poświęcić, wszyscy.
Potrzebujemy osób choć z minimalnym ogarnięciem grafik, osób które już zrobioną grafikę wstawią na social media tylko dopisując opis (taka robota nie potrzebuje wiele czasu) Instagram, TikTok... Właśnie w te sociale proponowałbym rozkręcić promocję gry bo właśnie tam znajduje się skupisko młodzieży a właśnie ich powinniśmy przyciągnąć. Wiemy że już nie jedna osoba publikowała coś na sociale, czasem to przynosiło efekty, czasem nie ale powinniśmy spróbować.

PS. Do osób twierdzących, że nie mają czasu... spokojnie, dla każdego z was znajdziemy zajęcie, które nie potrzebuje wiele czasu :D

Zapraszam do podjęcia tematu, w przeciwnym razie ta gra pewnie upadnie za parę sezonów. Napiszcie czy chcecie podjąć rękawice w walce o STSa, co byście zmienili i jakie macie pomysły, my mamy ich wiele ale aby je zrealizować potrzeba osób i na tym się aktualnie skupiamy.

Mały & HeGe
_________________

 
 
MalyGKM 


Wychowanek klubu: GKM Grudziądz
Debiut w lidze: 28
Wiek: 17
Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 33
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2023-02-15, 18:23   

Zapraszam do dyskusji :D
_________________
Liga Oficjalna
28' The Bandits Raiders
30' Janusze Speedwaya
31' Ognista Szpryca
32' Falubaz Zielona Góra
33' Kaskaderzy Apokalipsy

Liga Miast
28' GKM Grudziądz
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-02-15, 21:28   

Najtrudniej zarządza się ludźmi ze słomianym zapałem, którzy zasypują aktywnością na samym początku, deklarując się, iż będzie się odpowiedzialnym za dany dział, a po czasie wszystko okrywa cisza. Więcej daje osoba, która realnie podchodzi do swojego zapału, czasu i daje mniej, ale regularnie niż osoba, która da coś od siebie 1-2 razy i zniknie. Rzucając patetyczne hasła typu "STS to my", "gra upada", "trzeba coś zrobić" - nie pomaga się, bo to zwykły populizm. Przez parę sezonów czytałem wiele obelg w moim kierunku, ale przez ten czas ani nie było nikogo, kto by chciał mnie zastąpić (oprócz zjeba Basco). Każda decyzja była krytykowana przez niektóre osoby na zasadzie takiej, aby tylko być w opozycji, a kiedy samemu było się w Radzie lub proszono o pomoc, to takiej energii jak klepanie w klawiaturę nie było :)
Chcecie pomóc, to rzucajcie konkretne pomysły, rozmawiajcie z Radą, bo to powyżej wygląda trochę jak apel, manifest, próba stworzenia nowego projektu, ale bez żadnego planu - a wiem HeGe jak kończyły się wszystkie twoje projekty, za które byłeś odpowiedzialny.
 
 
Eric 


Wychowanek klubu: Oszukani Renciści
Debiut w lidze: 00
Wiek: 37
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 986
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2023-02-15, 22:53   

Ja tylko ze swojej strony bym dodal kilka rzeczy (tylko niech nikt prosze nie traktuje tego jako jakies marudzenie, bo nie o to mi chodzi, ja ze swojej strony moglbym to wszystko co wypisze ponizej zignorowac bez zadnego problemu, bo dla mnie gra w stsa to juz tylko przyjemnosc bez zadnej spiny). Ale jest tutaj pare niedociagniec, ktore sa takimi totalnymi pierdolami i dla osoby ogarnietej w tych tematach sa wg mnie do zrobienia na "od razu". Sa to rzeczy, ktore od jakiegos czasu troche kluja mnie w oczy (i byc moze innych tez), a nic nie jest z tym robione. Chodzi o kwestie mozna powiedziec natury technicznej. Np tabela i statystyki na stronie glownej sa puste przez caly sezon (nie ma top5 tak jak kiedys), w terminarzu po lewej mozna podejrzec tylko do drugiej kolejki, rekordy torow to jest jakis miszmasz nie wiadomo z jakich sezonow i jakich torow (i dlaczego akurat tych?), powtorki jakies sa moze w 5% przypadkow i i tak nie dzialaja. Teraz wszedl m.in. tor Jancarz, na ktorym jechalismy 1 kolejke i nie bylo go do wyboru nigdzie juz nie mowiac o jego obecnosci w rekordach torow. Pewnie przez to nie mozna nam wpisac punktow do tabeli. Tego typu rzeczy jest wiele, po prostu sprawia to wrazenie takiej amatorki, ktorej jeszcze nigdy tu nie bylo. Nie wiem co tam jeszcze do konca sezonu wyniknie, ale uwierzcie mi gdyby to porzadniej zrobic - tak jak kiedys - to juz by wznioslo gre na wyzszy poziom, widac by bylo profesjonalizm w tworzeniu tej ligi. I tak jak mowilem mi to nie przeszkadza, ale serio jak ktos nowy zobaczy takie niedociagniecia to od razu wyrobi sobie opinie raczej negatywna. Pisze to tylko dlatego, ze uwazam, ze warto by bylo to zrobic jezeli ktos potrafi i samo to moze przyniesc lepsze wrazenie dla nowych graczy.

I jeszcze jedno w tym temacie: nie wiem czemu ale od dawna jest cos takiego, ze co jakis czas w ogole dane np odnosnie druzyn na dole sa jakby puste, pojawiaja sie 3 druzyny w 2 lidze i nic wiecej nie ma, byc moze ktos kto to zauwazyl bedzie wiedzial o co mi chodzi. Taki jakis problem z danymi wystepuje np minute i potem po odswiezeniu jest znowu ok.
_________________
OR (00-20; 30-...): 6-4-6
DMP: 1msc (03), 2msc (05), 2msc (07), 1msc (08), 3msc (09), 3msc (11)
MPPK: 1msc (03), 2msc (05), 1msc (07), 3 msc (10), 1 msc (11), 3 msc (33)
DPL: 3msc (07)
IMP: 3msc - Adam (08), 2 msc - Zaba (11), 1msc - Speed (19)
ekstraliga 03-20, 31-...
 
 
MalyGKM 


Wychowanek klubu: GKM Grudziądz
Debiut w lidze: 28
Wiek: 17
Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 33
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2023-02-15, 23:34   

To prawda, że problematyczne są osoby, które deklarują pomoc, obiecują że będą robić bardzo dużo a ostatecznie wychodzi że np. wrzucają 2 posty i jest cisza. Chcielibyśmy oczywiście osoby, które szanują i dotrzymują swoje zdanie. Jeśli mielibyśmy kilka osób które chociaż mogą poświęcić 15 min dziennie dla STS to jest już wiele chociażby aby wrzuciły post z wcześniej otrzymaną grafiką. Chciałbym aby jedna osoba nie miała jednego działu tylko dla siebie, tylko aby dla chociaż większości działów były przypisane kilka osób i nie było sytuacji że komuś coś wypada i nie ma komu wykonać zadania. Byłyby "zespoły" po np. 3 osoby, które dogadywałyby się między sobą... kto wrzuca dany post, kiedy może to robić itd. Odnośnie obelg w kierunku zarządzających STSem niestety ja nic nie poradzę, ale sądzę że jeśli się czymkolwiek zarządza to takie marudzenie będzie zawsze. Czy to Prezydent kraju, czy Prezes ligi czy Szef firmy, zawsze komuś coś nie będzie pasowało i decydując się na zarządzanie danym projektem trzeba się z tym liczyć. Co było kiedyś to myślę że od oceniania nie jestem bo sam w tej społeczności nie byłem. Nie jest to żaden manifest ani nic w tym stylu, traktuję to jako informacja że jeśli chcemy dalej grać w STSa to trzeba konkretnie działać a myślę że są rzeczy, które wypadałoby naprawić aby potencjalni nowi gracze zostali tu na dłużej. Podkreślam, nie atakuję nikogo, nie obwiniam, nie są to wcale ofensywne wiadomości. Mimo wszystko moim zdaniem Rada porwała się trochę z motyką na słońce, a bynajmniej nie radzą sobie najlepiej, np. w socialach deklarowane było wrzucanie codziennie postów z podsumowaniami medalistów z ubiegłego sezonu a z 6 grafik zostały wrzucone tylko 3 (chodzi tutaj o Instagrama - 3 grafiki, Facebook - 6 grafik).

Myślę że dla każdego z nas gra w STS to przyjemność, rozrywka i w pewien sposób odskocznia. Odnośnie problemów wymienionych przez Erica, pytanie kieruję do aktualnej Rady. Kto stoi za ogarnianiem tych rzeczy i czy próbowali to naprawić albo chociaż wiedzą w czym tkwi problem? Czy może jest to problem związany że Rada ma ograniczony dostęp do edycji strony, większe zmiany może robić Bullet a z nim kontaktu nie ma? Tutaj przy okazji zapytam, dlaczego Rada nie ma chociaż możliwości do pełnej edycji strony? Rozumiem fakt, że jeśli czegoś Rada nie umie to tego nie zrobi, ale dlaczego w ogóle nie ma możliwości? Myślę że przez STSa przewinęło się już tyle osób że znajdzie się ktoś inny niż Bullet, który z dostępem do edycji będzie potrafił naprawić pewne błędy oraz odświeżyć stronę.
_________________
Liga Oficjalna
28' The Bandits Raiders
30' Janusze Speedwaya
31' Ognista Szpryca
32' Falubaz Zielona Góra
33' Kaskaderzy Apokalipsy

Liga Miast
28' GKM Grudziądz
 
 
MalyGKM 


Wychowanek klubu: GKM Grudziądz
Debiut w lidze: 28
Wiek: 17
Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 33
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2023-02-15, 23:41   

PS. Odnośnie faktu czy komuś wychodziły poprzednie projekty... Każdemu z nas wiele rzeczy kiedyś nie wyszło... Co więcej, próba odrodzenia STSa aby stanął na nogi może też nie wyjdzie i za niedługo ta gra zakończy swoje działanie, ale jeżeli każdy się zaangażuje, pomoże choć trochę to jesteśmy w stanie coś zdziałać i odrodzić STSa. Czemu nie spróbujemy? Samym gadaniem nic nie osiągniemy, potrzeba rąk do pracy. Domin, Eric jesteście chętni do pomocy?
_________________
Liga Oficjalna
28' The Bandits Raiders
30' Janusze Speedwaya
31' Ognista Szpryca
32' Falubaz Zielona Góra
33' Kaskaderzy Apokalipsy

Liga Miast
28' GKM Grudziądz
 
 
Eric 


Wychowanek klubu: Oszukani Renciści
Debiut w lidze: 00
Wiek: 37
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 986
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2023-02-16, 07:40   

ja juz tutaj rencista nie tylko z nazwy :P skupiam sie juz tylko na prowadzeniu druzyny i graniu co jakis czas, ale uwagi zglosilem, bo uznalem, ze moze ktos kiedys bedzie w stanie sie tym zajac, zeby bylo bardziej zachecajaco dla nowych (i w sumie starych tez) graczy. I jeszcze tak sobie mysle, ze na dole gdzie sa druzyny to mozna by poki co jednak zostawic tylko jedna kolumne z ekstraliga, bo jak ktos wejdzie i zobaczy, ze jest 5 kolumn z czego 4 puste to od razu widzi, ze bylo kiedys 5 roznych lig, a zostala jedna, co od razu sugeruje, ze gra sie zwija :P ale tak jak mowilem, to nie jest na zasadzie wytykania bledow tylko takiego glosu, ze sa pewne drobne niedociagniecia, ktore pomimo ze sa blahe to wg mnie robia kiepskie wrazenie. Pozdrawiam
_________________
OR (00-20; 30-...): 6-4-6
DMP: 1msc (03), 2msc (05), 2msc (07), 1msc (08), 3msc (09), 3msc (11)
MPPK: 1msc (03), 2msc (05), 1msc (07), 3 msc (10), 1 msc (11), 3 msc (33)
DPL: 3msc (07)
IMP: 3msc - Adam (08), 2 msc - Zaba (11), 1msc - Speed (19)
ekstraliga 03-20, 31-...
 
 
HeGe 


Wychowanek klubu: Straw Hats II
Debiut w lidze: 12
Wiek: 28
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 108
Skąd: Leszno
Wysłany: 2023-02-16, 08:33   

Nie zrozumcie mnie panowie źle, ja wiem,że miałem już podobne pomysły i na pieńku gasły niczym pochodnia. W ogóle moja osoba jest zapamiętana jako największe zło STS przez te multikonta,ale to,że połowa drużyn jeździła z moimi herbami, mod był oprawiony w grafikę czy nawet na socialach była robiona grafika, tego już nikt nie pamięta panowie,ale mniejsza o to, nie jest to temat przeznaczony do oceniania.
Wracając...my chcemy pomóc radzie,a nie ich wyeliminować czy coś, jest czas,są pomysły np.na moda czy nawet reaktywację kanału YT, tylko tak jak mały pisał potrzebujemy ludzi, dwie osoby nie ogarną całego świata,że tak powiem :)
_________________

 
 
MalyGKM 


Wychowanek klubu: GKM Grudziądz
Debiut w lidze: 28
Wiek: 17
Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 33
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2023-02-16, 17:12   

Ogólnie są problemy, błędy czy jakieś rzeczy do poprawy. Z mojego punktu widzenia to osoby które aktualnie ogarniają STS z pewnych powodów wszystkich błędów nie eliminują. Nie wiem jaki to powód, brak czasu? brak chęci? nie wiem. Jako gracze chcemy tylko im pomóc, nie ważne kto przyczynił się do powstania wszelkich problemów, nie ważne kto zarządza ligą itd.. Jako gracze chcemy aby STS prezentował się jak najlepiej i nie było niedociągnięć. Ja sam mam plan aby podjąć próbę odświeżenia strony oraz forum a przynajmniej naprawić wszelkie błędy. W dodatku chciałbym aby promocja STSa odbywała się głównie na Instagramie oraz TikToku bo to właśnie tam gromadzi się młodsza widownia a to właśnie nią musimy przyciągnąć bo mają dużo wolnego czasu. Może będzie to ciężkie bo gra jest wykonana w technologii 2D ale sądzę że w starszych odbiorców (ponad 30 lat) nie ma co sprowadzać, ponieważ jak możemy zauważyć po dotychczasowej społeczności STSa, wiele takich osób po 30stce zajmują się życiem prywatnym (rodzina, praca itd.) i odpuszcza grę w jakiekolwiek gry. Są oczywiście wyjątki aczkolwiek i chętnie ich będziemy zapraszać do dołączenia ale priorytetem przynajmniej dla mnie byłoby sprowadzenie młodszych graczy. Aby poprawić promocję STSa w social mediach kluczowa jest regularność, publikowanie np. postów conajmniej 1 w tygodniu, grafiki według mnie powinny być nieco bardziej kolorowe, a nie takie ciemne. Grafiki nie muszą być wcale strasznie skomplikowane tylko muszą zwrócić uwagę widza aby nie zostać pominiętym. Wydaje mi się że szybciej zwrócimy uwagę na coś kolorowego, coś co się rzuca w oczy, wykonane jaskrawymi kolorami, niż jakąś grafikę która jest ciemna, z małą ilością kolorowych wstawek. Wszystko będzie oczywiście z umiarem aby nie było przesadzone. Przy publikacji czegokolwiek skupiłbym się bardziej na hasztagach bo są one również dość ważne. Chciałbym też z profili STSa podpinać się pod większe konta, mianowicie np komentować zdjęcia żużlowcom itd. itd., jeśli ktoś wejdzie w sekcję komentarzy może przejdzie na nasz profil. Chciałbym reaktywować STSTV, w ramach tego projektu byłyby realizowane transmisje na żywo z meczów, turnieji oraz udostępnianie na socialach najlepsze biegi/momenty meczów itd.. poprawa/zmiany szaty graficznej, ponieważ używane są albo identyczne szablony albo są małe zmiany... Chciałbym przewrócić MODa do góry nogami. Mianowicie zmiana torów, koniecznie ścieżki ale i też chciałbym wprowadzić nowe grafiki, które odwzorowywałyby aktualne tory z rzeczywistości, ponadto wyeliminować kilka "takich samych" torów, chodzi mi tutaj o Grudziądz, Hallera... Gorzów, Jancarz itd. Chciałbym aby w lidze oficjalnej do wyboru były tylko tory, które w rzeczywistości są wykorzystywane (tory Ekstraligi, 1 ligi oraz 2 ligi). Podsumówując na social mediach chciałbym poprawić regularność zamieszczania postów, relacji, zamieszczać najlepsze biegi/momenty z meczów każdej kolejki, reaktywacja STSTV, poprawa szaty graficznej... pokazywanie się w środowisku żużlowym oraz zmienił hasztagi... Do tego poprawa strony i forum... Zmiana torów... No niestety nie może tak być że forum wyglądą (i chyba nawet tak jest na serio) jakby od 2003 nic się tu nie zmieniło. To chciałbym zrealizować. Zapewne znajdzie się też wiele innych rzeczy ale myślę że te postawiłbym jako priorytetowe. Niestety sam z HeGe tego nie zrobimy. Dlatego potrzebne są ręcę do pracy. Osoby choć z minimalnym ogarnięciem Gimpa, Cancy czy Photoshopa zapraszam bo są bardzo potrzebni co nie oznacza że będą mieli ciągle masę roboty! Poszukujemy również osób chętnych do pomocy przy publikacji postów, rolek itd. ich zadaniem byłoby dopisanie opisu wymyślonego przez siebie o podanej porze. Chętnie wysłucham jeśli ktoś znajdzie jakiś problem ale najpierw zachęcam do pomocy. Znajdzie się miejsce dla każdego :)
_________________
Liga Oficjalna
28' The Bandits Raiders
30' Janusze Speedwaya
31' Ognista Szpryca
32' Falubaz Zielona Góra
33' Kaskaderzy Apokalipsy

Liga Miast
28' GKM Grudziądz
 
 
MalyGKM 


Wychowanek klubu: GKM Grudziądz
Debiut w lidze: 28
Wiek: 17
Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 33
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2023-02-16, 17:16   

Prosiłbym jeszcze tylko kogoś o odpowiedź... Jak to jest z stroną? Ile jesteśmy w stanie zmienić? Mamy pełen dostęp i mamy możliwość robić co chcemy? Co możemy robić na stronie jeśli mamy jakiś ograniczony dostęp? Mamy możliwość robienia ale nie umiemy danej rzeczy zmienić w kodzie strony?

Jak jest z forum? Ile jesteśmy w stanie zmienić? Mamy pełen dostęp i mamy możliwość robić co chcemy? Co możemy robić na forum jeśli mamy jakiś ograniczony dostęp? Mamy możliwość robienia ale nie umiemy danej rzeczy zmienić w kodzie strony czy nawet nie mamy możliwości edycji kodu?


Podkreślam. Nic nie chcemy przejmować. My tylko wyciągamy pomocną rękę.
_________________
Liga Oficjalna
28' The Bandits Raiders
30' Janusze Speedwaya
31' Ognista Szpryca
32' Falubaz Zielona Góra
33' Kaskaderzy Apokalipsy

Liga Miast
28' GKM Grudziądz
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2023-02-16, 17:50   

HeGe napisał/a
Nie zrozumcie mnie panowie źle, ja wiem,że miałem już podobne pomysły i na pieńku gasły niczym pochodnia. W ogóle moja osoba jest zapamiętana jako największe zło STS przez te multikonta,ale to,że połowa drużyn jeździła z moimi herbami, mod był oprawiony w grafikę czy nawet na socialach była robiona grafika, tego już nikt nie pamięta panowie,ale mniejsza o to, nie jest to temat przeznaczony do oceniania.
Wracając...my chcemy pomóc radzie,a nie ich wyeliminować czy coś, jest czas,są pomysły np.na moda czy nawet reaktywację kanału YT, tylko tak jak mały pisał potrzebujemy ludzi, dwie osoby nie ogarną całego świata,że tak powiem :)


Piszesz kolejny raz, że są pomysły. Napisz te pomysły, to może więcej osób zainteresujesz tematem. I konkretnie rozpisz te pomysły, a nie że jest pomysł na TikToka, bo to dalej żaden konkret. Póki co osobiście widzę to, tak jak Domin pisał - trochę populizm. Do tego nick Hege, który pojawia się w sts i znika co chwilę. Ciężko wiązać przyszłość gry z osobą, która w przeszłości tutaj coś psuła. Nie mówię, że tym razem nie wyjdzie. Uderzcie jednak z pomysłami, nie z hasłami. Najwięcej w tym temacie wniósł Eric z kwestią niedociągnięć technicznych. Może ktoś ma jeszcze tutaj trochę sił, żeby te niedociągnięcia poprawić? Wybaczcie ten sceptycyzm, ale było takich zrywów sporo. Osobiście z góry Was przepraszam, ale ja nic nie pomogę. Mogę się zrzucać na domenę, server. Mogę dać lajka, dodać jakiś komentarz co jakiś czas dla zwiększenia zasięgów, ale nic poza tym nie zrobię.
 
 
MalyGKM 


Wychowanek klubu: GKM Grudziądz
Debiut w lidze: 28
Wiek: 17
Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 33
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2023-02-16, 18:26   

Myślę że przy takich zadaniach nie ma jak zaszkodzić grze, poza tym dlaczego by nie spróbować jeszcze raz odbić się od dna? Gra z sezonu na sezon upada, graczy nie przybywa a jak ktoś się pojawia to zazwyczaj po chwili kończy karierę... Aby STS wrócił na jakiś porządny poziom potrzeba się trochę poświęcić, doceniam rady co poprawić ale kluczowe są chętne osoby do pomocy. Problemy techniczne są, chętnie spróbowałbym je rozwiązać ale aktualnie nie wiem jaki mamy dostęp do edycji strony. Czy jest on w jakiś sposób ograniczony przez Bulleta czy mamy full edycję a nawet jeśli to gdzie można zmienić kod strony aby był on dostępny dla wszystkich. Bez tej wiedzy niestety ja nie mam jak podejść... Myślę że powinniśmy chociaż spróbować, w przeciwnym razie gra pewnie upadnie całkowicie a wtedy na ratunek już będzie za późno...
_________________
Liga Oficjalna
28' The Bandits Raiders
30' Janusze Speedwaya
31' Ognista Szpryca
32' Falubaz Zielona Góra
33' Kaskaderzy Apokalipsy

Liga Miast
28' GKM Grudziądz
 
 
dziadekbandzol 

Wiek: 66
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 17
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2023-02-16, 19:13   

Moim zdaniem rada powinna zaprosić zainteresowanych na najbliższe zebranie i osobiście wysłuchać ich propozycji .
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2023-02-16, 19:42   

Mimo, że nie gram od kilkunastu miesięcy i nie śledzę już poczynań tej gry, to ci odpowiem MałyGKM dlaczego nic nie wskóracie przez najbliższe x czasu. Z rok temu albo i więcej było spotkanie na tsie odnośnie ciągle tego samego wałkowanego tematu pt. "Co zrobić żeby gra nie upadła". Główne założenie było uniezależnienie się od Bulleta, który sobie zagarnął całą ligę na własność i to czy będzie strona działać jak się wywali, czy bot będzie chodził jest uzależnione od niego. Tak było i obstawiam, że dalej tak jest. Generalnie, żeby te wasze plany rozwoju gry miały jakikolwiek sens to najważniejsze co trzeba zrobić to odcięcie się od jakichkolwiek rozwiązań osoby, która nie angażuje się w stsa od x sezonów czyt. nie gra. Do póki tego nie zrobicie, to sts będzie sobie dogorywał. I mowa tutaj o całkowitym resecie np. nowa strona. Dlaczego nowa ? Dlatego, że była już o tym mowa przez osoby powiązane z IT, że jest ona przestarzała i nieopłacalna pod względem choćby próby przenoszenia bazy danych (a przynajmniej tutaj mi się może wydawać aż tak dokładnie nie pamiętam). Podsumowując główny problem -> uzależnienie od Bulleta, jak dojdziecie do tego jak to rozwiązać, możecie działać dalej i próbować, jak tego nie rozwiążecie to grajcie dalej aż pewnego dnia strona nie dojedzie i koniec. Mam nadzieję że pomogłem i rozwiałem wszelkie wątpliwości.

PS. Zapomniałem, jak byś się zastanawiał czy da się od Bulleta przejąć pełną kontrolę nad jego botem i stroną, to ten temat także był poruszony i odpowiedź brzmi nie.

PS2. Takie wątki lepiej było poruszać na grupie fb tj. z całym opisem problemu zamiast przekierowywać je na forum, bo z forum to już tutaj praktycznie nikt nie korzysta od lat.
_________________

 
 
Pikey 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 27
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2974
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2023-02-16, 20:06   

Ageroth napisał/a
Mimo, że nie gram od kilkunastu miesięcy i nie śledzę już poczynań tej gry, to ci odpowiem MałyGKM dlaczego nic nie wskóracie przez najbliższe x czasu. Z rok temu albo i więcej było spotkanie na tsie odnośnie ciągle tego samego wałkowanego tematu pt. Co zrobić żeby gra nie upadła. Główne założenie było uniezależnienie się od Bulleta, który sobie zagarnął całą ligę na własność i to czy będzie strona działać jak się wywali, czy bot będzie chodził jest uzależnione od niego. Tak było i obstawiam, że dalej tak jest. Generalnie, żeby te wasze plany rozwoju gry miały jakikolwiek sens to najważniejsze co trzeba zrobić to odcięcie się od jakichkolwiek rozwiązań osoby, która nie angażuje się w stsa od x sezonów czyt. nie gra. Do póki tego nie zrobicie, to sts będzie sobie dogorywał. I mowa tutaj o całkowitym resecie np. nowa strona. Dlaczego nowa ? Dlatego, że była już o tym mowa przez osoby powiązane z IT, że jest ona przestarzała i nieopłacalna pod względem choćby próby przenoszenia bazy danych (a przynajmniej tutaj mi się może wydawać aż tak dokładnie nie pamiętam). Podsumowując główny problem -> uzależnienie od Bulleta, jak dojdziecie do tego jak to rozwiązać, możecie działać dalej i próbować, jak tego nie rozwiążecie to grajcie dalej aż pewnego dnia strona nie dojedzie i koniec. Mam nadzieję że pomogłem i rozwiałem wszelkie wątpliwości.

PS. Zapomniałem, jak byś się zastanawiał czy da się od Bulleta przejąć pełną kontrolę nad jego botem i stroną, to ten temat także był poruszony i odpowiedź brzmi nie.

PS2. Takie wątki lepiej było poruszać na grupie fb tj. z całym opisem problemu zamiast przekierowywać je na forum, bo z forum to już tutaj praktycznie nikt nie korzysta od lat.


+1, zgadzam się od A do Z.

Największym problemem jest nadal uzależnienie we wszystkich aspektach technicznych od Bulleta. Podejrzewam, że te problemy, które wskazał Eric również są tego skutkiem, gdyż nie można w to zaingerować samemu bez Bulleta albo po prostu nowa rada nie potrafi tego zrobić. Generalnie żeby wprowadzać nowe pomysły i zacząć działać coś na stronie nie ma opcji ruszyć z tym bez jakiegoś programisty, informatyka czy kogoś co się na tym zna na pokładzie i musi to być osoba, która gra z nami i by tym sprawnie operowała, a co najważniejsze przede wszystkim była by dostępna. Oprócz tego co podał Eric jest również problem z zakładką "medaliści", gdzie zdublowani są zdobywcy np. KA czy IMP i podwójnie wpisany sezon 31. Generalnie na stronie panuje jeden wielki burdel, a żeby pozyskiwać nowych graczy wypadałoby się tym zająć w pierwszej kolejności, bo chcąc nie chcąc strona www.sts-pl.eu jest wizytówką naszej gry, adres tej strony pojawia się na wszystkich grafikach reklamujących i wypadałoby żeby wszystko było tam jasne i przejrzyste, nie mówiąc o tym, że nie wytrzymuje ona większej ilości osób przesiadującej na niej niż 2 (słownie: dwie)... Ale znów cofamy się do początku i zataczamy koło, gdyż nic tam nie zrobimy bez Bulleta, co za tym idzie gra chyli się ku końcowi.
_________________
★TOP SMOKERS CLUB REPREZENTANT - 7x DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI★
 
 
MalyGKM 


Wychowanek klubu: GKM Grudziądz
Debiut w lidze: 28
Wiek: 17
Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 33
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2023-02-16, 20:26   

W takim razie dziękuję. Ogarnięcia nowej strony itd. nikt się nie podejmie a z Bulletem gra zmierza ku końcowi nie ważne co by się chciało robić to STS za chwilę będzie przeszłością...
_________________
Liga Oficjalna
28' The Bandits Raiders
30' Janusze Speedwaya
31' Ognista Szpryca
32' Falubaz Zielona Góra
33' Kaskaderzy Apokalipsy

Liga Miast
28' GKM Grudziądz
 
 
Kajbel 

Wychowanek klubu: MGT
Debiut w lidze: 07
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 560
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2023-02-16, 20:31   

O większości problemów technicznych wiemy, ale nie mamy ani wiedzy, ani dostępów żeby się nimi pozajmować. Wszystko jest u Bulleta.

Temat braku na głównej stronie TOP 5 statystyk i TOP 4 tabeli ligowej zgłaszałem sam Bulletowi z 3/4 sezony temu, przeszło bez echa.

Nowych torów w bocie nie ma, Bullet dodał, ale prawdopodobnie w niepoprawnym miejscu i czekamy aż zareaguje na nasze wiadomości żeby to poprawić.

Zakładką medali akurat sami się możemy zająć - już poprawiłem i nie powinno być dubli z sezonu 31. Prawdopodobnie podczas dodawania stronę wywaliło i się finalnie dodały podwójnie.

Dostępów nie mamy prawie wcale, jesteśmy jedynie w stanie 'zamykać', 'otwierać' i prowadzić sezon. Jeśli coś nie działa/wywala się, potrzebny jest Bullet. Kiedyś był Skulek i DaDi, którzy pomagali, wprowadzali poprawki i czekali na akceptację Bulleta. Z czasem też zrezygnowali z udzielania się niestety.

Przy każdej niespodziewanej akcji działamy doraźnie i oczekujemy na lepsze rozwiązanie od Bulleta.
 
 
Skulek 


Wychowanek klubu: Speedway Racing <3
Debiut w lidze: 04
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1373
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2023-02-16, 23:45   

Stronie nie jest przyczyną tego, że jest coraz mniej graczy.
Nawet najbardziej wycackana strona, by tutaj nie pomogła.
Wpiszcie sobie w google "gra żużlowa" i dajcie znać na której stronie jest STS ;)

Tłumaczenie tego, że sie nic nie da bo Bullet itp jest pójściem na łatwizne. Co więcej. Ja powiem, że to dzięki Bulletowi ta strona jeszcze jako tako żyje.

Bez zainwestowania dużych pieniędzy nikt sie za to nie weźmie, aby to ogarnac od strony zarzadzania ligą, rozgrywką, stroną, social mediami i innymi takimi, bo to za dużo czasu zajmuje.
Dlatego ja mam olbrzymi szacun dla osób, które poświęcają swój prywatny czas i ciągną ten wózek i jestem ostatnią osobą, aby krytykować takie osoby. Niezależnie od tego kto to jest.
_________________
04-09 SR
10-12 FFT
13-15 SR
16-27 WFT
28-??? FZG https://www.facebook.com/groups/1173832229302750/
 
 
Eric 


Wychowanek klubu: Oszukani Renciści
Debiut w lidze: 00
Wiek: 37
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 986
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2023-02-17, 07:26   

Tutaj chyba wlasnie nikt nie krytykowal nikogo. Co wiecej - widac, ze wszyscy, ktorzy tu pisza chca dobrze dla gry. No a niestety moze nie chcesz tego widziec, ale posty powyzej troche jednak napawaja niepokojem i faktycznie wydaje sie, ze to prowadzi donikad i zwyczajnie kiedys sie to skonczy, strona padnie, bedzie przerwa, a potem po jakims czasie proba reaktywacji wszystkiego od nowa. Dlatego moze jednak warto cos pomyslec, poki jeszcze jest szansa i to jakos "zyje". Moim zdaniem jezeli udaloby sie komus ogarnietemu przejac stronie i wprowadzic w niej te drobne korekty, o ktorzych pisalismy + jakies odswiezenie to mogloby to poprawic mocno sytuacje. Moze i wiekszosci obecnych graczy to wszystko nie przeszkadza i jakos to sie kula, ale to co jest nie przyciaga nowych i takie sa fakty.
_________________
OR (00-20; 30-...): 6-4-6
DMP: 1msc (03), 2msc (05), 2msc (07), 1msc (08), 3msc (09), 3msc (11)
MPPK: 1msc (03), 2msc (05), 1msc (07), 3 msc (10), 1 msc (11), 3 msc (33)
DPL: 3msc (07)
IMP: 3msc - Adam (08), 2 msc - Zaba (11), 1msc - Speed (19)
ekstraliga 03-20, 31-...
 
 
Skulek 


Wychowanek klubu: Speedway Racing <3
Debiut w lidze: 04
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1373
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2023-02-17, 09:42   

Cytat
Tutaj chyba wlasnie nikt nie krytykowal nikogo.


W tym temacie może nie, ale przypominam sobie czas kiedy Domin był jebany za wszystko :D

Cytat
No a niestety moze nie chcesz tego widziec


Ja nie widze? No właśnie widze to bardzo dokladnie z obu perspektyw bo zobaczyłem to od środka, a moje pomysly są dostepne na grupie na FB i mozna z nich korzystac do woli i traktować jak swoje.

Cytat
Moim zdaniem jezeli udaloby sie komus ogarnietemu przejac stronie i wprowadzic w niej te drobne korekty, o ktorzych pisalismy + jakies odswiezenie to mogloby to poprawic mocno sytuacje


Nikt tego nie weźmie :D
Jedyna sytuacja kiedy ktos moglby to wziac to kiedy miałby za to płacone, a na to nie ma pieniędzy.

Cytat
ale to co jest nie przyciaga nowych i takie sa fakty


Uwierz, że to nie jest decydujący czynnik dla nowych graczy.

Troche macie błedne nastawienie z tym, że aby zacząć działać to Bullet musi to oddać, powiem nawet, że jak Bullet to odda to upadnie strona jeszcze szybciej niż z nim.
Można zacząć działać totalnie niezależnie od Bulleta.
_________________
04-09 SR
10-12 FFT
13-15 SR
16-27 WFT
28-??? FZG https://www.facebook.com/groups/1173832229302750/
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-02-17, 17:15   

Jeśli chodzi o socjale. Jak zarządzałem jeszcze Radą, to nigdy nie chciałem się tym zajmować. Przez kilka sezonów były osoby za to odpowiedzialne, które dobierały sobie redakcje. Nie jest to jakoś bardzo czasochłonne, ale ważna jest regularność. Niektórym zapał ostygł już po zgłoszeniu się do pomocy, inni coś tam przez pierwszy tydzień/ miesiąc publikowali. Strona na FB regularnie zaczęła funkcjonować dopiero jak ja się za to wziąłem (też dzięki temu, że Kajbel odciążył mnie mocno w moich innych zadaniach) w ostatnim sezonie za mojej "kadencji", aby moim następcom nieco odbudować zasięgi.

Resztę Skulek wyjaśnił, więc nie ma sensu powtarzać tego samego.
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2023-02-18, 15:21   

Skulek napisał/a
Cytat
Tutaj chyba wlasnie nikt nie krytykowal nikogo.



Nikt tego nie weźmie :D
Jedyna sytuacja kiedy ktos moglby to wziac to kiedy miałby za to płacone, a na to nie ma pieniędzy.


O jakich kwotach mówimy?
 
 
Skulek 


Wychowanek klubu: Speedway Racing <3
Debiut w lidze: 04
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1373
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2023-02-18, 20:24   

Cece napisał/a

O jakich kwotach mówimy?


Samo techniczne wsparcie i utrzymanie z ambicjami na jakieś usprawnienia, unowocześnienia to jest w optymistycznym wariancie kilka tysięcy miesięcznie, a na start podejrzewam ze to jest projekt na pol roku pełnego etatu.
Do tego, aby to ruszyło prężnie i z kopyta to jeszcze kwestia marketingu z prawdziwego zdarzenia.
Naprawdę nie można sobie robić nadziei ze to bez pieniędzy się uda i ze ktoś poswieci temu swoj czas za frajer, a z kolei skupienie się na samej stronie bez synchronizacji działań w zarządzaniu liga czy marketingi to wyrzucanie pieniędzy.
_________________
04-09 SR
10-12 FFT
13-15 SR
16-27 WFT
28-??? FZG https://www.facebook.com/groups/1173832229302750/
 
 
WrobelKSUL 

Wychowanek klubu: Polska Husaria
Debiut w lidze: 13
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 893
Skąd: Leszno
Wysłany: 2023-02-21, 10:44   

Skulek napisał/a
Cece napisał/a

O jakich kwotach mówimy?


Samo techniczne wsparcie i utrzymanie z ambicjami na jakieś usprawnienia, unowocześnienia to jest w optymistycznym wariancie kilka tysięcy miesięcznie, a na start podejrzewam ze to jest projekt na pol roku pełnego etatu.
Do tego, aby to ruszyło prężnie i z kopyta to jeszcze kwestia marketingu z prawdziwego zdarzenia.
Naprawdę nie można sobie robić nadziei ze to bez pieniędzy się uda i ze ktoś poswieci temu swoj czas za frajer, a z kolei skupienie się na samej stronie bez synchronizacji działań w zarządzaniu liga czy marketingi to wyrzucanie pieniędzy.


A nie da rady zrobić tak, by ktoś porobił te wszystkie programy, synchronizacje i inne pierdoły w oparciu o jakiekolwiek schematy, gotowe wzorce itp., a resztę pociągną już użytkownicy? Tylko start - nowa domena, synchronizacja, responsywność z urządzeniami mobilnymi, baza danych, przekazywanie tych danych, bot i wsio. Czy nie utniemy wtedy kosztów?
Samo stworzenie strony internetowej to nie są przecież duże koszty. Domena to także nie jest duży koszt. Stała obsługa takiej strony w razie awarii to koszt rzędu 100-200 zł. A nie trzeba tego brać i można działać doraźnie.

Jak Cece jest w stanie wyłożyć jakąś kasę, to i ja wyłożę kasę na takie rzeczy.

Mogę zaoferować także pomoc prawną w kontekście założenia Stowarzyszenia. Wówczas możemy się starać o różnego rodzaju granty - większe i mniejsze.

Kilka razy puszczałem na temat gry artykuły na Przegląd Sportowy/Onet, ale bez większego odzewu. Ostatni z Vodecką razem także bez większego skutku, więc w razie czego - nie tędy droga.
 
 
MalyGKM 


Wychowanek klubu: GKM Grudziądz
Debiut w lidze: 28
Wiek: 17
Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 33
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2023-02-21, 17:18   

Myślę że strona nie jest strasznym zadaniem, problemy będą przy bocie itd. aby pewne rzeczy robiły się same i nie trzeba będzie tego robić ręcznie, np. zmiana wyników meczów live na głównej stronie itd.... Jeśli ogarnęlibyśmy automatyzację, strona raczej byłaby z głowy...
_________________
Liga Oficjalna
28' The Bandits Raiders
30' Janusze Speedwaya
31' Ognista Szpryca
32' Falubaz Zielona Góra
33' Kaskaderzy Apokalipsy

Liga Miast
28' GKM Grudziądz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna