Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania do Rady STS
Autor Wiadomość
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2021-04-22, 15:43   

Michu napisał/a
Jest jak piszesz i zgadza sie to z sytuacja z s21 gdzie tazor rozjechal zabe po strzale .

Problem ze nie zgadza sie to z obecna sytuacją. Nikt na Roba nie wpadl , Mateo go nie dotknal . TP nie mialo jakiegokolwiek przelozenia na jazde Roba. Nie ma zadnych podobienstw z tamta sytuacja. Gdyby Rob ucierpial, przestawilo go , odprostowalo czy cos to okey. A tu tylko i az Rob szybciej skrecil i poniosl konsekwencje ladujac w trawie.


No i to jest Twoja i reszty drużyny opinia, i jeżeli uważacie że Rob wpadł sam, to piszcie odwołanie na tej podstawie. Ja wam tylko od wczoraj, tłumaczę że przytaczacie i czepiacie się nie tego co trzeba, czyli definicji teleportu, bo on sam w sobie w każdym proteście na podstawie art 12, pełni rolę wyznaczenia czy było TP czy nie. Naszym zdaniem było tp, i tutaj zostaje kwestia, czy teleport Petiego w znaczący sposób wpłynął na jazdę Roba na 1 łuku. I to już jest do oceny ludzi odpowiedzialnych za rozstrzyganie takich protestów. Moja opinia i tak nie ma żadnego znaczenia ale wyglądało to mniej więcej tak - za 1 razem patrząc na normalnym tempie niczego nie widziałem, natomiast po 3-4 razie oglądając w spowolnieniu, dopiero zacząłem się zastanawiać czy Peti nie wpłynął na jazdę Mateo a ten na jazdę Roba. Gdyby tam nie było żadnego teleportu, sprawa oczywista - Rob sam się wjebał, natomiast to TP, dawało nam podstawę do napisania protestu i tak też uczyniliśmy. Czy sytuacja jest podobna, tego nie wiem, ale chodziło nam tylko o kwestie tego że nie musisz bezpośrednio dostać tp, aby mieć podstawę do powtórki - wystarczy aby teleport innych graczy uniemożliwił ci przejechanie 1 łuku. Mam nadzieję, że to kończy mój udział w tej sprawie, skoro widzę że pojmujesz o co mi od początku chodzi.
_________________

 
 
Marian 


Wychowanek klubu: Falubaz Squad
Debiut w lidze: 00
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 479
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2021-04-22, 15:46   

Gdybym tak jak piszesz był za kolegami to bym żądał powtórki przypomnę Ci że ROB to mój kolega z drużyny z ligi oficjalnej.

Cytat
Art. 37 1. W sprawach, których nie da się rozstrzygnąć na podstawie niniejszego Regulaminu, Komisja ds. protestów podejmuje decyzje w oparciu o Regulaminy Sportu Żużlowego oraz zasady współżycia społecznego.


Regulamin ma zastosowanie.

Cytat
Sędzia Główny zarządza powtórkę biegu w pełnym składzie, gdy:
W wyniku Teleportu jeden lub większa liczba zawodników wpadnie w trawę lub w bandę na
pierwszym łuku.


Czytaj rozumowanie przepisu. Jeśli jeden lub więcej zawodników wpadnie w trawę lub bandę przez "TELEPORT" zarządza się powtórkę.
Pytanie czy ktoś przez TELEPORT wpadł w bandę lub trawę ? NIE !
Pytanie czy ktoś pośrednio przez TELEPORT wpadł w bandę lub trawę TAK !

Widać różnice ? idziemy dalej - Co to jest TELEPORT.

Cytat
• Teleporcie - należy przez to rozumieć odbicie się od siebie dwóch lub większej ilości zawodników,
w wyniku którego którykolwiek z zawodników traci chwilowo kontrolę nad motorem.


Pytanie którzy zawodnicy w biegu miało taką sytuację ?
Na pewno nie ROB
Więc skoro ROB nie miał TP to jak można zastosować pkt przez sędziego ?

Błąd jest w regulaminie nie jest jednoznaczny, można intepretować dowolnie na 2 sposoby. Zmienić zapisy i tyle. Co Rada nie podejmie jedna ze stron będzie poszkodowana.
_________________

 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2984
Skąd: Leszno
Wysłany: 2021-04-22, 16:02   

Marian napisał/a
Zrozum w regulaminie jest błąd i interpretacja nie jest słuszna. Zakańczamy ta dyskusje bo ona nie ma sensu. Poprawcie definicje teleportu.


O to mi cały czas chodzi i chłopakom z Gorzowa też. Dobrze, że są jeszcze w tej grze osoby, które potrafią myśleć i czytać regulamin. Szkoda, że nie ma takich w Komisji ds. Protestów (a przynajmniej są w mniejszości) i potem trzeba rozstrzygać protesty na podstawie starych protestów zamiast regulaminu.
_________________

 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2021-04-22, 16:03   

Marian napisał/a
Gdybym tak jak piszesz był za kolegami to bym żądał powtórki przypomnę Ci że ROB to mój kolega z drużyny z ligi oficjalnej.

Cytat
Art. 37 1. W sprawach, których nie da się rozstrzygnąć na podstawie niniejszego Regulaminu, Komisja ds. protestów podejmuje decyzje w oparciu o Regulaminy Sportu Żużlowego oraz zasady współżycia społecznego.


Regulamin ma zastosowanie.

Cytat
Sędzia Główny zarządza powtórkę biegu w pełnym składzie, gdy:
W wyniku Teleportu jeden lub większa liczba zawodników wpadnie w trawę lub w bandę na
pierwszym łuku.


Czytaj rozumowanie przepisu. Jeśli jeden lub więcej zawodników wpadnie w trawę lub bandę przez TELEPORT zarządza się powtórkę.
Pytanie czy ktoś przez TELEPORT wpadł w bandę lub trawę ? NIE !
Pytanie czy ktoś pośrednio przez TELEPORT wpadł w bandę lub trawę TAK !

Widać różnice ? idziemy dalej - Co to jest TELEPORT.

Cytat
• Teleporcie - należy przez to rozumieć odbicie się od siebie dwóch lub większej ilości zawodników,
w wyniku którego którykolwiek z zawodników traci chwilowo kontrolę nad motorem.


Pytanie którzy zawodnicy w biegu miało taką sytuację ?
Na pewno nie ROB
Więc skoro ROB nie miał TP to jak można zastosować pkt przez sędziego ?

Błąd jest w regulaminie nie jest jednoznaczny, można intepretować dowolnie na 2 sposoby. Zmienić zapisy i tyle. Co Rada nie podejmie jedna ze stron będzie poszkodowana.


Ostatni raz - to nie jest kwestia regulaminu tylko tego, że zaczynamy komplikować sobie zasady w grze 2D. Jakoś przez 7 sezonów NIKT nie miał z tym problemu i każdy rozumiał 2 proste kwestie - Dostałeś TP na 1 łuku i wpadłeś ? -> Powtórka, Nie dostałeś TP ale wpierdolił się w Ciebie osobnik, który dostał TP, co w konsekwencji doprowadziło do tego że wepchnął Cię w trawę ? - Powtórka. Cała reszta to szukanie dziury w całym. Napiszę to ostatni raz bo nie mam już sił -> Protest odnośnie teleportu jest pisany na podstawie artykułu 12. W przypadku większości protestów, rozstrzygamy czy był teleport na 1 łuku. Druga bardzo rzadka grupa protestów, to te, gdzie nie dostałeś bezpośrednio TP natomiast w wyniku teleportu innego gracza, zostałeś wepchnięty w trawę. W jednym i drugim przypadku zasługujesz na powtórkę i w przypadku tego drugiego wariantu, jeśli komisja stwierdzi, że teleportu innego gracza przeszkodził ci w jeździe, to powtórka była słuszna. Nie interesuje mnie sytuacja z Robem, mnie interesuje aby w przyszłości podobna sytuacja jak Tazor - Żaba była tak samo rozstrzygana, a nie nagle zmienimy i stworzymy równych i równiejszych na 1 łuku.
_________________

 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2021-04-22, 16:06   

Widzisz , zaraz sami rozwiazemy problem i nie bedzie konieczna ingrrencja komisjii.

W wyniku delikatnego odbicia miedzy Petim a grubszym , Mateo nie ucierpiał, nie miało to wplywu na jego jazde. Co za tym idzie , tym bardziej nie mialo wplywu na jazde Roba. Gdyby Mateo dostał strzala i leciał w trawe a na drodze jego stał by Rob ktory wziąlby na siebie uderzenie i jego wysadzilo to nikt by nie dyskutował. A po sladzie motorka Roba nie widac przeskoku aby Mateo go ruszył. Tak wiec dochodzimy do wniosku ze protest jest niezazadny i powinien byc odrzucony. Argument konktetny Mateo był buforem a skoro nie ucierpiał nie mogł ucierpiec Rob.

Sytuacja z definicja teleportu nie jest dla was tylko do rady, bo Domin pisał regulamin bez zrozumienia i teraz duma co napisał. To ze zostało usuniete wyrazne dynamiczne odbicie rodzi duze pole do interpretacji. Stwierdzenie ze w wyniku TP jeden lub wiecej zawodnikow ląduje w trawie jest rownie mieprecyzyjne i pozostawia bardzo duze pole do interpretacji gdyz nie wiadomo czy tyczy to zaeodnikow bezposrednio zwiazanych z TP czy tez postronnego ktory w wyniku TP innych graczy ucierpiał( syt. Tazor-Zaba)
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Marian 


Wychowanek klubu: Falubaz Squad
Debiut w lidze: 00
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 479
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2021-04-22, 16:10   

Ageroth chcemy tego samego tylko, że ja chcę mieć to w regulaminie a Ty nie wiem w czym domysłach ? Utrudniamy grę po przez błędne lub nie jednoznaczne zapisy w regulaminie. Chcesz mniej zasad. Wywal teleport z regulaminu jazdę pod prąd itd... nie będziesz miał komplikacji
_________________

 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2021-04-22, 16:19   

Marian napisał/a
Ageroth chcemy tego samego tylko, że ja chcę mieć to w regulaminie a Ty nie wiem w czym domysłach ? Utrudniamy grę po przez błędne lub nie jednoznaczne zapisy w regulaminie. Chcesz mniej zasad. Wywal teleport z regulaminu jazdę pod prąd itd... nie będziesz miał komplikacji


Bo dla mnie to jest oczywiste. Artykuł 12, mówi o zawodnikach, którzy w wyniku teleportu wpadają w trawę. Zawodników jest 4. Nigdzie nie jest sprecyzowane że tyczy się to tylko tego konkretnego zawodnika, który takowy teleport dostał. Więc zakładam, że jeśli ja dostaję tp i wpycham Ciebie w trawę, a sam się utrzymuje, to zasługujesz na powtórkę, a jeśli mam wątpliwości to cofam się do werdyktu z sezonu 21 i mam czarno na białym, bo od tego sezonu Artykuł 12 się nie zmienił. Ale skoro, nie jest to na tyle oczywiste dla innych to jasne, niech rada wpisze to w regulamin.
_________________

 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2021-04-22, 16:39   

Troche to inaczej Ager.

W tamtej sytuacji Tazor dostał strzala i leciał dzida w płot. Tam bylo konkretne walniecie , tyle ze wpadł na Zabe i go taranem zabrał. Wyjątkowa sytuacja.

W przypadku Roba , Mateo go nie zgarnął , nie leciał jak pocisk w trawe. Malo tego , nie odczuł sam TP miedzy Piotrasem a Petim

Cale zamieszanie zrobił debilny werdykt Domina ktory nawymyślał jakies braki mozliwosci jazdy przez Roba.

Uwazam iz powinno do regulaminu wrocic iz TP jest w wyniku wuraznego dynamicznego odbicia . Co jest spowodowane winą gry jako taką . I tak jak piszesz gosc ktory po strzale leci bez kontroli w Ciebie i wsadza Cie jak najbardziej do powtorki.

PS . Dziwie sie tylko Pikeyowi i Zabie, chlopakom doswiadczonym w takich sytuacjach ze cos takiego klepneli. Bo sami jakby mieli taka sytuacje to by smiechem jebli i wysmiali goscia ze walniety ze chce tp za takie cos
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-04-22, 17:09   

Nie będę się odnosił do wszystkiego, bo za dużo tego.

1. Marian, Od sezonu '21 punkt regulaminu ani definicja teleportu nie była ruszana (ostatnia zmiana była bardzo dawno temu).

2. Tak jak wspominał Ageroth, definicja teleportu nie określa w jakich przypadkach sędzia zarządza powtórkę. Określa to Art. 12 pkt 1 Regulaminu. Już w sezonie '21, kiedy doszło do podobnej sytuacji i ty Michu składałeś protest, Komisja ds. Protestów ustaliła interpretację, która jasno wynika z podanego punktu Regulaminu. Definicja teleportu nie opisuje kiedy sędzia ma powtórzyć wyścig.

3. Mamy sezon '28 i jest to pierwsza taka sytuacja od sezonu '21. Nie wiem co jest złego w sformułowaniu "nietypowa sytuacja" w opisie werdyktu, skoro realnie takową jest.

4. Michu, pisząc "debilny werdykt Domina" obrażasz całą Komisję ds. Protestów, gdyż każdy protest jest rozpatrywany przez całą komisję z wyłączeniem stron zainteresowanych (w tym przypadku nie było). Protest został przyjęty większością w Komisji ds. Protestów i to co piszesz jest wyrazem braku szacunku wobec wszystkich osób, które analizowały sprawę i poświęcały swój czas na dyskusję w komisji.

5. Piotras i Michu, darujcie sobie bzdurne komentarze. Nie wiem, pobiegajcie, przewietrzcie się, pospacerujcie, żeby mózg się dotlenił. Od dawna powtarzam, że chętnie oddam komuś rozsądnemu zarządzanie STS-em, tylko jakoś nikt chętny przez cały ten okres się nie zgłosił.
A jak dotlenienie nie pomoże to polecam porady Matiego Borka: https://www.youtube.com/watch?v=EyfCEpOiotU

6. Jedynym sposobem na uniknięcie kontrowersji w tej sprawie jest brak powtórek po teleportach i patrząc na te wszystkie płacze, lamenty nieobiektywnych stron sporu, kiedy werdykt jest nie po ich myśli, to mam ochotę poddać pod głosowanie zmianę w tym zakresie.

7. Możecie się odwołać od werdyktu, ale przedstawcie cokolwiek, a nie wyimaginowane sytuacje o przycięciu gry czy podważanie wykładni regulaminowej, gdzie jest ona przedstawiona przez Komisję ds. Protestów od 7 sezonów. Odwołania rozpatruje Rada STS z wyłączeniem stron zainteresowanych.
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2984
Skąd: Leszno
Wysłany: 2021-04-22, 17:39   

I po raz kolejny udowodniłeś, że nie potrafisz zrozumieć regulaminu i tego co w nim zawarte. Ager cały czas też i jeszcze te ciemnoty dalej pchacie... Ludzie Wam tłumaczą jak krowie na rowie o co chodzi ale wy dalej swoje. Klapki na oczy i jechane... Mam wrażenie, że łopatą się Wam nawet nie wytłumaczy. Ja próbowałem, Marian próbował ale masakra - prościej się już nie da tego opisać jak my wyżej chyba. Może filmik nagrać? Nie wiem...

Ciągle czekam na odp. na moje pytanie od Zaby i reszty Komisji czy po tym wszystkim co zostało tu przedstawione również mają takie samo zdanie jak Domin? Bo jeśli tak to już chyba tylko powrót do szkoły i nauka czytania ze zrozumieniem i rozumienia prawa pomoże.
_________________

 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2021-04-22, 17:40   

Domin , powiedz mi proszę co nietypowego w tej sytuacji widzisz . Nietypową byla sytuacja Zaby i Tazora . Popros Macka niech Ci wytlumaczy co tam było. Tutaj kompletnie nic sie nie działo , nie ma zadnego argumentu aby cos takiego uznac. Pal licho z wynikiem zaliczcie 0-0 jako bieg nieodbyty ale nie robcie jaj z takimi werdyktami
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2021-04-22, 17:46   

A i jeszcze jedno. Jak chlopaki w radzie głosowali to ich sprawa ale smiem twierdzic ze akurat uzadasnienia nie pisali oni tylko ty stad stwierdzenie debilny werdykt.
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2021-04-22, 17:52   

Może jako członek komisji do spraw protestów nie powinienem się wypowiadać, ale widzę, że sprawa stoi na ostrzu noża, a odrzucenie odwołania bez żadnej konkretnej argumentacji, tłumacząc, że nie ma nowych argumentów jest co najmniej śmieszna przy proteście, gdzie członkowie komisji głosują w stosunku 3:2...

Pozwolę posilić się screenami, które mam nadzieję udowodnią co niektórym, że nie trzeba nowych dowodów, aby odrzucić ten protest.



Na powyższym screenie widzimy moment kontaktu pomiędzy kaskiem czerwonym, a białym. Bez wątpienia TP, które według wielu miało wpływ na ostateczne wpadnięcie kasku żółtego. Ok... Czas zatem na kolejny screen



Tutaj z kolei widzimy bezpośredni efekt TP, a mianowicie kask biały i niebieski spotykają się w jednym miejscu. Pozwolę sobie zachęcić do zwrócenia uwagi, gdzie w danym momencie znajduje się kask żółty, któremu tak bardzo owe TP pomiędzy czerwonym, a białym zaszkodziło.

I gdyby po tym kontakcie nastąpiło jakieś odbicie i Mateo by wpadł - ok protest jak najbardziej do przyjęcia, poszło domino, które było efektem TP. Jednak nic takiego się nie stało. Doszło do kontaktu, po czym kask niebieski mając łokcie wyskoczył do przodu, co widać na kolejnym zdjęciu.



Tutaj również zachęcam do zwrócenia szczególnej uwagi, gdzie znajduje się najbardziej pokrzywdzony teleportem kask żółty... Zaznaczę jeszcze, co widać na powtórce i poprzednim screenie, że żółty sam już skręcał w lewo, także kontakt pomiędzy białym, a niebieskim nie miał żadnego wpływu na jego tor jazdy. Zresztą świadczyć też może o tym fakt, jak daleko z tyłu był.

Czas na kolejne zdjęcie.



Tutaj widzimy już sytuację, gdzie każdy od każdego się poodbijał, sytuacja się uspokoiła co widać chociażby po torach jazdy graczy, ale ale... Żółty jeszcze na torze ? Przecież wpadł przez tp pomiędzy czerwonym, a białym !!! Jak żyć ?
A tak poważnie na tym ostatnim screenie widać doskonale w jakim kierunku zmierza Rob, a wjechanie na wejściu w Mateo tylko pomogło mu zanurkować w trawie.

I jeśli po tej bądź, co bądź analizie ktoś (w szczególności członkowie komisji) nadal uważa, że żółty wpadł przez TP pomiędzy czerwonym, a białym, to ja go z tego miejsca serdecznie pozdrawiam, a pozostałym członkom komisji dziękuję za współprace. Bo jeżeli mają być odstawiane takie szopki, to ja nie chciałbym być kojarzony z tą, uważam działającą do tej pory całkiem nieźle, instytucją tejże gry.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-04-22, 18:00   

No właśnie widzę, że wy macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem, szczególnie, że w tej sprawie wykładnia regulaminowa została opisana przez Komisję ds. Protestów już 7 sezonów temu. W takim razie rozpiszę punkt regulaminu na czynniki pierwsze - może to pozwoli łatwiej go zrozumieć.

Sędzia Główny zarządza powtórkę biegu w pełnym składzie, gdy:
W wyniku Teleportu

Teraz czym jest teleport opisuje Regulamin:
Ilekroć w niniejszym Regulaminie jest mowa o:
Teleporcie - należy przez to rozumieć odbicie się od siebie dwóch lub większej ilości
zawodników, w wyniku którego którykolwiek z nich traci chwilowo kontrolę nad motorem.

Czyli o teleporcie mówimy kiedy następuje odbicie co najmniej dwóch zawodników od siebie, zgodnie z definicją teleportu.

Wróćmy do najważniejszego, czyli opisu kiedy sędzia główny zarządza powtórkę:

W wyniku Teleportu jeden lub większa liczba zawodników wpadnie w trawę lub w bandę na
pierwszym łuku.

W wyniku teleportu, czyli jeżeli teleport co najmniej dwóch graczy spowodował to, że dowolny gracz wpadł w trawę lub bandę na pierwszym łuku - niezależnie czy to akurat on otrzymał tp czy W WYNIKU TELEPORTU innych graczy wpadł.

Jeżeli miałoby to być rozpatrywane według waszego myślenia, to punkt regulaminu brzmiałby następująco:

Sędzia Główny zarządza powtórkę biegu w pełnym składzie, gdy:
Jeden lub większa liczba zawodników w wyniku OTRZYMANIA Teleportu wpadnie w trawę lub w bandę na pierwszym łuku.


Prościej się rozpisać nie da.
Podsumowując:
Jest różnica pomiędzy:
a) W wyniku teleportu
b) W wyniku otrzymania teleportu
W sytuacji a) liczą się sytuacje pośrednie, kiedy zawodnik nie otrzymał tp, ale w wyniku tp innych graczy wpadł w trawę lub bandę na pierwszym łuku.
W sytuacji b) liczą się jedynie sytuacje bezpośrednie, w których to zawodnik wpadający w trawę lub bandę na pierwszym łuku dostaje tp.



Ps. Mówienie o tym, że sytuacja Zaby i Tazora sprzed 7 sezonów to zupełnie inna sprawa niż ta, to w słowniku języka polskiego jest określenie słowem hipokryzja.
Ostatnio zmieniony przez Domin 2021-04-22, 18:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2021-04-22, 18:02   

Ja przeprosze za słownictwo ale Mateo jest chuj bo zajechał bezczelnie droge Robowi.

Od dzisiaj przed kazdym biegiem bedziemy robic losowanie kto pierwszy wjezdza w łuk aby nikt nikomu drogi nie zajechał. Zabraniam bloczenia w 1 luku po starcie aby dla wszystkich starczylo miejsca. Jak komus zajade droge i ktos sie odbije i wpadnie z reka na sercu sam na siebie napisze protest.
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-04-22, 18:08   

m4te0 napisał/a
Może jako członek komisji do spraw protestów nie powinienem się wypowiadać, ale widzę, że sprawa stoi na ostrzu noża, a odrzucenie odwołania bez żadnej konkretnej argumentacji, tłumacząc, że nie ma nowych argumentów jest co najmniej śmieszna przy proteście, gdzie członkowie komisji głosują w stosunku 3:2...

Pozwolę posilić się screenami, które mam nadzieję udowodnią co niektórym, że nie trzeba nowych dowodów, aby odrzucić ten protest.

Obrazek

Na powyższym screenie widzimy moment kontaktu pomiędzy kaskiem czerwonym, a białym. Bez wątpienia TP, które według wielu miało wpływ na ostateczne wpadnięcie kasku żółtego. Ok... Czas zatem na kolejny screen

Obrazek

Tutaj z kolei widzimy bezpośredni efekt TP, a mianowicie kask biały i niebieski spotykają się w jednym miejscu. Pozwolę sobie zachęcić do zwrócenia uwagi, gdzie w danym momencie znajduje się kask żółty, któremu tak bardzo owe TP pomiędzy czerwonym, a białym zaszkodziło.

I gdyby po tym kontakcie nastąpiło jakieś odbicie i Mateo by wpadł - ok protest jak najbardziej do przyjęcia, poszło domino, które było efektem TP. Jednak nic takiego się nie stało. Doszło do kontaktu, po czym kask niebieski mając łokcie wyskoczył do przodu, co widać na kolejnym zdjęciu.

Obrazek

Tutaj również zachęcam do zwrócenia szczególnej uwagi, gdzie znajduje się najbardziej pokrzywdzony teleportem kask żółty... Zaznaczę jeszcze, co widać na powtórce i poprzednim screenie, że żółty sam już skręcał w lewo, także kontakt pomiędzy białym, a niebieskim nie miał żadnego wpływu na jego tor jazdy. Zresztą świadczyć też może o tym fakt, jak daleko z tyłu był.

Czas na kolejne zdjęcie.

Obrazek

Tutaj widzimy już sytuację, gdzie każdy od każdego się poodbijał, sytuacja się uspokoiła co widać chociażby po torach jazdy graczy, ale ale... Żółty jeszcze na torze ? Przecież wpadł przez tp pomiędzy czerwonym, a białym !!! Jak żyć ?
A tak poważnie na tym ostatnim screenie widać doskonale w jakim kierunku zmierza Rob, a wjechanie na wejściu w Mateo tylko pomogło mu zanurkować w trawie.

I jeśli po tej bądź, co bądź analizie ktoś (w szczególności członkowie komisji) nadal uważa, że żółty wpadł przez TP pomiędzy czerwonym, a białym, to ja go z tego miejsca serdecznie pozdrawiam, a pozostałym członkom komisji dziękuję za współprace. Bo jeżeli mają być odstawiane takie szopki, to ja nie chciałbym być kojarzony z tą, uważam działającą do tej pory całkiem nieźle, instytucją tejże gry.



Gdyby tego typu nowe dowody w sprawie zostały przedstawione, to bez słowa Rada STS by się z miejsca tematem zajęła. Jeżeli ktoś w odwołaniu tworzy paradoksy, że po takim werdykcie, jeżeli komuś gra przytnie na 1 łuku, to też zacznie protesty pisać, gdzie nie ma do tego żadnych przesłanek regulaminowych. Traktujmy się poważnie. W dalszej części strona odwołująca skupiła się na podważaniu wykładni regulaminowej.
 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2021-04-22, 18:08   

I widzisz Domin. O teleporcie mowimy wtedy gdy w wyniku odbicia ktorykolwiek zawodnik traci kontrole.

Wiec w tym przypadku nie mozemy powiedziec o teleporcie gdyz ani Peti ani Piotras ani nawet Mateo nie stracili kontroli.

Czyli TP nie bylo . Dziekuje dobranoc
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2021-04-22, 18:13   

Gdyby tego typu nowe dowody w sprawie zostały przedstawione, to bez słowa Rada STS by się z miejsca tematem zajęła. Jeżeli ktoś w odwołaniu tworzy paradoksy, że po takim werdykcie, jeżeli komuś gra przytnie na 1 łuku, to też zacznie protesty pisać, gdzie nie ma do tego żadnych przesłanek regulaminowych. Traktujmy się poważnie. W dalszej części strona odwołująca skupiła się na podważaniu wykładni regulaminowej.

Kurwa no nie wierze. Ty myslisz co piszesz? Waszym zadaniem jest zrobienie analizy . Bylo se poklatkowac gamoniu jak miales problem z analizą plynną. Zreszta bez klatkowania jasno wszystko widac.
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Pikey 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 27
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2974
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2021-04-22, 18:17   

Okej. Są screeny, tylko obrazkami można czasem fajnie manipulować. Ode mnie proszę filmik nagrany w płynnym slowmotion:

https://www.youtube.com/w...b_channel=pikej

Na razie tyle ode mnie. Jeśli będę miał później więcej czasu to się bardziej rozpiszę.
_________________
★TOP SMOKERS CLUB REPREZENTANT - 7x DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI★
Ostatnio zmieniony przez Pikey 2021-04-22, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-04-22, 18:18   

Nie będziemy w ten sposób dyskutować. Mnie możesz obrażać - mam wyjebane, ale nie pozwolę na obrażanie innych członków Komisji oraz Rady.
 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2021-04-22, 18:27   

Dzieki Pikus. Zawsze pomocny byles.

Pytanie nr 1. W ktorym momencie dochodzi do TP po ktorym Piotras lub Peti taci na chwile kontrole?

Pytanie nr 2 . Czy przeskoczenie na łokciach jest uznawane kako TP?

Pytanie nr 3. Czy komisja widzi moment skrętu i ustawienie sie do luku zawodnika w kasku zoltym ?

Pytanie 4. Czy komisja widzi iz moment skrętu zawodnika w kasku zoltym zostal wykonany przed przeskoczeniem go na łokciaxh przez zawodnika w kasku niebieskim?
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Pikey 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 27
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2974
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2021-04-22, 18:33   

W sumie rozpiszę się teraz, bo później mogę być zajęty, a chcę mieć to z głowy jako jeden z członków komisji skoro i tak zostałem wywołany do tablicy.

Michu napisał/a
PS . Dziwie sie tylko Pikeyowi i Zabie, chlopakom doswiadczonym w takich sytuacjach ze cos takiego klepneli. Bo sami jakby mieli taka sytuacje to by smiechem jebli i wysmiali goscia ze walniety ze chce tp za takie cos


Jeśli chodzi o mnie to od początku jak jestem w komisji (jakieś 4-5 lat?) zawsze kierowałem się sprawiedliwością i dobrem graczy. To znaczy, że jeśli komukolwiek została odebrana szansa równej walki z innymi uczestnikami biegu to stawałem po jego stronie, aby dostał drugą szansę i rozstrzygnął to na torze w równej walce na sportowych warunkach. Sytuacja tutaj omawiana jest bardzo ciężka. Oglądałem te powtórkę 50 razy albo ponad 50 razy i moim zdaniem po odbiciu się Petiego od Piotraseczka następuje ciąg minimalnych aczkolwiek istotnych zdarzeń na niekorzyść graczy jadących po wewnętrznej. Rob jechał najbliżej kredy i to on ucierpiał najbardziej, co widać na załączonym przeze mnie filmiku. Czy to był kontakt na miarę powtórki? Sam nie wiem, możliwe, że nie. Aczkolwiek biorąc pod uwagę ten wedykt z sezonu 21 i dodając do tego całego miszmaszu uznałem, że taka decyzja będzie najbardziej słuszna, co nie zmienia faktu, że cała sytuacja jest bardzo trudna, chyba najtrudniejsza z jaką miałem do czynienia dotychczas.

Na sam koniec chciałbym tylko powiedzieć, że biłem się od jakiegoś czasu z myślami czy nie zrezygnować całkowicie z jakichkolwiek obowiązków w lidze, bo już czuję się lekko wypalony, a szambo, które wylało w ostatnich dniach tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto tak zrobić. Nazywanie ludzi będących w komisji debilami i nie tylko, zabrakło tylko domysłów, że jakąś kasę od Agera wziąłem za werdykt... Słowa Piotrasa... wstyd to jest kraść, to raz, a dwa skompromitowałbym się jakbym zgodził się za pieniądz z gołym pindolem po mieście polatać, a nie oceniając sytuacje w kreskach, czy było tp, czy nie. Ja mogłem się co najwyżej pomylić, ewentualnie błędnie ocenić sytuację, a nie skompromitować.

Marian napisał/a
Kolego Piotraseczek i inni przypominam, że to jest tylko zabawa po co te docinki, umoralniania, podjazdy, oszczerstwa i krytyka ? nie można po ludzku ? Wytłumaczyć napisać spokojnie ? Rada komisja nie siedzi tam dla przyjemności i kasy - to nie PiS


Chociaż jeden głos rozsądku. Apeluję, weźcie sobie ludzie na wstrzymanie...
_________________
★TOP SMOKERS CLUB REPREZENTANT - 7x DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI★
Ostatnio zmieniony przez Pikey 2021-04-22, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dano92 

Wiek: 31
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 168
Skąd: Gorzow
Wysłany: 2021-04-22, 18:37   

Sami członkowie komisji mówią, że dzieje się tutaj szopka. Trener Tarnowa Kokos też nie wierzył w ogóle w powodzenie tego protestu, ale został namówiony przez innych , bo może się uda. Sytuacja wygląda komicznie. Sam Domin przyznajesz , że nie było teleportu, porównujesz tą sytuację z jakąś , która była 3 lata temu gdzie jest kompletnie coś innego, nadinterpretujesz regulamin w ten sposób, że w każdym meczu znajdzie się parę takich biegów. Piszesz, że nie ma nowych dowodów, żeby komisja ligi rozpatrzyła ten bieg, a ta powtórka, którą wysłał Ageroth właśnie jest takim dowodem. Niech może się komisja ligi wypowie, bo ja już zapytałem około 10 osób o tą sytuacje i każdy nie może uwierzyć w to co się wydarzyło. Polecam też odpalić tor Gorzówlm i spróbować pojechać tą samą trajektorią jaką pojechał Rob.
 
 
Michu 


Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 09
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1226
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2021-04-22, 18:49   

W 16 sekundzie filmu widac kontakt miedzy Mateo a Robem . Mateo przechodzi przed niego . Nastepnie Rob skreca. Gdzie tu jest cos nietypowego , trudnego itd. Poprostu został najzwyczajniej w swiecie zamkniety. A to ze przy okazji gdzies tam Piotras z Petim sie odbili nie ma zadnego znaczenia i nie ma TP!!!!
_________________
- Drużynowy Mistrz Polski Black Widow (19')
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(15',17'), Black Widow (20')
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Szpryca Złotych Szyszek(16')

_________________________________________
- Drużynowy v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(15`)
- Drużynowy II v-ce Mistrz Polski Stal Gorzów(18`)
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2984
Skąd: Leszno
Wysłany: 2021-04-22, 19:15   

Pikey napisał/a
Jeśli chodzi o mnie to od początku jak jestem w komisji (jakieś 4-5 lat?) zawsze kierowałem się sprawiedliwością i dobrem graczy. To znaczy, że jeśli komukolwiek została odebrana szansa równej walki z innymi uczestnikami biegu to stawałem po jego stronie, aby dostał drugą szansę i rozstrzygnął to na torze w równej walce na sportowych warunkach

Najlbardziej dwa sezony temu w finale DMP jak z koleżkami z milimetrem monitor mierzyłeś żeby Piotrasa udupić :rotfl: :jupi:

Wracając do tematu właśnie pięknie DOMIN rozebrałeś definicję tylko nie zauważyłeś najważniejszego, że nikt tam nie stracił nawet chwilowo kontroli. Na zwolnionym tempie od Pikeja widać, że owszem odbili się ale pojechali dalej swoje, normalnie złożyli się w łuk i elo. To jak można to podpiąć pod utratę kontroli któregokolwiek z nich? Nic takiego właśnie nie miało miejsca, a więc nie było teleportu i o tym wałkujemy od początku...
Rada zajęłaby się protestem jakby dostała screeny? Przecież po to jest komisja powołana żeby ogarniać takie sytuacje i to wy przed werdyktem powinniście takie rzeczy uskutecznić żeby dać dobry werdykt, a nie wymagać od ludzi żeby Wam przedstawiali czarne na białym - zresztą to i tak nic nie zmienia jak widać.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna