Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania do Rady STS
Autor Wiadomość
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-17, 20:12   

Vodecka napisał/a
Sprawa Basco była większej wagi ale tylko Wy tego nie rozumiecie albo nie chcecie zrozumieć. Fafur pomógł nie będąc niczego świadomym, ze tak nie wolno bo nigdy nie było to zabraniane. Regulamin też tego nie zabraniał. A Basco blokował z pełną premedytacją i od samego początku biegu wiedząc o bezwzględnym zakazie blokowania w indywidualnych zawodach kilka dni po sytuacji z Fafurem... To jest jeszcze gorsze. Jak recydywa. Do tego taki Magic Over w tej chwili dzięki tej trójce za darmo jest liderem cyklu GP. To chyba też ważne? Adamus o mały włos nie wyleciał z półfinałów... Nie wiem jak to jeszcze wytłumaczyć żeby dotarło to o co tu walczymy. Nie oczekujcie poklasku od ludzi jak nie potraficie być konsekwentni w swoich decyzjach.


Wydawało mi się że jesteś normalny i w miarę mądry chłopak, ale jak widać, pozory mylą.
Powiedz mi jedno chłopcze - do czego jeszcze dążysz? O co walczysz? Wykluczyłem się sam z cyklu GP mimo, że rada chciała mi dać szanse. Nie wiem co jeszcze chcesz wskórać? Może żeby MRT odjęli 5 punktów za to że zablokowałem Adamusa? Czy dziką kartę dla Fafura do finału IMP? Powinieneś się cieszyć, że ci kolega pomógł i awansowałeś dalej - kosztem niego. Tak to ty byś odpadł.
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-17, 20:45   

Vodecka dziś:
Vodecka napisał/a
Fafur pomógł nie będąc niczego świadomym, ze tak nie wolno bo nigdy nie było to zabraniane.


Vodecka po poście Staniora:
Vodecka napisał/a
Siedziałem z nim na TS i słyszałem jego panikę w głosie, że lag i odpadnie także wiem o czym mówię. Dogadaliśmy się, że jedziemy swoje, a to był przypadek.


Dodacie też punkt "kar za składanie fałszywych zeznań"? :rotfl: Vodzia...kończ Waść! Też nie wiem o co Ty dalej walczysz...mniej lub bardziej honorowo Basco się wycofał/zrezygnował. Rada podjęła decyzję wedle "widzi mi się", bo nie ma punktu regulaminu, który to jednoznaczn ie opisuję, więc zinterpretowali tę sytuację (jak rozumiem niejednogłośnie) jako różne - ich prawo, można się z tym nie zgadzać, ale w sumie temat jest zamknięty. Jak stworzą punkt regulaminu oceń go (lub najlepiej pomóż w jego tworzeniu) i "jedźmy dalej". Chcesz, żeby Basco zawiesili w grze czy jak? Zrobił chujowo, zapewne w jakimś stopniu namieszał w cyklu (pisanie o 3 pkt Magica "za darmo" jest co najmniej słabe, bo "za darmo" to niestety chłopie, ale Ty wjechałeś do półfinału IMP, a Magicowi odbierasz szansę zwycięstwa "od tak") i powinien ponieść karę. W ten czy inny sposób ją poniósł, a do tego jest "na cenzurowanym". Skoro to pytania do Rady...może po prostu w formie pytania napisz jak powinien być ukarany i będzie jasne, bo póki co to dyskusja nie toczy się czy dopuścił się przewinienia, tylko jak za nie został ukarany, a Ty żadnej kary nie podałeś jako "właściwej".
 
 
AdamusKST 


Wychowanek klubu: Yankees Team
Debiut w lidze: 08
Wiek: 27
Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 132
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-05-17, 21:23   

Domin napisał/a
AdamusKST napisał/a
Wracając do tematu. Zanim wyleje się szambo na Radę - kilka słów ode mnie. Parę dni temu, kiedy Rada zastanawiała się nad karą dla Basco, rozmawiałem z Zabą, który jest w owej Radzie. Poprosiłem, aby dali mu karę w zawieszeniu, ponieważ chciałem w jakimś stopniu polubownie załatwić tą sprawę. Jednakże nie wiem, czy moje zdanie w jakimś wymiarze albo w ogóle zostało wzięte pod uwagę - tutaj pytanie trzeba kierować do Rady.


Twój głos nie został przekazany do Rady i decyzja była wypracowana w oparciu o poglądy członków Rady (a te były różne, więc jakiś kompromis trzeba było wypracować). Poza tym zapewne nie miałby wpływu na decyzję.

AdamusKST napisał/a
Na koniec - proponuję Radzie raz na zawsze wyjaśnić sprawę blokowania w zawodach indywidualnych, czy jest przyzwolenie czy też nie, ponieważ różne opinie na ten temat słyszałem.


Przygotowywany jest nowy punkt Regulaminu STS, ale wymaga to czasu, aby w pełni go dopracować, żeby ułatwić pracę przy rozpatrywaniu ewentualnych protestów Komisji (ograniczenie interpretacji przepisów tylko do jednej).


Ok - dzięki za wyjaśnienie. Dla mnie sprawa jest zakończona. Basco poniósł karę, o którą sam prosiłem. Mam nadzieję, że da mu ona i innym graczom do myślenia, ponieważ ta gra jest na wymarciu i kolejne afery mogą przybić przysłowiowego gwoździa do trumny. :)
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2983
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-05-17, 22:51   

Cyki niby tak dokładnie czytasz posty, a jednak coś Ci umkneło... Stronę wcześniej pisałem, że Fafur pomógł mi po lagu. Sam też przyznał wcześniej, że po tym jak mu ścieło to wybloczył... Nie będę za każdym razem tego podkreślał. Każdy i tak wie lepiej przecież.

Wy nie rozumiecie o co walcze. Nie chodzi mi o Basco. Ani on mnie grzeje ani ziębi. Jakby to zrobił ktokolwiek inny i byłby taki sam werdykt to tez bym walczył. Bo chce kurwa konsekwencji w decyzjach. Jak jest tp w 1 łuku to jest tp w pierwszym łuku. Więc jak jest blok w indy to jest blok w indy. Jak wywalacie jednego to wywalajcie drugiego. Albo żadnego... Bo co bo Adamus sam pisał żeby dać tylko ostrzeżenie?? Idąc tym tokiem rozumowania to groig nawet nie złożył protestu więc Też nie powinno być surowej kary.... Jak się mówi A to powinno się mówić B.

Walcze też dla dobra stsa. Bo jak się jest cicho to nikt nic z tym nie robi, a jak ktoś walczy o swoje i robi zamieszanie to Chociaż ktoś z góry się chwile zastanawia nad danym tematem. Dzięki tej dyskusji powstał temat do usprawnienia regulaminu więc już coś poszło do przodu. Nadal Uważasz rozmowę za niepotrzebna?

PS : dla tych co twierdzą, że odpadł bym z IMP pragnę przypomnieć, że byłbym R1 na półfinały, a nie przyszło kilka osób więc i tak bym jechał lekko w 1/2...
_________________

 
 
FaFur

Wychowanek klubu: Straw Hats
Debiut w lidze: 12
Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-05-17, 23:16   

Dokładnie. Tu nie chodzi o to czy to jest Basco czy ktoś inny. Chodzi o konsekwentność w podejmowaniu decyzji. Nie chce już wracać do akcji z moim udziałem. Przyjąłem to na klatę,taka decyzja,ok ! Tylko jeżeli już są jakieś deklaracje odnośnie zakazu blokowania to dlaczego się tego nie trzymacie? Nie mogę tego zrozumieć. Blok to blok,nie ważne kto jedzie w biegu.
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-18, 12:52   

Vodzia, wierz mi, czytam dokładnie. Nie wklejałem całego cytatu, gdzie dalej napisałeś "przed biegiem umówiliśmy się, że każdy jedzie swoje" (cytat pewnie niedokładny, chodzi mi o sens wypowiedzi). Czemu w ogóle się umawialiście? Rozumiem, że w standardzie sobie pomagacie w indy i żeby tego nie robić musicie celowo się umówić? :) Tym bardziej powinieneś rozumieć, czemu ciężko uwierzyć w lag (abstrahując już od tego, że chłopak ma niesamowitego pecha - zlagowało tak że wybloczył dla kolegi, niemal idealnie przejechał łuk po kredzie i został ukarany za niewinność - ja wiem, mam małe doświadczenie, ale czy ktokolwiek znalazł się kto uznał to za lag? podobnie zresztą jak w przypadku Basco, gadka o lagu "linią obrony", bo tego regulamin nie przewiduje).

Rozumiem, że chodzi Ci o konsekwencje, ale wydaje mi się, że Ty czegoś nie rozumiesz. Nawet jeśli przyjmiemy, że blok jest blok bez względu na okoliczności (co w sytuacji jeśli teraz komuś naprawdę zlaguje i zablokuje przez to? wywalony z rozgrywek?) to pamiętaj, że Oni (Rada) działali w oparciu o przepis o "szkodzie na rzecz społeczności", bo innego nie ma, a ten jest na tyle luźny, że pozwala na dowolną interpretację. Podjęli taką decyzję i zinterpretowali to w taki sposób - możesz się z tym nie zgadzać, rozumiem, tyle, że z racji braku przepisu to ich decyzja. Ja nie wiem, jak Oni stworzą ten punkt, ponieważ powiem szczerze...jeśli np. wiem, że zawodnik x ma 6 pkt, ja mam 5, ale bez zwycięstw, a on z dwoma i będę go blokował, aby dojechał trzeci, bo inaczej ja nie awansuje...to jak sądzę też będę wykluczonym, a nie wiem czy to jest wporządku :D Przecież to będzie działanie stricte dla siebie w ramach turnieju indy...ten temat jest naprawdę ciężki i wcale nie tak, jak twierdzisz "jednoznaczny" i zawsze blok = blok...moim zdaniem nie do końca. Basco zrezygnował, a do tego ma "zawiasy" na moje finalnie, z racji swojej decyzji został ukarany bardziej niż FaFur, rozumiem, że nie przez Rade, a tego byś oczekiwał. Moim zdaniem mieli prawo do "własnej" interpretacji z racji braku przepisów.
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-18, 13:38   

Nie mam zbytnio czasu, aby do większości się odnieść, ale ktoś napisał jedno, co najbardziej rzuciło mi się w oczy:

"blok = blok"

Otóż nie. Przykład:
Jeżeli ktoś potrzebuje zdobyć 2pkt więcej w ostatnim biegu w rundzie zasadniczej od rywala, z którym jedzie, to siłą rzeczy może się okazać, że aby wywalczyć awans musi zacząć go blokować i próbować wrzucić w trawę. Nie możemy nikomu zabronić pomagania samemu sobie, dlatego punkt regulaminu musi być odpowiednio dopracowany.

Ogółem jestem przeciwnikiem karania za jakiekolwiek blokowanie, ale w Radzie decyduje większość. Basco nikomu nie pomógł (nie róbcie z siebie pośmiewiska, że pomógł Magicowi, który i tak byłby liderem gdyby nie miał o ten 1pkt więcej), ale też blokował Adamusa z premedytacją, dlatego kara w postaci ostrzeżenia musiała być, aby decyzje rady były konsekwentne.

Pozdrawiam, miłego weekendu.
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2983
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-05-18, 17:33   

Jak nie pomógł pozostałej dwójce skoro blokował teoretycznie najsilniejszego w biegu przez prawie dwa kółka dzięki czemu pozostała dwójka odjechała i zdobyła łatwe punkty? Nie odbieram im szansy i nie twierdzę, że na pewno by nie wygrali w "normalnych" okolicznościach ale mi też każdy te szansę odebrał i każdy zarzucił, że awansowalem tylko dzięki pomocy więc... po tym jak się ten bieg ułożył to im ewidentnie pomogło. Jak ktoś twierdzi, że się ośmieszam przedstawiając taką tezę to chyba jest ślepy. Mam nadzieję, że chociaż ktoś z rady jest na tyle ogarniety, że czytając to zastanowi się nad naszymi argumentami i chociaż spróbuje zrozumieć ich sens. Na te chwilę zachowujecie się jak politycy. Dostajecie kilka mocnych argumentów, a odnosicie się tylko do tego co można łatwo obrócić kota ogonem, a resztę pomijacie.
_________________

 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-05-18, 23:10   

W sumie to postaram się w największym skrócie wytłumaczyć i mam nadzieję zakończyć dyskusję.

FaFur i Basco blokowali w zawodach indywidualnych. To nie pozostawia złudzeń.

Ten pierwszy jako argumentu mógł użyć: nie wiedziałem, że nie można i dostaje bezwzględną karę wykluczenia z cyklu.
Ten drugi nie mógł użyć tego argumentu, bo doskonale wiedział, że nie można i dostaje karę w zawieszeniu teoretycznie mogąc dalej startować w cyklu (abstrahując od indywidualnej decyzji)

Do sytuacji z FaFurem było ciche przyzwolenie na pomaganie w zawodach indywidualnych, po już nie, a werdykt jakby odwrotny. Stąd cała ta dyskusja.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-19, 01:36   

m4te0...problem w tym, że podobnie jak Vodecka, uważasz, że blok = blok. Jak pisałem (co podbił też Domin), to nie jest jednoznaczne. Podałem przykład kiedy możliwe jest blokowanie w celu osiągnięcia korzyści dla siebie i co wtedy? Jego też według Was należy zabronić? Jeśli np. walczy MagicOver z Zaba o Mistrza i teraz jeden z nich wie, że już nie awansuje do półfinału, a drugi ma na to szansę i jadą wspólnie ostatni swój start...to czy ten, które nie awansuje ma prawo celowo utrudniać jazdę swojemu rywalowi z generalki, żeby ten też nie mógł zdobyć więcej punktów? Jak to wygląda według Was? To też jest "niedozwolony" blok, bo blok=blok? Dla mnie absolutnie nie.

Właśnie dlatego uważam, że Rada odniosła się do argumentów (w tym Twoich Vodzia), bo blok nie jest zawsze taki sam i nie ma takiego samego kontekstu, znaczenia i skutków. FaFura uznano winnym chęci pomocy koledze i tym samym "odebrania" innemu zawodnikowi możliwości jazdy w dalszej fazie - inaczej mówiąc "wtrąceniu się na trzeciego" w rywalizację innych graczy i próbę "ustawienia" jej wyniku. Basco z kolei został winny celowego utrudniania jazdy jednemu z rywali, w celu odebrania mu jak największej liczby punktów. To sa właśnie argumenty (przynajmniej dla mnie), że sytuacje absolutnie nie są tożsame. Co więcej, jest to właśnie dowód, że bloki mogą być różne, a według mnie nie chodzi o "zakaz blokowania". Chodzi o "zakaz jazdy drużynowej" (jesli to bardziej precyzuje), można chyba będzie wciąż blokować, aby się bronić czy np. w walce bezpośredniej o pozycje i pkt (problem polega na tym, że to będa niuanse, a jak widać każdy chce to ciągnąć "na swoją stronę").

W związku z tym, nie zrozumiemy się nigdy dopóki różnimy się w "podstawie". Dla Was każdy blok jest taki sam i według nowej zasady powinien być zakazany i karany z całą surowością. Według Rady, jak sądzę (mnie osobiście też), nie można wszystkich bloków i działań pozbawiać kontekstu i celowości. Właśnie dlatego różniąc się w "głównym założeniu" różnimy się w całej reszcie i nie znajdziemy porozumienia...przynajmniej tak to odbieram.
 
 
Pityk


Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 53
Skąd: ZG
Wysłany: 2019-05-19, 09:31   

Cyki, formułowanie werdyktów uzależnione od kontekstu jest słabym rozwiązaniem, bo każdy może go sobie interpretować na swój sposób. Trzeba po prostu w końcu stworzyć jasny regulamin w tej sprawie i tyle.

Przeczytałem wątek i uważam, że każda strona ma swoje rację. Pozostaje zostawić to już za sobą i ruszyć dalej. Po stworzeniu odpowiednich zapisów regulaminu, każdy będzie miał możliwość odniesienia się do nich, tak by nie było niepotrzebnych sporów w przyszłości.
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2983
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-05-19, 11:26   

Nie. NIe uważam i nigdy nigdy nie uważałem, że każdy blok jest taki sam. Może źle się wyraziłem w jednym poście wyżej i mnie źle zrozumieliście. Uważam, że absolutnie macie rację z tym argumentem, że może zdarzyć się taka sytuacja żeby pomagać sobie i kogoś tam dla siebie przyblokować. Problemem jest to, że wyjeżdżacie tu z tym jak nic takiego nie miało miejsca i ciągnięcie to jako tłumaczenie sytuacji Basco i odpowiedź na nasze "zarzuty".

Chodziło mi o tO, że blok Fafura i Basco był taki sam.

RADA w swoim uzasadnieniu podała argument, że na bloku Basco nikt nie zyskał i nikt nie stracił, a na bloku Fafura zyskałem ja, a stracił Groig.

Więc cały czas próbuje uświadomić Wam, że na bloku Basco zyskały nawet dwie osoby w tym biegu, a stracił Adamus. Ponadto Basco robił to z pełną premedytacją od początku biegu wiedząc jakie są tego konsekwencje.

A w odpowiedzi dostaje, że może być blok, w którym pomagamy sobie sami... No dzięki :crazy:

Jak tego nie rozumiecie to faktycznie chyba trzeba skończyć na tym rozmowę.

PS: Może tak na serio Fafur mi nie chciał pomóc tylko miał swoje prywatne porachunki z Groigiem i tylko o niego mu chodziło?? Wtedy przecież się dostaje tylko ostrzeżenie więc został skrzywdzony... :devil:

Amen.
_________________

 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-19, 14:21   

Vodecka napisał/a
PS: Może tak na serio Fafur mi nie chciał pomóc tylko miał swoje prywatne porachunki z Groigiem i tylko o niego mu chodziło??


Brzmi prawie tak samo abstrakcyjnie jakby powiedzieć, że Basco blokował Adamusa, żeby Domin miał punkt więcej i był bliżej utrzymania w cyklu :)
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-19, 17:34   

Vodecka napisał/a
Chodziło mi o tO, że blok Fafura i Basco był taki sam.

RADA w swoim uzasadnieniu podała argument, że na bloku Basco nikt nie zyskał i nikt nie stracił, a na bloku Fafura zyskałem ja, a stracił Groig.

Więc cały czas próbuje uświadomić Wam, że na bloku Basco zyskały nawet dwie osoby w tym biegu, a stracił Adamus. Ponadto Basco robił to z pełną premedytacją od początku biegu wiedząc jakie są tego konsekwencje.

A w odpowiedzi dostaje, że może być blok, w którym pomagamy sobie sami... No dzięki :crazy:


Według mnie bezpośrednie stwierdzenie "nikt nie skorzystał" nie do końca jest trafione. Osobiście bardziej uznałbym to "nie robił tego, aby ktoś zyskał". Basco chciał po prostu, aby Adamus stracił, nikomu nie chciał pomóc, chciał zaszkodzić swojemu rywalowi (w jakimkolwiek kontekście), a więc poza wszystkim dotyczyło to jego i Adamusa, ich dwóch i ich walki na torze. FaFur włączał się w walkę innych graczy, aby jeden z nich (Ty) mógł na tym skorzystać, dlatego nie sądzę, aby bloki były "takie same". Jeden blok to "drużynowa" pomoc i jazda "dla kogoś", a drugi to prywatne porachunki i jazda "przeciw komuś". Nie wiem czy rozumiesz, ale ja tę różnicę w bloku widzę właśnie w tym - stąd podawałem przykłąd "blokowania dla siebie", czyli po prostu w ramach "własnych rachunków".

Pityk napisał/a
Cyki, formułowanie werdyktów uzależnione od kontekstu jest słabym rozwiązaniem, bo każdy może go sobie interpretować na swój sposób.


Zgadzam się, ale zmuszeni byli do tego, ponieważ nie ma obecnie punktu w regulaminie i musza go dopiero stworzyć. Do tego, nie będzie to "ad hoc", ponieważ osobiście uważam, że ten punkt naprawde musi zawierać "niuanse", bo inaczej zawsze zostanie pole do luźnej interpretacji.

Dla mnie osobiście problem polega na czymś zupełnie innym. Rada nie miałaby tej roboty, a my tej dyskusji, gdyby po prostu każdy jeździł z szacunkiem do rywali, a nie odpierdalał cyrki na torze. Według mnie szkoda, że winy szuka się u Rady, a nie w postawie samych grajków :crazy:
 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-05-19, 17:36   

Cyki doskonale Cię rozumiem, jeśli chodzi o rozdzielanie bloków, ale nadal nie rozumiem łączenia bloku ratującego/mającego na celu poprawę swojej pozycji, z tym, który miał miejsce w GP.

Dla przykładu podam, że kiedyś jechałem bieg dodatkowy 1v1 o medal IMP i ku mojemu zaskoczeniu zostałem zablokowany. Tematu jednak nie ruszałem, bo tamten blok rzeczywiście był podyktowany walką o utrzymanie przez mojego rywala. Rozumiem sytuacje, gdzie ktoś wejdzie źle w łuk i ujmuje gazu, bądź też przycina w celu powrotu na dobrą ścieżkę. Wtedy nie ma mowy o żadnej celowości, a jedynie o koncentrowaniu się na utrzymaniu pozycji. I właśnie tego typu ujęcie gazu/blok uważałbym za dopuszczalny.

Problem leży w tym, że w obu wyżej wymienianych sytuacjach nie mieliśmy do czynienia z tego typu blokiem. W żadnej z nich celem nadrzędnym nie było ratowanie swojej pozycji, a jedynie celowe utrudnienie jazdy rywalowi, co moim zdaniem sprowadza te sytuacje do znaku równości.

A jak już wyżej pisałem, naciągając te sytuacje, na korzyść FaFura przemawia to, że do czasu jego bloku było na to ciche przyzwolenie.

I tym postem chyba zakończę dyskusję, bo sądzę, że temat został wyczerpany.

BTW. Tak już z innej beczki, wbrew poróżnienia w opiniach, całkiem fajnie przebiega ta dyskusja. Z jednym wyjątkiem nikt nikomu nie ubliżał, nie było rzucania mięsem... Starzejemy się... Znaczy się dojrzewamy :D Brawo my ! :lol:
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-20, 14:57   

m4te0 napisał/a
BTW. Tak już z innej beczki, wbrew poróżnienia w opiniach, całkiem fajnie przebiega ta dyskusja. Z jednym wyjątkiem nikt nikomu nie ubliżał, nie było rzucania mięsem... Starzejemy się... Znaczy się dojrzewamy Brawo my !


Gdyby jeszcze ta dyskusja nie była w "Pytaniach do rady"... :roll: :)
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2019-05-21, 18:35   

KOMUNIKAT 13/24


Z przykrością informuję, że dwa zespoły z 1 ligi: Biting Lizards II oraz The Bandits Riders zostają ukarane 2 minusowymi punktami do ligowej tabeli, za niestawienie się podczas 1/2 MPPK.
W zasadach zawodów, zaznaczone było, że w przypadku braku uczestnictwa, drużyna zostanie ukarana. Niestety błąd trenerów i niedopilnowanie sytuacji ma wyżej wspomniane konsekwencje. Wystarczył tylko jeden zawodnik, aby wziąć udział w turnieju.
Apeluję do trenerów, aby pamiętali o tym turnieju w przyszłości.
_________________


Drużyna BLII nie powinna być ukarana. Z tego co pamiętam zawodnik BLII zjawił się na 2 serię startów jednak z jakiegoś powodu nie został dopuszczony do jazdy. Z tego co kojarzę sprzeciwiał się temu ktoś z innej drużyny argumentując to tym że jest to nieuczciwe względem drużyn, które nie dostały gratisowych 5 pkt do programu. Z resztą może to być do sprawdzenia na slacku o ile zachowała się historia rozmów.
_________________

 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2019-05-21, 18:48   

Ageroth napisał/a
KOMUNIKAT 13/24


Z przykrością informuję, że dwa zespoły z 1 ligi: Biting Lizards II oraz The Bandits Riders zostają ukarane 2 minusowymi punktami do ligowej tabeli, za niestawienie się podczas 1/2 MPPK.
W zasadach zawodów, zaznaczone było, że w przypadku braku uczestnictwa, drużyna zostanie ukarana. Niestety błąd trenerów i niedopilnowanie sytuacji ma wyżej wspomniane konsekwencje. Wystarczył tylko jeden zawodnik, aby wziąć udział w turnieju.
Apeluję do trenerów, aby pamiętali o tym turnieju w przyszłości.
_________________


Drużyna BLII nie powinna być ukarana. Z tego co pamiętam zawodnik BLII zjawił się na 2 serię startów jednak z jakiegoś powodu nie został dopuszczony do jazdy. Z tego co kojarzę sprzeciwiał się temu ktoś z innej drużyny argumentując to tym że jest to nieuczciwe względem drużyn, które nie dostały gratisowych 5 pkt do programu. Z resztą może to być do sprawdzenia na slacku o ile zachowała się historia rozmów.


Generalnie to spoko, ale chyba rację mieli Ci co się sprzeciwili, bo tam ktoś miał punkty z urzędu, a później pozostali musieliby rywalizować. Spóźnienie, kiedy zawody wystartowały oznacza niestety brak udziału, przykład IMP, GP itd, kiedy już był 1 bieg. No ale, sprawa do wyjaśnienia, bo ja nie będę napierał, żeby karać BL2 ujemnymi punktami.
_________________
KAMOON !
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2019-05-21, 18:52   

Ipaq napisał/a
Ageroth napisał/a
KOMUNIKAT 13/24


Z przykrością informuję, że dwa zespoły z 1 ligi: Biting Lizards II oraz The Bandits Riders zostają ukarane 2 minusowymi punktami do ligowej tabeli, za niestawienie się podczas 1/2 MPPK.
W zasadach zawodów, zaznaczone było, że w przypadku braku uczestnictwa, drużyna zostanie ukarana. Niestety błąd trenerów i niedopilnowanie sytuacji ma wyżej wspomniane konsekwencje. Wystarczył tylko jeden zawodnik, aby wziąć udział w turnieju.
Apeluję do trenerów, aby pamiętali o tym turnieju w przyszłości.
_________________


Drużyna BLII nie powinna być ukarana. Z tego co pamiętam zawodnik BLII zjawił się na 2 serię startów jednak z jakiegoś powodu nie został dopuszczony do jazdy. Z tego co kojarzę sprzeciwiał się temu ktoś z innej drużyny argumentując to tym że jest to nieuczciwe względem drużyn, które nie dostały gratisowych 5 pkt do programu. Z resztą może to być do sprawdzenia na slacku o ile zachowała się historia rozmów.


Generalnie to spoko, ale chyba rację mieli Ci co się sprzeciwili, bo tam ktoś miał punkty z urzędu, a później pozostali musieliby rywalizować. Spóźnienie, kiedy zawody wystartowały oznacza niestety brak udziału, przykład IMP, GP itd, kiedy już był 1 bieg. No ale, sprawa do wyjaśnienia, bo ja nie będę napierał, żeby karać BL2 ujemnymi punktami.


Z tego co kojarzę to tyczyło się nas bo to my mieliśmy 1 serie na BLII więc na moje nie było żadnego problemu by pojechać ten bieg, z naszej strony.
_________________

 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-21, 20:05   

Ageroth napisał/a
Z tego co pamiętam zawodnik BLII zjawił się na 2 serię startów jednak z jakiegoś powodu nie został dopuszczony do jazdy.


Dokładnie tak było. Zjawił się bodajże MrKuba i prosił, żeby wpisać go do programu i był gotowy nawet "oddawać biegi", żeby nikt nie został skrzywdzony tym jednym startem. Ager ma rację. Między innymi ja robiłem sobie jaja, że 5:1 to mniej niż 5:0...ale z tego co pamiętam, konkluzja miała być taka, żeby dopisać Kubę po zawodach i dać mu wszędzie "W" czy coś takiego, aby wyniki się zgadzały, a oni (Siopek też był na kanale z tego co pamiętam) nie mieli z tego tytułu żadnej kary, bo to było zwykłe niedopatrzenie.

Jeśli to możliwe, Rada powinna pochylić się nad tym problemem, bo na kanale zdecydowana większość (tak przynajmniej mi się zdaje) była zdania, że absolutnie nie będą za to karani, bo po prostu wyjaśnimy Radzie, że nie chcieliśmy już robić zamieszania

Nie chcę mówić za wszystkich, ale myślę, że wiedząc, że mogą dostać ujemne punkty zgodzilibyśmy się, aby ewentualnie ten bieg z pierwszej serii powtórzyli lub, żeby po prostu "dojeżdżał" pozostałe biegi. Wyszło krzywo, ale ciężko chłopakom odmówić prób i starań.
 
 
MrKuba 

Wiek: 23
Dołączył: 25 Mar 2016
Posty: 24
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-05-21, 21:30   

Dokładnie, stawiłem się i byłem w stanie "oddac" wszystkie moje biegi żeby nie namieszać w zawodach. I bodajże od 3 biegu cierpliwie czekałem do końca zawodów żeby nie było ze tylko przychodze, wpisuje sie i wychodze.
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2019-05-22, 12:30   

Aaaa takie buty ! Dobra, chyba wszystko czaje i wielkie dzięki za wyjaśnienia, bo dowodem na to są świadkowie jak widać. W takim razie, wspólnymi siłami uratowaliśmy BL2 przed ujemnymi punktami. Dzięki za zainteresowanie tematem.
_________________
KAMOON !
 
 
siopek123 


Wychowanek klubu: Polonia Piła
Debiut w lidze: 11
Wiek: 26
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 416
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-05-23, 23:01   

Pisałem jakieś 3 miesiące temu o zmianę trenerki w Pile i nadal nikt nie raczył nic zmienić. Także napisze tutaj od razu z korektą. Pierwszą trenerkę w Lidze Miast oddaje Zielakowi natomiast sam zostaje jako drugi trener.
_________________
M@CI@$
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2019-05-24, 07:30   

siopek123 napisał/a
Pisałem jakieś 3 miesiące temu o zmianę trenerki w Pile i nadal nikt nie raczył nic zmienić. Także napisze tutaj od razu z korektą. Pierwszą trenerkę w Lidze Miast oddaje Zielakowi natomiast sam zostaje jako drugi trener.


Musiałem nie zauważyć chęci zmiany. Zmienione.
_________________
KAMOON !
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-05-28, 08:27   

Pytanie co do samego terminarza LM. Już teraz są 2 tygodnie obsuwy a terminarz LM jest dopiety do samego końca czerwca. Planujecie jakoś skrócić kolejki końcowe czy trzeba będzie upchnąć gdzies te mecze?
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna