Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania do Rady STS
Autor Wiadomość
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-15, 22:07   

Szczerze to mnie nawet jutro nie bedzie i nie zamierzam juz startowac w tym pseudo turnieju. Wiec rezerwowy moze sie na stale grzac. A ty vodecka sie tylko osmieszasz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2019-05-16, 12:50   

Vodecka napisał/a
Dlaczego nikt nie rozpatrzył do teraz protestu Adamusa na Basco za bloki w GP, a jutro juz kolejny turniej? Po wykluczeniu Fafura z IMP chyba decyzja może być tylko jedna c'nie?? no to do dzieła.


Spokojnie, sprawa była w toku. Za chwilę pojawi się werdykt.
_________________
KAMOON !
 
 
FaFur

Wychowanek klubu: Straw Hats
Debiut w lidze: 12
Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-05-16, 16:23   

Dlaczego są równi i równiejsi ? Dla mnie niezrozumiała decyzja. Basco przez cały bieg blokuje Adamusa, na końcu robi kamikadze i nic.Ja nawet nie wiedziałem, jakie mogą być konsekwencje,a on przecież doskonale wiedział, jaka sytuacja była ze mną a mimo to robi to z premedytacją. Dlaczego nie został on wykluczony z całego cyklu a ja tak ?? Chcieliście utemperować kolesiarstwo, no zajebiście. Adamus złożył prostest, a w mojej sytuacji nawet protestu nie było.Moja sytuacja, to miała być przestroga dla innych. Napisane było,że każda taka sytuacja będzie kończyła się wykluczeniem z całego sezonu. No i gdzie jest to wykluczenie ?? Tym bardziej,że gość wyraźnie dał znać,że ma głęboko w dupie GP. Ponadto nazwał to "pseudo turniejem". Jak jednego można wykluczyć, a drugiego nie za to samo przewinienie ?!
Ostatnio zmieniony przez FaFur 2019-05-16, 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2019-05-16, 16:30   

FaFur napisał/a
Dlaczego są równi i równiejsi ? Dla mnie niezrozumiała decyzja. Basco przez cały bieg blokuje Adamusa, na końcu robi kamikadze i nic. Przecież doskonale wiedział, jaka sytuacja była ze mną a mimo to robi to z premedytacją. Dlaczego nie został on wykluczony z całego cyklu a ja tak ?? Chcieliście utemperować kolesiarstwo, no zajebiście. Amber złożył prostest, a w mojej sytuacji nawet protestu nie było.Moja sytuacja, to miała być przestroga dla innych. Napisane było,że każda taka sytuacja będzie kończyła się wykluczeniem z całego sezonu. No i gdzie jest to wykluczenie ?? Tym bardziej,że gość wyraźnie dał znać,że ma głęboko w dupie GP. Ponadto nazwał to pseudo turniejem.


Pewnie dlatego że jest różnica i to zasadnicza pomiędzy blokowaniem, aby kolega z zespołu osiągnął jakąś korzyść, a blokowaniem bo akurat tak mi się widzi. Z resztą ten cały protest śmiesznie wygląda ze względu na osobę która to zgłosiła, najwidoczniej Adamus zapomniał jak sam potrafił np. mi puścić gaz abym tylko dostał tp w trawę albo w nią wpadł na zawodach indy także :devil:
_________________

 
 
FaFur

Wychowanek klubu: Straw Hats
Debiut w lidze: 12
Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-05-16, 16:33   

Jaka jest różnica,skoro niekorzyść osiąga i tak inny gracz ? To jeśli się blokuje "kolegę" nie ze swojej drużyny to tak można rozumiem :) ?
 
 
FaFur

Wychowanek klubu: Straw Hats
Debiut w lidze: 12
Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-05-16, 16:35   

blok ≠blok ?
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2019-05-16, 16:36   

FaFur napisał/a
Dlaczego są równi i równiejsi ? Dla mnie niezrozumiała decyzja. Basco przez cały bieg blokuje Adamusa, na końcu robi kamikadze i nic.Ja nawet nie wiedziałem, jakie mogą być konsekwencje,a on przecież doskonale wiedział, jaka sytuacja była ze mną a mimo to robi to z premedytacją. Dlaczego nie został on wykluczony z całego cyklu a ja tak ?? Chcieliście utemperować kolesiarstwo, no zajebiście. Amber złożył prostest, a w mojej sytuacji nawet protestu nie było.Moja sytuacja, to miała być przestroga dla innych. Napisane było,że każda taka sytuacja będzie kończyła się wykluczeniem z całego sezonu. No i gdzie jest to wykluczenie ?? Tym bardziej,że gość wyraźnie dał znać,że ma głęboko w dupie GP. Ponadto nazwał to pseudo turniejem. Jak jednego można wykluczyć, a drugiego nie za to samo przewinienie ?!


FaFur, masz prawo czuć się urażony, ale taka jest decyzja Rady. Każdy z nas wypowiedział się jak widzi tę sytuację i stąd taki, a nie inny werdykt. Braliśmy pod uwagę wykluczenie Basco z cyklu. Generalnie ciężko porównywać te dwie sytuacje, bo one się dużo różnią. Między innymi dlatego, że nikt na tym nie skorzystał, w przeciwieństwie do akcji z IMP. Basco wcale nie jest uniewinniony, bo jego "zawiasy" są dosyć poważne i przy jakimkolwiek kolejnym przewinieniu będzie to surowa kara. Uważam, że zawiasy są ostatnim ostrzeżeniem dla Basco. "Kolesiarstwo" jest utemperowane mimo takiej decyzji, bo jasno nie ma przyzwolenia na takie akcje.

A sam temat podejścia Basco do Grand Prix/ do STSa to tylko i wyłącznie jego opinia, czy jedzie o coś, czy ma to gdzieś. To jego sprawa, a nie nasza.
_________________
KAMOON !
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2019-05-16, 16:43   

FaFur napisał/a
Jaka jest różnica,skoro niekorzyść osiąga i tak inny gracz ? To jeśli się blokuje kolegę nie ze swojej drużyny to tak można rozumiem :) ?


Taka, że jak masz bieg w 3 z czego 2 z zawodników jedzie w 1 drużynie, to idzie bardzo prosto wydedukować że takowy blok działa na niekorzyść stsa, a w sytuacji w której Adamus blokował swego czasu mnie, albo teraz Basco jego jest to wiadome że jeden jak i drugi robili to na złość osobie którą blokowali, a nie żeby osoba trzecia na tym skorzystała. Więc tej drugiej sytuacji nie można potraktować na równi z tą pierwszą, bo w tej drugiej to tylko "prywatne porachunki" ewentualnie "niesportowe zachowanie" a w tej pierwszej to jawne oszukanie osoby trzeciej przez członków jednej drużyny. I jak widać ludzie którzy nad tym werdyktem siedzieli do tego doszli, i bardzo słusznie. Bo skoro uznali by że jednak blok z twojej sytuacji, jest równy temu z sytuacji Basco vs Adamus, to nagle wychodziłoby że teraz każde puszczenie gazu na takich zawodach, gdzie w biegu jedzie 4 zawodników z 4 różnych drużyn + do tego niepowiązanych ze sobą skutkowałoby automatycznym wyrzuceniem z zawodów, czyli jawny przejaw idiotyzmu :D

Odnosząc się jeszcze do twojej sytuacji moim zdaniem werdykt jest błędny, ponieważ nie można stwierdzić czy blok był z twojej inicjatywy czy z inicjatywy Vodecki dlatego moim zdaniem powinny zostać zatwierdzone wyniki przed wejściem w 1 łuk ostatniego okrążenia i byłoby najbardziej sprawiedliwie, ale to już nie ja decydowałem :wink:
_________________

 
 
FaFur

Wychowanek klubu: Straw Hats
Debiut w lidze: 12
Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-05-16, 17:08   

Ageroth napisał/a
FaFur napisał/a
Jaka jest różnica,skoro niekorzyść osiąga i tak inny gracz ? To jeśli się blokuje kolegę nie ze swojej drużyny to tak można rozumiem :) ?


Taka, że jak masz bieg w 3 z czego 2 z zawodników jedzie w 1 drużynie, to idzie bardzo prosto wydedukować że takowy blok działa na niekorzyść stsa, a w sytuacji w której Adamus blokował swego czasu mnie, albo teraz Basco jego jest to wiadome że jeden jak i drugi robili to na złość osobie którą blokowali, a nie żeby osoba trzecia na tym skorzystała. Więc tej drugiej sytuacji nie można potraktować na równi z tą pierwszą, bo w tej drugiej to tylko prywatne porachunki ewentualnie niesportowe zachowanie a w tej pierwszej to jawne oszukanie osoby trzeciej przez członków jednej drużyny. I jak widać ludzie którzy nad tym werdyktem siedzieli do tego doszli, i bardzo słusznie. Bo skoro uznali by że jednak blok z twojej sytuacji, jest równy temu z sytuacji Basco vs Adamus, to nagle wychodziłoby że teraz każde puszczenie gazu na takich zawodach, gdzie w biegu jedzie 4 zawodników z 4 różnych drużyn + do tego niepowiązanych ze sobą skutkowałoby automatycznym wyrzuceniem z zawodów, czyli jawny przejaw idiotyzmu :D

Odnosząc się jeszcze do twojej sytuacji moim zdaniem werdykt jest błędny, ponieważ nie można stwierdzić czy blok był z twojej inicjatywy czy z inicjatywy Vodecki dlatego moim zdaniem powinny zostać zatwierdzone wyniki przed wejściem w 1 łuk ostatniego okrążenia i byłoby najbardziej sprawiedliwie, ale to już nie ja decydowałem :wink:


Chodzi mi o to,że jednym wolno,drugim nie. Tym bardziej,że ja nie wiedziałem o jakiś konsekwencjach a on tak.
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2019-05-16, 17:18   

FaFur napisał/a
Ageroth napisał/a
FaFur napisał/a
Jaka jest różnica,skoro niekorzyść osiąga i tak inny gracz ? To jeśli się blokuje kolegę nie ze swojej drużyny to tak można rozumiem :) ?


Taka, że jak masz bieg w 3 z czego 2 z zawodników jedzie w 1 drużynie, to idzie bardzo prosto wydedukować że takowy blok działa na niekorzyść stsa, a w sytuacji w której Adamus blokował swego czasu mnie, albo teraz Basco jego jest to wiadome że jeden jak i drugi robili to na złość osobie którą blokowali, a nie żeby osoba trzecia na tym skorzystała. Więc tej drugiej sytuacji nie można potraktować na równi z tą pierwszą, bo w tej drugiej to tylko prywatne porachunki ewentualnie niesportowe zachowanie a w tej pierwszej to jawne oszukanie osoby trzeciej przez członków jednej drużyny. I jak widać ludzie którzy nad tym werdyktem siedzieli do tego doszli, i bardzo słusznie. Bo skoro uznali by że jednak blok z twojej sytuacji, jest równy temu z sytuacji Basco vs Adamus, to nagle wychodziłoby że teraz każde puszczenie gazu na takich zawodach, gdzie w biegu jedzie 4 zawodników z 4 różnych drużyn + do tego niepowiązanych ze sobą skutkowałoby automatycznym wyrzuceniem z zawodów, czyli jawny przejaw idiotyzmu :D

Odnosząc się jeszcze do twojej sytuacji moim zdaniem werdykt jest błędny, ponieważ nie można stwierdzić czy blok był z twojej inicjatywy czy z inicjatywy Vodecki dlatego moim zdaniem powinny zostać zatwierdzone wyniki przed wejściem w 1 łuk ostatniego okrążenia i byłoby najbardziej sprawiedliwie, ale to już nie ja decydowałem :wink:


Chodzi mi o to,że jednym wolno,drugim nie. Tym bardziej,że ja nie wiedziałem o jakiś konsekwencjach a on tak.


No jemu przecież nie wolno, dostał karę adekwatną do czynu. Nie można go ukarać jak Ciebie, bo w twoim przypadku twój kolega z drużyny na tym skorzystał, a tutaj nikt nie skorzystał i chyba nikt nie stracił. A o konsekwencjach wiedzieć nie mogłeś bo w ostatnich sezonach nie było podobnych sytuacji żeby ktoś napisał protest, bo o blokach w IMP z tego co kojarzę działy się takie rzeczy, ale chyba nigdy nie było to nagłośnione w takiej skali jak teraz + nie było zapisu w regulaminie który by pozwolił działać także masz pecha i tyle bo to nie ty powinieneś być wykluczony za ten czyn a Vodecka i taka jest prawda, ale było minęło :rotfl:

PS Tzn sorry Groig ostatecznie nie napisał protestu, ale Rada się podjęła tego tematu widząc jaki dym się zrobił, a w poprzednich sezonach nawet jeśli ktoś o tym pisał to wszyscy umywali ręce i bronili się tym że nie jest to zakazane w regulaminie.
_________________

 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2970
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-05-16, 18:17   

Prawda jest taka, że od jakiegoś czasu mamy na forum i w grze "koło nieprzyjaciół Vodecki". I ciągle te same osoby dymią i się udzielają jeśli wychodzi jakakolwiek sprawa, która może tyczyć się mnie, czy mojej drużyny czy też Unii Leszno. Whatever. I tutaj akurat Ageroth masz 100% racji. Gdyby w IMP doszło do podobnej sytuacji z kimś innym to Radi, Szogun, Barnej i kilku innych nie zrobiło by takiej gównoburzy na forum i temat znowu by został zamieciony pod dywan jak to bywało wcześniej i to jest fakt ale że skorzystałem na tym ja to się zrobiła afera. O Fafura i jego blok najmniej wtedy chodziło mam wrażenie :crazy:

Nie rozumiem tylko dlaczego uważasz, że ja wtedy powinienem być wykluczony jak jechałem tylko swoje i nikomu się o nic nie prosiłem. Ale w sumie Ty też należysz do tej grupy wspomnianej wyżej stąd pewnie taka opinia z kosmosu. Teraz też masz "ale" do Adamusa, że gdzieś Cię kiedyś wyblokował więc na złość jemu bronisz Basco. Tak właśnie robicie.


Bloki w IMP były od zawsze i wielu z nas tego doświadczyło na własnej skórze, a mimo to nigdy nikt nie pofatygował się dodać żadnego punktu do regulaminu. Nagle w tym sezonie nakręcili afery i od razu rada sobie przypomniała żeby reagować. Ta sytuacja z Basco pokazuje, że gdy się chce jakiejkolwiek reakcji to musisz zebrać sobie parę osób i napierdzielać kilka dni na forum w danym temacie żeby była jakaś reakcja. Podejrzewam, że gdybym wczoraj nie zadał pytania to by nikt nawet odpowiedzi nie dał do dzisiaj co z tą sytuacją.

Ja się pytam jak można za takie samo wykroczenie dać dwie różne kary?? Tłumaczenie, że ja wtedy na tym skorzystałem, a tutaj nikt nie skorzystał jest tłumaczeniem za przeproszeniem: "totalnie z dupy" ponieważ w tym biegu Adamus został pozbawiony rywalizacji o 3 punkty i tym samym skorzystało na tym dwóch zawodników, którzy przyjechali przed nim. Ponadto MagicOver dzięki trójce w tym biegu mógł jechać w półfinale, a Adamus o mały włos nie wypadł poza ósemkę co w dalszej części sezonu mogło nawet skutkować utratą szans na złoty medal MŚ. Więc jak ktoś ocenie te sytuację to mógłby się chociaż zagłębić jaka była wtedy sytuacja w zawodach i obejrzeć do tego powtórkę. I nie pierdzielcie tutaj głupot, że na tamtej sytuacji ktoś zyskał, a ktoś stracił, a na tej nie. To jest ta sama sytuacja i skoro Fafur nieświadomy konsekwencji i nie łamiąc regulaminu został wywalony z IMP to ja się pytam jakim cudem BASCO w pełni świadomy konsekwencji jakie wynikają z blokowania w indy (po wcześniejszej decyzji rady) dostaje kilka tygodni później tylko ostrzeżenie??
Jeszcze na dodatek Fafur zatrzymał się dosłownie na ułamek sekundy po tym jak mu lagło, a Basco od początku perfidnie holował Adamusa i jeszcze chciał mu wycedzić Kamikaze...

Tym werdyktem pokazujecie tylko, że od lat w STS-ie nic się nie zmienia. Są równi i równiejsi i nie ma żadnych jasnych zasad. Dowolna interpretacja, jak komu zawieje.

Podsumowując: Nie ma gównoburzy, nie ma reakcji.
_________________

 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2019-05-16, 18:36   

Vodecka napisał/a
Prawda jest taka, że od jakiegoś czasu mamy na forum i w grze koło nieprzyjaciół Vodecki. I ciągle te same osoby dymią i się udzielają jeśli wychodzi jakakolwiek sprawa, która może tyczyć się mnie, czy mojej drużyny czy też Unii Leszno. Whatever. I tutaj akurat Ageroth masz 100% racji. Gdyby w IMP doszło do podobnej sytuacji z kimś innym to Radi, Szogun, Barnej i kilku innych nie zrobiło by takiej gównoburzy na forum i temat znowu by został zamieciony pod dywan jak to bywało wcześniej i to jest fakt ale że skorzystałem na tym ja to się zrobiła afera. O Fafura i jego blok najmniej wtedy chodziło mam wrażenie :crazy:

Nie rozumiem tylko dlaczego uważasz, że ja wtedy powinienem być wykluczony jak jechałem tylko swoje i nikomu się o nic nie prosiłem. Ale w sumie Ty też należysz do tej grupy wspomnianej wyżej stąd pewnie taka opinia z kosmosu. Teraz też masz ale do Adamusa, że gdzieś Cię kiedyś wyblokował więc na złość jemu bronisz Basco. Tak właśnie robicie.


Bloki w IMP były od zawsze i wielu z nas tego doświadczyło na własnej skórze, a mimo to nigdy nikt nie pofatygował się dodać żadnego punktu do regulaminu. Nagle w tym sezonie nakręcili afery i od razu rada sobie przypomniała żeby reagować. Ta sytuacja z Basco pokazuje, że gdy się chce jakiejkolwiek reakcji to musisz zebrać sobie parę osób i napierdzielać kilka dni na forum w danym temacie żeby była jakaś reakcja. Podejrzewam, że gdybym wczoraj nie zadał pytania to by nikt nawet odpowiedzi nie dał do dzisiaj co z tą sytuacją.

Ja się pytam jak można za takie samo wykroczenie dać dwie różne kary?? Tłumaczenie, że ja wtedy na tym skorzystałem, a tutaj nikt nie skorzystał jest tłumaczeniem za przeproszeniem: totalnie z dupy ponieważ w tym biegu Adamus został pozbawiony rywalizacji o 3 punkty i tym samym skorzystało na tym dwóch zawodników, którzy przyjechali przed nim. Ponadto MagicOver dzięki trójce w tym biegu mógł jechać w półfinale, a Adamus o mały włos nie wypadł poza ósemkę co w dalszej części sezonu mogło nawet skutkować utratą szans na złoty medal MŚ. Więc jak ktoś ocenie te sytuację to mógłby się chociaż zagłębić jaka była wtedy sytuacja w zawodach i obejrzeć do tego powtórkę. I nie pierdzielcie tutaj głupot, że na tamtej sytuacji ktoś zyskał, a ktoś stracił, a na tej nie. To jest ta sama sytuacja i skoro Fafur nieświadomy konsekwencji i nie łamiąc regulaminu został wywalony z IMP to ja się pytam jakim cudem BASCO w pełni świadomy konsekwencji jakie wynikają z blokowania w indy (po wcześniejszej decyzji rady) dostaje kilka tygodni później tylko ostrzeżenie??
Jeszcze na dodatek Fafur zatrzymał się dosłownie na ułamek sekundy po tym jak mu lagło, a Basco od początku perfidnie holował Adamusa i jeszcze chciał mu wycedzić Kamikaze...

Tym werdyktem pokazujecie tylko, że od lat w STS-ie nic się nie zmienia. Są równi i równiejsi i nie ma żadnych jasnych zasad. Dowolna interpretacja, jak komu zawieje.

Podsumowując: Nie ma gównoburzy, nie ma reakcji.


Trochę poleciałeś z tym że wszystko robi się przeciwko Tobie. Już ci wytłumaczę dlaczego Ty. Pierwsza sprawa nie da się udowodnić Fafurowi że blokował, ale on nie jest w stanie udowodnić że miał laga. Dwa skorzystałeś na tym najbardziej Ty, bo Fafur i tak jechał pierwszy. Dlatego uważam że jedyne sprawiedliwe rozegranie tamtego biegu to zatwierdzenie wyników do 4 okrążenia.
_________________

 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2970
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-05-16, 18:50   

Nie twierdzę, że wszystko robi się przeciwko mnie. Twierdzę, że gdyby na moim miejscu był np. Siopek albo Sensity to mielibyśmy conajmniej kilka postów w tym temacie mniej i na radę by nie było takich nacisków co za tym idzie Fafura ominęła by tak drastyczna kara ponieważ zakończyłoby się to dokładnie tak samo jak we wszystkich wcześniejszych sytuacjach. Do ognia cały czas dowalał Radi, któremu chodzi tylko i wyłącznie o mnie i o to, że nie ma miejsca w Unii dla patoli jak ja jestem trenerem. Szogun też tylko czeka zawsze żeby coś dopowiedzieć jeśli o mnie chodzi, to samo Mikołaj. Obydwoje proponowali nawet odstąpienie swoich miejsc w IMP... i właśnie takie cyrki i kurtuazje wpływały na decyzje rady.


Takie zatwierdzenie biegu po czterech kółkach było z kolei krzywdzące w moją stronę bo bieg trwa 4 kółka, a nie 3 i tym samym byłoby to odebranie mi szansy walki do końca gdzie nie miałem pół prostej straty do Groiga tylko kawałek i łokcie na nim więc po zbudowaniu prędkości miałem jeszcze możliwość pikowania na ostatnim łuku i ewentualnego wyprzedzenia go. Jedynym słusznym rozwiązaniem w tamtej sytuacji byłaby po prostu powtórka biegu i przejechanie raz jeszcze.

ALe to nie jest już teraz pora na wracanie aż tak szczegółowo do tamtej sytuacji bo tworzymy osobną dyskusję, a nie o tym teraz rozmawiamy. Mi chodzi teraz o konsekwencję w działaniach i odpowiednią karę dla Basco.
_________________

 
 
Pityk


Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 53
Skąd: ZG
Wysłany: 2019-05-16, 19:08   

Moim zdaniem trochę pokrętna logika. W ten sposób, przykładowy Groig, przed biegiem nie będzie już musiał się zastanawiać, czy przypadkiem nie jedzie z nim 2 czy nawet 3 zawodników z jednego klubu, tylko czy może któryś z jadącej 3ki ma do niego jakiś problem, bo w takim wypadku hulaj dusza, rób co Ci się podoba.
Dla mnie sprawa analogiczna do tej z Fafurem. Ktoś stracił (Adamus/Groig) i ktos zyskał (MagicOver/Vodecka). Czy zyskującym był kolega z drużyny dla mnie ma raczej drugorzędne znaczenie z powodów wymienionych przeze mnie powyżej. Choć może nawet to co zrobił Basco było gorsze, bo było przejawem złości, agresji i chęci popsucia zabawy innemu graczowi, podczas gdy Fafur, przy założeniu że blokował (co nie zostało ostatecznie udowodnione), chciał pomóc koledze (celem samym w sobie nie było przeszkodzenie innemu graczowi) - a to jakoś łatwiej zrozumieć i przyjąć (co nie znaczy, że należy to akceptować).
 
 
Massa 


Wychowanek klubu: Beer Brothers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 32
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 479
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-05-16, 22:00   

Ager - podaj jeszcze statystykę ile razy w zawodach oficjalnych wygrałeś z Adamem :D W kryterium dostałeś od niego tp, ale czy to był blok, to wątpię w to bardzo.

Co do tego werdyktu, to zgadzam się z Vodzią i Fafurem. Sorry. Ten sam kaliber zbrodni, zupełnie odmienna kara.
_________________
Home is where the Reaper is
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-16, 23:07   

Że wam się tak chcę dyskutować... popieram Agerotha w 100%. Każdy kij ma dwa końce. Fafur pomogłeś przyjacielowi w IMP. To że ja się blokowałem z Adamusem w GP to zupełnie inna kwestia bo tam jesteśmy tak jakby neutrealni. A ty pomogłeś przyjacielowi z drużyny.

Koniec końców sam postanowiłem zrezygnować z udziału w Grand Prix i mam nadzieję że tym zakańczam tę bezsensowną dyskusję.
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-17, 07:39   

Prawda jest taka, że Rada ma "przesrany" okres tylko i wyłącznie z uwagi na "gówniarzerię" na torze...a za chwilę, jeden czy drugi bystry zapyta "dlaczego nie zrobiliście...?" i w kropki wstawi turniej, reklamę, ligę wakacyjną, regulamin czy cokolwiek innego. A chłopaki zamiast móc nad czymś pracować, siedzą i rozkminiają niczym Biuro Legislacyjne albo Sąd Najwyższy jakie są szczegółowe zapisy, intencje czy kontekst sytuacji.

Ludzie kurwa, pomyślcie trochę. Rozumiem irytację FaFura, ale jednak stary zachowałeś się "po koleżeńsku" co w zawodach indy powinno być zabronione i chyba wszyscy się tutaj zgadzają. Rozumiem też Vodzie, bo odbiera mu się szanse "sportowego" wygrania z groigiem i tego, że mógł to zrobić, a do tego każę jego kolegę ostro za przewinienie, które było taką "tajemnicą poliszynela" - każdy wiedział, słyszał, ale nikt oficjalnie nie walczył o zmianę. Rozumiem tez Basco, który blokował "przeciwnika", z którym mu nie "po drodze" i w sumie robił to nie, żeby komuś pomóc (tak, jak chciał FaFur) tylko, żeby zaszkodzić - i tu największy minus, jak ktoś pisał (chyba Pityk), że w sumie świadomie i po karze dla innego gracza, a do tego z czystej niechęci do danego zawodnika - to bardzo słabe.

Mimo wszystko, że każdego da się zrozumieć, wszyscy trzej Panowie - FaFur, Vodecka i Basco...zapominacie o jednej kwestii - oczywiście, że nie da się udowodnić celowości działania, ale dla mnie najbardziej żenujący jest fakt, że do teraz żaden z Was nie dźwignął tematu na tyle, żeby powiedzieć prawdę. Każdy tłumaczył się po "rozpoczęciu analiz", że "lagowało"...kurwa, dla mnie tym najbardziej sobie przegrywacie. Ja wiem, że tu nie jeden jest "internetowy prawilniak" i zna zasadę, że "jak złapią za rękę, mów, że nie Twoja ręka", ale jeśli podnosicie argumenty o trosce o "grę", "społeczność" czy cokolwiek takiego, jeśli od Rady oczekujecie zaangażowania i jeśli sami często angażujecie się w rozwój tej gry (czego chyba nie można im odmówić, bez względu na metody) to miejcie minimum szacunku do innych i nie pierdolcie głupot tylko miejcie jaja i mówcie jak jest i nie marnujcie czasu.

Nie wiem jak podchodziła do tych tematów Rada, ale ja za takie "bujanie" w tłumaczeniach tym bardziej bym wypierdalał, a Wy nie tylko nie dźwigacie swoich czynów, co jeszcze "zapamiętujecie" i czekacie, żeby dojebać się do kogoś innego, chociaż sami nadal walicie w chuja :crazy: Basco, fajnie, że zrezygnowałeś, ale szczerze? Po Twojej odpowiedzi o samym cyklu...szkoda, że w ogóle w nim startowałeś według mnie. Zwłaszcza jeśli prezentowałeś taką "klasę".

Poza wszystkim więcej luzu, dystansu i szacunku...bo coraz więcej widzę tu osób, które spokojnie w jednym miejscu z czołowymi asami PoPiSu by się mogli ustawiać w ramach "logicznych argumentacji"...
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2970
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-05-17, 08:04   

Nie "zakańczasz" bo ta dyskusja ma sens. Już nie chodzi o sam Twój udział w GP i wydalenie Cię z cyklu ale o konsekwencje w działaniach rady oraz jasne i klarowne sytuacje na przyszłość. Po tym werdykcie rada doprowadza do tego, że w przyszłości przy podobnych protestach w zawodach indy Komisja ds. protestów przed postawieniem werdyktu będzie jeszcze musiała maglować Facebooki graczy albo robić wywiad środowiskowy czy zainteresowani zawodnicy nie są przypadkiem kolegami, przyjaciółmi, wrogami czy neutralni :crazy:

A może MagicOver to twój dobry przyjaciel i Ty mu pomagałeś w tym biegu? :devil:
_________________

 
 
AdamusKST 


Wychowanek klubu: Yankees Team
Debiut w lidze: 08
Wiek: 27
Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 132
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-05-17, 11:55   

"Ager - podaj jeszcze statystykę ile razy w zawodach oficjalnych wygrałeś z Adamem :D W kryterium dostałeś od niego tp, ale czy to był blok, to wątpię w to bardzo."

Uważaj, bo w gratisie jeszcze dostaniesz statystkę z treningów i parek, kiedy jeździłem w FZG. :lol2:

Wracając do tematu. Zanim wyleje się szambo na Radę - kilka słów ode mnie. Parę dni temu, kiedy Rada zastanawiała się nad karą dla Basco, rozmawiałem z Zabą, który jest w owej Radzie. Poprosiłem, aby dali mu karę w zawieszeniu, ponieważ chciałem w jakimś stopniu "polubownie" załatwić tą sprawę. Jednakże nie wiem, czy moje zdanie w jakimś wymiarze albo w ogóle zostało wzięte pod uwagę - tutaj pytanie trzeba kierować do Rady.

Od razu zaznaczę, że nie łączyłem mojej sprawy z akcją pary Fafur - Vodecka. Nie chcę być posądzony, że mam jakąś awersję do tej dwójki - nie znam ich dobrze.

Na koniec - proponuję Radzie raz na zawsze wyjaśnić sprawę blokowania w zawodach indywidualnych, czy jest przyzwolenie czy też nie, ponieważ różne opinie na ten temat słyszałem.
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2682
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-17, 14:32   

AdamusKST napisał/a
Wracając do tematu. Zanim wyleje się szambo na Radę - kilka słów ode mnie. Parę dni temu, kiedy Rada zastanawiała się nad karą dla Basco, rozmawiałem z Zabą, który jest w owej Radzie. Poprosiłem, aby dali mu karę w zawieszeniu, ponieważ chciałem w jakimś stopniu polubownie załatwić tą sprawę. Jednakże nie wiem, czy moje zdanie w jakimś wymiarze albo w ogóle zostało wzięte pod uwagę - tutaj pytanie trzeba kierować do Rady.


Twój głos nie został przekazany do Rady i decyzja była wypracowana w oparciu o poglądy członków Rady (a te były różne, więc jakiś kompromis trzeba było wypracować). Poza tym zapewne nie miałby wpływu na decyzję.

AdamusKST napisał/a
Na koniec - proponuję Radzie raz na zawsze wyjaśnić sprawę blokowania w zawodach indywidualnych, czy jest przyzwolenie czy też nie, ponieważ różne opinie na ten temat słyszałem.


Przygotowywany jest nowy punkt Regulaminu STS, ale wymaga to czasu, aby w pełni go dopracować, żeby ułatwić pracę przy rozpatrywaniu ewentualnych protestów Komisji (ograniczenie interpretacji przepisów tylko do jednej).
 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-05-17, 15:05   

W mojej ocenie droga Rado zabrakło odrobiny konsekwencji w tej decyzji.
Niespełna tydzień, dwa (?) przed zdarzeniem z Basco i Adamusem, na forum odbywała się gorąca dyskusja odnośnie blokowania w zawodach indywidualnych. Koniec końców gdzieś w kuluarach zapadła decyzja, że kategorycznie sprzeciwiamy się takim zagraniom, a lada dzień zapis taki pojawi się w regulaminie...

Niedługo po dyskusjach i wyciągniętych wnioskach(w mojej ocenie jak najbardziej słusznych), gość robi dokładnie takie samo przewinienie, będąc w pełni świadomy tego, że jest to zabronione i dostaje wyrok w zawieszeniu.

I w niczym nie trafiają do mnie argumenty, że przewinienie FaFura było gorsze. Moim zdaniem kaliber jest taki sam (blok=blok), z taką różnicą, że FaFur nie do końca był świadomy konsekwencji i nie było uregulowane, czy jest to zabronione, a Basco zrobił to wiedząc, że nie ma przyzwolenia na takie zagrania.

A może by tak gdzieś w offtopie zrobić temat z propozycjami zmian w regulaminie, gdzie każdy w luźnej rozmowie i miejmy nadzieję bez napinki będzie podrzucał propozycję zmian, bądź luki ?
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2019-05-17, 15:29   

Generalnie to nie chcę się za bardzo rozpisywać i tłumaczyć z decyzji Rady, bo to nie ma sensu i zawsze będą sprzeciwy i nigdy nie dogodzimy wszystkim. Wiadomo, że pretensje mają pokrzywdzeni i oni nagle widą luki regulaminowe, podobne sytuacje z innym werdyktem. Ja będę powtarzał to do znudzenia - że wszystkie decyzje poprzednich ekip (Rady) przed tym sezonem, dla obecnej Rady jest mało ważne, po prostu. My funkcjonujemy od tego sezonu i cały czas od kilku osób pojawią się teksty: "bo przez 20 sezonów nie było tego...", "bo nigdy wcześniej rada...a teraz nagle" albo że jakaś sytuacja sprzed 5 sezonów była olana, a teraz nie jest. Inni rządzący = inne decyzje. Ludzie - nie porównujcie obecnej Rady do poprzednich. My wyciągamy wnioski, tworzymy decyzje, werdykty tylko z sytuacji, które są za naszej kadencji. Nie przypisujcie nam przeszłości poprzednich radnych.

Vodzia - gdzieś tam napisałeś, że gdybyś nie przypomniał Radzie o werdykcie dot. Basco to byśmy nie napisali. Szczerze to nie chce mi się robić screena z grupy Rady z fejsa, od kiedy ruszył temat Basco, ale wierz mi na słowo, że nie od wczoraj i decyzja była wypracowana przez dłuższy czas, podobnie było z sytuacją z IMP. Werdykty były dosyć późno, bo sytuacje nie były łatwe do oceny.

Macie pretensje, bo uważacie, że blok = blok. My to inaczej zinterpretowaliśmy i wyżej chłopaki to wyjaśnili, więc powtarzać tego nie muszę.

Cyki, w skrócie - szacun, bo wszystko idealnie ująłeś. A najbardziej podoba mi się to zdanie, bo jest mega prawdziwe: "A chłopaki zamiast móc nad czymś pracować, siedzą i rozkminiają niczym Biuro Legislacyjne albo Sąd Najwyższy jakie są szczegółowe zapisy, intencje czy kontekst sytuacji."

m4te0 - ciekawa opcja i pomysł, żeby ruszyć z dyskusją nt. zmian w regulaminie, jestem za, ale z tego co kojarzę to jest już taki post, gdzie można rozmawiać na ten temat.

Luki regulaminowe są jak widzicie pozostałościami poprzednich ekip radnych, nie są brakiem stworzonym przez nas, a mimo to my, jako nowa rada ponosimy za to konsekwencje. Ok, rozumiem, ale cierpliwości... Cały czas kilka tematów jest "w grze", w trakcie ustalania, nowe punkty regulaminu. A Wy, którzy nie wiecie ile jest obowiązków w radzie, nie zdajecie sobie sprawy, że dzień w dzień jest coś do roboty i trzeba trzymać rękę na pulsie. Tylko potraficie narzekać, na błędne decyzje, bo nie są po Waszej myśli i ogólnie na brak ruchów rady. Zapraszam chętnych do współpracy, to się wykażecie jak dysponujecie swoim czasem na rzecz STSa. I nie, nie żalę się, ale pomyślcie czasem przed napisaniem czegoś. Docencie zaangażowanie innych.
_________________
KAMOON !
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2970
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-05-17, 15:47   

Żadnego odniesienia do rzetelnych argumentów, których było conajmniej kilka i pokrętne wytłumaczenie... Nadal Uważasz, że nikt na bloku Basco nie stracił i nikt nie skorzystał?? Rozumiem, że w nowym pkt regulaminu będą wytyczone różne podpunkty, że inaczej każemy kiedy:
A) ktoś jest naszym kolega z drużyny
B) ktoś jest naszym stsowym wrogiem
C) ktoś jest nam neutralny ale potrzebujemy go zbloczyć dla swojej korzyści
D) ktoś jest naszym kolega ale niekoniecznie z drużyny więc powołujemy komisje ds. Badania kolezenstwa w stsie by wiedzie jaką karę nałożyć.

Tak to ma wyglądać?? To pozdrawiam.
_________________

 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2019-05-17, 16:07   

Vodecka napisał/a
Żadnego odniesienia do rzetelnych argumentów, których było conajmniej kilka i pokrętne wytłumaczenie... Nadal Uważasz, że nikt na bloku Basco nie stracił i nikt nie skorzystał?? Rozumiem, że w nowym pkt regulaminu będą wytyczone różne podpunkty, że inaczej każemy kiedy:
A) ktoś jest naszym kolega z drużyny
B) ktoś jest naszym stsowym wrogiem
C) ktoś jest nam neutralny ale potrzebujemy go zbloczyć dla swojej korzyści
D) ktoś jest naszym kolega ale niekoniecznie z drużyny więc powołujemy komisje ds. Badania kolezenstwa w stsie by wiedzie jaką karę nałożyć.

Tak to ma wyglądać?? To pozdrawiam.


Dla Basco skończyło się na upomnieniu, ze względu na osobiste porachunki i Basco jest pierwszą i ostatnią upomnianą osobą. Każdy kolejny będzie karany. Zasady są proste, że nie ma pozwolenia na takie blokowanie. Przewinienie było i tutaj nie ma wątpliwości. Nie rozbieramy na czynniki pierwsze tamtego biegu z GP, bo nie ma takiej potrzeby. Sytuacja ewidentnie tyczy się dwóch osób. Rada uznała, że sytuacje są różne od siebie, mimo wspólnego tematu - blokowania. FaFur nie został upomniany, bo sytuacja była perfidna i naprawdę wielkiej wagi i tutaj już było potrzebne zinterpretowanie całego biegu. Więcej upomnień nie będzie, więc nie radzę dokonywać podobnych sytuacji do Basco, powołując się, że jak Basco mógł, to ja też mogę.
_________________
KAMOON !
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2970
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-05-17, 16:12   

Sprawa Basco była większej wagi ale tylko Wy tego nie rozumiecie albo nie chcecie zrozumieć. Fafur pomógł nie będąc niczego świadomym, ze tak nie wolno bo nigdy nie było to zabraniane. Regulamin też tego nie zabraniał. A Basco blokował z pełną premedytacją i od samego początku biegu wiedząc o bezwzględnym zakazie blokowania w indywidualnych zawodach kilka dni po sytuacji z Fafurem... To jest jeszcze gorsze. Jak recydywa. Do tego taki Magic Over w tej chwili dzięki tej trójce za darmo jest liderem cyklu GP. To chyba też ważne? Adamus o mały włos nie wyleciał z półfinałów... Nie wiem jak to jeszcze wytłumaczyć żeby dotarło to o co tu "walczymy". Nie oczekujcie poklasku od ludzi jak nie potraficie być konsekwentni w swoich decyzjach.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna