Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania do Rady STS
Autor Wiadomość
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-11-05, 16:49   

Coś w tym jest co piszesz. Trzeba coś ruszyć
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2018-11-05, 18:33   

Popieram. My w lidze miast czekamy na werdykt już prawie trzy tygodnie co jest absurdalne. Jak coś to służę pomocą i chętnie wejdę w skład komisji.
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2018-11-06, 06:46   

Domin napisał/a
Decyzja 3/s23




Komisja ds. protestów po zapoznaniu się z protestem złożonym przez Ipaq'a (Start Gniezno - Wybrzeże Gdańsk) postanawia przyjąć protest i zweryfikować wynik meczu jako walkower dla Startu Gniezno 40:0.

Cytat
Art. 30
1. Drużyna, w składzie której wystartuje w Rozgrywkach zawodnik nieuprawniony zostaje ukarana:
* W przypadku startu w Rozgrywkach ligowych - walkowerem na rzecz drużyny przeciwnej.
[...]
2. Trener drużyny określonej w pkt 1 zostaje ukarany zakazem startów na okres do 6 najbliższych kolejek ligowych.


Cytat
Obcokrajowcy:
a) zawodnicy spoza granic Polski mogą występować w rozgrywkach Ligi Miast na zasadzie stranieri


W składzie Wybrzeża Gdańsk wystąpiło 3 stranieri (Bobby - stranieri, czaka - stranieri, ZiGi - obcokrajowiec), pod numerami 1-6. Prawo do wystawienia do składu pod numerami 1-6 ma tylko 2 stranieri. W związku z tym w meczu wystąpił zawodnik nieuprawniony do startu z numerów 1-6, więc zgodnie z Regulaminem STS Wybrzeże Gdańsk zostaje ukarane walkowerem na rzecz Startu Gniezno. Wierzymy w brak złych intencji, gdyż było to pierwsze tego typu przewinienie, dlatego Komisja ds. protestów postanowiła nie wyciągać konsekwencji wobec trenera Wybrzeża Gdańsk. Będziemy jednak bacznie przyglądać się w dalszej części sezonu i w przypadku ponownego złamania tej części Regulaminu STS spojrzymy zdecydowanie surowszym okiem.


Skoro Ruski Blyat jeździ w IMP, do tego z tego co widzę jego 1 klubem w LM jest Gdańsk + nie ma szans na utworzenie drużyny z jego miasta, to niby dlaczego nie jest on wychowankiem w Wybrzeżu ? Patrząc z tej perspektywy powinien mieć Wychowanek Wybrzeże Gdańsk Stranieri GKM Grudziądz.
_________________

 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2018-11-06, 10:21   

Decyzja dot. walkowera jest absurdalna. Skoro Boom sam wspominał, że ZiGi jest traktowany jako wychowanek i w związku z czym Wybrzeże korzysta z niego jako wychowanka, to dlaczego zastosowano walkower? Wiem, że to dział pytań do Rady, stąd pytanie do Rady: czy Rada zamierza sama pochylić się nad tym problemem, czy do tego niezbędne będzie odwołanie ekipy z Gdańska?
 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2018-11-06, 11:11   

Przecież Boom nie ma żadnej mocy w rękach żeby podejmować jakiekolwiek decyzje. Post wyjaśniający temat Zigiego został zlany ciepłym moczem. Komisja do spraw protestów robi za organ zarządzający ligą i to oni decydują kto jest wychowankiem, kto stranierim. Brawo Panowie, well done :) Jeszcze tylko reforma ligi miast, jeden-dwa sezony i będziecie czwórmecze jeździć jak w DPL-u. Dobry kabaret :D
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-06, 12:58   

Przepis o tym, że obcokrajowiec w Lidze Miast nie ma prawa nabycia statusu wychowanka nigdy się nie zmienił. ZiGi może jeździć tylko i wyłącznie jako stranieri w LM aż do końca swojej "kariery" w STS. Nawet jeżeli byłby traktowany jako Polak to status wychowanka mógł uzyskać nie w Wybrzeżu Gdańsk, a w GKM-ie Grudziądz (według przepisów dla Polaków-stranieri liczy się ostatni klub, w którym się występowało). Prawa występu w IMP ZiGi również nie miał.

Barnej napisał/a
Komisja do spraw protestów robi za organ zarządzający ligą i to oni decydują kto jest wychowankiem, kto stranierim.


Komisja ds. protestów odpowiada za rozpatrywanie protestów i czuwa nad przestrzeganiem Regulaminu. Można powiedzieć, że taki Trybunał Konstytucyjny STS-a.
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2018-11-06, 13:14   

Problem z tym że Rusek dostał pozwolenie na jazdę w IMP.
_________________

 
 
Szogun 


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1391
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2018-11-06, 13:30   

Dla mnie gość z komisji który nie respektuje regulaminu, wytycznych, ustaleń I nie bierze pod uwagę wszystkich składowych - tylko próbuje być "Alfą I Omegą" do tego jara się jak dziecko zabawką werfikowaniem wyników powinien być z komisji usunięty I zając się żeglarstwem.
_________________

 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2684
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-06, 13:41   

Wytycznych i ustaleń chyba tylko pomiędzy jedną osobą a trenerem Wybrzeża. Nie było żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Tak samo nie było żadnego komunikatu o jakiejś zmianie przepisów. A sam protest został przyjęty jednogłośnie w komisji.
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2018-11-06, 15:41   

Dla mnie to jest tak. Ruskiego traktujemy od kilku sezonów jak Holtę. Jeździ na polskiej licencji w stsa, dlatego startował w IMP. Co do tego gdzie powinien mieć status wychowanka. Skoro od x sezonów była zasada, że jeżeli w danym sezonie startuje drużyna, w której startowało się od początku, należy do niej wrócić. Gdyby w tym sezonie zgłosiłyby się drużyny z Gdańska i Grudziądza, Zigi wraca do Gdańska, bo tam pojechał pierwszy sezon w Lidze Miast. Dodając do tego fakt, że niejako traktuje się go w tej grze jako Polaka, i nie ma szans że w najbliższej przyszłości, zgłosi się drużyna z Dyneburga, z automatu zostaje on wychowankiem Gdańska, bo jest to jego pierwszy klub. Jedynym błędem jest to, że nikt nie wpadł na to przy nadawaniu mu "polskiej licencji" aby określić jego stosunek do Ligi Miast. I tylko o to się można kłócić. A wyrok w tej sprawie jest tak absurdalny że aż szkoda komentować. Walkower ? Co najwyżej powtórzenie meczu i to jest max co można w tej sprawie zrobić, oprócz utrzymania wyniku spotkania.
_________________

 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-11-06, 16:07   

Zastanawia mnie tylko co tu jest winny Gdańsk, skoro dostali ode mnie informacje, że ZiGi jest traktowany jako wychowanek. Pojechali mecz, odjechali go w sportowej rywalizacji i tyle. Czyż kilka werdyktów komisji nie opiera się na sloganie 'idąc za sportowym duchem rywalizacji'? Jak już karać to mnie, za wprowadzenie w błąd, ale gdzie tu błąd?

'Wytycznych pomiędzy jedną osobą, a trenerem Wybrzeża' - wszystko się zgadza, ale nieskromnie może napiszę - to kto jak nie zarządzający ligą ma udzielać informacji odnośnie zagwozdek? Status wychowanka, z tego co ja pamiętam uzyskuje zawodnik w momencie pierwszego wyboru klubu w lidze miast (chyba, że jest z miasta żużlowego, ale jego miasto nie startuje). Stąd ZiGi, mimo, że jest obcokrajowcem otrzymał status wychowanka w Gdańsku.

Pisząc, że nie na to komunikatu czy nie ma tego w regulaminie.. no tak, zapomniałem, że u nas wszystko jest takie szczelne. Idąc tym tokiem - http://forum.sts-pl.eu/viewtopic.php?t=8445 - od 20 sezonu Amber Mouse dopuścił ZiGiego do startu w IMP - czego oczywiście Domin nie uznajesz, pisząc że startuje bezprawnie. Wracając, należy unieważnić zdobyte medale w IMP, bo ZiGi startując, być może zabrał komuś punkty potrzebne do awansu i tym samym możliwość walki o IMPa. Jako, że komisja w przypadku protestu Gniezno vs Gdańsk nie poszła 'ze sportowym duchem gry' i przyznała walkower, to liczę, że pod lupę zostaną wzięte opisane przeze mnie zawody IMP :crazy:

Oczywiście jako rada przypatrzymy się temu werdyktowi z urzędu. Ipaq, jako zainteresowany, zostanie wyłączony z obrad.
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2018-11-06, 16:18   

Boom wyczerpał temat, można się rozejść. Czekamy zatem na oficjalne stanowisko Rady! :)
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2018-11-06, 17:00   

Dodam też coś od siebie... Z całym szacunkiem do Zigiego bo go bardzo lubię...

Pierwszy błąd jest taki, że ktoś pozwolil Zigiemu startować w IMP?! Co za bzdura i z jakiego powodu? Bo jeździ długo w naszej lidze? No bez jaj...

Pozwolenie do startów w IMP nie powinno mieć nic wspólnego z Teraz po fakcie wychodzi wszystko na wierzch, a prawda jest taka, że nigdzie nie było zakomunikowane, że Zigi jest wychowankiem jakiegokolwiek klubu w LM, bo zawsze jeździł jako stranieri (w Grudziądzu czy Gorzowie)

Sory ale Zigi nie jest z Polski i nigdy nie będzie, więc jest obcokrajowcem. I na logike... Jak mu nadać status wychowanka?! Chyba po to została wprowadzona instytucja stranierich, żeby Zigi mógł posmigac w LM... Polacy w LM w innych miastach są jako stranieri, a gość z innego kraju może być wychowankiem? Popatrzcie na to choć trochę obiektywnie...

Miałem pomysł wyjść z inicjatywą powtórki tego meczu ze względu na werdykt krzywdzący Gdańsk i aby wyposrodkowac poszkodowanych najlepiej byłoby ponownie rozegrać ten mecz, z tym żeby to miało sens - Zigi musiałby być uznany jako stranieri i tak powinno być. ;)
_________________
KAMOON !
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-06, 18:10   

domin a ty nie masz niczego innego lepszego do roboty niż pisanie werdyktów o 3 w nocy w środku tygodnia?
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2018-11-06, 18:24   

Kapi przyjmij porażkę na klatę, bo to jest zwyczajnie niesmaczne. Czy każda jedna literka musi być opisywana w regulaminie, bo później ktoś będzie miał jakieś "ale"? Okej powinna być, ale trzeba było to wytknąć, kiedy dopuszczono ZiGiego do IMP. Boom nie jest wstanie sam wszystkiego ogarnąć. A czy Ty też nie jesteś w Radzie? Jeśli tak, to też jesteś za to odpowiedzialny. I ciekawe dlaczego w trakcie meczu się nie burzyliście? "Jak przegramy to i tak walkower"? Żenada. Dalej, WASZ sędzia zawodów domniemanego wykroczenia nie dopilnował (lub dopilnować nie chciał). ZiGi to Holtański i koniec. Bez przesady, że będziemy grę chłopu ograniczać, bo jest JEDYNYM aktywnym obcokrajowcem. Jakbyśmy jeszcze mieli polskich graczy bez liku... Takie zachowania i decyzje niestety pchają coraz bardziej tę grę w kierunku dna. Ja nie widzę powodu, żeby dawać wam drugą szansę, bo w żaden sposób nie chcieliście uniknąć jazdy w waszym rozumieniu nieregulaminowej, a na torze lepsze było Wybrzeże.
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2983
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-11-06, 20:10   

Może cała to sprawa to w jakimś minimalnym stopniu moja wina bo zaraz po meczu mi coś w tym składzie Gdańska nie pasowało i całkiem możliwe, że gdybym o to nie spytał to nikt by nic złego nie zauważył...

Rozumiem obydwie strony w tej kwestii bo z jednej strony wynik na torze itp. z drugiej Gniezno nie protestowało przed meczem tylko po meczu ale istotą tego werdyktu i sporu nie jest dla mnie wynik tylko sama sytuacja. Zawsze przykładałem największą wagę do rozgrywek Ligi Miast i są one dla mnie bardziej priorytetowe niż Liga Oficjalna i dla mnie sytuacja, w której obcokrajowiec dostaje status wychowanka jest po prostu kuriozalna. Tak jak Kapi napisał. Tylko dlatego została wprowadzona opcja "stranieri" w Lidzę Miast żeby właśnie pójść na rękę takiemu Zigiemu i osobom bez klubów i dać im pojeździć. Ale nawet Polacy startujący w LM tak łatwą ręką nie dostają statusu wychowanka. Ot. cały szkopuł. Przed sezonem największym strażnikiem rozgrywania meczów w 6, bronienia idei Ligi Miast i zasad był Basco, którego wszędzie w tematach do trenerów było pełno, a tymczasem wystawia niezgodny z regulaminem skład bo zbiera ledwo 3 swojaków.
Jako, że porozumienie i zgoda na to poszły od osoby Booma, który jakby nie było jest ważną osobą w podejmowani decyzji dotyczącej naszej ligi mecz ten moim zdaniem powinien wyjątkowo zostać uznany z "duchem gry". Jednak trzeba sprecyzować dokładnie status Zigiego w LM i dla mnie wydaje się być oczywistym, że skoro jest obcokrajowcem to nigdy nie może zostać wychowankiem żadnego klubu- po to są stranieri i koniec kropka, a to, że ktoś mu kiedyś poszedł na rękę i dał jeździć w IMP to nie znaczy, że teraz mu będziemy rozkładać czerwone dywany i stawiać ponadd wszystkimi bo i tak już ma za dobrze :devil:

Nie wiem jaka będzie decyzja rady ale apeluje o rozsądek.
Jeśli ja bym miał decydować nie karał bym Gdańska walkowerem z racji tego, że dostali na taki skład przyzwolenie. Ten mecz w drodze wyjątku zostawiłbym tak jak pojechał i jak to się rozwiązało na torze ale od przyszłych kolejek jasno sprecyzowałbym, że cała ta trójka jest Stranieri i niech się martwi trener Gdańska jak to poukładać.

Pozdro \o/
_________________

 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2018-11-06, 20:22   

Cece napisał/a
Kapi przyjmij porażkę na klatę, bo to jest zwyczajnie niesmaczne. Czy każda jedna literka musi być opisywana w regulaminie, bo później ktoś będzie miał jakieś ale? Okej powinna być, ale trzeba było to wytknąć, kiedy dopuszczono ZiGiego do IMP. Boom nie jest wstanie sam wszystkiego ogarnąć. A czy Ty też nie jesteś w Radzie? Jeśli tak, to też jesteś za to odpowiedzialny. I ciekawe dlaczego w trakcie meczu się nie burzyliście? Jak przegramy to i tak walkower? Żenada. Dalej, WASZ sędzia zawodów domniemanego wykroczenia nie dopilnował (lub dopilnować nie chciał). ZiGi to Holtański i koniec. Bez przesady, że będziemy grę chłopu ograniczać, bo jest JEDYNYM aktywnym obcokrajowcem. Jakbyśmy jeszcze mieli polskich graczy bez liku... Takie zachowania i decyzje niestety pchają coraz bardziej tę grę w kierunku dna. Ja nie widzę powodu, żeby dawać wam drugą szansę, bo w żaden sposób nie chcieliście uniknąć jazdy w waszym rozumieniu nieregulaminowej, a na torze lepsze było Wybrzeże.


No okej Cece, przegraliśmy na torze, to fakt. Ale czy skład był regulaminowy? Myślę, że nie, więc mamy prawo tutaj szukać swojej racji. Dlaczego w czasie meczu na to nie spojrzeliśmy? A bo są wtedy inne obowiązki meczowe, a nie analizowanie składu przeciwnika, po prostu... Nie myśleliśmy nawet, że Gdańsk może tego nie dopilnować.

Nie róbcie z Zigiego swojego, tylko dlatego bo się z nami zżył i gra długo. Widzę, że kilka osób tutaj myśli normalnie, a nie pod siebie i widzi o co chodzi z Zigim. Wszyscy go lubimy i przykro o tym źle mówić. Jestem członkiem rady. To prawda... I wywiązuję się do tej pory ze wszystkich swoich zadań, także uszanuj to. ;)

Rozbierając na czynniki pierwsze co niektórych przekonanie, że Zigi powinien mieć status wychowanka w Gdańsku jest błędem. Jeździł tam dokładnie w 15 sezonie, wówczas musiał otrzymać status stranieriego w Gdańsku, dlaczego? Bo jeśli miałby status wychowanka i w kolejnych sezonach Gdańska by nie było wtedy w LM to mógłby startować jako stranieri w kolejnym klubie - Grudziądz i później znowu w Gorzowie? Nie róbcie jaj, bo już w Gdańsku uznany był stranierim. A fakt, że został uprawniony do startu w IMP, było to bodaj dopiero w sezonie 20 ma uprawniać go do statusu wychowanka sprzed 5 sezonów? Gdzie tutaj logika?
Jest obcokrajowcem i zawsze w naszej lidze dla wszystkich był stranierim i koniec kropka.
_________________
KAMOON !
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2018-11-06, 20:29   

Może faktycznie macie rację w kontekście statusu Zigiego. Na moje najsensowniej napisał Vodzia. Nie róbmy rozpierduchy, zostawmy wynik jak jest, ustalmy dokładne zasady i jedźmy dalej. Kapi szanuje Twoją pracę, niemniej to Rada odpowiada za ewentualne nieuzupełnienie regulaminu. Pozdrawiam :)
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2018-11-06, 20:30   

Vodecka napisał/a

Rozumiem obydwie strony w tej kwestii bo z jednej strony wynik na torze itp. z drugiej Gniezno nie protestowało przed meczem tylko po meczu ale istotą tego werdyktu i sporu nie jest dla mnie wynik tylko sama sytuacja. Zawsze przykładałem największą wagę do rozgrywek Ligi Miast i są one dla mnie bardziej priorytetowe niż Liga Oficjalna i dla mnie sytuacja, w której obcokrajowiec dostaje status wychowanka jest po prostu kuriozalna. Tak jak Kapi napisał. Tylko dlatego została wprowadzona opcja stranieri w Lidzę Miast żeby właśnie pójść na rękę takiemu Zigiemu i osobom bez klubów i dać im pojeździć. Ale nawet Polacy startujący w LM tak łatwą ręką nie dostają statusu wychowanka. Ot. cały szkopuł. Przed sezonem największym strażnikiem rozgrywania meczów w 6, bronienia idei Ligi Miast i zasad był Basco, którego wszędzie w tematach do trenerów było pełno, a tymczasem wystawia niezgodny z regulaminem skład bo zbiera ledwo 3 swojaków.
Jako, że porozumienie i zgoda na to poszły od osoby Booma, który jakby nie było jest ważną osobą w podejmowani decyzji dotyczącej naszej ligi mecz ten moim zdaniem powinien wyjątkowo zostać uznany z duchem gry. Jednak trzeba sprecyzować dokładnie status Zigiego w LM i dla mnie wydaje się być oczywistym, że skoro jest obcokrajowcem to nigdy nie może zostać wychowankiem żadnego klubu- po to są stranieri i koniec kropka, a to, że ktoś mu kiedyś poszedł na rękę i dał jeździć w IMP to nie znaczy, że teraz mu będziemy rozkładać czerwone dywany i stawiać ponadd wszystkimi bo i tak już ma za dobrze :devil:


Dokładnie, o to w tym wszystkim chodzi. Czytajcie, Ci co nie rozumiecie tego... Aczkolwiek jeżeli mimo wszystko skład był nieregulaminowy to najsprawiedliwiej byłoby powtórzyć mecz w normalnych warunkach. ;) Po prostu od zera i wtedy myślę, że sprawa jest po środku dla obu ekip.
_________________
KAMOON !
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2018-11-06, 20:51   

Sytuacja jest prosta winnymi za to co się odjebało w tym momencie odpowiedzialni są: osoby, które przyzwoliły że ZiGi jeździ w IMP (czyli niejako zrobili z niego zawodnika polskiego w sts), sędzia zawodów, osoba odpowiedzialna z Lige Miast że nie rozpisał składów, i nie oznaczył ich przynależności, jako wychowanków i stranieri. Także sytuacja jest prosta: jedziemy dalej, bo to w końcu tylko gra, Boom zamieszcza listę czy ktokolwiek kto odpowiada za ten burdel w LM listę stranieri/wychowanków żeby zapobiec takim aferom.
A teraz pytanko żeby nie było: Czy Rada jest w stanie ustalić jednolite zasady dla LM ? Bo jak ja widzę, robiąc listę dla tych wszystkich zawodników że niektórzy pozwiedzali po 3-4 drużyny w LM, albo absurd Bobby, który w ogóle nie powinien być w drużynie z Gdańska, gdyż jest stranierim Gniezna, to aż płakać się chce. Innym absurdem jest Jack, który jeździ dla Leszna pomimo tego że pochodzi z Gniezna, i tam odjechał swój pierwszy sezon w LM, chociaż w tym przypadku jestem w stanie zrozumieć tę sytuacje, jeśli będzie w regulaminie o tym zapis, że w razie zmiany miejsca zamieszkania, takowy zawodnik może wybrać, w której drużynie chce jechać. Druga sprawa to właśnie ten regulamin. Czy myślał ktoś aby napisać go od nowa ? Bo moim zdaniem ważniejsze jest wklepanie tam np listy stranieri dla Ligi Miast niż zapis, o tym w jakiej kolejności wbijamy na próbę :devil:

A i jeszcze jedna sprawa sezon temu także zdarzało się że dana drużyna jechała w 3 stranieri chociażby -> http://sts-pl.eu/stsprog/lo?id=4077 i tutaj jakoś nie przeszkodziło to nikomu. Oczywiście rozumiem argumentację "pozwoliliśmy im jechać bo nie mieli zawodników", tylko pytanie czym się różni obecna sytuacja od tamtej oprócz wynikiem ? A no niczym. Dla mnie sytuacja jest prosta. Jak już raz tak zrobiliśmy to konsekwentnie się tego trzymamy.
_________________

 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2018-11-06, 22:01   

Ager, ale to chyba jest jasne, że jeśli Twoja drużyna nie wygrała meczu - co za tym idzie traci jakieś tam punkty, a summa summarum mecz nie odbył w odpowiednim stylu i zgłosiliśmy protest w porę to nie powinno tutaj być nic dziwnego, bo mamy prawo korzystać z tego. Gdybyśmy to zauważyli przed meczem to wiadomo, że byśmy to zgłosili wcześniej, aniżeli po spotkaniu.

Każdy walczy o swoje - to normalne ;)
_________________
KAMOON !
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2018-11-06, 22:09   

No dobrze tylko wciąż jest 1 rzecz. Dlaczego ktokolwiek kto powinien odpowiadać za Lige Miast, dopuścił Bobbiego do składu Wybrzeża ? Gdyby to nie nastąpiło nie byłoby tematu, bo nie byłoby problemu 3 zawodników. I teraz jest tak jakby nie patrzeć wygrali z wami na torze i do tego nie mieli wiedzy czy Zigi może jechać. Na jego Start zezwolił Boom czyli główny organizator ligi, czyli skoro nawet on nie był pewien czy Zigi mógł jechać to jakim prawem komisja podejmuje decyzje o walkowerze ? Walkower krzywdzi Gdańsk, Powtórzenie meczu też, no chyba że powtórzycie go w tych samych zestawieniach gdzie trebel wchodzi na miejsce Bobbiego albo Zigiego gdzie bliżej do wyoutowania jest temu pierwszemu.
_________________

 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-06, 22:52   

Vodecka napisał/a
Może cała to sprawa to w jakimś minimalnym stopniu moja wina bo zaraz po meczu mi coś w tym składzie Gdańska nie pasowało i całkiem możliwe, że gdybym o to nie spytał to nikt by nic złego nie zauważył...


Nie Twoja. To tylko i wyłącznie bezinteresowne działanie detektywa domina, który rozkminiał całą noc jaką by tu rewelację znaleźć.

[quote="Ipaq"]
Cece napisał/a

No okej Cece, przegraliśmy na torze, to fakt. Ale czy skład był regulaminowy? Myślę, że nie, więc mamy prawo tutaj szukać swojej racji. Dlaczego w czasie meczu na to nie spojrzeliśmy? A bo są wtedy inne obowiązki meczowe, a nie analizowanie składu przeciwnika, po prostu... Nie myśleliśmy nawet, że Gdańsk może tego nie dopilnować.

Nie róbcie z Zigiego swojego, tylko dlatego bo się z nami zżył i gra długo. Widzę, że kilka osób tutaj myśli normalnie, a nie pod siebie i widzi o co chodzi z Zigim. Wszyscy go lubimy i przykro o tym źle mówić. Jestem członkiem rady. To prawda... I wywiązuję się do tej pory ze wszystkich swoich zadań, także uszanuj to. ;)


Ale chłopak, my wszystkiego dopilnowaliśmy, naszymi stranieri są Bobby, Beza i czaka.
Skoro szef STSa przed sezonem na moje pytanie o Zigiego potwierdza, że jest on wychowankiem GKS (tak, sprawdziłem wcześniej gdzie występował w swoim 1 sezonie), to dla mnie sprawa oczywista. Przecież bym was nie oszukiwał, jakbym wiedział że Zigi to stranieri to tak bym go traktował, skład przecież na mecz mieliśmy i nawet gdańskiego rezerwowego. Nawet nie wiem, czy wcześniej nie jechaliśmy w żadnym meczu w takim zestawieniu (ale pewnie nie, bo detektyw domin by już nas o tym poinformował).

Powtarzam jeszcze raz, chcecie, to bierzcie sobie ten walkower. Ja nie mam zamiaru w tej dziecinadzie protestów uczestniczyć. Jedni radni mówią tak, drudzy tak. Gra się dla funu. Weźcie te swoje regułki trochę na bok i zluzujcie majty, bo przez takie traktowanie po prostu zabieracie ludziom chęci do gry.
 
 
Jonasz 

Wiek: 35
Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 36
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2018-11-12, 14:43   

Uważam, że za wycofaniem Wybrzeża Gdańsk stoją głupie i nielogiczne decyzje Rady STS.

Zamiast przyznać się do błędu i wyjaśnić niejasności, jednocześnie utrzymując wynik spotkania, nakręcili gównoburze. Drużyna z Gdańska została źle poinformowana więc nie jest w najmniejszym stopniu winna zaistniałej sytuacji.

Niewątpliwy sukces drużyny Wybrzeża który wygrał z obecnym mistrzem ligi miast został wyrzucony do kosza. Rozumiem Gdańszczan gdyż również nie przystąpiłbym do powtórki takiego meczu.

Z racji działu, moje pytanie do Rady STS. Dokąd zmierzacie?
 
 
czaka 


Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 04
Wiek: 29
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 254
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2018-11-13, 21:28   

Jeśli Wybrzeże Gdańsk zostało wycofane i wyniki wszystkie zweryfikowane na 0:40 to automatycznie można zerwać kontrakt i podpisać w tym sezonie kontrakt jako stranieri w innym klubie LM!? :devil:
_________________
Kolejarz Rawicz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna