Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zgłoszenia na nowego prezesa i członków rady
Autor Wiadomość
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2983
Skąd: Leszno
Wysłany: 2024-02-29, 17:24   Zgłoszenia na nowego prezesa i członków rady

Siemano,

Jak pewnie większość już z Was wie po zakończeniu obecnego sezonu nasza rada w składzie Ja, Sensity, Amber Mouse i Siopek123 kończymy z prowadzeniem ligi.
Już od dłuższego czasu średnio stoimy z czasem i organizacją ale ten sezon zdecydowaliśmy się jeszcze prowadzić ze względu na krótką przerwę, która była między sezonami.
Teraz jednak w przerwie wakacyjnej, gdy będzie więcej czasu to jest zdecydowanie dobry moment na takie zmiany.
Oczywiście gwarantujemy pomoc i swoją radę w wszystkich ważnych aspektach i informacjach potrzebnych do przejęcia i prowadzenia ligi. Pomożemy jak coś z modem itp. nie zostawimy Was z niczym bo wiemy z doświadczenia jakie to uciążliwe. :lol:
Czekamy na zgłoszenia naszych następców i ludzi chętnych przejąć stery, a zgłaszać się można w tym temacie, a na podsumowania naszych działań przyjdzie jeszcze czas. :*

Pozdrawiam
_________________

 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2024-03-22, 20:48   

Witajcie! Na początek nim wygłoszę swoje „orędzie” to jako gracz chciałbym przede wszystkim podziękować osobom, które po sezonie 34’ zakończą swoją „kadencję”. Ci którzy są w STSie od dawna, doskonale wiedzą jak trudno jest zarządzać tym podmiotem, zwłaszcza, gdy społeczeństwo gry niemal od zawsze jest mniej lub bardziej podzielone, a usłyszenie lub przeczytanie słowa pochwały należy do rzadkości. W zamian za poświęcony czas na rzecz STSa można usłyszeć najczęściej inwektywy i głosy szeroko rozumianej grupy malkontentów, którzy najczęściej nigdy nie wyściubili nosa by z czymkolwiek pomóc, za to są pierwsi by coś lub kogoś oceniać lub krytykować. Dlatego z tego miejsca chcę podziękować Amber Mouse’owi, Sensitiemu, Vodecce oraz Siopkowi za wkład, który włożyliście w ostatnim czasie w działalność gry. Nie podejmę się oceny czy była to dobra/zła kadencja, wolałbym by ocenili to inni, jednak bez względu na wszystko uważam, że zasługujecie na dobre słowo. Chciałbym także podziękować Kajbelowi, który przez wiele sezonów, jeszcze pod rządami Domina, wykonywał ogrom niewdzięcznej pracy, bez której liga nie byłaby w stanie funkcjonować.

Nie powiem nic odkrywczego, mówiąc, że STS delikatnie rzecz ujmując - nie znajduje się w najlepszym położeniu. Od wielu lat można dostrzec zdecydowany odpływ graczy, a w ich miejsce praktycznie nie przybywają nowe osoby. Sezon 34’ jest już czwartym sezonem z rzędu, gdy mamy zaledwie jedną ligę, a zarazem pierwszym, gdy do rozgrywek zgłosiło się zaledwie 8 drużyn. Przypomnę tylko, że jeszcze w sezonie 28 mieliśmy trzy ligi (w co najmniej jednym biegu ligowym wystąpiło 183 graczy, zaś w ostatnim sezonie 33’ - 89), więc tendencja spadkowa jest zauważalna gołym okiem.

Uważam, że sezon 35, a więc ten powakacyjny, będzie kluczowym sezonem dla nie tyle co rozwoju, co po prostu istnienia gry. Dlatego w mojej ocenie należy podejść do sprawy możliwie jak najbardziej poważnie i za sprawą konkretnych działań, choć spróbować dać sobie szansę na poprawę kondycji gry. Nie bez kozery mówię o daniu sobie szansy, gdyż nie mamy pewności, że można jeszcze wyjść z tej podbramkowej sytuacji, jednak głęboko wierzę, że jest to jeszcze możliwe.

Dlatego też po dłuższym namyśle i rozważeniu wszelkich za i przeciw, chciałbym przedstawić Wam swoją kandydaturę na nowego prezesa ligi. Prawdę mówiąc nigdy nie myślałem, że kiedykolwiek w ogóle będę aspirował o takie miano, gdyż nigdy nie miałem podobnych ambicji, jednak nie będę ukrywał, że los STSa nie jest mi obojętny i uważam, że byłoby po ludzku szkoda gdyby STS zniknął. Jestem w tej społeczności niemal od początku, bo bodajże od 2006 roku, gdy rozgrywany był sezon 01, poznałem dzięki tej grze multum osób, z którymi najczęściej miałem też przyjemność poznać się prywatnie, dlatego też darzę tę grę dużym sentymentem. Myślę, że nie jestem odosobniony w tych odczuciach i jestem przekonany, że nie jednej osobie z aktywnego grona graczy także zależy na tym by STS nadal istniał, jednak z różnych względów nie są w stanie się mocniej zaangażować.
W poniższych punktach postaram się przybliżyć pokrótce plan działania jaki chciałbym wdrożyć:

1. MOD)

Od wielu sezonów mod jest niemal taki sam, a zmiany które w nim zachodziły były raczej kosmetyczne. Dlatego też celem podstawowym byłoby odświeżenie moda, głównie posiłkując się torami, które z niewiadomych względów zostały „zakopane”. Na pewno fajnie by było wdrożyć jakieś nowe tory, stworzone od zera, jednak jak wiemy – nie jest to taka prosta sprawa by stworzyć dobry tor, a druga kwestia to też czas i osoby chętne do tego by takie tory wykonać.

Chciałbym także by katalog polskiej ligi oficjalnej składał się przede wszystkim z torów i nazw pochodzących od miast żużlowych. Uważam, że w złą stronę poszło nazewnictwo torów w stylu Hallera, Jancarz, Polonia itd. a tymczasem w polskiej lidze nie jeździmy na Toruniu, Gdańsku, Grudziądzu, Gorzowie, Tarnowie czy Ostrowie. Być może dla niektórych jest to kosmetyczna zmiana, jednak uważam, że mimo wszystko dość istotna. Co do torów zagranicznych to jeszcze nie wiem dokładnie jak je zagospodarować, gdyż na pewno kilka z nich ma potencjał ku temu by w modzie po prostu zostać. Być może część z nich pozostanie, jednak po prostu pod nazwą polskiego miasta – do przedyskutowania.

2) STWORZENIE 1 LIGI W FORMACIE 4 VS 4

Uważam to za game changer biorąc pod uwagę aktualną sytuację i przepełnione kadry niektórych drużyn. Sądzę, że stworzenie nawet sześciozespołowej 1 ligi, na którą zapotrzebowanie wynosiłoby 24-30 osób (4+1 rezerwowy) jest jak najbardziej do zrobienia. Chciałbym by w tej lidze jeździli przede wszystkim najmniej doświadczeni gracze, słabsi, których Ekstraliga po prostu przerasta, a także potencjalnie nowi, bądź też starzy gracze, którzy chcieliby powrócić w szeregi STSa, jednak wizja wytrenowania 27 torów w aktualnym formacie stanowi dla nich zaporę nie do przejścia. Dlatego też chciałbym by w tej lidze było zdecydowanie mniej torów (około 8-10, może 12). Oczywiście celem podstawowym dla tej ligi jest przede wszystkim stworzenie jazdy dla wspomnianej grupy osób, jednak by nie była to liga totalnie amatorska, to uważam, że dobrze by było, by jedna - najlepsza drużyna, miała możliwość awansu do Ekstraligi. Myślę, że stanowiłoby to także dodatkową motywację dla potencjalnie słabszych drużyn z Ekstraligi, gdyż w przypadku wdrożenia tego pomysłu, jedna – najsłabsza drużyna Ekstraligi zostałaby zdegradowana ligę niżej. Oczywiście jest to jednak jeszcze wszystko do pełnego przedyskutowania w większym gronie osób.

3) SOCIAL MEDIA

Na pewno część z Was miała już okazję dostrzec między innymi reaktywację STS TV w skład której, oprócz mojej skromnej osoby wchodzą także goryl43, Cece, KubsonRM, volf95 oraz Szogun (dzięki!). Docelowo chciałbym by STS TV było solidnym fundamentem służącym promowaniu gry, dlatego na pewno będą czynione wszelkie starania by STS TV stale gościło na meczach ligowych czy turniejach. Raz w tygodniu, najpewniej we wtorek lub środę, transmitowany będzie także magazyn Wirtualna Szpryca, w którym podsumowywane będą wydarzenia z życia STSa z ostatnich dni. Do każdego odcinka zapraszany będzie także gość specjalny, dlatego głęboko liczę na Waszą wyrozumiałość w tym aspekcie i na to, że chętnie będziecie „przychodzić” do wirtualnego studia magazynu 

Od początku października podjąłem się także reaktywacji zakurzonego nieco FanPage’a gry, na którym regularnie możecie przeczytać drobne zapowiedzi meczów, relacje czy zobaczyć ciekawy wyścig z danego tygodnia. Na chwilę obecną robię to jednak w dużej mierze sam, choć swój wkład ma też Amber Mouse, który nagrywa i publikuje wspomniane biegi. Fajnie by było jednak w przyszłości móc liczyć na kogoś jeszcze w kwestii chociażby pisania, gdyż samemu w dłuższym okresie czasu może być po prostu ciężko. Dlatego też na pewno chciałbym sumienną grupę redakcyjną, dzięki której social media gry tętniłyby życiem.

W mojej ocenie ciągle dużo nie wykorzystanego potencjału jest w TikToku. Także i tam chcielibyśmy robić między innymi transmisję na żywo z meczów lub turniejów, gdzie istnieje spora szansa dotarcia do młodszych kibiców żużla, którzy potencjalnie mogliby zainteresować się grą. Myślę, że dobrze by było by ktoś podjął się w miarę regularnego publikowania filmików na tej platformie i już wstępnie mam dogadaną taką osobę.

Chciałbym także by na około 2-3 tygodnie przed sezonem pojawiło się kilka płatnych postów, zwłaszcza na Facebooku, gdzie mamy najlepsze zasięgi i obserwujących. Fajnie by jednak było zaczerpnąć opinii osób, które mają już doświadczenie w tej kwestii i mogłyby podpowiedzieć w jaki sposób zrobić to najsensowniej, tak by dotrzeć do jak największej grupy osób.

4) WIRTUALNE DERBY

Jak wiemy Liga Miast już od kilku dobrych sezonów nie funkcjonuje, dlatego chciałbym tą inicjatywą choć trochę nawiązać do dawnej rywalizacji pomiędzy miastami. Nic tak nie elektryzuje jak rywalizacja przeciwko rywalowi zza miedzy, dlatego głęboko wierzę, że ten nowatorski pomysł zyska aprobatę wśród graczy. Celem podstawowym tego pomysłu byłaby przede wszystkim możliwie jak największa promocja gry, dzięki której być może udałoby się pozyskać nowych graczy. Dlatego chcielibyśmy pokazać możliwie jak najwięcej zaaranżowanych spotkań w STS TV. Nie wiem jak wiele takich derbowych spotkań uda się zorganizować, jednak głęboko wierzę, że alternatywnie nawet w formacie 4vs4 kilka spotkań derbowych udałoby się rozegrać. Myślę, że wirtualny pojedynek Zielonej Góry z Gorzowem czy np. Bydgoszczy z Toruniem mógłby być interesującym produktem, który przy odpowiednim opakowaniu, poprzedzonej wcześniej kampanią marketingową na miarę naszych możliwości, przyniósłby dla gry korzyści. Na pewno chciałbym zaangażować do tego projektu kluby żużlowe, jednak trudno przewidzieć jaki będzie ich odzew.

5) TURNIEJE LAN

Choć niewielu wierzyło w sukces tej inicjatywy, to myślę, że mimo pewnych perturbacji związanych z transmisją, turniej we Wrocławiu można zapisać na duży plus. Dlatego chciałbym by turnieje LAN odbywały się regularnie i podobnie jak ostatnio – żeby były łączone z oficjalnym zjazdem STSowiczów. Jak często będą się odbywać zależne jest od kilku czynników, jednak planem minimum jest na pewno organizacja jednego turnieju w roku, a jeśli czas pozwoli i uda się też nakłonić do współpracy osoby, które pomagały w organizacji turnieju wrocławskiego, to być może i jeden na sezon. Chciałbym by takowe wydarzenie było pewnego rodzaju świętem STS-a, a zarazem wizytówką promującą i zachęcającą nowe osoby do spróbowania swoich sił w STS-ie. Wstępnie kolejny turniej LAN który chciałbym zorganizować przypadnie najpewniej na drugą połowę sierpnia, bądź początek września, a docelowym miejscem ma być Kinguin Esports Lounge w Gdańsku. Pomysł jednak póki co jest w fazie bardzo wstępnej, a uwarunkowany jest wieloma czynnikami o których wspomniałem. Chętnie jednak wysłucham/przeczytam jak zapatrujecie się na wstępne miejsce i termin eventu. Myślę jednak, a przynajmniej mam nadzieję, że perspektywa weekendu w Gdańsku/Sopocie w wakacje może być dla wielu opcją kuszącą. :)

6) DYSTRYBUCJA GADŻETÓW STS-OWYCH

Na pewno spore grono osób czytających moje skromne wypociny, w przeszłości miało już okazję nabyć któryś z gadżetów STS-owych, które w przeszłości były dystrybuowane między innymi podczas spotkań STSowiczów w Poznaniu. Dzięki Kapiemu można było zaopatrzyć się w takie gadżety jak koszulki, kufle, breloczki z otwieraczem do piwa. Była także dystrybucja vlepek, którą zajmował się bodajże siopek. Myślę, że jest w tym temacie duże pole do popisu i docelowo chciałbym by STS-owe gadżety były „wypuszczane” regularnie. Oczywiście jest to jednak w dużej mierze zależne od potencjalnego zainteresowania. Uważam, że dystrybucja choć jednego gadżetu na sezon, jest jak najbardziej możliwa do zrealizowania.

7) GRAND PRIX

Jak doskonale większość z Was się pewnie orientuje, cykl Grand Prix od wielu dobrych sezonów nie uchodzi za zbyt prestiżowy. Mimo całego szacunku do uczestników którzy jeżdżą w Grand Prix, to na dobrą sprawę wielu z nich nie powinno w ogóle jeździć w tych rozgrywkach, gdyż ich poziom jazdy najzwyczajniej odbiega od potencjalnej rangi tych zawodów. Myślę, że wielu czołowych zawodników jest zniechęconych do jazdy w cyklu z uwagi na bardzo zróżnicowany poziom zawodników, którzy biorą udział w zawodach np. tylko dlatego, że po prostu przyszli, bo nie ma komu jechać.

Dlatego też chciałbym przywrócić należy blask cyklowi Grand Prix i poczynić zdecydowane kroki ku rewolucji tych rozgrywek. Zdaje sobie sprawę, że pewnie narażę się w ten sposób kilku osobom, jednakże radykalne zmiany mają na celu wyłącznie nadanie cyklowi należytej rangi i prestiżu, które będą korzystne dla całej gry.

Zasady które chciałbym wprowadzić od sezonu 35:
- grono stałych uczestników cyklu Grand Prix tworzyć będzie TOP16 statystyk Ekstraligi na koniec sezonu 34’ (do każdej osoby z TOP16 zostanie wysłane zapytanie tuż po zakończeniu sezonu 34 czy jest chętna być stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix 35’. W przypadku odmowy osoby/osób ze wspomnianego grona, zapytania będą kierowane kolejno do 17,18,19 itd. osoby ze statystyk aktualnego sezonu.
- utrzymanie w cyklu Grand Prix dla czołowej ósemki uczestników
- 3 zawodników awans do cyklu Grand Prix 36’ uzyska poprzez Grand Prix Challenge (4,5,6,7 itd. będzie stanowić rezerwę cyklu Grand Prix)
- 3 zawodnikom specjalnie wybrana komisja przyzna tzw. dzikie karty
- 1 zawodnik, a konkretnie zwycięzca klasyfikacji generalnej SEC otrzyma stałą dziką kartę na cykl Grand Prix 36’
- 1 zawodnik, a konkretnie Indywidualny Mistrz Polski 35’ otrzyma stałą dziką kartę na cykl Grand Prix 36 (w przypadku zdobycia złotego medalu przez zawodnika, który utrzymał się w cyklu Grand Prix 35’, uprawniony do otrzymania stałej dzikiej karty będzie srebrny lub brązowy medalista lub jeszcze następny w kolejności finalista IMP)
- cykl będzie liczył około 5-6 rund
- puchary/medale dla czołowej trójki cyklu (jeśli uda się pozyskać odpowiednie środki lub partnerów)

8) SEC

Nowe rozgrywki oficjalne w kalendarzu STSowym. W ostatnim tygodniu sierpnia otwarte zostaną zapisy dla osób, które będą chciały wziąć udział w eliminacjach do cyklu SEC. Wziąć udział w eliminacjach będzie mógł każdy, nawet dopiero zarejestrowany gracz. Szczegóły dotyczące eliminacji podane zostaną bliżej początku nowego sezonu. Liczba stałych uczestników cyklu SEC będzie jednak taka sama jak w przypadku cyklu Grand Prix, a więc 16. Poniżej przedstawiam podstawowe zasady cyklu SEC, które obowiązywać będą od sezonu 35:
- utrzymanie w cyklu SEC dla czołowej ósemki SEC 35’
- 5 zawodników awans do SEC 36’ uzyska poprzez SEC Challenge
- 3 zawodnikom specjalnie wybrana komisja przyzna stałe dzikie karty (ta sama komisja co w cyklu Grand Prix)
- dwóch najlepszych zawodników fazy zasadniczej danej rundy otrzyma bezpośredni awans do finału
- zawodnicy z miejsc 3-10 wezmą udział w dwóch półfinałach, z których po jednym najlepszym zawodniku uzyska awans do finału
- cykl SEC będzie liczył około 5-6 rund
- puchary/medale dla czołowej trójki cyklu (jeśli uda się pozyskać odpowiednie środki lub partnerów)

9) MECZE MIĘDZYNARODOWE

Już od jakiegoś czasu czynię mniejsze lub większe starania o to by nawiązać partnerską relację ze stroną brytyjską, gdyż jak zapewne większość z Was wie – Anglicy mają swoją ligę STSa. Nie jest to jednak łatwy temat do ugryzienia, gdyż mówiąc kolokwialnie „Angole mają swój świat” do którego po prostu ciężko przeniknąć. Od jakiegoś czasu prowadzę rozmowy z jednym z głównych włodarzy ich ligi by pojechać dwumecz towarzyski Polska – Anglia (najpewniej jeden mecz odbyłby się na ich modzie, drugi na naszym). Wstępnie są zainteresowani takim pomysłem, jednak póki co nie padły konkretne ustalenia jeśli chodzi o terminy meczów. W międzyczasie prowadzę także rozmowy z FEJKIM (w przeszłości jeździł między innymi w lidze polskiej w Immortal Vikings czy słynnej Patologii z #Bukmacherzy) by zorganizować dwumecz Polska – Szwecja. Tutaj rozmowy są dużo bardziej zaawansowane i myślę, że lada moment będę mógł przekazać Wam większe konkrety dotyczące rywalizacji ze Szwedami. Wszystkie zaaranżowane mecze pokażemy oczywiście w STS TV, gdyż chcemy by wspomniane spotkania były opakowane możliwie jak najlepiej marketingowo, dzięki czemu być może uda się pozyskać nowych graczy. W przyszłości chciałbym także stworzyć zawody na wzór Drużynowego Pucharu Świata. Co prawda raczej nie udałoby się zaangażować do tego projektu czterech reprezentacji, jednak myślę, że nawet gdyby takie zawody pojechały w formacie Polska – Wielka Brytania – Szwecja – Reszta Świata (mieliśmy w przeszłości graczy z Rosji, Łotwy, Chorwacji) to także byłyby atrakcyjne.

10) STRONA

Jak zapewne większość z Was się orientuje, temat strony internetowej, to prawdziwa bolączka naszej społeczności, który przewija się już od bardzo długiego czasu. Mówiąc szczerze, jestem totalnym laikiem w sprawach IT, dlatego pozwoliłem sobie w ostatnich dniach napisać do Skulka, który ma dużą wiedzę w tej materii, by choć w podstawowym zakresie obgadać ten temat. Wspólnie doszliśmy do tego samego wniosku, że w obecnej sytuacji w jakiej znajduje się gra, myślenie o stworzeniu nowej strony z pełną automatyzacją mija się z celem. Jestem też świeżo po rozmowie z moim dobrym kumplem, który zajmuje się zawodowo tworzeniem stron internetowych i wstępnie określił, że kwota stworzenia takiej strony od nowa, na wzór tej którą wykonał Bullet, oscylowałaby w granicach 40-50 tysięcy złotych. W mojej ocenie zebranie takiej kwoty jest nierealne, a nawet jeśli by było, to podejmowanie się tego wyzwania w kontekście sytuacji, gdy gra od dawna chyli się ku upadkowi i niejasna jest jej przyszłość, mija się po prostu z celem.

Alternatywnym rozwiązaniem, które jest dużo bardziej przyziemne i możliwe do realizacji (zaproponował je także Skulek), jest stworzenie strony w WordPressie. Nie będzie ona co prawda zautomatyzowana tak jak strona którą wykonał Bullet, jednak będzie ona stanowić pewnego rodzaju wizytówkę gry, którą będziemy mogli w pełni zarządzać i ukierunkowywać przede wszystkim potencjalnie nowe osoby, które chcemy zachęcać do grania. W ostatnich godzinach za sprawą DaDiego została już wykupiona domena pod wykonanie takowej strony. Na tą chwilę mogę napisać tyle, że w gronie kilku zaufanych osób będą podejmowane prace, by stronę wykonać, a jeśli czas nie pozwoli na wykonanie tego projektu, to wówczas będziemy posiłkować się firmą zewnętrzną (konkretne wyceny podam później). Od DaDiego mam wstępne zapewnienie, że deadline w tej sprawie dajemy sobie do końca czerwca, wówczas zakomunikuje jakie rozwiązanie zostanie zastosowane.

11) ZRZUTKA

Nie muszę chyba nikogo specjalnie przekonywać, że w dzisiejszych czasach bez finansów ciężko jest o robienie projektu na wysokim poziomie. STS od zawsze był grą darmową, co na pewno z jednej strony było dobre, jednak z drugiej sprawiło, że w pewnym momencie świat gamingowy zaczął nam odjeżdżać i dzieje się tak nadal. Ludzie którzy w przeszłości tworzyli tory, grafiki, najczęściej już odeszli z STS-a albo założyli własne działalności i zwyczajnie nie opłaca im się angażować w projekty pro bono.

Dlatego też zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy (najpewniej na zrzutka.pl) na poprawę kondycji gry i jej bieżącą działalność. Ciężko mi w tej chwili określić jakiego rzędu finansowanie będzie potrzebne, gdyż zależy to od kilku czynników (między innymi temat strony internetowej), jednak żeby sytuacja była w pełni jawna i transparentna, to na forum zostanie stworzony specjalny wątek w którym będę informował jakimi środkami STS dysponuje i na co zostały rozdysponowane fundusze.

Poniżej przedstawiam na jakie cele miałyby zostać przeznaczone zebrane środki:
- hosting
- domena/domeny
- puchary/medale (w pierwszej kolejności jeśli zebrane fundusze na to pozwolą, to chciałbym przeznaczyć je na medale dla medalistów DMP, w drugiej kolejności dla medalistów Grand Prix [puchary/medale], a następnie IMP, SEC, Kryterium Asów i pozostałe turnieje, jednak tak jak wspomniałem - wszystko uzależnione jest od pozyskanych środków
- wysyłki medali/pucharów
- strona internetowa (Widełki stworzenia strony internetowej są na tyle duże, że ciężko w tej chwili operować konkretnymi kwotami. Na pewno więcej na ten temat mógłby napisać Dadi, który mam nadzieję objaśni szerzej ten temat)
- pozycjonowanie strony (tutaj także Dadi)
- marketing

12) DISCORD

Środowisko STS-a niemal od zawsze było mniej lub bardziej podzielone, co nigdy nie służyło niczemu dobremu. Nie służy także dzisiaj, gdy wiele grupek, klubów jest rozstrzelonych po różnych serwach Team-Speakowych czy Discordowych. Biorąc pod uwagę sytuację w jakiej znajduje się gra, myślę, że prowadzenie różnego rodzaju wojenek czy gierek między sobą nie przyniesie STSowi niczego dobrego. Dlatego też w najbliższych dniach/tygodniach stworzony zostanie nowy serwer STSowy na Discordzie, gdzie każda drużyna będzie miała swój osobny kanał. Do skorzystania z tej opcji zachęcam wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy korzystają z serwerów Team-Speakowych i dodatkowo go opłacają. Discord daje wiele możliwości, dzięki którym STS będzie mógł się rozwijać, ale mam nadzieję, że przysłuży się także wzajemnemu integrowaniu się.

Powstanie STSowego Discorda sprawi też łatwiejsze odnalezienie się w rzeczywistości potencjalnie nowym graczom, którzy w dużo łatwiejszy sposób będą mogli np nawiązać kontakt z trenerem którejś z drużyn. Więcej szczegółów w tej kwestii podam niebawem.

Podsumowując, to przede wszystkim dziękuję tym który wytrwali do końca moich wypocin, bo chwilę czasu na pewno wymagało przeczytanie tego „wystąpienia”. STS naprawdę jest w bardzo trudnym momencie swojej działalności, dlatego liczę na pozytywny odzew z Waszej strony i głęboko wierzę, że wspólnie możemy zdziałać wielkie rzeczy i żeby była jasność - nie są to tylko luźno rzucone populizmy. Dlatego też chciałbym naprawdę wszystkich i każdego z osobna zachęcić do współpracy przy tym projekcie. Pracy będzie naprawdę sporo i myślę, że dla każdej chętnej osoby skorej do pomocy się coś znajdzie. Wierzę, że dla tej gry mogą nastać jeszcze lepsze czasy, jednak by tak się stało, to nieunikniona jest wzajemna mobilizacja całego STSowego społeczeństwa :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna