Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
DPŚ 2012

Kto wygra tegoroczny DPŚ?
Australia
40%
 40%  [ 31 ]
Polska
36%
 36%  [ 28 ]
Szwecja
11%
 11%  [ 9 ]
Dania
5%
 5%  [ 4 ]
Rosja
1%
 1%  [ 1 ]
USA
3%
 3%  [ 3 ]
Niemcy
1%
 1%  [ 1 ]
Wielka Brytania
0%
 0%  [ 0 ]
Czechy
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 77
Wszystkich Głosów: 77

Autor Wiadomość
TeT 


Wychowanek klubu: TT
Debiut w lidze: 03
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 2526
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2012-06-21, 14:41   DPŚ 2012

14 lipca w Malilli rozegrany zostanie finał Drużynowego Pucharu Świata. W najbliższy poniedziałek odbędzie się pierwszy trening Polaków. Na kogo postawił Marek Cieślak?

7 lipca na torze w Bydgoszczy zostanie rozegrany półfinał Drużynowego Pucharu Świata. Tydzień później w szwedzkiej Malilli odbędzie się finał. W poniedziałek trener Marek Cieślak przeprowadzi trening reprezentacji Polski. - W treningu wezmą udział Tomasz Gollob, Grzegorz Walasek, Janusz Kołodziej, Maciej Janowski, Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz i Krzysztof Buczkowski - powiedział dla SportoweFakty.pl trener polskiej kadry.

Wymienienie Golloba, Walaska, Kołodzieja i Janowskiego w pierwszej kolejności nie jest przypadkowe. Czy to oni będą stanowili skład na DPŚ? - Powinni jechać. Pamiętajmy jednak, że mamy jeszcze troszeczkę czasu. Musimy patrzeć na dyspozycję zawodników. Poza tym trzymam kciuki, aby nikomu już nic się nie stało. Kontuzjowany jest Jarek Hampel. Wszyscy życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Chcemy wybrać najlepszych zawodników - wyjaśnił Cieślak.

Czy osłabienie składu brakiem kontuzjowanego Jarosława Hampela oraz słabsza dyspozycja w ostatnim czasie Tomasza Golloba spędza trenerowi sen z powiek? - Ja się nie stresuję. Chcę dokonać właściwego wyboru. Chciałem, aby w składzie było dwóch juniorów, bo myślę o przyszłości. To, że my do tej pory robiliśmy złote medale to jedno. Ale druga sprawa jest taka, że musi przyjść zmiana warty. To nie może być tak, że starsi zawodnicy powiedzą "dziękuję" a młodzi nie będą gotowi na jazdę w reprezentacji. Jak młodym nie damy poważnych imprez, to za dwa, trzy lata będą już "starzy". Poza tym nasza młodzież udowadnia, że potrafi walczyć ze starszymi zawodnikami - wyjaśnił trener polskiej kadry.

Cieślak wierzy, że polską kadrę stać na obronę tytułu mistrzowskiego. - Wierzę, że z nasza młodzież pojedzie super. Celem jest obrona tytułu. Mamy duże szanse. Wiadomo jednak, że zmienił się również regulamin. Nie jedzie pięciu, tylko czterech zawodników. Nie pojedzie Jarek Hampel. Liczę, że Tomek Gollob do czasu finału będzie w pełni dyspozycji i podobnie jak w poprzednich latach poprowadzi drużynę do zwycięstwa. Będzie ciężko, ale ja powiem tak - idziemy na wojnę! Walczymy o wszystko - zakończył Marek Cieślak.


najprawdopodobniej wystąpimy w zestawieniu:

1.Gollob
2.Walasek
3.Janowski
4.Kołodziej

dla mnie nieporozumieniem jest brak w kadrze Kasprzaka..

zapraszam do dyskusji.
_________________

 
 
Adam 

Wychowanek klubu: Broncos Squad
Debiut w lidze: 02
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 1933
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-06-21, 14:51   

Coś gadał o dwóch młodzieżowcach czy ja coś źle przeczytałem ?
Janowski ostatnio faktycznie wzrost formy jednak myślę, że skład rozstrzygnie się po treningach. ;p
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2983
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-06-21, 15:23   

Dudek zasłużył bardziej na DPŚ niż Gollolb w tym sezonie ;p
Ciekawy jestem co wymyśli Cieślak.
_________________

 
 
TeT 


Wychowanek klubu: TT
Debiut w lidze: 03
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 2526
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2012-06-21, 15:25   

bez przesady.. :|
_________________

 
 
Skorpionsky 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 09
Wiek: 31
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 314
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-21, 15:30   

Co do Golloba, jak u siebie na GP w Gorzowie nic nie pokaże i będą nim pionki z gdańska zamiatać bandę, to musi z nim najpierw poważnie pogadać Cieślak, jeśli zgoni jak zwykle na sprzęt, to automatyczny out.Jak na moje, Walasek, Kołodziej i Kasprzak pewniacy, ale pytanie co dalej.Janowski no jedzie w tym sezonie, Dudek chyba sobie zbija KSM, żeby jeździć z pozycji juniora w 2013 :P Ja bym się też zastanowił nad starszym Pawlickim.Jak na moje taki skład:

1.Walasek
2.Kołodziej
3.Kasprzak
4.Dźwignia/Pawlicki/Janowski

Brak powołania Kasprzaka jak na moje to poważny błąd Cieślaka.
_________________
Liga oficjalna:
09 - Young Lions (1. liga) [awans]
10 - Ognista Szpryca (2. liga) [awans]
11 - Ognista Szpryca (1. liga)

Liga Miast:
10 - Orzeł Łódź (1.liga)
11 - Orzeł Łódź (1.liga)
 
 
Ficek 


Wychowanek klubu: Fast Wolves
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 716
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-06-21, 15:39   

Może dlatego go nie powołał, bo na wyjazdach jest na poziomie Zmarzlik, Okoniewski. (pod względem KSM)
 
 
Ros 


Wiek: 33
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 553
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-06-21, 15:45   

Brak Kasprzaka - nieporozumienie :lol:

Występy w Bydgoszczy :
1. Krzysztof Kasprzak - 5+1 (3,1*,0,1)
6. Maciej Janowski - 9+1 (3,2,1,1,2*)
6. Patryk Dudek - 15 (2,2,3,3,2,3)

Srednie wyjazdowe:
Patryk Dudek - 2,083
Maciej Janowski - 1,955
Krzysztof Kasprzak - 1,667
 
 
Frezer 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 03
Wiek: 30
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1657
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2012-06-21, 16:01   

to już lepszy ogór od kaspera ;]
_________________
https://www.facebook.com/kondziuzks
 
 
Bobby 


Wychowanek klubu: MP
Debiut w lidze: 04
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 2171
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-06-21, 18:30   

1. Gollob
2. Dudek
3. Janowski
4. Buczkowski
 
 
Max 

Wychowanek klubu: Polska Husaria
Debiut w lidze: 10
Wiek: 29
Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 384
Skąd: Gorzów
Wysłany: 2012-06-21, 18:57   

1. Gollob 2. Janowski 3. Walasek 4. Dudek
Taka mieszanka młodości z doświadczeniem

Ja osobiście stawiam na Australię, do ktorej wraca Sullivan, szkoda że USA nie jest w drugim półfinale, wtedy by weszli do barażu
 
 
Bazyl 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 34
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 479
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-21, 19:15   

Jeżeli Tomek zepsuje GP w Gorzowie, a na to sie zanosi niestety, to pojechałbym składem: Walasek, Kołodziej, Janowski, Dudek/Kasprzak

Szanse na wynik będą małe, ale cóż, taki sezon się kiedyś musiał trafić.
_________________
Statystyki żużlowe
 
 
Piechu


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 753
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2012-06-21, 19:37   

Nie wiem co Cieślak wymyśla z Walaskiem, ale zdecydowanie w lepszej formie jest Protas.

Gollob
Kołodziej
Janowski
Protas

To chyba optymalny skład ewentualnie do rotacji Dudek, ale żadnych Walasków. Jak Gollob zawali GP też bym się zastanowił nad zmianą ;]
_________________

 
 
Max 

Wychowanek klubu: Polska Husaria
Debiut w lidze: 10
Wiek: 29
Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 384
Skąd: Gorzów
Wysłany: 2012-06-21, 19:59   

Walasek lepszy od Protasa.
 
 
Speedwayfan 


Wychowanek klubu: PRT
Debiut w lidze: 01
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 2268
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-06-21, 20:00   

Walasek 2,280
Protasiewicz 1,822

Ostatnia kolejka:
Piotr Protasiewicz - 7 (t,1,2,2,2)
Grzegorz Walasek - 12+1 (3,1,3,3,2*,d)

Znafffffco Piechu... Walasek na moje pewny w podstawie, bo w tym sezonie jest dobry i tyle.
_________________

 
 
Skorpionsky 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 09
Wiek: 31
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 314
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-21, 20:17   

Ros napisał/a
Brak Kasprzaka - nieporozumienie :lol:

Występy w Bydgoszczy :
1. Krzysztof Kasprzak - 5+1 (3,1*,0,1)
6. Maciej Janowski - 9+1 (3,2,1,1,2*)
6. Patryk Dudek - 15 (2,2,3,3,2,3)

Srednie wyjazdowe:
Patryk Dudek - 2,083
Maciej Janowski - 1,955
Krzysztof Kasprzak - 1,667


A możesz mi przypomnieć ile punktów zrobił w zeszłym roku Kasprzak w Gorzowie, z jeszcze gorszą średnia ?? U Kasprzaka nie ma co patrzeć na średnią.A Dudek ostatnio albo spadek formy, albo zbija KSM, żeby mieć 4,00 :D Poza tym Kasprzak ma o wiele większe doświadczenie w DPŚ i swoje zawsze robi.Cieślak bardziej patrzy na Szwecję, w końcu w Mallili odbędzie się DPŚ.Dudek zapieprza w Szwecji, tylko pytanie czy to nie za wcześnie dla niego ?? Może się spalić i nie udźwignąć presji.
_________________
Liga oficjalna:
09 - Young Lions (1. liga) [awans]
10 - Ognista Szpryca (2. liga) [awans]
11 - Ognista Szpryca (1. liga)

Liga Miast:
10 - Orzeł Łódź (1.liga)
11 - Orzeł Łódź (1.liga)
 
 
Piechu


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 753
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2012-06-21, 20:20   

HUBERTC może i pkt lepiej wychodzi Walasek, ale kilka lat temu też był w formie i w DPŚ szału nie zrobił. Nawet za Walaska wole Pawlickiego albo Dudka. Speedway nie jesteś w swoim dziale żeby zaczynać napinkę więc wróć do przedszkola proszę. Napinać się możesz w dziale I ligi ;]
_________________

 
 
Qalust 


Wychowanek klubu: TBR
Debiut w lidze: 02
Wiek: 33
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 712
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-06-21, 22:05   

A kim jest Kasprzak, że ma być pewniakiem? W formie to on nie jest wybitnej i zdecydowanie są lepsi od niego. Chimeryczna jazda. Po trójkach zerówki, bardzo słabe wyjazdy. Zresztą Kasprzak nawet nie ma powołania na trening.
Myślę, że Cieślak nie odważy się nie wystawić Golloba do kadry. Nie wyobrażam sobie tego, aczkolwiek nie protestowałbym.
Jeśli chodzi o Janowskiego to tak sobie to widzę i sądzę, że w turnieju o taką rangę to może nie wypalić. Zdecydowanie bardziej widziałbym w kadrze Dudka, ale łączy się to z takim samym ryzykiem(występy Patryka w Szwecji nie są powalające).

Jak dla mnie w tym roku filarami kadry są Kołodziej i Walasek. Forma Protasiewicza również rośnie, co może nie było widać w meczu z Częstochową, ale popatrzcie sobie na poprzednie mecze. Poza tym sam PePe mówi, że czuje się lepiej niż w 2011 r.

Kadra z pominięciem młodzieży wg mnie jest jednym z bardziej sensownych założeń, chociaż w oczach trenera mało realne.
1. Gollob
2. Kołodziej
3. Walasek
4. Protasiewicz
_________________
II Drużynowy Mistrz Polski 07
Drużynowy Mistrz Polski 09
I Drużynowy Mistrz Polski 10
Srebrny Falubaz LM 11

 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2983
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-06-21, 23:39   

Na Polska vs Reszta Świata Janowski zapierdalał wiec w DPS tez dalby rade :P
_________________

 
 
visto 

Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 06
Wiek: 30
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 540
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-06-22, 00:45   

Trzeba wierzyć w Polskę, ale coś mi mówi, że to Australia zgarnie w tym roku tytuł. Choć do końca wierzyć będę w naszego coacha i zawodników, to w tym roku będzie cholernie ciężko. Kontuzja Jarka dużo pokrzyżowała.

Co do składu:

1. Gollob - jest w dołku, ale kto jak nie kapitan ma ciągnąć wynik reprezentacji?
2. Walasek - jest w gazie, chociaż boję się, że jak to ma czasem w zwyczaju zawali.
3. Kołodziej - w poprzednim roku do końca nie było wiadomo czy pojedzie. Chyba teraz wszystko sobie poukładał i znów będzie pukał do GP.
4. Janowski - trzeba dawać szansę młodzieży, a moim zdaniem to Maciek jest pewniejszy od Duzersa.
_________________
06 - WC
07 - KMO
08 - KS
09 - TSCR
10 - [b]DwR[b]/GGT
 
 
Kozi 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 4156
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-06-22, 07:00   

1. Dudek
2. Walasek
3. Janowski / Protas
4. Kołodziej

Myślę, że Dudkowi jak mało komu NALEŻY się miejscie w kadrze na DPŚ. Już powinien był ten człowiek dostać dziką kartę do Gorzowa na GP a nie jakiś gamoń Zmarzlik, który nei ma mutacji i poza gorzowski owalem jedzie słabo. Dudek więc powinien być w kadrze. Reszta mnie jebie, że tak powiem. Może być dla mnei nawet Mike Trzesiok, Łukasz Bojarski i Oskar Ajtner Gollob w kadrze.
_________________
15 TYSIĄCY GARDEŁ - JEDEN CEL, FALUBAZ MA PANOWAĆ OD TATR PO HEL !
 
 
Piechu


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 753
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2012-06-22, 09:56   

kozioł dla ciebie kadra powinna tak wyglądać.
Dudek
Protas
Zengota
Strzelec

Nie ma co Cieślak ma ciężki orzech do zgryzienia, i Polska nie jest faworytem na mistrza, jak będzie medal bd super. Jak Ward się wyrobi to z Krisem będą miotać, do tego Crump który w lidze jeździ poniżej oczekiwań, ale w kadrze da sobie radę. Jak by jeszcze Sulliwan był w kadrze to Australia byłą by pewniakiem.
_________________

 
 
TeT 


Wychowanek klubu: TT
Debiut w lidze: 03
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 2526
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2012-06-22, 10:11   

z Krisem? :lol: a nie czasem z Chrisem? :) Sulliwan? widzę jakiś nowy.
_________________

 
 
Pajter 


Wychowanek klubu: Lunar Racing
Debiut w lidze: 04
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 1606
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2012-06-22, 10:47   

Qalust napisał/a

Kadra z pominięciem młodzieży wg mnie jest jednym z bardziej sensownych założeń, chociaż w oczach trenera mało realne.
1. Gollob
2. Kołodziej
3. Walasek
4. Protasiewicz


Optymalna kadra. Niczego więcej pisać nie trzeba. Faworytem są Australijczycy: Crump, Holder, Ward, Sulivan

Groźni u siebie będą Szwedzi. Czekam z niecierpliwością. Są też nieobliczalni Duńczycy: Nicki Pedersen, Puk Iversen reszta to pewnie Bjerre i Bjarne Pedersen/ Michael Jepsen Jensen. więc też solidna ekipa. Będzie bardzo ciekawie.
_________________
Nie upadek czyni człowieka przegranym lecz niechęć powstania.
STS jest zabawą, ale nikt nie lubi przegrywać ;)

Sezon po Sezonie:

04: Lunar Racing
05: ICU Riders
06: Racing Dream Team
07: Black Widow
08: Młodzi Gniewni Team
09: DwR Team
10: DwR Team
11: DwR Team
12: ---
13: Oszukani Renciści
14: Oszukani Renciści/Kaskaderzy Apokalipsy II
Ostatnio zmieniony przez Pajter 2012-06-22, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piechu


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 753
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2012-06-22, 10:49   

Tak tetris chodziło mi o Chrisa Harrisa który zmienił obywatelstwo i jeździ w Australii ;] Wiesz Tetris z postu na post coraz bardziej przekonuje mnie dlaczego Barnej uważa Cię za idiotę i ma chyba rację ;]

No ja jestem bardzo ciekawy czy Rayan wróci do kadry narodowej po zgrzycie z Crumpem ;] Niby w kadrze jest ale co mu strzeli nigdy nie wiadomo ;p
_________________

 
 
TeT 


Wychowanek klubu: TT
Debiut w lidze: 03
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 2526
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2012-06-22, 10:53   

albo jesteś tak głupi, albo tak niedorozwinięty umysłowo. :) Barnej jest jaki jest, ale to chyba na Ciebie ciśnie w każdym poście. czekam w sumie, kiedy powiesz mi w twarz to co napisałeś tutaj, daleko nie masz. :]
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna