Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Ile gotów by?by? zap?aci? za oryginalny produkt STS

Ile gotów by?by? zap?aci? za oryginalny produkt STS
50 PLN i wi?cej
8%
 8%  [ 10 ]
40-49 PLN
4%
 4%  [ 5 ]
30-39 PLN
6%
 6%  [ 7 ]
20-29 PLN
17%
 17%  [ 20 ]
10-19 PLN
33%
 33%  [ 37 ]
symbolicznie par? z?otych
18%
 18%  [ 21 ]
ani grosza
10%
 10%  [ 12 ]
Głosowań: 112
Wszystkich Głosów: 112

Autor Wiadomość
SwiezY 


Wiek: 34
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 5012
Skąd: Leszno/Poznan
Wysłany: 2008-08-20, 12:24   

Zaznaczyłem 40-49 PLN myśle, że to taka górna granica opłacaloności płacenia za tą gre :)
_________________
Ślimak winniczek nie ma kręgosłupa...[/i]

"Look at my horse, My horse is amazing..."
 
 
Pelbel 


Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 491
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2008-08-20, 12:29   

Pomysł , ze weryfikacją klucza przez rade , jest tragiczny. Dlaczego mam ci pisać mój własny legalny klucz?? Na 2 klucze te same na serw sie nie wejdzie, więc jak ktoś kupi i kilka osób będzie go używało, to powoli będą powstawać problemy, że teraz ja gram teraz ty. Biorąc pod uwagę , że niektóryz grają 24h to moga powstac problemy :D

Cytat
Zreszta cala ta rozmowa jest niepotrzebna poki co, niewiadomo czy gra bedzie a wy juz gadacie kto ja kupi a kto nie.


10 raz. Jesli nie będzie miał pewnosci , ze ktoś ją kupi to już możesz się zegnac. Musi miec jakis powod , zeby te gre zrobil. Dlatego dyskusja na temat tego kto ja kupi a kto nie jest jak najbardziej na miejscu.
_________________

 
 
Lemo 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 389
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2008-08-20, 12:35   

Pelbel napisał/a
Pomysł , ze weryfikacją klucza przez rade , jest tragiczny.

Napisałem, że nie jest to rewelacja, ale graczy w STS jest stosunkowo mało (1k...) i na pewno wymyślilibyśmy skuteczny sposób weryfikacji oryginalnych gier.

Pelbel napisał/a
10 raz. Jesli nie będzie miał pewnosci , ze ktoś ją kupi to już możesz się zegnac. Musi miec jakis powod , zeby te gre zrobil. Dlatego dyskusja na temat tego kto ja kupi a kto nie jest jak najbardziej na miejscu.

Hm... Być może nie wiesz, ale żaden Twórca gry, czy czegokolwiek nie ma 100% pewności, że jego produkt się sprzeda. Po prostu ponosi ryzyko.
 
 
Pelbel 


Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 491
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2008-08-20, 12:40   

Cytat
Hm... Być może nie wiesz, ale żaden Twórca gry, czy czegokolwiek nie ma 100% pewności, że jego produkt się sprzeda. Po prostu ponosi ryzyko.


Hmm nie wiem czy wiesz , ale ta już została stworzona, a to co ma powstać , jest jakby specjalnie na nasze zawołanie. Ma to być produkt skierowany specjalnie do nas.
Więc, myśle , że on jednak chciałby wiedzieć czy my to kupimy. Inna sprawa , że piszemy do kolesia , który jest świadomy , że kilkaset osób piraci jego gre od kilku lat, a teraz prosi , żeby jeszcze spełnić ich prośby, nie dając ( z waszym myśleniem ) żadnego powodu by to zrobić. Juz widze jak leci robić mod , bo grupa Polaków pragnie mieć równy start. To nic , że scrackowali gre. Teraz już tego nie zrobia i na pewno wszysyc zaplącą nawet 50 zł. Przeciez Lemo tak mówi.

Twórcy gry ponoszą ryzyko, ale nie robią gry na zawołanie graczy.
_________________

 
 
Pinki 


Wychowanek klubu: Misiu Gangster Team
Wiek: 41
Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 890
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2008-08-20, 12:42   

Sam pomysł jest bardzo dobry, ale mam wątpliwości co do realizacji. Skoro teraz jeździmy na wersji pirackiej, to jaką mamy pewność, że STS (nie mylić z TS) też nie zostanie tak potraktowany? Jak można się zabezpieczyć przed nielegalnymi wersjami gry? Wszystko też oczywiście zależy od ceny. Ande liczy pewnie w dolarach albo euro, więc na opłatę symboliczną pewnie nie ma co liczyć. A ilu graczy będzie w stanie wyłożyć kwotę w granicach 30zł (w końcu to niecałe 10€)? Obawiam się, że niewielu.
 
 
Lemo 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 389
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2008-08-20, 12:48   

Twórca sam pisał, że TS do dla niego hobby. Teraz miałby okazję spróbować czegoś nowego, a przy okazji zarobić. Dlatego warto podjąć z nim rozmowę, co Valus już zrobił.

Pelbel napisał/a
Teraz już tego nie zrobia i na pewno wszysyc zaplącą nawet 50 zł. Przeciez Lemo tak mówi.

Czytaj uważnie. Lemo mówi, że sam zapłaci 50 zł za grę.

Pelbel napisał/a
Twórcy gry ponoszą ryzyko, ale nie robią gry na zawołanie graczy.

Hm.. A ja myślałem, że grę robi się właśnie pod graczy. Żeby była dobra, odpowiadała na ich potrzeby a tym samy stała sie popularna i zarabiała. Chyba muszę zweryfikować ten pogląd.
 
 
Yahu 


Debiut w lidze: 02
Wiek: 45
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 571
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2008-08-20, 12:53   

Zabezpieczenie gry przed piraceniem nie jest łatwe i raczej skazane z góry na porażkę. To jest kwestia mentalności. Albo płacimy za produkt albo kradniemy. Jest oczywiście sprawa ceny ale nawet jak gra będzie kosztowała np. 10zł (śmieszna cena nawet u nas a co dopiero w strefie euro) to jednak niewielu zapłaci. Bo po co płacić skoro można mieć free... taka mentalność.
 
 
Puk 


Wychowanek klubu: Falubaz Squad
Debiut w lidze: 03
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 572
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-08-20, 12:54   

Ja maksymalnie na oryginalna wersje moglbym przeznaczyc okolo 20 zlotych :wink:
 
 
Skrzypek 

Wychowanek klubu: WTS Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 00
Wiek: 42
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 3800
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-08-20, 12:54   

Za przeproszeniem nie my zcrackowalismy grę, ona już była zcrackowana w necie i pod nią tworzono mod speedway, a żeby wam się lepiej ściągało poprostu dawano to jako całość:D


A pozatym ktoś by musiał ją zcrackować tę nową wersję a jak wiemy jedynie stara wersja 1.05 była grywalna na siecie. Nowsza 1.08 miała cracka ale sie nie dało po sieci śmigać.
 
 
Krajeś 

Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 362
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-08-20, 13:06   

Myślę że najpierw powinna zostać wydana jakaś darmowa wersja Demo, czyli wersja z wszystkimi nowościami choć mocno okrojona np w tory, a potem jak się spodoba można wydać cała i zbijać kokosy ; ]
zaznaczam że jeżeli mi się spodoba mogę dać te +50 nawet ; ] tylko żeby nie było potem tak że kilku użytkowników zapłaci, reszta poczeka aż znów coś przekabacą z tą wersją i wyjdzie na to że wyjdziemy na frajerów... ; ]
_________________

 
 
 
Pinki 


Wychowanek klubu: Misiu Gangster Team
Wiek: 41
Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 890
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2008-08-20, 13:08   

Skrzypek napisał/a
Za przeproszeniem nie my zcrackowalismy grę, ona już była zcrackowana w necie

Skrzypek, ale nikt nie mówi, że to Wy ją scrakowaliście. Chodzi o to, że nie mamy pewności, czy z nową wersją nie będzie tak samo.
 
 
Yahu 


Debiut w lidze: 02
Wiek: 45
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 571
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2008-08-20, 13:17   

Hmmm... ile wart jest STS? Zastanówmy się. Gry topowe, zajefajne strzelanki, sportowe, komercyjnych wydawców, w dniu premiery kosztują około 100zł. Ile z nich mamy radości? Sporo ale na krótki okres czasu (w moim przypadku). W STSa gram niemal codziennie, od roku. Więc tzw. grywalność jest nieporównywalnie wyższa! Ile zapłacić za taką zabawkę?
 
 
MastiF 

Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 183
Skąd: Leszno
Wysłany: 2008-08-20, 13:18   

Ja mam 16 lat i równierz nie widzę problemu z kupnem gierki.

Ja jestem w stanie wydac z 20 zl
_________________
'' Krew nie woda ''

''Przyjaciela trzeb trzyma? sie blisko, a wroga jeszcze bli?ej. ''
 
 
Pelbel 


Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 491
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2008-08-20, 13:18   

Cytat
Hm.. A ja myślałem, że grę robi się właśnie pod graczy. Żeby była dobra, odpowiadała na ich potrzeby a tym samy stała sie popularna i zarabiała. Chyba muszę zweryfikować ten pogląd.

Dawaj całe zdania a nie fragmenty. Czy tam nie pisze wyraźnie , że nie robią gry na zawołanie graczy. Nikt przecież , nie robi gry, bo ktoś napisał, że fajnie jakby taką zrobili. To co napisałeś ma się nijak do tego co ja napisałem.

Gry sie robi pod graczy , ale rzadko kiedy od zwykłego "Lemo" zależy jak będzie dana gra wyglądała. Tylko gdy są jakieś wyjątkowe konkursy na testowanie bety itp. Oczywiście niektóre pomysły ludzi mogą być wykorzystane. Tylko , że teraz gra praktycznie od początku ma się opierać na "naszym" pomyśle.

Cytat
Hmmm... ile wart jest STS? Zastanówmy się. Gry topowe, zajefajne strzelanki, sportowe, komercyjnych wydawców, w dniu premiery kosztują około 100zł. Ile z nich mamy radości? Sporo ale na krótki okres czasu (w moim przypadku). W STSa gram niemal codziennie, od roku. Więc tzw. grywalność jest nieporównywalnie wyższa! Ile zapłacić za taką zabawkę?


Te topowe strzelanki opierają się głownie na multi , na którym gra mnóstwo ludzi z całego świata. Na krótki czas starcza gra popjedyńcza. Zagraj teraz w sts samemu, zobaczymy ile to ci frajdy przyniesie. Gry kosztują 100zł, ale weźmy jednak pod uwagę , że taki COD4 , a TS to jednak jets rożnica.

Cytat
I tak gościu tego nie zrobi chyba że sie bardzo nudzi bo jaką ma gwarancje że ktos to kupi ? on sie namęczy a pozniej kupi 20 osób i wyjdzie na frajera


O tym cały czas pisze. Niestety do niektórych to nie dociera.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pelbel 2008-08-20, 13:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Joker

Wiek: 33
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1658
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 2008-08-20, 13:21   

I tak gościu tego nie zrobi chyba że sie bardzo nudzi :D bo jaką ma gwarancje że ktos to kupi ? on sie namęczy a pozniej kupi 20 osób i wyjdzie na frajera
_________________

 
 
Lukan 


Wychowanek klubu: ART
Debiut w lidze: 02
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1777
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-08-20, 13:28   

hmmmm

do 30zł mógłbym dac :D
_________________
www.eSpeedway.pl

03 - BW
04 - TSCR
05 - TSCR
06 - OR
07 - OR
08 - OR
 
 
Rzeninho 


Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 135
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 2008-08-20, 13:30   

ja ,żeby uzbierać 50 PLNów musiałbym już zacząć zbierać, biorąc pod uwagę ,iż mam ważniejsze wydatki ... to chyba zakończe karierę :x
Moge dać góra 10 zł
 
 
Yahu 


Debiut w lidze: 02
Wiek: 45
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 571
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2008-08-20, 13:34   

Pelbel napisał/a

Cytat
Hmmm... ile wart jest STS? Zastanówmy się. Gry topowe, zajefajne strzelanki, sportowe, komercyjnych wydawców, w dniu premiery kosztują około 100zł. Ile z nich mamy radości? Sporo ale na krótki okres czasu (w moim przypadku). W STSa gram niemal codziennie, od roku. Więc tzw. grywalność jest nieporównywalnie wyższa! Ile zapłacić za taką zabawkę?


Te topowe strzelanki opierają się głownie na multi , na którym gra mnóstwo ludzi z całego świata. Na krótki czas starcza gra popjedyńcza. Zagraj teraz w sts samemu, zobaczymy ile to ci frajdy przyniesie. Gry kosztują 100zł, ale weźmy jednak pod uwagę , że taki COD4 , a TS to jednak jets rożnica.

Wiadomo że sieć daje możliwości ale mogę Ci powiedzieć że mi takie granie w Company of Heroes znudziło się szybko. A STS ciągle bawi!

Dla twórcy STS tworzenie oficjalnej wersji może nie być "warte świeczki". Wiadomo że nikt mu nie da 100zł za taki produkt. Ile osób kupi oryginał? 100? W ogromnych "porywach".
 
 
Hooli
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-20, 14:50   

Z 30 zł bym mógł sypnać :P Najwyżej 4 kiełbasy na żużlu bym sobie odpuścił :devil:
 
 
Blazejofo


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 22
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2008-08-20, 14:50   

Ja za ta grę był bym w stanie dać nawet 200 zł, gram w nią już parę lat i nadal mam zamiar brać udział w lidze, to nie jest gra pokroju Fima na którego wydałem 79? 89? zl (nie pamiętam ) w którego pograłem 2 wieczory i położyłem na półkę bo mi sie znudziła. W stsa gra sie latami co roku sa updaty nad którymi pracuje trochę ludzi wszystko za free, wiec nie sępcie jak dziady bo tylko robicie oborę naszemu krajowi na tle Unii Europejskiej jak wyskakujecie z cena 10 zl albo kilkanaście zloty, nie wierze ze ludzie którzy maja net po 1,2,3,4 i jeszcze wiecej Mb/s płaca kilka złotych miesięcznie za to a na grę w którą będą grac latami nie maja te 60, 70 złotych.
 
 
Kerogh 


Wiek: 59
Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 221
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-08-20, 15:18   

Rzeninho napisał/a
ja ,żeby uzbierać 50 PLNów musiałbym już zacząć zbierać, biorąc pod uwagę ,iż mam ważniejsze wydatki ... to chyba zakończe karierę :x
Moge dać góra 10 zł


Ty 10 zł? Przygotowałeś już 10-letni plan? ;D ;*

Ja bym spokojnie kupił, jeśli będzie w co grać, bo jeśli dajemy załóżmy 30 zł za równy start to sory, ale nie bardzo ;] jeśli by się sporo zmieniło i grało się lepiej to nie ma problemów. oczywiście jeśli byłoby więcej takich osób, bo żeby se na "Train" pojezdzic to szkoda kasssy;]
_________________
Paweł [b]H[b]lib

'haters gonna hate'
 
 
Jonsson 


Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 60
Skąd: Cz?stochowa
Wysłany: 2008-08-20, 15:30   

Za grę dałbym maksymalnie : ani grosza
_________________

 
 
Maciek 


Debiut w lidze: 00
Wiek: 31
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 500
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-08-20, 15:50   

Wiem że to może zabrzmi dziwnie, ale co jeśli zamówienia na klucze byłyby składane przez zawodnika do Rady, a przez Radę do twórcy? W ten sposób np. Bucol zamawia na forum grę i Bucol ma pozwolenie na start w lidze. Rada zbiera kilkadziesiąt zamówień, przelewa pieniądze na konto twórcy, a on rozsyła keye na zgłoszone przez Radę maile. Nikt nie widzi nikogo keyów - wszyscy widzą kto może grać.
_________________

 
 
Lemo 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 389
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2008-08-20, 15:53   

MaciekZKZ, też myślałem o czymś podobnym. Bardzo dobry pomysł.

Ale na razie gra musi powstać, a to stoi pod znakiem zapytania.
 
 
MastiF 

Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 183
Skąd: Leszno
Wysłany: 2008-08-20, 16:12   

Jonsson napisał/a
Za grę dałbym maksymalnie : ani grosza


nie podoba się? TO nie wiem dalczego jeszcze grasz ;p
_________________
'' Krew nie woda ''

''Przyjaciela trzeb trzyma? sie blisko, a wroga jeszcze bli?ej. ''
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna