Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycja reformy Ligi Miast!
Autor Wiadomość
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 2019-05-21, 22:26   Propozycja reformy Ligi Miast!

Siema! Wychodzę z propozycją reformy Ligi Miast od przyszłego sezonu.

Cel jest prosty: przywrócenie prestiżu rozgrywkom oraz odświeżenie programu zawodów.

Przedstawię Wam moją wizję na temat LM, zapraszam wszystkich do dyskusji, fajnie by było, jakby trenerzy LM wstępnie określili się, czy podoba im się ten pomysł, będziemy mądrzejsi - w końcu chodzi o dobro rozgrywek dla nas wszystkich, a nie ustalanie zasad pod kogoś.

A więc, jak miałby wyglądać program, na jakich zasadach?

Idealnym rozwiązaniem jest wprowadzenie programu z realnego żużla, najlepiej ten z Ekstraligi. Wiem, że większość podchodziła sceptycznie do tego programu w LO, więc dlaczego nie spróbować w LM, która niestety stacza się z sezonu na sezon?
Program: 5 seniorów pod numerami 1-5 oraz 9-13, dwóch juniorów pod numerami 6-7 oraz 14-15 plus jeden rezerwowy (8/16).

Pod numerami seniorskimi musi startować minimum 2 wychowanków klubów/miastowych + 3 stranierich (coś na zasadzie konieczności 2 Polaków w realnym żużlu). Jest to kwestia do dogadania, można to zmienić na 3 wychowanków i 2 stranierich. Można też pomyśleć nad stałym ZZ za stranieriego. Czyli jedziemy w 4 seniorów (2 lub 3 wychowanków i 1 lub 2 stranieri) + Z/Z, oraz 2 juniorów (gdzie jeden może być brakiem zawodnika). W tym formacie mecz można odjeźdzać nawet w czterech.
Kwestia juniorki jest do dogadania, aczkolwiek uważam, że mogliby być to zawodnicy nie miastowi. Pod kategorie juniora podchodziłby gracz, który jest w grze do maksymalnie 4 sezonów. Tutaj, zanim zacznie się gorąca dyskusja, dodam, że nowych graczy przybyło około 25 po akcji reklamowej (super frekwencję widać na Lidze Juniorów co tydzień). Jest to szansa dla tych chłopaków. Ponadto, obecnie w grze jest też spora ilość juniorki.
Każda ekipa LM powinna sobie na spokojnie zatrudnić 3-4 juniorów, z tym nie może być problemu, bo jest w czym wybierać. Jeśli byłby problem z tym, to można jeszcze przedyskutować, aby zawodnik z najniższym KSM w drużynie mógłby wskoczyć z konieczności pod juniora.
Rezerwowym (nr 8 oraz 16) również musiałby być wychowanek/miastowy. Reszta zasad programowych bazowałaby na zasadach z realnego żużla.

Uważam, że warto również przywrócić twardy termin na kolejkę LM (tak jak to bywało szybciej - bodajże we wtorki?).

Jestem zdania, że lepiej, jeśli zgłosi się np. 8 drużyn - wypchanych zawodnikami, niż tak jak jest w chwili obecnej - więcej drużyn, mało zawodników na drużynę.

Ale tutaj chciałbym zaznaczyć, że w tej formie rozgrywek właściwie każdy może zgłosić swoją drużynę, jeżeli będzie wstanie ogarnąć skład. Nie mówcie mi że Sparta czy GKS, mimo że ma mało zawodników nie ogarnie sobie stranierich/juniorów, bo przecież 3 wychowanków mają aktywnych.

Podaję przykład programu.
GKS:
1. Barnej
2. stranieri
3. trebel
4. stranieri
5. BascoGKS
6. emelsonGKS
7. frombel
8. MadziaL

aby odjechać mecz minimum:
1. Barnej
2. brak zawodnika
3. trebel
4. stranieri Z/Z
5. BascoGKS
6. emelsonGKS
7. brak zawodnika

Moim zdaniem ta reforma doda smaczku lidze, odświeży W KOŃCU program zawodów, da szansę nowym zawodnikom pokazania się, i mimo, że większość drużyn pewnie będzie bardziej "przebierana", to jednak każdy ma prawo zdecydować gdzie chce jeździć?
 
 
Mateo 


Wychowanek klubu: HO
Debiut w lidze: 00
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1121
Skąd: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-05-21, 22:43   

Tylko tyle tutaj napisze... http://sts-pl.eu/stsprog/lo?id=4573 <-- 4 ledwo zebrałeś a chcesz w 8 jechać?! Moim zdaniem to co przedstawiłeś jest nie do ogarnięcia.. za mało aktywnych graczy a jak chcesz już wypychać drużyny innymi zawodnikami to zmień nazwę rozgrywek na Liga Przebierańców.. Moim zdaniem na tą chwilę obecna reforma jest dobra, potrzebuje jedynie delikatnych zmian, które trzeba przeanalizować i poprawić i będzie na ta chwilę optymalna
_________________

 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-21, 22:49   

Mateo napisał/a
Tylko tyle tutaj napisze... http://sts-pl.eu/stsprog/lo?id=4573 <-- 4 ledwo zebrałeś a chcesz w 8 jechać?! Moim zdaniem to co przedstawiłeś jest nie do ogarnięcia.. za mało aktywnych graczy a jak chcesz już wypychać drużyny innymi zawodnikami to zmień nazwę rozgrywek na Liga Przebierańców.. Moim zdaniem na tą chwilę obecna reforma jest dobra, potrzebuje jedynie delikatnych zmian, które trzeba przeanalizować i poprawić i będzie na ta chwilę optymalna


Proszę się ode mnie odwalić, ja nie jestem trenerem GKS w LM. Dziękuję. :faja:

Za mało aktywnych mówisz? Jest multum zawodników ktorzy nie mają okazji/chęci jeździć w takiej LM.

Jak można uważać, że ta reforma i program jest dobry?
a) tak czy siak trzeba mieć minimum 4 graczy aby odjechać mecz - jedyna różnica jest taka, że można pojechać 8 biegów a nie 7
b) program jest zj....ny. Biegi się powtarzają (zobacz sobie bieg nr 3 i nr 6 chociażby, moje pierwsze dwa starty są z tymi samymi?
c) punkty się nie wpisują poprawnie, statystyki nie liczą
d) i tak może teraz jechać 2 stranierich (czyli można pojechać mecz 2 wychowankami) - więc jak to jest z tą ligą przebierańców?
e) najważniejsze pytanie, co ten program ma wspólnego z żużlem?


Zapraszam ludzi do dyskusji którzy są bardziej obeznani w temacie dzisiejszego STSa niz Mateo...
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-22, 09:05   

Basco...czy sprawdzałeś ile biegów przy "minimum" zawodników będzie odbywało się we trzech? Może się mylę, ale na oko wygląda mi, że więcej. Jak rozumiem już drugi bieg (juniorzy) jadą we trzech (a może nawet we dwóch - jeśli obie drużyny juniora nie ogarną?) I ten bieg z obowiązku może wypaść w takiej liczbie, bo nie ma możliwości zmian. Ów junior (zakładam, że na mecz przyszedł tylko jeden), jak rozumiem będzie zmieniał brak zawodnika spod drugiej juniorki, tak? Jeśli tak, to z z/z wychodzi mu 6 startów i nie może pojechać już w nomi, a więc tam również pozostaje 3 zawodników na jeden bieg. Ogólnie, licząc brak tkt (lub ich możliwość w "niewłaściwym momencie" wychodzi, że każdy ma 6 biegów (z z/z), czyli we 4 mają 24 starty, a w meczu potrzebnych ich jest 30 (15 x 2), siłą rzeczy zostaje 6 wolnych miejsc na starcie, dobrze rozkminiam? To chyba dość dużo.

Poza wszystkim, chęć reformy rozumiem, ale hasło "mniej napchanych drużyn niż więcej z mniejszą liczbą" jest moim zdaniem zaprzeczeniem sensu tej gry. "wypychanie" graczami doprowadza do ich braku możliwości jazdy. Napisałeś o 3-4 juniorach - załóżmy, że jest to wykonalne i masz 4. W lidze startuje maksymalnie dwóch, tak? Jakim cudem ta reszta ma mieć możliwość jazdy przy Twojej zmianie, a dziś tej możliwości niby nie ma? Bo nie bardzo to rozumiem. Pomijając już fakt, że przytoczony przez Ciebie przykład 8 ekip w lidze chyba mało przywraca jej "elitarność", co nie? Pomijając wielokrotnie dyskutowany temat "nowych graczy" wydaje mi się ten pomysł mocno "na siłę", bo "bardziej kojarzy się z żużlem" i w sumie to jego jedyny plus - tak mi się wydaje.

P.S. Co do Ligi Juniorow, sam ostatnio na nią zagościłem. Rzeczywiście, dużo "nowych" (przynajmniej dla mnie) i w programie pojechał ostatecznie "dodatkowo" chyba Santi i volf (którego ja kojarzę od dawna). To oznacza 14 "juniorów"...nie przesadzałbym z tym "przepychem" na 8 ekip LM itd.
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2019-05-22, 10:21   

Mnie się podoba nawiązywanie do żużla. Nie miałbym nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Jednak juniorów i tak jest za mało. Nigdy nie wiesz, w którym momencie się wycofają z gry. Ja bym widział maksymalnie trzech stanierich (obcokrajowców) w składzie meczowym, ale mogą być również na pozycji juniorskiej (o ile ma maksymalnie 4 sezony odjechane). Może warto byłoby podnieść limit wieku juniora do 5 sezonów? W speedwayu jest ich 6. W przypadku braku juniorów pod 6/7 wpisywaloby się zawodników z najniższą średnią biegową obecnych na meczu z poprzedniego sezonu (lub w drugiej połowie sezonu z 1 części sezonu). Tu jednak trzeba mocno przemyśleć kwestie klasyfikacji zawodników. Ciężko brać pod rozwagę zawodników niesklasyfikowanych, którzy mają np. 3 biegi w postaci: 0,1,0. Ciężko też brać tylko sklasyfikowanych, bo zwyczajnie jadąc z nr 6/7 masz tylko 3 biegi na mecz. Wystarczy, że nie przyjdziesz na 2 mecze i już jest się nieklasyfikowanym.

Podsumowując, podoba mi się idea, lecz trzeba też pamiętać o tym, co napisał Cyki. Przy takim programie meczowym potrzeba min. 7 ludzi, aby nie jechać nigdzie we 3 (lub we 2). Jadąc w 6 (lub 5 z zz), jeśli junior może zastąpić juniora to i tak zostaje dziura w biegu juniorskim. Aby tego uniknąć można wywalić bieg juniorski i zostać przy 3 nominowanych. Prawdą jest jednak, że wówczas juniorzy mają tylko po 2 starty (ale jak dobrze im pójdzie, to chyba może być więcej?). No i wówczas można jechać mecz w 5 + zz bez żadnej dziury w programie. Wydaje się, że jeden więcej niż teraz. Racja. Z tymże można mieć 3 stanierich :)
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-22, 20:03   

Cyki napisał/a
Basco...czy sprawdzałeś ile biegów przy minimum zawodników będzie odbywało się we trzech? Może się mylę, ale na oko wygląda mi, że więcej. Jak rozumiem już drugi bieg (juniorzy) jadą we trzech (a może nawet we dwóch - jeśli obie drużyny juniora nie ogarną?) I ten bieg z obowiązku może wypaść w takiej liczbie, bo nie ma możliwości zmian. Ów junior (zakładam, że na mecz przyszedł tylko jeden), jak rozumiem będzie zmieniał brak zawodnika spod drugiej juniorki, tak? Jeśli tak, to z z/z wychodzi mu 6 startów i nie może pojechać już w nomi, a więc tam również pozostaje 3 zawodników na jeden bieg. Ogólnie, licząc brak tkt (lub ich możliwość w niewłaściwym momencie wychodzi, że każdy ma 6 biegów (z z/z), czyli we 4 mają 24 starty, a w meczu potrzebnych ich jest 30 (15 x 2), siłą rzeczy zostaje 6 wolnych miejsc na starcie, dobrze rozkminiam? To chyba dość dużo.

Poza wszystkim, chęć reformy rozumiem, ale hasło mniej napchanych drużyn niż więcej z mniejszą liczbą jest moim zdaniem zaprzeczeniem sensu tej gry. wypychanie graczami doprowadza do ich braku możliwości jazdy. Napisałeś o 3-4 juniorach - załóżmy, że jest to wykonalne i masz 4. W lidze startuje maksymalnie dwóch, tak? Jakim cudem ta reszta ma mieć możliwość jazdy przy Twojej zmianie, a dziś tej możliwości niby nie ma? Bo nie bardzo to rozumiem. Pomijając już fakt, że przytoczony przez Ciebie przykład 8 ekip w lidze chyba mało przywraca jej elitarność, co nie? Pomijając wielokrotnie dyskutowany temat nowych graczy wydaje mi się ten pomysł mocno na siłę, bo bardziej kojarzy się z żużlem i w sumie to jego jedyny plus - tak mi się wydaje.

P.S. Co do Ligi Juniorow, sam ostatnio na nią zagościłem. Rzeczywiście, dużo nowych (przynajmniej dla mnie) i w programie pojechał ostatecznie dodatkowo chyba Santi i volf (którego ja kojarzę od dawna). To oznacza 14 juniorów...nie przesadzałbym z tym przepychem na 8 ekip LM itd.


Postaram się odpowiedzieć na wszystkie kwestie które poruszyłeś, jak to widzę swoim okiem.
W przypadku 4 zawodników na meczu, i jednym juniorze, mamy 1 brak zawodnika, Z/Z oraz brak juniora. Ciężko powiedzieć ile biegów będzie w niepełnej obsadzie, jeśli drużyna z brakiem będzie przegrywała może robić taktyki za ten brak. Jeżeli chodzi o pojawienie się jednego juniora na meczu, jest kilka opcji, aby uniknąć niepełnych obsad biegowych: a) zawodnik z najniższym KSM w zespole wchodzi w pozycję juniora b) junior może zastąpić juniora zmianą zwykłą (wówczas tylko w biegu juniorskim będzie niepełna obsada) c) możliwość startu juniora jako gość?

Druga kwestia, jeżeli pojawi się na meczu aż 4 juniorów - oczywiście chwała za to drużynie organizującej. No niestety ale pojedzie dwóch najlepszych, to oczywiste. Ale czy tym działaniem zniechęcamy ich do gry? Nie sądzę. Jeżeli pójdziemy dalej w ideę, można wprowadzić co tygodniowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - tam każdy z nich będzie jeździł i będzie się mógł pokazać swojemu trenerowi. Jeśli trener uważa, może również wrzucić juniora pod seniorke przecież. Ale nie sądze, aby na każdym meczu był komplet juniorów. Powiedzmy, że każdy ma ich w kadrze czterech. Myślę, że na meczach będzie się pojawiało 2 lub 3... Dzisiaj tej możliwości juniorzy nie mają, np jak dobrze kojarzę Stachu w Sparcie dostawał może jeden bieg szansy.

Na Lidze Juniorów pojawia się przynajmniej 15 juniorów. Oni mają chęci do jazdy, tylko ich jedyna szansa to Liga Juniorów, która niestety nie jest prestiżowa. Do tego są jeżdżący juniorzy w klubach, którzy na LJ nie przychodzą (np. 80% składu TBR).

Jeszcze raz powiem, nie uwsteczniajcie gry, rozwijajcie ją. Bullet powinien jak najszybciej ogarnąć program i możemy go testować w wakacje.
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-22, 20:08   

Cece napisał/a
Mnie się podoba nawiązywanie do żużla. Nie miałbym nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Jednak juniorów i tak jest za mało. Nigdy nie wiesz, w którym momencie się wycofają z gry. Ja bym widział maksymalnie trzech stanierich (obcokrajowców) w składzie meczowym, ale mogą być również na pozycji juniorskiej (o ile ma maksymalnie 4 sezony odjechane). Może warto byłoby podnieść limit wieku juniora do 5 sezonów? W speedwayu jest ich 6. W przypadku braku juniorów pod 6/7 wpisywaloby się zawodników z najniższą średnią biegową obecnych na meczu z poprzedniego sezonu (lub w drugiej połowie sezonu z 1 części sezonu). Tu jednak trzeba mocno przemyśleć kwestie klasyfikacji zawodników. Ciężko brać pod rozwagę zawodników niesklasyfikowanych, którzy mają np. 3 biegi w postaci: 0,1,0. Ciężko też brać tylko sklasyfikowanych, bo zwyczajnie jadąc z nr 6/7 masz tylko 3 biegi na mecz. Wystarczy, że nie przyjdziesz na 2 mecze i już jest się nieklasyfikowanym.

Podsumowując, podoba mi się idea, lecz trzeba też pamiętać o tym, co napisał Cyki. Przy takim programie meczowym potrzeba min. 7 ludzi, aby nie jechać nigdzie we 3 (lub we 2). Jadąc w 6 (lub 5 z zz), jeśli junior może zastąpić juniora to i tak zostaje dziura w biegu juniorskim. Aby tego uniknąć można wywalić bieg juniorski i zostać przy 3 nominowanych. Prawdą jest jednak, że wówczas juniorzy mają tylko po 2 starty (ale jak dobrze im pójdzie, to chyba może być więcej?). No i wówczas można jechać mecz w 5 + zz bez żadnej dziury w programie. Wydaje się, że jeden więcej niż teraz. Racja. Z tymże można mieć 3 stanierich :)


Nigdy nie wiemy, kto kiedy się wycofa z gry. Ale jeżeli nowi będą mieli takie szansę, aby jeździć w LM chociaż te 3 biegi, to z pewnością nie zrezygnują z zabawy. Szybciej zrezygnują teraz bo nie mają gdzie jeździć. Ja zawsze powtarzam, jeżeli odpowiedzialna osoba się bierze za trenerkę, to ogarnie skład i juniorów, co by nie było. Wystarczy pogadać chwilę z osobą wahającą się czy grać w STS czy nie na priv...

Nie potrzeba minimimum 7 ludzi. Tak jak wspomniałem - stałe Z/Z na seniorce. Czyli mamy 4 seniorów + Z/Z. Do tego dwóch juniorów. Więc bez braków jedziemy mecz w szóstkę. Jeżeli pojawi się jeden junior, i stworzymy odpowiednie zasady, to tylko w biegu juniorskim będzie niepełna obsada, co nie jest żadną tragedią. A więc w piątkę można odjechać 14 biegów w pełnej obsadzie.
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-22, 20:23   

Chciałbym jeszcze przytoczyć, jak wygląda sytuacja juniorów w chwili obecnej - zaliczam tylko zawodników miastowych/wychowanków, którzy mają podpisane kontrakty w klubach LM. Ci, którzy przejechali maksymalnie 4 sezony.

Na oko jest jeszcze 40 takich graczy bez angażu w LM.

Apator Toruń
KacpeR

FZG
-

Motor Lublin
Mayer200

Unia Leszno
adikos
Makala
erox

GKS Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
trebel
frombel
ZieliN
emelsonGKS
rysiu
jacob46

Włókniarz Cze-wa
Micholl
Kakor23
tofeek

Stal Gorzów
KubsonRM
Daniek

Polonia Piła
-

Sparta Wrocław
Mryniu
Sadowski
Stachu

Start Gniezno
Melonik95
Hector69

Unia Tarnów
szymczoq
Kuler
 
 
Mateo 


Wychowanek klubu: HO
Debiut w lidze: 00
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1121
Skąd: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-05-22, 23:07   

BascoGKS napisał/a

Zapraszam ludzi do dyskusji którzy są bardziej obeznani w temacie dzisiejszego STSa niz Mateo...


Nie bardzo rozumiem, co tutaj miałeś na myśli... dałeś temat do dyskusji wiec trochę wyluzuj, a doświadczenie myślę w tej grze mam spore jeżeli o to Ci chodzi.

Nadal jednak uważam że wprowadzanie tych juniorów na siłe to wg mnie słaby pomysł. OK masz tyh ludzi na Lidze Juniorów i chwała za to, że takie coś powstało i nowi mają gdzie jeździć, ale nie widzę tego niestety w lidze, bo to jest gra a nie prawdziwy żużel. Po 1 jest za mało takich graczy a po 2 moim zdaniem, to po co kombinować, skoro to ma być prosta gra? Wiadomo że poprawki do Ligi Miast trzeba wprowadzić, ale to do programu. Osobiście póki co bym zostawił tak jak jest.. A co do liczenia statystyk itp. co napisałeś to to właśnie jest to co należy m.in do poprawki. To po prostu jest błąd programu a nie błąd reformy!
_________________

 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-23, 12:53   

BascoGKS napisał/a
Ciężko powiedzieć ile biegów będzie w niepełnej obsadzie, jeśli drużyna z brakiem będzie przegrywała może robić taktyki za ten brak.


No, niestety nie jest tak ciężko to przewidzieć. Owszem, w przypadku taktycznych zmian jest mozliwość 7 startów dla każdego zawodnika, ale to i tak oznacza, że łącznie pojada 28 razy, a przecież, żeby zrobić tkt, potrzebujesz minimum dwóch biegów i oba mieć przegrane. To oznacza, że przynajmniej 2 biegi będą odjechane we 3 i zakładasz, że każdy pojedzie z tkt itd. Jeśli drużyna będzie trzymała wynik (przy całym szacunku, juniorzy mogą punktować w każdą stronę, ale raczej "starsi" powinni ich objeżdżać) tych zmian może być mniej, a więcej biegów we trzech. Ja tu nie widzę niestety rozwoju.

Cała Twoja "reforma", w moim odczuciu sprowadza się do "wciśnięcia na siłę" do LM "młodzieży" i właściwie niczego więcej. Nie ma w tym żadnego innego celu i jeśli mam być szczery, to po prostu wróćcie do formuły z 6 + 2 rezerwowych i Ci juniorzy też się znajdą w składach, a drużyn będzie mniej - wydaje mi się, że to będzie ten sam efekt, co przy Twojej propozycji. Po prostu właśnie "upychanie" zawodników, a nie zwiększanie ilości drużyn. Rozumiem, że chodzi Ci o większe możliwości jazdy dla "nowych", ale według mnie nie tędy droga. Wrzucanie ich do składów, bo nie ma innych na ich miejsce stworzy więcej patologii niż rozwoju. Jak sądzę, zakładasz, że przynajmniej część z nich poczuje, że ma "po co jeździć" i nabierze więcej chęci/możliwości do jazdy. Przypomina mi to sytuacje faktycznie z żużla - junior w składzie musi być x2...to Orzeł zakontraktował Kiełbasę, Pióro i Wawrzyniaka, trzeciego "upierdolił bąk z cholesterolem" i Orzeł jeździ dwoma juniorami, którzy być muszą, a których czasami oglądać się nie da, a po wieku juniora...RIP. Wspomniałeś przykład Stacha w Sparcie. Akurat jestem tam stranieri i niestety, ale Domin chcąc jechać o wynik kogoś zmieniał. Trudno się temu dziwić. Niestety, często "junior" odstaje umiejętnościami, ale "należy mu się miejsce"...no nie bardzo. Akurat Stachu moim zdaniem miał "pecha", ale wystarczy popatrzeć jak sobie Ci juniorzy radzą w meczach.

Podsumowując, cała zmiana bardziej przypomina mi wprowadzenie parytetów "dla nowych". Z założenia takie rozwiązania uważam za złe, zwłaszcza jeśli miałyby wymagać "oddania" pola innym graczom, bo mówiąc wprost lepiej jeżdżą, ale są starsi stażem. Jeśli junior (patrz Mayer w Lublinie) potrafi sobie poradzić na torze to i drużynę w LO znajduje bez problemu i ma miejsce w składzie. Jeśli jednak ktoś ma problem, żeby przejechać 4 okrążenia w miarę z sensem to wybacz, ale uważam, że Liga Juniorów to szczyt tego w czym powinien występować. Wszelkie turnieje/imprezy dające szansę jazdy nowym zawodnikom zawsze na propsie (zwłaszcza dla organizatora), ale "upychanie" ich na siłę do Lig uważam za błąd, pomijając już aspekt ilości drużyn (według Ciebie 8 i jest fajnie...), programu i pustych biegów.

Mateo dobrze napisał, ogarnąć obecny program. Jeśli zawodników będzie "przepych" (czy młodych czy nie) wystarczy przecież zwiększyć liczbę miejsc na np. 5+1 (zmiennik) czy jak w ofi 6. tylko tego przepychu chyba właśnie nie ma.
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2682
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-23, 13:18   

Juniorzy byli proponowali kilkanaście sezonów temu. Jakieś 20 sezonów temu można było się nad tym zastanowić, bo sporo było nowych graczy. W sezonie '12 we wprowadzonym przeze mnie IMPJ było tyle juniorów (aby pojechać junior mógł zadebiutować najwcześniej w sezonie '11), że 2 półfinały były pełne, a łącznie w półfinałach było aż 10 rezerwowych na liście startowe (czyli razem 42 zawodników, którzy jeździli max 2 sezony). Ostatnio finał IMPJ został odwołany, ponieważ nie można było zebrać 16 juniorów (obecnie max 4 czy nawet 5 sezonów). W obecnym sezonie nieco się poprawiła sytuacja, ale tylko na tyle, aby rozegrać jedynie finał IMPJ. Każdy kto obecnie proponuje wprowadzenie juniorów do ligowego programu (nieważne czy LO czy LM) wystawia się na śmieszność i dla mnie to jest automatyczne zakończenie dyskusji w danym wątku.

(Co ciekawe w wątku z pierwszym finałem IMPJ natknąłem się na post Siopka, który narzekał na zmianę terminu, bo tego dnia będzie na wycieczce szkolnej) :devil:

Z listy, której wymieniłeś jedynym regularnie jeżdżącym zawodnikiem jest Mayer200 i być może ktoś z Gdańska. Ze Sparty Stachowi i Sadowskiemu (ten drugi zaledwie raz się pojawił na jakimkolwiek trenie) już się STS znudził, a Mryniu jest dostępny najczęściej co drugi tydzień.

Obecnie juniorzy mają bardzo łatwą drogę do startów. Nie ma powodów, aby drenować rozgrywki ligowe tylko po to, aby juniorzy musieli występować w lidze. Jeżeli ktoś nie jest jeszcze wystarczająco dobry, żeby występować w lidze, to ma rozgrywki juniorskie i możliwość jazdy na serwach, aby doskonalić swoje umiejętności, aż w końcu będzie mógł regularnie w rozgrywkach ligowych uczestniczyć. Obecnie niektórzy nowi gracze chcieliby od razu po 2 tygodniach jazdy startować w lidze, gdzie nawet nie potrafią przejechać czysto całego biegu. Myślę, że trenerzy powinni bardziej uświadamiać takich nowych grajków, bo niestety często bywa tak, że komuś brakuje zawodnika do składu na mecz. Wezmą jakiegoś świeżaka byle nie było walkowera, a potem mają go gdzieś i taka osoba się zniechęca. Jakby miał od razu powiedziane, że brakuje im zawodnika do składu na dany mecz, ale w następnych ciężko będzie mu się dostać do składu i będzie wpuszczany tylko jeśli wynik spotkania będzie już pewny, to zupełnie inna sprawa.

Możecie się zapytać jak prowadzeni są przeze mnie osoby, które w zasadzie od juniora jeżdżą u mnie. Mayer i Sefore w poprzednim sezonie mieli uzupełniać skład KA, ale nagle na początku sezonu zrobiliśmy 3 transfery i nasza sytuacja kadrowa poprawiła się na tyle, że chłopacy nie mieli szans na skład. Pogadaliśmy i zorganizowałem im wypożyczenie do 1 ligi, aby się objeżdżali i na dobre im to wyszło. Zapytajcie się Cykiego i Maklesa jak byli przeze mnie prowadzeni. Dlaczego obecnie nie jeżdżą w Ekstralidze? Bo w pewnym momencie przestali regularnie jeździć z różnych względów. Gdyby to jednak była moja wina, to do KA by nie wracali.
 
 
Peti7 

Dołączył: 13 Lut 2017
Posty: 213
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2019-05-23, 14:29   

Mateo napisał/a
Tylko tyle tutaj napisze... http://sts-pl.eu/stsprog/lo?id=4573 <-- 4 ledwo zebrałeś a chcesz w 8 jechać?! Moim zdaniem to co przedstawiłeś jest nie do ogarnięcia.. za mało aktywnych graczy a jak chcesz już wypychać drużyny innymi zawodnikami to zmień nazwę rozgrywek na Liga Przebierańców.. Moim zdaniem na tą chwilę obecna reforma jest dobra, potrzebuje jedynie delikatnych zmian, które trzeba przeanalizować i poprawić i będzie na ta chwilę optymalna


Jak można bronić tej reformy gdzie można wygrać mecz w dwóch
http://www.sts-pl.eu/stsprog/lo?id=4571
Basco gdyby coś jeszcze ugrał obnażył by ten program.

Skoro nie ma ludzi to trzeba wprowadzić dodatkowych stranieri, a nie jeździć po 8 biegów.
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2682
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-24, 01:41   

Jeśli wprowadzić kolejnych dodatkowych stranieri to nie można już tego nazywać Ligą Miast i bez sensu wtedy to ciągnąć.

To żaden argument i nic nie zostało obnażone, bo na programie w ofi też 2 zawodników może zdobyć 42pkt (z z/z i tkt). Nie ujmując nic kolegom ze stolicy województwa lubuskiego, którzy jechali w tym meczu, ale Falubaz nie przyszedł w optymalnym składzie na to spotkanie.
 
 
bartos 


Debiut w lidze: 18
Wiek: 24
Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 28
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-05-24, 10:49   

Pomysł fajny. Chętnie bym sobie na takich zasadach pośmigał ale no raczej nie ma to szans z powodu aktywności graczy.

Ja korzystając z tego że może sporo osób czytać tą dyskusje także nowych to chciałbym zobaczyć ilu graczy z Rybnika byłoby chętnych pojechać w LM w przyszłym sezonie i czy jest szansa zebrania składu. :wink:
Pozdrawiam.
_________________
Eszkeereeee! 🤘
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-24, 11:18   

Peti, tak, jak Domin pisał, jeśli rozszerzą stranieri to wtedy to już nie jest LM. Sam jestem stranieri od początku gry własciwie (łódzkiej ekipy nie było, a w Rybniku chyba jestem w sumie wychowankiem), ale "upychanie" stranieri jest tożsame z "upychaniem" młodzieży. Prawda jest taka, że jest kilka miast gdzie jest mnóstwo grajków, ale większość (co widać po ilości drużyn) ma problem z "rodowitymi" i dlatego wiele osób w LM w ogóle nie ma miejsca.

W przypadku Łodzi okazało się, że nawet w MPPLM nie pojechaliśmy, bo MatiM i Pietrek chyba w ogóle już nie jeżdżą...

Domin dobrze napisał - na razie to jest jeden sezon większej aktywności nowych graczy...ciężko z tego powodu próbować tworzyć coś stałego, tym bardziej specjalnie pod nich. Jak mówiłem, wydaje mi się, że "elitarność" rozgrywek na pewno nie będzie zbudowana "upychaniem" w nich zawodników, którym po prostu brakuje umiejętności.

Bartos, jakby co, jeśli Rybnik będzie startował, ja chętnie pojadę.
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2970
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-05-24, 11:30   

Jednak obecny program ma słabości i to wielkie. W tej chwili zamiast dawać szansę młodym jak już przyjdą po prostu najkorzystniej jest ich wygonić i jechać 4 solidnych + z/z po 7/8 biegów. Wszystko w porządku ale taka z/z za Emelsona, który się nie trzyma w torze, a jedzie za niego Barnej czy Basco to przesada. Inne drużyny mają tak samo. Toruń z Zaba i Adamusem też może we 2 mecze wygrywać. Jak chcemy tak jechać to zróbmy programy po 4 bez zmian i z/z :P po tym jak to do tej pory wygląda uważam, że dawne programy były jednak lepsze. Wróciłbym do zasad z poprzedniego sezonu. Ewentualnie zwiększyć z/z do trzech najlepszych, a nie 2 jak to bywało. Móc zakontraktowac 3 Stranieri ale maksymalnie 2 jedzie w meczu i tyle.
Ewentualnie ta z/z za 3 najlepszych "rodowitych" + za 1 najlepszego Stranieri. Wtedy te drużyny, które jeżdżą bez Stranieri mogą nadrobić z/z i jechac swoimi :)
_________________

 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2682
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-24, 13:36   

Już w kilku miejscach mówiłem, że Z/Z za 5 się nie sprawdziło i będzie ograniczenie Z/Z od następnego sezonu. W tym jednym elemencie Peti miał akurat częściową rację.


bartos napisał/a
Ja korzystając z tego że może sporo osób czytać tą dyskusje także nowych to chciałbym zobaczyć ilu graczy z Rybnika byłoby chętnych pojechać w LM w przyszłym sezonie i czy jest szansa zebrania składu.



Forum raczej mało osób czyta. Trochę osób aktywnych się przebija, do tego Cyki ze statusem wychowanka. Zobacz na grupie na FB jaki będziesz miał odzew. Trzymam kciuki :)
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2019-05-24, 14:16   

Vodecka napisał/a
Jednak obecny program ma słabości i to wielkie. W tej chwili zamiast dawać szansę młodym jak już przyjdą po prostu najkorzystniej jest ich wygonić i jechać 4 solidnych + z/z po 7/8 biegów. Wszystko w porządku ale taka z/z za Emelsona, który się nie trzyma w torze, a jedzie za niego Barnej czy Basco to przesada. Inne drużyny mają tak samo. Toruń z Zaba i Adamusem też może we 2 mecze wygrywać. Jak chcemy tak jechać to zróbmy programy po 4 bez zmian i z/z :P po tym jak to do tej pory wygląda uważam, że dawne programy były jednak lepsze. Wróciłbym do zasad z poprzedniego sezonu. Ewentualnie zwiększyć z/z do trzech najlepszych, a nie 2 jak to bywało. Móc zakontraktowac 3 Stranieri ale maksymalnie 2 jedzie w meczu i tyle.
Ewentualnie ta z/z za 3 najlepszych rodowitych + za 1 najlepszego Stranieri. Wtedy te drużyny, które jeżdżą bez Stranieri mogą nadrobić z/z i jechac swoimi :)


Najlepszy pomysł jaki padł w tej dyskusji. Jedziemy z tym!
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-24, 18:59   

Cyki - Ty cały czas zakładasz, co będzie, jak przyjdzie 4 zawodników na mecz. Kurde, jeśli ktoś zgłasza drużynę do LM, to niech to ogarnia na takiej zasadzie jak OFI. Czyli umawiamy się na mecz jeśli na pewno mam skład... a jeśli mam ludzi którzy mnie robią w balona i nie przychodzą to szukam innych... kwestia organizacji trenera danej drużyny i tyle. Teraz też jak jedziesz w czterech to masz przynajmniej 1 bieg w trojkę.
Reforma sprowadza się do wciśnięcia młodzieży? Tak, zgodze się. Natomiast nie zgodzę się z tym co dalej napisałeś "niczego więcej". Po pierwsze, ta reforma wprowadzi w końcu oficjalny program z realnego żużla, co już jest frajdą. Po drugie, wprowadzi nowych graczy do ligi i doprowadzi do ich rozwoju w grze i przede wszystkim utrzyma ich.
Przytoczyłeś przykład Stacha, mówicie że już mu się odechciało gry - nie dziwie się, dostawał jeden bieg, zrobił nawet trójkę i tyle. Bo inny, senior musiał pojechać 7 czy 8 biegów.

Domin z Tobą niestety jest tak, że Twoja racja jest zawsze najtwojsza. No co by kto nie powiedział, to Ty zawsze masz swoją wizję i rację. Nie potrafisz spojrzeć na sprawę z perspektywy innego człowieka. Zauważ, że na obecną reformę każdy narzeka, może po za Motorem Lublin. Błędy, syf, program nie przypominający żużla, to jedno, druga sprawa że ta Liga Miast i tak nie ma nic wspólnego z bronieniem swoich barw, ponieważ w każdej drużynie jeżdżą stranieri. Na przykład GKS może pojechać mecz 2 wychowanków i 2 stranierich. Czyli w dwóch gdańszczan jedziemy mecz.

"Każdy kto obecnie proponuje wprowadzenie juniorów do ligowego programu (nieważne czy LO czy LM) wystawia się na śmieszność i dla mnie to jest automatyczne zakończenie dyskusji w danym wątku."
Właśnie tym zdaniem udowodniłeś, że nie powinieneś być w radzie STS. Szkoda, że zabijacie tą grę i zniechęcacie nowych ludzi.
Ludzie z "zewnątrz", zupełnie neutrealni, czyli ja i santi ogarnęliśmy masę nowych ludzi do gry. Co Wy dobrego zrobiliście?

Powiem tak, jeśli się boicie, że juniorów zabraknie, dajcie mi możliwość ogarnięcia tego a obiecuję, że takich sytuacji nie będzie.
Każdy nowy gracz STSa powinien z automatu się przedstawić, powiedzieć skąd pochodzi i jakiej drużynie kibicuje. Dzięki temu można mu od razu przypisać klub do Ligi Miast.
Tak jak wspomniałem, jest sporo juniorów którzy w LM nie mają kontraktów, a są aktywni i jeżdżą w oficjalnej.


"Domin dobrze napisał - na razie to jest jeden sezon większej aktywności nowych graczy...ciężko z tego powodu próbować tworzyć coś stałego, tym bardziej specjalnie pod nich. Jak mówiłem, wydaje mi się, że "elitarność" rozgrywek na pewno nie będzie zbudowana "upychaniem" w nich zawodników, którym po prostu brakuje umiejętności. "
Zrób coś aby ich podtrzymać przy grze. Każda drużyna będzie miała dwóch juniorów w składzie, co wyrównuje szansę rywalizujących drużyn. Nikt na tym nie traci, tylko zyskujemy. Przecież 5 seniorów a nawet 6 jak ktoś ma bogatą kadrę mogą jechać w meczu...
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-24, 19:07   

Jeśli tak bardzo nie chcecie tych juniorów (czego osobiście nie rozumiem) to zmiana programu to jest po prostu MUS. Na tym gównie, GKS na pewno nie zgłosi drużyny w przyszłym sezonie. Nie wiem jak inni.

Można po prostu wprowadzić program z realnego żużla, lecz bez konieczności juniorów, ze stałym Z/Z oraz 2 stranierich.

Przykład - 7 zawodników - pełny skład - z rezerwowym
1. BascoGKS
2. Z/Z
3. stranieri
4. stranieri
5. Barnej
6. emelsonGKS
7. trebel
8. rysiu

Opcja druga
1. BascoGKS
2. Z/Z
3. stranieri
4. brak zawodnika
5. Barnej
6. emelsonGKS
7. trebel
8. brak zawodnika

Jedziemy mecz w piątkę, na realnym programie i obsada każdego biegu będzie pełna, ponieważ zawodnicy z numerów 6 i 7 mogą z rezerwy zwykłej pojechać po dwa razy za brak zawodnika pod numerem 4.

Opcja minimum - aby przystąpić do meczu w czterech
1. BascoGKS
2. Z/Z
3. stranieri
4. brak zawodnika
5. Barnej
6. emelsonGKS
7. brak zawodnika
8. brak zawodnika

nr 6 pojedzie sam w biegu "juniorskim", natomiast będzie mógł pojechać ze zmiany zwykłej za brak zawodnika dwukrotnie. Czyli bez taktyków, maks. 3 biegi będą niekompletne.
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-24, 19:13   

To co napisałem wyżej, jeszcze żeby było jasne, trener sam decyduje kogo wstawia pod numery 6 oraz 7. Może to być nawet stranieri. Po prostu maksymalnie 2 stranierich w składzie danej drużyny. Do tego stałe Z/Z, czyli dopisujemy każdej drużynie pozycję Z/Z do kadry.

W ten sposób w piątkę (trzech miastowych i 2 stranierich) można jechać mecz bez żadnych braków.

Mamy realny program żużlowy i dodatkową frajdę, coś nowego, świeżego.

Skoro potrafiliście wprowadzić program nie wiem z czego (może z jakiejś ligi rowerowej) to dlaczego nie mielibyscie spróbować tego o czym piszę ja?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna