Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
PORADNIK DLA NOWYCH: Jak zacząć? Jak rozgrywa się mecz?
Autor Wiadomość
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 2019-03-12, 03:17   PORADNIK DLA NOWYCH: Jak zacząć? Jak rozgrywa się mecz?

Cześć! Jeżeli jesteś u nas nowy, to miło Cię tu widzieć i mamy nadzieję, że właśnie dodajesz sobie nasze forum i stronę do zakładek ulubionych, ściągniesz grę i zostaniesz na długie lata, budując swoją karierę wirtualnego żużlowca! Jeżeli wracasz po przerwie, to witaj z powrotem.


Ten poradnik ma na celu ułatwić Ci zrozumienie gry oraz naszej ligi, jak zacząć, po prostu - jak wszystko się odbywa. Zaparz sobie herbatę, ewentualnie otwórz piwo i poświęć kilka minut na przeczytanie go. A więc jedziemy, krok po kroku!


Na początku polecam Ci, przedstaw się w tym temacie, skąd pochodzisz, jak się dowiedziałeś o naszej grze? Krótka wiadomość, wystarczy jedno zdanie!


Na czym polega gra Speedway Turbo Sliders?
Nic prostszego! W grze wcielasz się w rolę żużlowca, jeżdżąc pod swoim wybranym nickiem. Posiadamy Ligę Oficjalną, Ligę Miast oraz wszelakie turnieje drużynowe oraz indywidualne.


Postępuj krok po kroku
1. Załóż konto na forum oraz na stronie. Pamiętaj, żeby dobrze przemyśleć sprawę swojego nicku, ponieważ będziesz się nim posługiwał do końca swojej przygody z grą. Tutaj dostępny jest krótki film, jak założyć konto: https://www.youtube.com/watch?v=pm2bpV6jDM4


2. Pobierz grę. Poradnik jak i skąd pobrać grę znajdziesz tutaj: https://www.youtube.com/w...LzXwD_VHw&t=21s
W filmiku dowiesz się również, w jaki sposób funkcjonuje gra oraz jak podłączyć się do gry z innymi zawodnikami. Pamiętaj, aby w grze wybrać taki sam nick jaki posiadasz na stronie i forum.


3. Załóż konto na naszym slacku (link w przeglądarce: stspleu.slack.com lub wejdź na stronę główną www.sts-pl.eu i w lewym górnym rogu kliknij w "#" - obok ikonki facebooka). Jest to niezbędne, gdyż rozgrywamy tam spotkania ligowe oraz turnieje. Poradnik tutaj: https://www.youtube.com/w...9DYKyfFo8&t=44s
Pamiętaj - stwórz taki sam nick, jaki masz na forum oraz w grze.


4. Polub naszą stronę na facebooku (https://www.facebook.com/stspl.eu), oraz dołącz do naszej grupy: https://www.facebook.com/...ayturbosliders/ - dodaj sobie grupę do ulubionych, jest to bardzo istotne w celu rozwijania swoich umiejętności i grania z nami. Na forum każdego dnia gracze wrzucają IP, przez które podłączysz się na ich serwer.


5. Zasubskrybuj kanał Speedway Turbo Sliders na Youtube (https://www.youtube.com/channel/UCwNCwwy1M0UXtZa3ZaWR-uA).


6. Posiadasz konto na stronie i na forum, zainstalowaną grę oraz jesteś z nami na slacku? To oznacza że wykonałeś wszystkie niezbędne formalności, aby grać z nami w "STS"! Teraz zostaje już tylko trening! Na początku pograj sam. Pamiętaj, trening czyni mistrza. Nie poddawaj się. Każdy z nas zaczynał tak samo, jeżdżąc od bandy do bandy. Z czasem zauważysz wielką różnicę i będziesz się wprawiał coraz bardziej. Zaproś znajomych, zapaleńców czarnego sportu do gry. Staraj się szukać na naszej grupie na facebooku IP do gry z innymi zawodnikami. Proponujemy wszystkim graczom, ogólnodostępne Autoserwery, które znajdziecie w grze -> Gra w siecie -> Lista serwerów (enter).


Jeżeli poczujesz, że już utrzymujesz się na torze, jesteś gotowy i chciałbyś spróbować swoich sił w lidze, nie krępuj się napisać na naszej grupie facebookowej, że szukasz klubu. Możesz również napisać post na forum w dziale "Szukam klubu".



Mecze oraz turnieje

Kiedy rozgrywamy mecze ligowe, turnieje?
Na forum dostępny jest kalendarz rozgrywek. Mecze ligowe oraz ligi miast są ustalane pomiędzy trenerami drużyn. W pigułce - z reguły jedziesz jeden mecz w tygodniu w lidze oficjalnej oraz jeden mecz w lidze miast, co daje razem dwa mecze tygodniowo. Jeździmy zawsze wieczorami, unikamy dni weekendowych (piątki/soboty).


O której godzinie jedziemy, ile trwa mecz?
W zależności od ustaleń trenerów zespołów. Jeździmy wieczorami, mecze najczęściej rozpoczynają się w godzinach 21-22, a mecz trwa około 40 minut. Turnieje indywidualne i drużynowe są ustalone z góry i zaczynają się o godzinie 21.


Znalazłem klub, jestem w stałym kontakcie z moim trenerem. Przychodzę na umówiony termin. Właśnie zaczynam swój pierwszy mecz w grze. Jak odbywa się mecz w Speedway Turbo Sliders?
1. W tym momencie potrzebne jest Ci konto na naszym slacku. Twój trener z pewnością poda Ci kanał meczowy, wejdź na niego i pozostań na nim aż do końca spotkania.

2. Skup się na meczu, który powinien trwać około 40 minut, nie odchodź od komputera na dłuższą chwilę.

3. Przygotuj się. Otwórz sobie grę Speedway Turbo Sliders i zminimalizuj ją, korzystając z klawisza Windowsa (w dolnym lewym rogu klawiatury między fn a alt). Usprawni to przebieg zawodów i Twoje płynne wchodzenie na serwer. Skopiuj sobie IP zawodów, który podaje sędzia na slacku.

4. Gdy trenerzy podadzą składy meczowe i sędzia je zanotuje w programie, należy wejść w program zawodów, którego link również będzie udostępniony na slacku.

Interesują Cię te dwie ikonki, w prawym górnym rogu programu

Co musisz zrobić? To proste, kliknij w ikonkę po prawej stronie, zaloguj się. Następnie kliknij w ikonkę po lewej stronie (IP). Gotowe! Jesteś gotowy do meczu!

Rozpoczyna się spotkanie i Twój bieg! Co robisz?
Bacznie obserwuj slacka. Nasz bot programowy wysyła obsady biegów. Wygląda to w ten sposób:


Nad biegiem ukazany jest rezultat oraz czas biegu poprzedniego. Niżej obsada biegu bieżącego. Przyjmijmy, że Twój nick to MagicOver. Jesteś drugi, a to oznacza, że startujesz z drugiego pola w tym biegu. Na serwer wchodzimy po kolei, od 1 pola, pamiętaj o tym! Musisz poczekać, aż zawodnik z pola pierwszego najpierw wejdzie na serwer (w tym przypadku Barnej). Informacja, że Barnej jest na serwerze pojawia się na slacku. Następnie wchodzisz Ty. Sędzia (administrator serwera) ustawi za Ciebie kolor kasku oraz pole, nie przejmuj się tym. Właśnie jedziesz swój pierwszy bieg w lidze, powodzenia!
UWAGA ! Zwróć uwagę, jaki nick ma sędzia zawodów. Jeżeli jedziesz w biegu razem z sędzią zawodów, to pamiętaj o tym, że sędzia będzie zawsze pierwszy na serwerze.
Na przykładzie tego screena: serwerowym jest FilipS (pole trzecie), wówczas na serwer wchodzą odpowiednio: Barnej, MagicOver i Mayer200.

Mam nadzieje, że ten krótki poradnik przyda się nie tylko zupełnie nowym graczom, ale również tym co powracają do gry i tym, którzy jeszcze nie zrozumieli wszystkich zasad.

To tyle ode mnie, mam nadzieję że wszystko jest jasne i przejrzyste!

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, problemy, nie bój się, pisz śmiało w tym poście, z pewnością Ci pomożemy!
Ostatnio zmieniony przez Ipaq 2019-03-20, 00:21, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2019-03-12, 08:15   

Basco brawo za zaangażowanie. Super, że coś takiego powstało :) Pragnę tylko zaznaczyć, że niekoniecznie dobrym rozwiązaniem jest minimalizowanie gry. Niektórym nie chce się ona później zmaksymalizować. Ja np. mam STSa w oknie i nigdy nie minimalizuję :)
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2682
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-03-12, 12:03   

Cece, to tylko kwestia doboru ustawień grafiki. Ktoś mądrzejszy w tej kwestii ode mnie niech wyjaśni co trzeba zmienić :D

Dobra robota, choć mecz w normalnych warunkach trwa około 25min :)
 
 
santi 


Wychowanek klubu: SMT
Debiut w lidze: 06
Wiek: 32
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 1800
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-03-12, 15:58   

w obrazie trzeba zmienic parametry, jak sie nie myle opcje driver na inna niz mamy
_________________

 
 
Radi 


Wiek: 37
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-03-12, 16:01   

W ustawieniach musi byc Driver SDL, wtedy mozna izi minimalizowac i wracac spowrotem. Tak btw dobrze rozpisane!
_________________
Indywidualny Mistrz Polski '18
Jedyna Królowa Speedway'a Unia Leszno nasz KS!
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2019-03-12, 19:04   

Brawo Basco i dzięki wielkie za pomysł, super robotę i poświęcenie czasu ! :D Właśnie w taki sposób, razem, z tego wszystkiego możemy coś zrobić. Mimo, że ludzie z Rady działają na swoich falach, to każdy może dodać coś od siebie, jakkolwiek pomóc. Każda taka inicjatywa nas rozwija i korzystnie wpływa na dalszy rozwój gry. Propsy ! Oby tak dalej !
_________________
KAMOON !
 
 
BascoGKS 

Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-03-20, 18:54   

Zapraszamy nowych do wzięcia udziału w Lidze Juniorów.
Więcej tutaj: http://forum.sts-pl.eu/vi...p=259148#259148
 
 
Baku 


Wychowanek klubu: KMO
Debiut w lidze: 00
Wiek: 37
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 206
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2019-04-12, 06:19   

Siema, mam dwa pytania. Coś by się pośmigało, niestety w domu tylko laptop. Dlatego planuje kupić po taniości jakaś jednostkę.
Czy taka opcja wystarczy do STS-a ?
procesor INTEL Core 2 Duo E8400 2x3,0 GHz
pamięć RAM 4 GB DDR3
dysk twardy WD 250 GB (7200 RPM)
zintegrowana karta graficzna (VGA oraz cyfrowe wyjście DISPLAY PORT - możliwość użycia przejściówki na HDMI)

Drugie pytanie, czy można pograć nie mając klubu? Z tego co widzę na stronie raczej o jakiś server ciężko. Z tego co pamietam kilka lat wstecz można było przebierać o każdej porze dnia :)

Pozdrawiam
_________________

 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-04-12, 12:23   

Baku napisał/a

Czy taka opcja wystarczy do STS-a ?
procesor INTEL Core 2 Duo E8400 2x3,0 GHz
pamięć RAM 4 GB DDR3
dysk twardy WD 250 GB (7200 RPM)
zintegrowana karta graficzna (VGA oraz cyfrowe wyjście DISPLAY PORT - możliwość użycia przejściówki na HDMI)


W zupełności wystarczy. Sam jeżdżę na sprzęcie podobnego kalibru i działa :D Tylko koniecznie windows 7, żeby slacka obsługiwał.

Baku napisał/a


Drugie pytanie, czy można pograć nie mając klubu? Z tego co widzę na stronie raczej o jakiś server ciężko. Z tego co pamietam kilka lat wstecz można było przebierać o każdej porze dnia :)


Jak najbardziej można, niemniej jak zauważyłeś, serwerów jest znacznie mniej niż kiedyś.
Zalecam dołączyć do grupy sts na facebooku [klik] i tam wypatrywać, jak ktoś będzie wrzucał IP. Wieczorami najczęściej codziennie ktoś gra.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Zabr 

Debiut w lidze: 24
Wiek: 37
Dołączył: 24 Lip 2019
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2019-07-24, 17:19   witam

Witam

Jako, że zaleca się w tym temacie przedstawienie siebie, więc to czynię :D
Żąbr z Zielonej Góry. Na tę chwilę jestem słaby jak barszcz, ale nie poddaję się i śmigam tak często na ile to możliwe. Gra wciągająca, szkoda, że nie ma 4 ligi to może bym spróbował w niej sił :P .Jeśli jakaś drużyna potrzebuje 5 (piątego) rezerwowego to śmiało pisać.

Pozdrawiam.
 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-07-28, 20:59   

Aktualnie jest przerwa między sezonami, ale witamy w gronie stsowiczów. Jest liga wakacyjna, także warto tam spróbować sił. A w sezonie śmiało można dołączyć gdzieś do teamu. Na pewno ktoś Cię przygarnie i podszkoli :D
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
cannabis 


Wychowanek klubu: Apator Toruń
Debiut w lidze: 14
Wiek: 28
Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 46
Skąd: Czernikowo
Wysłany: 2020-04-10, 19:10   

Główny problem dla nowych graczy to brak możliwości stawiania serwera. Dopóki ten problem nie będzie rozwiązany to gra raczej będzie się zwijać. Teraz wszystkie auto są na full i nikt inny już sobie nie pogra. Zaobserwowałem dziś mnóstwo prób stawiania swojego serwera oczywiście nieudanych i wątpię żeby taki nowy gracz miał na tyle determinacji żeby zagłębiać się w jaki sposób można to zrobić lub po prostu dostawca takiej możliwości nie daje. Nikt do tej pory nie wpadł co z tym fantem zrobić?
_________________
Skręć , odpal , odleć jak najdalej...
'14
Apator Toruń - 1,684
Kings Lynn Stars - 1,711
'15
Apator Toruń - 0,818
Black Panthers Squad - 1,857
 
 
surrOund 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2020-04-10, 20:56   

Skoro usługodawca nie daje możliwości stawiania serwera, to znaczy, że nikt z administracji nie jest w stanie tego problemu rozwiązać. Ostatnimi czasy usługodawcy internetu przekazując klientom routery dają je takie, które mają ograniczone możliwości przekierowywania portów. W sensie, że przekierować porty można, ale do zaawansowanych funkcji nie ma już dostępu, bo do tego są potrzebne dane konta superadministratora. W takim przypadku pozostaje tylko kupić swój własny router z wbudowanym modemem, skopiowanie ustawień usługodawcy internetu, wklepanie ich do swojego routera, a później dopiero zabawa z ustawieniami typu odblokowanie portów, wyłączanie firewalla w routerze itp., a wątpię żeby zwykłemu laikowi chciało się w to bawić, bo trzeba inwestować. Ja kiedyś miałem możliwość stawiania serwera, ale że usługodawca dał mi taki, a nie inny router, to szczerze mówiąc nie chce mi się dodatkowo inwestować tylko dlatego, żeby stawiać serwer, bo mimo, że adres IP mam publiczny, to nie da się wykonać prostego polecenia "ping", a to znaczy, że firewall jest włączony, a ze zwykłego konta admina nie da się go wyłączyć.
_________________

 
 
Flox 

Dołączył: 04 Paź 2022
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-10-04, 21:19   

Na początek witam serdecznie

Idea gry w zuzel bardzo fajna i wciągająca. Proszę mnie na dzień dobry źle nie odebrać bo to nie ocena a moje subiektywne spostrzeżenia:

- Tutorial Poradnik dla nowych graczy
Filmik z instalacja przestarzały chyba z 2016 roku, najnowsza wersja 31 wogóle nie wchodzi bo brakuje w niej pliku wykonawczego, trzeba pobrać starszą wersję i kombinować, dodaliście też plik BOT do pobrania ale nigdzie niema informacji jak go użyć.

Niewiem ile macie userow codziennie online ale pomyślcie o discordzie.

Pomysł super ogólnie grywalność też na duży plus :)

Pozdrawiam
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2970
Skąd: Leszno
Wysłany: 2022-10-05, 20:09   

Witaj.

Dzięki za ten post i konstruktywną krytykę - zdajemy sobie z tych rzeczy sprawę.

Masz absolutną rację, że na chwilę obecną "ciężko" jest zacząć.
Jako nowa rada (od niedawna) zajęliśmy się promocją na mediach społecznościowych żeby przyciągnąć nowych graczy ale nie ukrywam, że sam nie spodziewałem się, że TikTok przyniesie aż tak dobre efekty, w tak krótkim czasie. Gdy zakładałem konto wiedziałem o tym, że te rzeczy są do poprawy i już się za to bierzemy. Na dniach powinna powstać nowa instalka ponieważ te składaliśmy pierwszy raz - nikt nam nie przekazał narzędzi jak to zrobić i tworzyliśmy ją metodą prób i błędów w zasadzie. Już teraz wiemy gdzie popełniliśmy błąd i na dniach będzie to załatwione i zrobiona nowa z plikiem .exe żeby nie trzeba było tyle kombinować.

Co do Discorda to ogólnie społeczność u nas jest raczej "starszej daty". Gramy po x lat i jakoś większość przyzwyczaiła się do grupy na fejsie i tam się kontaktujemy w różnych sprawach, a poszczególne drużyny mają swoje serwery Team Speaka. Ale nie widzę przeszkód jeśli będzie zainteresowanie żeby wbić i na Discorda.

Ten plik bot to akurat tyczy się rozgrywania spotkań ligowych. Jest to Bot wysyłający wyniki z serwera do programu online i obsady biegów. Jest on dla sędziów i organizacji zawodów oficjalnych, a nie boty do gry.
_________________

 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2023-08-17, 22:10   

Kurcze troche stary ten poradnik, ale ten z youtube'a duzo sie nie zestarzal
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna