To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum
Polskie forum żużlowej gry internetowej - Speedway Turbo Sliders.

Reszta - Pomoc przy kosciach RAM

skibos - 2017-02-14, 08:44
Temat postu: Pomoc przy kosciach RAM
Witam panowie i panie

Mam pytanie do informatykow ;p
Kupilem ostatnio z mojej dziewczyny ojcem ramy do jego kompa

G-skill 2GB DDR2 - 800 DualChannel

On mial kosc 2GB GoodRAM DDR2 - 800

Wiec wynika ze chcialem zrobic 6 GB RAM plyta widzi i przepuszcza ale jak wsadze GoodRAM-a do komputera to nie widzi mi wgl dysku. Ram napewno dziala z tego faktu ze go uzywal przed zakupem tych dwoch ramow. Teraz aktualnie mam wsadzone G-skille i resetuje do ustawien poczatkowych.

Da rade ktos mi pomoc i wytlumaczyc ? Najlepiej na priv na fb lub gg

Spiker - 2017-02-14, 11:25

Generalnie powiem Tobie, że nie do końca ogarniam co napisałeś. Bardziej wygląda na to, że w kompie były 2GB i dodałeś drugie 2GB i powinieneś mieć 4. Dlatego nie rozumiem skąd miałoby się tam znajdować 6GB.

Sprawdź, czy kostki RAMu mają identyczne parametry (pojemność, taktowanie i przede wszystkim napięcie). Ponadto może któryś ze slotów na RAM jest uszkodzony. Musiałbyś metodą prób i błędów przekładać kostki między slotami i próbować uruchomić kompa.

Barnej - 2017-02-14, 14:06

Hahahah :D Krzychu, to Ty nie wiedziałeś, że 2 + 2 to 6? :ble:
m4te0 - 2017-02-14, 20:23

Dual Channel oznacza, że jest to 2x2GB. Na płycie powinieneś mieć sloty w różnych kolorach albo jakoś oznaczone (tam musisz wpiąć te dwa scalone). Poczytaj gdzieś na innych forach jak podłączyć ramy dual channel + zwykły ram. Albo w w jakieś specyfikacji/instrukcji płyty głównej.
donr888 - 2017-10-27, 10:48

mam ten sam problem ale mam nadzieję, że z waszą pomoca uda mi się go rozwiązać:D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group