To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum
Polskie forum żużlowej gry internetowej - Speedway Turbo Sliders.

FAQ - Problem z postawieniem serwera

Ergonix - 2012-11-01, 14:26
Temat postu: Problem z postawieniem serwera
Witam. Mam pewien problem z postawieniem serwera. Codziennie mam router, jednak na mecze i treningi odłączam go i podpinam kabel od neta bezpośrednio od kompa. Mimo to nie mogłem stawiać serwerów. Zadzwoniłem, więc do dostawcy mojego internetu i poprosiłem o odblokowanie portów 6654 i 6655. Odblokowali i widać już zmiany (jeśli jest kabel do kompa bezpośrednio), jednak jest pewien problem. Otóż ludzie mogą połączyć się z moim serwerem, jednak tylko jeśli ja podam IP. Chodzi o to, że jak włączam mastera, to ludzie nie mogą wbić (CHYBA, twierdzę dlatego, że przedwczoraj odpalony master stał 10 minut około godziny 20:00 i dzisiaj stał także 10 minut około godziny 13:30, więc myślę, że jest to niemożliwe, że nawet jedna osoba nie wbiła. Wydaję mi się, że jest jakiś problem). Ale to nie koniec. Otóż nawet gdy podam IP na np. GG i wbiją do mnie na serwer zaproszeni gracze, to zaraz na starcie mają disconnected. Myślę, że nie jest to wina lagów, gdyż chat im chodzi normalnie (bez zamulania), poza tym jest to niemożliwe, że w każdym biegu na starcie mają disconnected..

Liczę, że ktoś pomoże. Pozdrawiam serdecznie.

Ergonix - 2012-11-01, 17:50

A nie, jednak mogą ludzie wbijać z mastera, jednak na liście dostępnych serwerów, mój serwer ma "? ? ?", ale mogą wbijać normalnie na serwer, czyli nadal jest coś nie tak. Dodam, że jak mają disconnecty na starcie, to nie wywala ich z serwera, możemy normalnie razem pisać na czacie serwera, ale nie można jeździć, bo oni mają disconneted. Wie ktoś o co może chodzić? Pozdrawiam.
Mikelson - 2012-11-01, 18:42

Jeśli masz porty odblokowane to może dodaj STS do wyjątków zapory. Dodatkowo antywir może mieć zapore też możesz go wyłączyć xD
Ergonix - 2012-11-02, 00:40

Mam dodane do wyjątków w zaporze, ale i tak zapora jest wyłączona. Antywirusa nie mam, odinstalowałem.
surrOund - 2012-11-03, 15:33

Ja bym spróbował jeszcze sprawdzić sterownik karty sieciowej. Czy nie jest przypadkiem od microsoftu. Jeśli jest microsoftowy to przeinstalowac go na sterownik od producenta. Jak to nie pomoże to w ostateczności zobaczyć jeszcze ze sterownikiem do grafiki. Jak to nie pomoże to ostatecznym sprawdzeniem wszystkiego jest postawienie systemu na nowo. Gdyby to nie pomogło to obstawiam usługodawce internetu mimo, że odblokował porty. A no i naturalnie w routerze też odblokował te porty skoro usługodawca też to zrobił.
Radi - 2013-12-31, 14:49

Witam,
Mam pytanie TYLKO do naprawde ogarnietych ludzi odnosnie routera, serwera itp.
Chodzi Mi o to ze chcialbym stawiac WLASNEGO SERWA abym mogl grac kiedy mam ochote a nie czekac czy sie zwolni jakies miejsce itp, a i tak wiekszosc GWIAZD w cudzyslowiu:/ banuje! niestety stawiac nie moge serwa, kilka osob juz Mi pomagalo, niby porty odblokowane itp ale serwa nadal postawic nie moge, niby moj serw jest widoczny ale wbic nie idzie:( ? czy jest ktos w stanie poprowadzic po kolei co zrobic?
dzieki za pomoc pozdrawiam

Radi - 2014-11-24, 23:18

Witam, pomoze ktos odblokowac porty ? znajdzie sie czlowiek o zlotym sercu ;p ?
Skrzypek - 2014-11-25, 13:01

Radi co masz za neta?
Radi - 2014-11-25, 16:34

Juz po problemie,

Wielkie podziekowania dla

BULLET'A

za pomoc !

dzieki bardzo :)

DuDzin - 2015-03-30, 16:59

Radi i jak rozwiązałeś ten problem? Mam podobny; )
Edek - 2015-11-18, 16:39

Witam, mam problem z postawieniem serwa, porty w routerze odblokowane, zapore odblokowana dalej nic stawiam serwa widać go w grze i na stronie, ale nikt nie potrafi na niego wejść.
Celier - 2015-11-18, 23:05

Sprawdz antywirusa. Najlepiej go wyłacz i wtedy spróbuj.
Plonek - 2017-02-19, 14:45




wie ktoś może jak to odblokować?

Pikey - 2017-02-19, 14:46

Nie da się, jest jakiś ogólny błąd mastera :D .
Plonek - 2017-02-19, 14:51

no to lipa :(
m4te0 - 2017-02-19, 19:52

@plonek

Dołącz do fanpage sts na facebooku (https://www.facebook.com/groups/1173832229302750/) i jak będziesz stawiał serwer to wrzuć tam swoje IP. Wtedy inni będą widzieć, że postawiłeś serwer i po chwili oczekiwania powinni dołączyć ;)

Barnej - 2017-02-20, 16:20

Pikey napisał/a
Nie da się, jest jakiś ogólny błąd mastera .


Wystarczy pobrać najnowszego turbo slidersa. Odsyłam do tego artykułu http://www.turbosliders.c...as-been-updated

P.S U mnie master działa normalnie :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group