To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum
Polskie forum żużlowej gry internetowej - Speedway Turbo Sliders.

FAQ - SERWER BEZ ROUTERA PROBLEM !!!

kuyo - 2012-08-02, 15:02
Temat postu: SERWER BEZ ROUTERA PROBLEM !!!
Witam, mam problem z postawieniem serwera bez routera może wy mi pomożecie.
Otóż podłączyłem neta bezpośrednio z kabla do lapka i wciąż gdy postawie serwer to są ???
Mam zewnętrzne IP już sprawdzałem w kilku miejscach, zapora windows wyłączona i antywirus również.
Macie jakieś sugestie?

Bear - 2012-08-04, 22:35

http://stspl.eu/forum/viewtopic.php?t=5400
Adryss - 2012-08-04, 23:18

Jakiego masz antywirusa?
Shanks - 2012-08-04, 23:33

spróbuj programem Simple Port Forwarding :) fmX pomogło.
Celier - 2012-08-05, 06:23

Z tego co mi wiadomo jeżeli nie masz routera to program simle port forwarding nic nie da. Także sam portów nie odblokujesz bo nie masz routera. Bedąc w podobnej sytuacji zadzwoniłem do operatora sieci i powiedziałem zeby mi odblokowali te porty
tj: 6654, 6655 TCP i 6654, 6655 UDP. i smiga.

DaDi - 2012-08-05, 13:46

http://stspl.eu/forum/viewtopic.php?t=4815#180452

CZYTAĆ!

kuyo - 2012-08-05, 15:19

Celier, dzwoniłem do operatora sieci i powiedzial ze u niego nic nie blokuje
Kris - 2016-01-26, 18:11

Witam. Nie było mnie tu dośc długo. Mam problem z postawieniem servera tzn. Przed kilkoma laty nie miałem z tym żadnego problemu. Po zainstalowaniu nowego TS oraz Moda Speedway7 nie mam takiej możliwości. Server niby stoi ale nikt nie może wejśc czy to z listy czy przez ip. Zaporę mam wyłączoną, internet z kabla. Przy wyłączonym antywirusie problem również nie ustępuje. Mógłby ktoś pomóc? FAQ czytałem, próbowałem coś tam porobic ale nic się nie zmieniło.
Michu - 2016-01-26, 18:24

skad masz neta z jim-sat bo widze ze zes z gorzowa ?
Pafeu - 2016-01-27, 16:09

masz tzw osiedlowke ?
Kris - 2016-01-27, 16:30

Mam internet z Multimedii. Kabel -> Modem -> Komp. Dzwoniłem do nich i powiedzieli że porty mam odblokowane bo ich nie blokują.
Fafel - 2016-01-28, 12:17

Ja mam multimedię od lat i nigdy nic nie musiałem kombinować żeby serwer stawiać :P
FOH90 - 2016-02-14, 18:29

mam identyczny problem bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos poratowal
MatiM - 2016-03-06, 03:04

Możliwe, że posiadacie tzw. wewnętrzny adres IP. W tym wypadku trzeba poprosić dostawcę o zmianę na zewnętrzne(publiczne).
surrOund - 2016-03-07, 08:23

MatiM nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jeśli do komputerów mają powpinane kable sieciowe, które są wyprowadzone bezpośrednio z modemu to nie ma mowy o tym, żeby mieli wewnętrzne IP, ponieważ w takim wypadku łączą się bezpośrednio z usługodawcą internetu, a wtedy IP jest tylko zewnętrzne. Każdy kto ma w domu internet ma zewnętrzne IP, bo inaczej internet w ogóle by nie funkcjonował. Wewnętrzne IP dla karty sieciowej powstaje wtedy, gdy łącze internetowe rozdzielamy na kilka komputerów np. za pomocą routera, swicha, huba i tym podobnych rzeczy. Jeśli taka sytuacja ma miejsce i do internetu w domu podłączysz 20 komputerów, to każdy z nich łącząc się z internetem będzie miał jeden zewnętrzny adres IP, a 20 wewnętrznych począwszy na przykład od 192.168.0.1 do 192.168.0.20. W takiej sytuacji jeśli chcesz odblokować porty musisz to zrobić dla wewnętrznego adresu karty, a nie dla zewnętrznego, bo na te się nie ma wpływu. Jeśli nie mają routerów, swichów itp., a nie mogą stawiać serwerów to oznacza to, że porty blokuje albo usługodawca, antywirus, zapora lub inny śmieć w systemie. W ekstremalnych przypadkach niestety trzeba zrobić formata, bo nie ma co ukrywać, że większości osób tylko się wydaje, że potrafią poprawnie korzystać z komputera. Większość reguł odblokowania portów opisałem w swoim FAQ ale z uwagi na postęp technologiczny w niektórych przypadkach trzeba się posunąć trochę dalej jeśli chodzi o ustawienia, ale generalnie sposób i zamysł jest ten sam od kilku lat już i w najbliższym czasie nie wydaje mi się żeby miało się to zmienić.

Tak więc nie każ ludziom dzwonić do usługodawców, żeby prosili ich o zewnętrzne IP w takim przypadku, bo tamci będą mieli pewność, że rozmawiają z pseudoinformatykiem :)

MatiM - 2016-03-07, 13:46

Nie wprowadzam w błąd, tylko mówię jak było ze mną. Byłem pewien, że chodzi o porty i facet na infolinii kazał mi wypełnić wniosek o publiczny adres IP, więc nie wiem do czego pijesz. Przez lata miałem tak jak to napisałeś komputer podłączony bezpośrednio do modemu i adres IP był wewnętrzny, takie cuda. Nie mam pojęcia jaką strukturę sieci ma multimedia i jaką politykę prowadzą, próbuję jedynie pomóc, w tym wypadku na własnym przykładzie ;)
Michu - 2016-03-07, 16:02

Kris miał identyczny problem z multimedią i jak pamięć mnie nie myli musiał za jakieś drobne dokupić jakąś usługę u nich .
surrOund - 2016-03-07, 18:41

MatiM ale publiczne IP, a zewnętrzne to różnica. Może było tak, że miałeś zewnętrzne IP, ale po prostu ukryte w sieci, bo takie rzeczy tez się zdarzają. W każdym razie w tym wątku chyba było powiedziane wszystko co może pomóc w rozwiązaniu problemu autora.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group