To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum
Polskie forum żużlowej gry internetowej - Speedway Turbo Sliders.

Żużel - Najbardziej zmarnowane talenty polskiego ?u?la.

TeT - 2010-06-28, 21:21
Temat postu: Najbardziej zmarnowane talenty polskiego żużla.
Tak jak w temacie. Dużo można o tym opowiadać. Wielkie nadzieje żużla takie jak Rafał Kurmański, Robert Dados, zmarnowały się po prostu. Dużo jest takich zawodników.

Na przestrzeni lat w Gnieźnie byli bracia Cieślewiczowie: Tomasz, Dawid i Marek. Największym talentem był Marek i Tomek, jednak jak każdy wie nie prowadzili się zbyt dobrze i nie osiągnęli dużo w żużlu, chociaż możliwości były. Dawid był najsłabszy z tego rodzeństwa, ale jego silna wola pozwoliła mu wrócić po bardzo ciężkiej kontuzji do uprawiania tego sportu.

Kolejny - Mirosław Jabłoński, również duży talent, pewnie każdy pamięta go z 2002 roku jeżdżącego w parze razem z bratem, kiedy to Puls Start Gniezno walczył o awans do ekstraligi. Świetny sezon 2002, kiedy potrafił prowadzić z Billy Hamillem. Kolejny sezon w jego wykonaniu był również niezły. Potem odszedł do Gdańska i ten walczący Mirek Jabłoński gdzieś się zagubił.

Następny - Krzysztof Cegielski, jeździec GP w 2002 i 2003 roku (tylko 3 turnieje odjechał), zawodnik, który w żużlu mógł dorównać samemu Tomkowi Gollobowi, niestety kontuzja pokrzyżowała kolejną wielką karierę.

W ostatnim roku uciekł nam talent w postaci Arka Sturomskiego, zawodnik świeżo po licencji, radził sobie bardzo dobrze, ale musiał zakończyć karierę, ponieważ nie było pieniędzy na osprzęt.

Jakie nadzieję polskiego speedweya wspominacie najbardziej ?

Zapraszam do dyskusji ! ;)

Kejba - 2010-06-28, 21:46

Tomasz Bajerski i jego imprezy a już później to wyłudzanie w bankach i itp.

Piotr Świst - po bardzo groźnym wypadku na torze to już nie był ten sam Twisty.

Krzysztof Pecyna ? - tracenie zarobionej kasy na torze .

Miśkowiak - po zdobyciu IMŚJ gdzieś się zagubił.

Ron - 2010-06-28, 21:49

Patryk Pawlaszczyk - dobre starty w Rybniku , pozniej przeszedl do Ostrowa i kompletnie sie tam pogubil
Lukan - 2010-06-28, 22:07

Rafał Szombierski i Łukasz Romanek :/ żadne Cieślewicze ani Jabłońskie im do pięt nie dorastały
TeT - 2010-06-28, 22:12

Tylko, że przynajmniej Jabłońscy wiedzieli co z tą karierą zrobić... ;)
Lukan - 2010-06-28, 22:13

Szombierski samemu sobie zaprzepaścił a od śp. Romanka powiem grzecznie się odczep
Pikey - 2010-06-28, 22:15

ee Lukan a że to tak zapytam: nasi kibice czy wasi na niego gwizdali, że mu psycha nie wytrzymała?
Lukan - 2010-06-28, 22:16

gościu ciebie na świecie nie było jak to się stało to skąd ty możesz wiedzieć czemu Romanek zrobił to co zrobił?

zresztą dobrze wiesz że w każdym mieście są kibice którzy gwiżdżą na zawodników którzy się źle spisują

TeT - 2010-06-28, 22:17

Chodziło mi głównie o Szombierskiego. Z Romankiem każdy wie co było.
Pikey - 2010-06-28, 22:20

Wiem. U nas też gwiżdżą jak ktoś ma słabszy występ, ale nie wiem czemu przyczepiłeś się do nas, gnieźnian.
Lukan - 2010-06-28, 22:21

nie przyczepiłem się tylko po prostu stwierdzam fakt że Szombierski i Romanek byłi dużo większymi talentami niż Cieślewicz czy Jabłoński których przytoczył Rafał
TeT - 2010-06-28, 22:22

Każdy o tym wie, ale podałem przykłady, które były w Gnieźnie, a Ty zacząłeś najeżdżać na Mirasa, Krzycha i Cieślewiczów, którzy tak samo zniszczyli sobie karierę przez głupotę. (nie mam na myśli Dawida)
Anonymous - 2010-06-28, 22:30

To ja może napisze o takich, którzy jako juniorzy zapowiadali się na dobrych zawodników, lecz z różnych przyczyn zakończyli swoje starty...

Wojciech Druchniak - pamiętam go jako walecznego juniora z meczów Lublin - Rybnik, po zakończeniu wieku juniora nie słyszałem o nim nic...

Kacper Kępa - w ciągu 2 miesięcy ojciec nauczył go jeździć na żużlu i odrazu Kacper zaczął robić punkty w lidze, widać było ogromny potencjał w nim, niestety po feralnym upadku w Bydgoszczy, po którym Marek Kępa musiał wieźć samochodem swojego syna ze złamaną szczęką z Bydgoszczy do Lublina, bo tam nie mieli odpowiedniego oddziału szpitalnego, Marek powiedział, że Kacper nie będzie jeździł.

Rafał Klimek - chyba największy talent od czasów Marka Kępy, czy Roberta Dadosa. Chłopak w 1 roku startów potrafił jako szesnastolatek zrobić 11 punktów w Krosnie, piękna sylwetka na motocyklu, refleks na starcie, którego pozazdrościć mógłby nie jeden senior, lecz jednak chęć ojca, by zarobić troche kasy na utalentowanym synu + "zmiana priorytetów" Rafała doprowadziła do tego, że nie widzimy go już na torze...

Marcin Rempała - chyba wszyscy pamiętamy jakim był świetnym juniorem, ksywka "balans" mówi sama za siebie, chociaż przy Marcinie przynajmniej widać chęć odbudowania dawnej formy, ale czy da rade ?

Dawid Kujawa - IMŚJ A.D. 2001 i chyba to wystarczy jako komenatrz...


Do tych nazwisk teoretycznie można dodać Pawła Hliba, jednak ja wciąż wierzę, że Paweł odbuduje się i jeszcze pokaże, że za szybko niektórzy postawili na nim krzyżyk, oby...

No i oczywiście Wielka Trójca z Torunia - Bajerski, Kuczwlaski, Świątkiewicz.


P.S. Rafal, fajny temat. ;)

Bucol - 2010-06-28, 22:51

Adam Kulczyński. Gościu potrafił na parowych zawodach młodzieżowych zostać wywiezionym w bandę (nie pod bandą, w bandę) przez Zengotę przy prowadzeniu 5:1, spaść na czwartą i wrócić na swoje miejsce. Zengota miał więcej szczęścia, Adam był niedoceniany.

Oczywiście Zbychu Suchecki. Najlepiej jeżdżący parą zawodnik w Polsce. 10+5, kojarzycie taki wynik?

No i Alan Marcinkowski. Gdyby nie wujek, który robił problemy klubowi i biegał do gazety co chwilę, Alan miałby szansę być teraz solidnym ligowcem a nie dobrym drugoligowcem... W końcu nie każdy w wieku 19 lat objeżdża Tony Rickardssona...

Da Blaze - 2010-06-28, 22:55

Łukasz Jankowski
Widewolf - 2010-06-28, 23:14

Karol Ząbik IMŚJ ...
TeT - 2010-06-28, 23:15

Kolejni przypomniani mi przez Norbiego zawodnicy: Łukasz Pawlikowski, Bartłomiej Bardecki i Rafał Haj...
Norbi - 2010-06-28, 23:16

Bartłomiej Bardecki, choc jego malo pamietam
jednak pamiętam Łukasza Pawlikowskiego. Pieknie smigal będąc w Gnieznie. a teraz? chyba nawet juz nie jezdzi...

Atin - 2010-06-29, 03:54

Jak dla mnie zdecydowanie Ząbik i Szombierski, chociaż może coś z Karola jeszcze będzie .. No i Marcin Rempała ..
LoraKinho - 2010-06-29, 07:38

Zacznijmy od tego, że wszystkiego nasze talenty zostały zmarnowane po przejsciu z Gniezna do Gdańska :/ Bracia C., Jabłońscy, Duszyński, Fajferowie... Niestety, dostali tam za dużo kasy, nie wiedzieli jak ją dobrze "użyć", no i stracili nie na to na co powinni. Przykre, ale prawdziwe. Aczkolwiek Marek Cieślewicz był uważany za największy talent z braci C. Jeździł w Bydgoszczy przez jakis czas...jeździł i się skończyl :/ A pamiętam rok 2006, Marek wyszedł chyba po jakimś tam okresie spędzonym we więzieniu, cały wytatuażowany lansował się na prezentacji, a w meczu ze Stalą Gorzów, po bardzo długim czasie przerwy od żużla, walnał ponad 10 punktów. No, ale potem znowu odbiło :/ A teraz chyba znowu w kiciu siedzi
DawYd - 2010-06-29, 07:59

Adrian Gomólski całkowicie zagubiony po kontuzji :wink:
LoraKinho - 2010-06-29, 08:38

zagubiony po kontuzji a zmarnowany to dwa rozne pojecia. Więc lepiej sie schowaj i nie pisz.
Joker - 2010-06-29, 09:55

Roger Lewandowski - młody zapowiadał się na super zawodnika, niestety w pewnym momencie zrezygnował i usprawiedliwiał się tym ze boi sie jezdzić :D
Bear - 2010-06-29, 09:56

Karol Polak :mrgreen:
Bally - 2010-06-29, 10:03

Lukan napisał/a
Rafał Szombierski i Łukasz Romanek :/ żadne Cieślewicze ani Jabłońskie im do pięt nie dorastały


W 100% popieram Lukana :) . Rybnik w pewnym momencie miał fantastyczną ekipę juniorów... M.in. ta dwójka zmarnowała swój nietuzinkowy talent do jazdy na żużlu. Włączyłbym do tej grupy jeżdżącego w tym samym czasie w Lesznie Łukasza Jankowskiego. Sylwetka na motocyklu ładna , punkty były... Zenon Kasprzak potrafił zadbać o karierę synów , niestety R.Jankowski tego nie uczynił i Łukasz zamiast być solidnym zawodnikiem extra,bądź 1 ligi, jest w tym momencie tylko dobrze jeżdżącym drugoligowcem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group